Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: hohvar vs. TomPL

hohvar pisze: Ciekawie to to może i wygląda w "telewizji", czytaj: po wycięciu zwykłego przebijactwa, łażenia po piłki, DF-ów i takich tam atrakcji :wink: . Ale moim zdaniem te fragmenty mogłyby być 2-3 razy dłuższe, TomPL dość oszczędnie gospodaruje materiałem, którego mu dostarczam. Następnym razem poproszę, żeby zostawił wszystkie akcje złożone z więcej niż 3 odbić oraz dodatkowo wszystkie zakończone winnerem.
No nie wiem, czy to dobry pomysł - chłopaki by pozasypiali i szkoda łączy sieciowych na takie badziewie. :] Ale przyszło mi do głowy, że może z tego nagrania zrobić statystykę? No wiesz: winnery, DF, asy (był jakiś?) itp. itd. To mogłoby być ciekawe, kształcące zestawienie. :rolleyes:
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: hohvar vs. TomPL

Nie sądzę, by "publika" pozasypiała, jeśliby zostawić same akcje bez łażenia po piłki, drapania po głowach itp. wypełniaczy. Została sama czysta gra, i to wyjąwszy zepsute returny i DF-y. Dałoby to bardziej obiektywny wgląd w to, co się działo na korcie, niż same tylko wybrane wymiany. Moim zdaniem można to wypróbować.
Co do statystyk, to jak najbardziej, byłoby fajne (ale i dołujące :/ ).
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: hohvar vs. TomPL

No to proszę:
Obrazek
Dla lepszego obrazu wprowadziłem kategorię Forced Errors. :)
Najbardziej mnie zaskoczyło, że mam więcej winnerów. O_O Drugim zaskoczeniem była mała liczba DF hohvara, ale to chyba wypadek przy pracy. :D
Około 60% piłek zakończonych UE... nuda z bidą :::bd::, ale i tak myślałem, że będzie większy procent...
Przy okazji sprostowałem wynik - przy 5:4 miałeś nawet setową. :D
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: hohvar vs. TomPL

Ojej, ale mało winnerów (:] . Jutro proponuję zrobić nagranie wg nowej koncepcji, i dołączyć statystyki. Potem może zrobimy przerwę (w utrwalaniu :wink: ) i zobaczymy, jak to się będzie miało do grze na otwartych kortach na mączce.
Dzięki za kawał solidnej roboty. :::gd:::
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: hohvar vs. TomPL

Radwańska w secie też rzadko miewa więcej winnerów :]
Do winnerów zaliczałem uderzenia, po których przeciwnik nie dotknął piłki. By poprawić statystykę można by do nich doliczyć "forced errors" - wtedy mamy 2 razy więcej kończących uderzeń (ale i tak ciągle mało...).
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: hohvar vs. TomPL

Nie naginajmy rzeczywistości, winner to winner :wink: . Notabene, asów też mało... rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: hohvar vs. TomPL

Mało to mało powiedziane rotfl
ps. czy "winners lob" to jest winner?
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: hohvar vs. TomPL

Macie murzyna, który wam to zlicza, czy raczej stoi sobie kamera, a potem w domu rozkminiacie punkt po punkcie, czy to był unforced, czy jednak forced error :D ?
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: hohvar vs. TomPL

Kamera nagrywała, a ja jestem murzynem. (:]
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: hohvar vs. TomPL

TomPL pisze:Kamera nagrywała, a ja jestem murzynem. (:]
Solidny kawał roboty. Pogratulować tylko.
A swoją drogą to trochę czasu to pewnie zajęło, w robocie przestój, czy cię manewry wojsk rosyjskich nie interesują :D ?

(Pewnie liczysz, że tam koło was to w razie wojny i tak nie będą przejeżdżać. :) )
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: hohvar vs. TomPL

Zajęło tyle, co czas rzeczywisty - przerwy na odnotowanie uderzeń nadrabia się przewijaniem przerw w grze. A w korporacji zawsze są przestoje, byle kierownika nie było w pobliżu :wink:
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: hohvar vs. TomPL

TomPL pisze:Kamera nagrywała, a ja jestem murzynem. (:]
Stawka bananowa za godzinę? :D
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: hohvar vs. TomPL

TomPL pisze: ps. czy "winners lob" to jest winner?
Według mnie jak najbardziej, jeśli winner= piłka bezpośrednio wygrywająca.
Jeszcze zauważyłem ciekawostkę, że oba sety (zakładając, że jednak mogłem tego drugiego wygrać i że się zakończył :wink: ) trwały dokładnie po 22 min.
No i z tych statystyk wiem już czarno na białym, że jak chodzę częściej do siatki i wywieram presję, to przekłada się to wynik. To samo zauważyłem (szkoda że nie ma liczb) w meczu na szczycie w gminnej lidze.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: hohvar vs. TomPL

hohvar pisze:
TomPL pisze: ps. czy "winners lob" to jest winner?
Według mnie jak najbardziej, jeśli winner= piłka bezpośrednio wygrywająca.
Jeszcze zauważyłem ciekawostkę, że oba sety (zakładając, że jednak mogłem tego drugiego wygrać i że się zakończył :wink: ) trwały dokładnie po 22 min.
No i z tych statystyk wiem już czarno na białym, że jak chodzę częściej do siatki i wywieram presję, to przekłada się to wynik. To samo zauważyłem (szkoda że nie ma liczb) w meczu na szczycie w gminnej lidze.
Podoba mi się zdanie: "zakładając, że jednak mogłem tego drugiego wygrać i że się zakończył". :D
Ty weź się i ograj go w końcu, a nie zakłada że wygrałeś, tylko czas się skończył ... :)
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: hohvar vs. TomPL

widget pisze: Podoba mi się zdanie: "zakładając, że jednak mogłem tego drugiego wygrać i że się zakończył". :D
Ty weź się i ograj go w końcu, a nie zakłada że wygrałeś, tylko czas się skończył ... :)
Kilka setów już wygrałem, raz nawet wszystko, na co czas pozwolił. Ale faktem jest, że regularnego meczu jeszcze mi się nie udało ;( . Ale przecież "człowiek nie jest taki", żeby w końcu z TomemPL nie wygrał. :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: hohvar vs. TomPL

Może kiedyś ten biały nyga się nad Tobą zlituje rotfl .
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: hohvar vs. TomPL

Jakuboto pisze:Może kiedyś ten biały nyga się nad Tobą zlituje rotfl .
Jaki biały, rasisto? (:] Toż sam pisał, że jest Murzynem... :wink:
Na jego (jak i nikogo innego) litość nie liczę. Zresztą, "z nim przegrać to jak wygrać"... rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: hohvar vs. TomPL

Byłeś już na "Zniewolony..."?
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: hohvar vs. TomPL

Jeszcze nie. Jak widać, zatrzymałem się na etapie "Misia". :]
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: hohvar vs. TomPL

No, to nowy materiał dla naszego statystyka Murzyna zrobiony :wink: .
W dzisiejszym materiale z tego co pamiętam na szczególną uwagę zasługuje: więcej winnerów z obu stron, niezerowa liczba asów z obu stron, a także przewaga TomaPL pod względem DF-ów. Serwował dziś fatalnie, w jednym gemie zrobił nawet 3 sztuki... O_O
Rozgrzewka zdradziła już całą bolesną prawdę: my naprawdę jednak nie potrafimy grać. Próby grania po prostej z bh i fh to temat na osobną komedię :wink: . Nic zatem dziwnego, że mecz wyglądał jak wyglądał. A jak wyglądał, to ma pokazać obróbka TomaPL zrobiona wg nowych dyrektyw: wyśrodkowanie między przejmująca nudą (wycięcie DF-ów, zepsutych returnów) a rzeczywistym obrazem gry (pozostawienie wszystkiego dłuższego niż 3 odbicia, i dodatkowo wszystkich winnerów, także tych z returnu). Szacuję jego długość na max. 15 minut, choć to pewnie i tak za dużo.

Liczby dnia 5:7. Zdążyliśmy ugrać zaledwie seta, szkoda, bo przy prowadzeniu 5:4 mogłem postarać się choćby o dodatkowego superTB. Ale żeby to osiągnąć, trzeba jednak grać, a zachowywać się jak część ciała podcierana papierem... rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)

Wróć do „Rozgrywki forumowiczów”