Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Ostrzeżenie - lewe paliwo na BP

To i ja się dorzucę. Kiedyś moim jedynym wyborem było BP. Dlaczego? Bo wg porady pracującego w branży kolegi, stacje BP miały gwarantowany, minimum raz na 2 tygodnie, "nalot" kontrolny z centrali. Nie opłacało im się kombinować. Jak jest obecnie - nie wiem. Oczywista jasnym było dla mnie, że paliwo mają z Orlenu/RG ze swoimi uszlechetniaczami.
Obecnie 4 auta (2 benzyna, 2 diesel) tankuję wyłącznie na Lotosie. Z prostego powodu/przypadku - kolega z roboty pisze licencjat z paliw, w ramach pracy ma dostęp do laboratorium tudzież fundusze na próbki. Wychodzą mu czarno na białym parametry. Poza tym sprawdziłem organoleptycznie - często jeżdżę małym busem do Niemiec po towar, dziwnym trafem zatankowany na BP w tamtą stronę (pusty) spalał średnio 10/100km, wracając ( tona ładunku) na niemieckim paliwie nie przekraczał 9/100. Myślałem sobie może konfiguracja trasy (abstrakcyjnie), ale zatankowałem Dynamica z Lotosu i sprawdziłem trzykrotnie - za każdym razem nie wyszedłem ponad 9/100, czyli porównywalnie z niemieckim.
Owszem Lotos zaliczył u mnie dużą wpadkę, bus zatankowany na nowej stacji przy A4 stanął po 50m. Holowanie, czyszczenie, w konsekwencji wymiana wtrysków. Od razu pobraliśmy też próbkę paliwa z tej stacji i tu rada dla wszystkich - w razie problemu robić to samo, ale na nakrętce ma być plomba z pieczątką kierownika stacji! Oni przechowują próbki z wszystkich dostaw, ale one oczywiście są w porządku. Ja pobraną próbkę + zlewkę ze zbiornika zaniosłem do laboratorium Orlenu. Wynik - norma dla zawartości wody w oleju napędowym to 200 czegoś tam, mierzą do maksymalnie 1000, moje próbki nie dały się zmierzyć (czyli powyżej tysiąca). Lotos mnie olał, chociaż uprzejmie.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ostrzeżenie - lewe paliwo na BP

Jest piątek. Nikt z BP Polska nie kontaktował się ze mną chociaż "menago" zapewniał, że nastąpi to we wtorek.

Niezła strategia. Może BP Polska "zapomina" o reklamacjach licząc na to, że złość oszukanego klienta zmaleje i sam odpuści. "Uwielbiam" taką postawę. Tylko pogratulować.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Ostrzeżenie - lewe paliwo na BP

Ja bym spróbował opisać Twoją przygodę z BP na forach motoryzacyjnych, zdecydowanie większy i szerszy oddźwięk.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Ostrzeżenie - lewe paliwo na BP

Clapton pisze:Ja bym spróbował opisać Twoją przygodę z BP na forach motoryzacyjnych, zdecydowanie większy i szerszy oddźwięk.
Zdecydowanie :::gd:::
A linki wysłać z pozdrowieniami do BP ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Ostrzeżenie - lewe paliwo na BP

Obiektyw pisze:Jest piątek. Nikt z BP Polska nie kontaktował się ze mną chociaż "menago" zapewniał, że nastąpi to we wtorek.

Niezła strategia. Może BP Polska "zapomina" o reklamacjach licząc na to, że złość oszukanego klienta zmaleje i sam odpuści. "Uwielbiam" taką postawę. Tylko pogratulować.
Z reklamacją możesz mieć problem bo jeśli stwierdziłeś, że kłopoty z samochodem to wynik złej jakości paliwa, które Ci wlali na BP to by coś wskórać musiał byś mieć próbkę paliwa nalanego z tej stacji... Próbki te z trzech kolejnych dostaw przechowywane są przez kierownika stacji i traktowane są jako dowód właśnie w takich sprawach jak ta.... Na stacjach sieciowych to standard, na innych pewnie jest różnie, inna kwestia to dochodzenie swoich praw, koszt badania takiej próbki to około dwa, trzy tysiące złotych i robi się je na własny koszt :( nie każdy jest tak zdeterminowany..... Czy serwis jednoznacznie stwierdził, że to wina paliwa? Masz wynik badania, zachowałeś paragon? Pewnie by się teraz przydał.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ostrzeżenie - lewe paliwo na BP

Boro ma rację. BP się wypięło. Poniżej treść e-mail'a:

"Szanowny Panie,

Piszę do Pana w nawiązaniu do otrzymanego zażalenia kwestionującego jakość paliwa - PB95 na naszej stacji Opal w Warszawie , które tankował Pan dnia 6.09.2012r do samochodu marki Mercedes .

Na początku pragnę wyrazić ubolewanie w związku z nierówną pracą silnika Pana samochodu. Uprzejmie informuję, że w przypadku ewentualnej reklamacji Klienta, każde zgłoszenie jest bardzo szczegółowo sprawdzane i analizowane.
Pana zgłoszenie zostało skierowane do Kierownika Regionalnego, który bezpośrednio nadzoruje pracę stacji Opal oraz do osób odpowiedzialnych w BP za jakość paliw. Chciałabym zapewnić o wysokiej jakości paliwa na naszej stacji Opal w Warszawie. Stacja jest w posiadaniu aktualnych certyfikatów jakości paliwa, które są dostępne do wglądu Klientów w godzinach pracy kierownictwa stacji. Posiadamy bardzo skuteczny system monitoringu jakości paliwa. Kupujemy paliwo tylko w sprawdzonych i pewnych źródłach. Każdy punkt odbioru paliwa jest wcześniej kontrolowany. Dostawy paliwa są zabezpieczane, a każda z nich posiada atest jakościowy. Gwarancję bezpieczeństwa dostaw dają nam m. in. zaplombowane cysterny, zamknięty punkt rozładunku oraz stała grupa przeszkolonych kierowców uprawnionych do dostaw paliw na stacje BP.
Pragnę podkreślić, że w wyniku przeprowadzonych działań, ustalono, że w tym samym dniu dokładnie to samo paliwo, które trafiło do zbiornika Pana samochodu, zostało zatankowane przez wielu innych Klientów, którzy nie zgłaszali żadnych uwag co do jego jakości. Uważamy, że gdyby paliwo było nieodpowiedniej jakości to w taki sam sposób oddziaływałoby na silniki wszystkich Klientów, którzy je zatankowali.

W związku z powyższym zapewniamy, że paliwo - PB95 na stacji Opal w Warszawie posiada parametry zgodne z Polską Normą gwarantującą wysoką jakość i nie mogło być przyczyną awarii Pana samochodu.


Łączę wyrazy szacunku,
XXX

Centrum Obsługi Klienta
BP Europa SE"

Moja odpowiedź:
"Szanowni Państwo,

Nie zgadzam się z Państwa orzeczeniem. Nigdy więcej nie będę tankował na stacjach BP. Ostrzegę wszystkich znajomych przed marką BP. Zrobię to za pomocą mediów społecznościowych oraz forów. Zrobię to ponieważ przykrości z powodu zatankowania złej jakości paliwa spotkały mnie drugi raz na stacji przy ulicy Grójeckiej w Warszawie. Przy czym za pierwszym razem skończyło się tylko na dotankowaniu paliwa VPower. Tym razem skutki były poważniejsze.

Diagnoza stacji serwisowej Mercedesa wskazała co było powodem zaburzeń pracy silnika. Co więcej w krótkim czasie dowiedziałem się, że nie jestem jedynym, który zraził się do marki BP z tych samych powodów.

List od Państwa zamieszczam w Internecie ku przestrodze innych kierowców.

Bez poważania,"

I bezczelna odpowiedź menago:
"Witam

Dziękuję za przesłanie informacji, jeśli nie zgadza się Pan z naszą odpowiedzią prosimy o złożenie skargi w Państwowej Inspekcji Handlowej, która skontroluje przedmiotową stację. Jesteśmy przekonani, że kontrola potwierdzi odpowiednią jakość paliwa sprzedawanego na tej stacji.

Z wyrazami szacunku"

Ostrzegam przed BP. Historii sobie nie wymyśliłem. Samochodami jeżdżę od 1998 roku. W dodatku byłem lojalnym użytkownikiem tych leszczy przez wiele lat. Teraz mam ich głęboko w poważaniu. Uważajcie na BP!
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Ostrzeżenie - lewe paliwo na BP

Czyli dostałeś standardową odpowiedź. W swoim wcześniejszym poście opisywałem sytuację z Lotosem, odpowiedź była podobna z jednym wyjątkiem - dopisek, że wyczerpuje ona procedurę reklamacyjną. Jeśli powodem awarii była woda w paliwie (łatwo określić, w próbce po 2-3 dniach odkłada się biała "kasza" na dnie) bądź wredny, podjedź na tą stację i weź próbkę paliwa, ale pamiętaj - musi być zaplombowana przez kierownika stacji. Badanie na obecność wody kosztuje niecałe 150zł, pełne ok. 800zł. Z wynikami do PIH-u i jedziesz po nich.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ostrzeżenie - lewe paliwo na BP

Hokej, można i tak :).

Wkurza mnie to, że faktycznie odpowiedź jest standardowa. Nikt nie zadzwonił do mnie, nie spytał o okoliczności. Nie poprosił o fakturę (np: dokładna data tankowania), nie poprosił o opisanie zachowania auta, nie spytał o wynik testu serwisu. BP po prostu się wypięło i przysłało zwyczajową formułkę. Oni są święci.

Żeby było śmiesznie zacząłem pytać ludzi, czy nie mieli problemów. Podobno nie jestem odosobnionym przypadkiem.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ostrzeżenie - lewe paliwo na BP

Niestety, na takie wypadki maja już standardowy szablon odpowiedzi, w którym wpisują tylko dane delikwenta co im głowę zawraca :(.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Ostrzeżenie - lewe paliwo na BP

Po przeczytaniu tego wątku utwierdziłem się w słuszności mojego postępowania - od stycznia nie zatankowałem na BP.
SPOILER:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Ostrzeżenie - lewe paliwo na BP

hokej pisze:Czyli dostałeś standardową odpowiedź. W swoim wcześniejszym poście opisywałem sytuację z Lotosem, odpowiedź była podobna z jednym wyjątkiem - dopisek, że wyczerpuje ona procedurę reklamacyjną. Jeśli powodem awarii była woda w paliwie (łatwo określić, w próbce po 2-3 dniach odkłada się biała "kasza" na dnie) bądź wredny, podjedź na tą stację i weź próbkę paliwa, ale pamiętaj - musi być zaplombowana przez kierownika stacji. Badanie na obecność wody kosztuje niecałe 150zł, pełne ok. 800zł. Z wynikami do PIH-u i jedziesz po nich.
Woda w paliwie.. Hokej....nie sądzę, moim zdaniem jeśli już to coś innego, woda jako że jest cięższa od paliwa osiada na dnie, zakładając że zbiornik na stacji ma około 20 może 30 tysięcy....ile tej wody musiało by być, żeby Obiektywowi nalali do zbiornika, jest przecież stan martwy pewnie 1 - 1.5 tysiąca, jak dla mnie nie ma opcji...musiało by być jej bardzo dużo....

Tak czy inaczej....kicha z tym BP.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Ostrzeżenie - lewe paliwo na BP

Gary pisze:Po przeczytaniu tego wątku utwierdziłem się w słuszności mojego postępowania - od stycznia nie zatankowałem na BP.
SPOILER:
Czyli na 9-ym egzaminie się nie skończyło? ;)
SPOILER:
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Ostrzeżenie - lewe paliwo na BP

wyczesany pisze:
Gary pisze:Po przeczytaniu tego wątku utwierdziłem się w słuszności mojego postępowania - od stycznia nie zatankowałem na BP.
SPOILER:
Czyli na 9-ym egzaminie się nie skończyło? ;)
SPOILER:
Skończyło się na 6 egzaminach i przez ponad 5 lat miałem samochód. Problem w tym, że był on z Kraju Części Rowerowych i Kolaborantów, co jest równoznaczne z zawodnością i ogólnym syfem. :wink: Dlatego też pozbyłem się kłopotu i chwilowo transferuję się komunikacją miejską.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Ostrzeżenie - lewe paliwo na BP

boro pisze:
hokej pisze:Czyli dostałeś standardową odpowiedź. W swoim wcześniejszym poście opisywałem sytuację z Lotosem, odpowiedź była podobna z jednym wyjątkiem - dopisek, że wyczerpuje ona procedurę reklamacyjną. Jeśli powodem awarii była woda w paliwie (łatwo określić, w próbce po 2-3 dniach odkłada się biała "kasza" na dnie) bądź wredny, podjedź na tą stację i weź próbkę paliwa, ale pamiętaj - musi być zaplombowana przez kierownika stacji. Badanie na obecność wody kosztuje niecałe 150zł, pełne ok. 800zł. Z wynikami do PIH-u i jedziesz po nich.
Woda w paliwie.. Hokej....nie sądzę, moim zdaniem jeśli już to coś innego, woda jako że jest cięższa od paliwa osiada na dnie, zakładając że zbiornik na stacji ma około 20 może 30 tysięcy....ile tej wody musiało by być, żeby Obiektywowi nalali do zbiornika, jest przecież stan martwy pewnie 1 - 1.5 tysiąca, jak dla mnie nie ma opcji...musiało by być jej bardzo dużo....

Tak czy inaczej....kicha z tym BP.
Potwierdzam, że osiada :D . W 2 próbkach, które miałem w baniaczkach pięciolitrowych, w tej zlanej ze zbiornika momentalnie na dnie było jakieś 3cm "kaszy", w pobranej z dystrybutora wytrąciła się po 2 dniach w tej samej ilości. I obie były badane w laboratorium Orlenu na zawartość wody z wynikiem jak przytaczałem, nie informowałem ich skąd pochodzą.
Znajomy z branży paliwowej twierdzi, że na nowych stacjach często jest to wynikiem niedbałości przy instalacji zbiornika, wierzę mu.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Ostrzeżenie - lewe paliwo na BP

Tak mi tylko przeszło przez myśl, po tym jak któryś z użytkowników wcześniej wspomniał o tym, żeby nie tankować w weekend bo wtedy nie ma dostaw paliwa. Może to jest dobry czas na pobraniu próbki do badań - paliwa w zbiornikach niewiele i wtedy może łatwiej pobrać próbkę z zawartością wody... Tak tylko głośno myślę jakby co :D.
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Ostrzeżenie - lewe paliwo na BP

daroos pisze:Tak mi tylko przeszło przez myśl, po tym jak któryś z użytkowników wcześniej wspomniał o tym, żeby nie tankować w weekend bo wtedy nie ma dostaw paliwa. Może to jest dobry czas na pobraniu próbki do badań - paliwa w zbiornikach niewiele i wtedy może łatwiej pobrać próbkę z zawartością wody... Tak tylko głośno myślę jakby co :D
To nie do końca tak jest.....na małych nie będących w sieci stacjach, gdzie sprzedaż jest na niewielkim poziomie może i jesteś w stanie przeżyć :D dwa dni bez dostaw na stacjach koncernowych sprzedaż jest na poziomie dużo...dużo wyższym, dostawy są zwykle codziennie, czasem co drugi dzień....pojęcie zlewek jak Ania w swoim poście napisała nie istnieje....cysterna zwykle jest napełniana na full....po prostu nie opłaca się nikomu jechać po parę tysięcy, chyba że naftobaza jest o rzut beretem :).

Oszukiwanie na stacjach przez dolewanie wody do zbiornika jest najbardziej ordynarnym przekrętem i tak się teraz nie robi, jeśli w ogóle ktoś tak robił...oszustwo łatwiej ukryć poprzez mieszanie np. oleju opałowego z napędowym, lub benzyn z jakimś rozpuszczalnikiem.
Woda w zbiorniku jest zawsze...to dotyczy zarówno zbiornika na stacji, ale też zbiornika w naszych samochodach, w dużych zbiornikach jest na poziomie 40 - 60 litrów i wynika to z różnicy temperatur, w naszych autach jest ułamek tej wartości, tym większy im mniej mamy paliwa w baku, tak wiec warto lać do pełna nasze fury :D. Szczególnie zimą.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Ostrzeżenie - lewe paliwo na BP

Muszę donieść, że wyczesany po porażce w 1/8 finału przez całą drogę mnie namawiał, żeby zajechać na BP i zatankować, a potem zeskanowany paragon wrzucić na forum. Mimo kuszącej propozycji (pamiętam, z kim przegrałem w maju :wink: ) nie uległem.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Ostrzeżenie - lewe paliwo na BP

Skoro Obi na tym lewym paliwie dojechał wczoraj aż do półfinału, to aż strach myśleć, co by osiągnął na jakiejś dobrej benzynie. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Ostrzeżenie - lewe paliwo na BP

I tak najlepsze paliwo miał Vivid z ekipą. Jakieś podwyżki Władza Sowiecka dostała, czy co? :rolleyes:
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ostrzeżenie - lewe paliwo na BP

Taka ciekawostka. Statoil i Neste szukają kupca na stacje w Polsce. Mówi się o Łukoilu jako potencjalnym nabywcy. Szkoda, że to nie BP się zmywa ... ;)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”