Awatar użytkownika
crex
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 4 sie 2009, 20:39
Lokalizacja: Kielce

Kolporter Cup 2012 - KIELCE

Kolporter serdecznie zaprasza Amatorów Tenisa Ziemnego do udziału w XVI Ogólnopolskim Turnieju Tenisowym Amatorów o Puchar Prezesa Kolportera.
Turniej odbędzie się w ostatni weekend wakacji. Rozpocznie się w piątek 31 sierpnia, a zakończy w niedzielę 02 września 2012.

Więcej informacji na stronie turnieju:
http://www.tenis.kolporter.com.pl/index.php
Obrazek O3 Speedport White
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Kolporter Cup 2012 - KIELCE

No to Piotruś był już zerknąć na drabinkę, moja (36-50 lat) jest rozpisana na 32 osoby.
Tylko 1 i 2 mają wolny los w pierwszej rundzie. Jakby Andrzej Moczek nie dostał wolnego losu w pierwszej pewnie dostałby mnie od razu a tak żebym z nim zagrał to muszę wygrać pierwszy mecz. Nie znam przeciwnika, Google twierdzi że zagrał 2 turnieje i wygrał. Zobaczymy.

Idę zaraz przez drogę zerknąć jak tam polosował Kondzio. Z dzieciakami gra (19-36)
Drabinka dla byłych zawodników (open) jakaś mizerna, rozpisana na 16 ale tylko 2 osoby zagrają mecz pierwszej rundy, reszta ma wolny los.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolporter Cup 2012 - KIELCE

Open wyjątkowo atrakcyjny - 9 zawodników....
Daj znać mi na PW kogo wylosowałem w pierwszej rundzie i jak duża jest moja drabinka. Rozumiem start jutro o 9.00?
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Kolporter Cup 2012 - KIELCE

Kondziów to mamy 2 w turnieju jak się po moim przyjściu okazało. Lion_Dragon właśnie stał przy drabince jak przyszedłem na obiekt. Mamy szansę wpaść na siebie dopiero w finale. :] :wink:

Przez noc ESP za to się tak posunął w latach że wylądował początkowo w drabince dla +36. :::gd:::

Potem sobie zamienił na właściwą kategorię ale jakoś nie zauważyłem czy lepiej na tym wyjdzie.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Kolporter Cup 2012 - KIELCE

Są gdzieś drabinki w sieci, czy muszę Was prosić o podanie nazwisk rywali, a jak już zagracie to dodatkowo wyników?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Kolporter Cup 2012 - KIELCE

Gary pisze:Są gdzieś drabinki w sieci, czy muszę Was prosić o podanie nazwisk rywali, a jak już zagracie to dodatkowo wyników?
To Kolporter, spółka medialna wiec nigdy nie było. :wink: Dziś była na kortach Pani z laptopem więc pozwoliłem sobie na żart że pewnie wyniki idą do sieci live. Niestety. Chodziło potwierdzanie zgłoszeń do turnieju.
Drabinka mojej kategorii jest identyczna jeśli chodzi o rozstawionych jak rok temu. M. Nowak, A. Moczek, C. Jasiak, M. Soprych
Nie wiem jakie kryteria były tego rozstawienia ale chyba oddają siłę gry.
Drabinki mam na komórce, to dam tu do wątku, zwłaszcza że z powodów pozasportowych i tak muszę tu siedzieć do niedzieli.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Kolporter Cup 2012 - KIELCE

Znam tego pierwszego - grywałem z nim wielokrotnie, raz na Spójni w GPWA, chyba 9 razy na DeSkach. Bilans mam ujemny, ale ostatnie 2 mecze wygrałem, w tym półfinał Mastersa w 2010 roku.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Kolporter Cup 2012 - KIELCE

Ja to jakiś ułomny jednak jestem. Do tego Memoriał Borchólskiego za 2 tygodnie, czyli w dacie TF-a.

Konrady dalej grają, ESP w pierwszej rundzie miał rywala dobrze technicznie ułożonego ale który sporo wywalał. Dał radę.
Lion_Dragon podobnie, obaj w nagrodę będą mieli 2 rundy łatwiejsze, ESP właśnie swoją gra.

Ja, cóż, nie potrafiłem wygrać z kopią Garego, ani nie miałem wydolności rywala, ani jego cierpliwości, nie potrafiłem atakować 37 razy tych samych piłek.
d..a jestem nie tenisista.
Nie mogę sobie darować że wypuściłem brejka w pierwszym secie i że nie utrzymałem odebranego w 2 secie, choć tu koszt uzysku odłożony w kondycji był duży i przełożył się na późniejszą jakość serwowania.
Moja koszulka po raz pierwszy była tak mokra.
Rywal przyznał się, że gra od czasu Fibaka i tę mądrość w grze i doświadczenie było widać.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
lion_dragon
Weteran
Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 21 lut 2010, 11:02

Re: Kolporter Cup 2012 - KIELCE

PitS pisze:Konrady dalej grają, ESP w pierwszej rundzie miał rywala dobrze technicznie ułożonego ale który sporo wywalał. Dał radę.
Lion_Dragon podobnie, obaj w nagrodę będą mieli 2 rundy łatwiejsze, ESP właśnie swoją gra.
Skrobnę zaraz coś więcej na blogu. W skrócie napiszę, że to z tymi łatwiejszymi drugimi rundami to jednak nie do końca prawda.

ESP niestety przegrał swój mecz 8:10 w tiebreaku trzeciego seta. Natomiast mój rywal powiedział mi, jak pytałem się o jego ewentualne mecze z rozstawionymi zawodnikami z tego turnieju, że grał kilka lat temu na turnieju z Maciejem Nowakiem (wygrał zeszłoroczny Kolporter Cup) i ograł tego Macieja w trzech setach...

Ja wciąż gram ten swój mecz drugiej rundy...

W pierwszym secie przegrałem pierwszego gema, potem długi moment koncertowej gry z mojej strony i wynik 5:1, potem rywal dał popis, doszedł mnie na 4:5 i długa walka zakończona moją wygraną 6:4 w pierwszym secie. W drugim odskoczył mi na 0:2 potem kontratak z mojej strony na 4:2, prowadzenie 40:15 na 5:2 niestety rywal dochodzi mnie na 5:5, potem przełamuje go na 6:5 i przegrywam swój serwis do zera, gdyż już po prostu nie widzę w ciemności piłeczki.

Jutro przy stanie 6:6 w drugim secie kończymy to nasze spotkanie.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolporter Cup 2012 - KIELCE

Na Kolporterze w tym roku popełniłem chyba wszystkie możliwe błędy przygotowawcze:
- nie zabrałem butów dzięki czemu musiałem na śliskim korcie grać w łysych i rozklepanych Vapor8
- obie podstawowe rakiety mają stary, rozklepany i wyślizgany naciąg
- na turniej pojechałem bez śniadania czy chociażby wody z izotonikiem czy jakiegoś batona, do tego nie spałem do 3 w nocy a turniej musiałem być o 9.00 - czyli od teściów wyjechać musiałem o 8.15 (sic!)

Losowanie było bardzo dobre, w pierwszej rundzie przeciwnik grający mocno jednak bez pomysłu na grę ze mną i sporo psujący. Mimo opadów deszczu 6:2 6:1. Dobrze mi się grało, wszystko siedziało tak jak powinno. Potem szybki grill i czekamy na drugiego przeciwnika. Okazał się nim bardzo dobry, były zawodnik z polskiego Top 20 tenisa... stołowego. :rolleyes:
Pierwszy set przy suchym korcie wygrałem łatwo 6:2. Drugi set to walka... ale nie tylko z przeciwnikiem ale również z pogodą. Siąpiło cały czas, piłki stawały się coraz cięższe a kort coraz bardziej przypominał ślizgawkę. Nie byłem w stanie dostosować się do tych warunków: ślizgałem się po korcie a piłka leciała mi z rakiety gdzie chciała, wszelkie próby ataku kończyły się w siatce lub w aucie. Do tego przeciwnik biegał bardzo sprawnie i wszystkie piłki grał balonikami na środek kortu. Ogólnie najlepsza taktyka na mnie - na wyniszczenie. Aby jeszcze siebie dobić totalnie straciłem serwis - nie byłem w stanie odpowiednio zarotować piłki co przy moim stylu serwowania jest kluczowe. Drugiego seta przegrałem 4:6 (goniłem z 0:4) a tiebreak 8:10 (mimo prowadzenia 4:1).

Na plus:
- korty świetnie przygotowane, bardzo dobrze i szybko chłonęły wodę
- turniej dobrze zorganizowany, miła atmosfera i sporo znajomych twarzy z całej Polski
- zaskakująco dobre piłki - Babolat Team
- oprócz ostatniej godziny wszystko działało jak trzeba, ładne ofensywne piłki z obu stron + dobry serwis.
Na minus:
- zmienne warunki pogodowe
- odnowiona kontuzja lewego achillesa i nowe naderwanie prawej pachwiny (nieudany smecz na początku drugiego seta)

Na przyszłość:
- wyspać się, zjeść lekkie śniadanie, przygotować sprzęt, napoje i batony na wieczór przed
- jak zaczyna padać zejść z kortu. Tenis jest stworzony do gry bez opadów atmosferycznych. Przebijaczom wszelkiej maści takie warunki sprzyjają, mnie wręcz przeciwnie więc po prostu następnym razem trzeba zejść i przeczekać. Szkoda zdrowia i nerw.

Ogólnie jestem zadowolony, zagrałem trzy bardzo dobre sety. Póki było sucho dobrze mi się biegało a wszystkie uderzenia szły jak powinny. Program naprawczy FH i drugiego serwisu działa.

Dzięki jeszcze raz wszystkim spotkanym!
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Kolporter Cup 2012 - KIELCE

lion_dragon pisze:Skrobnę zaraz coś więcej na blogu.
Znając Ciebie i długość Twoich postów, to to "zaraz" tak znowu zaraz nie nastąpi. :wink:
ESP pisze:Okazał się nim bardzo dobry, były zawodnik z polskiego Top 20 tenisa... stołowego. :rolleyes:
Jak się zwie? I kogoś byś trafił, gdybyś wygrał?

PitS - z kim przegrałeś?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Kolporter Cup 2012 - KIELCE

Gary pisze:
PitS - z kim przegrałeś?
Mój mi powiedział tylko o sobie że w tenisa gra średnio ale za to w badmintona z sukcesami.

Rozstawiony z 2 Andrzej pogubił 2 i 3 gemy z moim pogromcą w następnym meczu. Tak czy inaczej ja też uważam że prowadząc cały czas grę nie powinienem tego przegrać.
Zaraz zdejmę z kamerki urywki gry Liona i ESPa i jakiś suplemencik.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
lion_dragon
Weteran
Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 21 lut 2010, 11:02

Re: Kolporter Cup 2012 - KIELCE

Gary pisze:
lion_dragon pisze:Skrobnę zaraz coś więcej na blogu.
Znając Ciebie i długość Twoich postów, to to "zaraz" tak znowu zaraz nie nastąpi. :wink:
Miałem się zabrać do pisania, ale pooglądałem sobie Lopeza z Murrayem. Nie lubię pisać zbyt dużo w trakcie turnieju - praktycznie ten turniej to chyba wyjątek. Moim celem jest wygrać jutro 4 spotkania i żeby tego dokonać, muszę się wyspać :) Łatwo nie będzie, ale to właśnie lubię w sporcie najbardziej - wyzwania :). Te małe i większe :).
ESP pisze:Okazał się nim bardzo dobry, były zawodnik z polskiego Top 20 tenisa... stołowego. :rolleyes:
Z racji swoich zainteresowań - jak się pytałem Michała o jego poziom stołowego to mi powiedział, że był zawodnikiem drugoligowym :). Tak więc raczej łapałby się w TOP 200 :) ale to w sumie niewielka różnica :).
PitS pisze:Zaraz zdejmę z kamerki urywki gry Liona i ESPa i jakiś suplemencik.
Oj coś Cię kojarzę, że oglądałeś początek mojego drugiego seta w tym drugim meczu (jak wtapiałem 0:2), nie wiem czy wtedy kamerowałeś, ale będzie źle coś czuję :) hehe...
Ostatnio zmieniony 1 wrz 2012, 23:49 przez lion_dragon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolporter Cup 2012 - KIELCE

lion_dragon pisze:
ESP pisze:Okazał się nim bardzo dobry, były zawodnik z polskiego Top 20 tenisa... stołowego. :rolleyes:
Jak się pytałem Michała o jego poziom stołowego to mi powiedział, że był zawodnikiem drugoligowym :). Tak więc raczej łapałby się w TOP 200 :) ale to w sumie niewielka różnica :).
Mi powiedział że był w pierwszej dwudziestce, zdobył też drużynowy brąz MP. :rolleyes:
Awatar użytkownika
lion_dragon
Weteran
Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 21 lut 2010, 11:02

Re: Kolporter Cup 2012 - KIELCE

ESP pisze:
lion_dragon pisze:
ESP pisze:Okazał się nim bardzo dobry, były zawodnik z polskiego Top 20 tenisa... stołowego. :rolleyes:
Jak się pytałem Michała o jego poziom stołowego to mi powiedział, że był zawodnikiem drugoligowym :). Tak więc raczej łapałby się w TOP 200 :) ale to w sumie niewielka różnica :).
Mi powiedział że był w pierwszej dwudziestce, zdobył też drużynowy brąz MP. :rolleyes:
Być może w młodzikach, czy jakieś wcześniejszej kategorii wiekowej przed seniorami. Też mi wspominał o jakiś jego sukcesach w turniejach za młodu. W seniorach to natomiast grał w drugiej lidze, z tego co mówił. W sumie każdy chce się przedstawić w jak najlepszym świetle więc podkreślał ten etap życia sportowego, w którym odnotował swoje największe sukcesy. W sumie nie dziwię mu się tak postawionej autoprezentacji :).
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolporter Cup 2012 - KIELCE

LD!
SPAĆ!
Obrazek
Awatar użytkownika
lion_dragon
Weteran
Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 21 lut 2010, 11:02

Re: Kolporter Cup 2012 - KIELCE

ESP pisze:LD!
SPAĆ!
Obrazek
Będąc w środku turnieju, meczu to pobudzony jestem, więc na razie pewnie nie zasnę, zamierzam jednak skrobnąć coś na szybko w swoim wątku i może jakiegoś tenisa pooglądać jeszcze :). Zastanowię się...
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Kolporter Cup 2012 - KIELCE

Twojego rywala zza siatki cały czas "kołczował" ten tenisista stołowy (trener) ze Skarżyska którego kiedyś 5 godzinną grę widziałem na turnieju. Filmu się załadowało 37% :D

PS Lion, ujęcia będą z Twojego popołudniowego seta, nie z wieczornego. rotfl 72%
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
lion_dragon
Weteran
Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 21 lut 2010, 11:02

Re: Kolporter Cup 2012 - KIELCE

PitS pisze:Twojego rywala zza siatki cały czas "kołczował" ten tenisista stołowy (trener) ze Skarżyska którego kiedyś 5 godzinną grę widziałem na turnieju.
Tak sam sobie jestem trochę winien, gdyż powinienem wygrać tego pierwszego seta w drugim meczu 6:1 i zdobyć przewagę w drugim, ponieważ od stanu 5:4 dla mnie w pierwszym przyszło kilku jego kompanów i bardzo głośno go dopingowało. Zamknęli się na moment jak wygrałem 4 gemy z rzędu od stanu 0:2 w drugim, lecz potem znów ostra presja widzów. Z mojej strony kamienna twarz i koncentracja, lecz przyznaję, że to ciężka sprawa i dodatkowa trudność. Na tym jednak między innymi polegają turnieje - to jeden z ważnych aspektów - presja miejscowych kibiców.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Kolporter Cup 2012 - KIELCE

Jednym z nich jest nasz kompan z forum. :D o nicku Quiet please ! - to nie żart.

Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Turnieje amatorskie”