Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Trwałość, utrata napięcia i komfort

Witam, świetnie by było przetestować wiele naciągów, jednak nie mam takiej możliwości, toteż zwracam się do waszych doświadczeń z prośbą o podsunięcie mi konkretnego modelu, którym mógłby spełniać w/w w temacie kryteria.
Nie ogarniam tak tematu, abym nie czuł pewnej obawy o to, że zaraz dostanę reprymendę, że się nie dokształciłem i jeden naciąg nie może mieć tych wszystkich cech, a dodatkowo chciałbym, aby struny jak najdłużej siedziały na swoim miejscu i się nie przesuwały.
Jednak pomimo faktu, że najlepsze są testy chciałbym zawęzić krąg poszukiwań zważywszy, że naciąg wymieniam co 2miesiące minimum.
Co oczekuje od naciągu, dokładnie tego co napisałem Trwałości - bo nie lubię często wymieniać. Utraty napięcia, bo niby jeszcze dobry, ale w grze już siatka na motyle. Komfortu, aby stawy się w miarę możliwości nie cierpiały. Resztę parametrów wydobędę z ramy i techniki gry :) :).
Aha wciągany, będzie na Wilsona 6.1 Team co do siły to pewnie od rodzaju naciągu też zależny, ale raczej na 25kg. Obecnie gram Wilson'owskim "Wilson Sensation" niby komfortowy, jednak nie czuje się z nim dobrze raczej zbyt tępy, sztywny.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1283
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

AW: Re: Trwałość, utrata napięcia i komfort

arot77 pisze:... jeden naciąg nie może mieć tych wszystkich cech, a dodatkowo chciałbym, aby struny jak najdłużej siedziały na swoim miejscu i się nie przesuwały.
No i co mamy Tobie napisać? Jak sam już zauważyłeś są to właściwości które wzajemnie się wykluczają. Postawisz na mono, otrzymasz trwałość i stabilność napięcia. Postawisz na multi/syntetyk, otrzymasz komfort. Musisz najpierw zastanowić się, gdzie gotowy jesteś pójść na kompromis. Jeśli twoje gnaty wytrzymają współpracę z miękkim copoliestrem, poleciłbym wypróbować np. Prince Beast XP, Kirschbaum Pro Line No. II albo WeissCannon Scorpion. Warto byłoby może także wypróbować jedną z w/w żyłek w hybrydzie ze znanym już tobie Sensation albo Isospeed Control względnie Energetic. Wśród naciągów multi znajdziesz jednak także żyłki, które są bardziej trwałe niż Sensation - np. wcześniej wymienione Isospeed'y. Może ich trwałość i stabilność napięcia będą dla ciebie wystarczające. Testów niestety nikt za ciebie nie zrobi. ;-P
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Trwałość, utrata napięcia i komfort

Dokładnie wiem, że testy muszą się odbyć :), jednak chciałem od czegoś zacząć :). A kompromis chyba skłaniałbym się ku mniejszej trwałości i utracie napięcia, czyli w kierunku komfortu - on najważniejszy. Co do hybrydy, na początek wolałbym że tak się wyrażę kolokwialnie "bez". Czyli Prince Beast XP 1.35?
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Trwałość, utrata napięcia i komfort

arot77 pisze:Czyli Prince Beast XP 1.35?
Według mnie trochę z "grubo", zresztą opinie o "Bestii" są mieszane, prędzej bym zaczął od WC Scorpion.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1283
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Trwałość, utrata napięcia i komfort

arot77 pisze:/.../ chyba skłaniałbym się ku mniejszej trwałości i utracie napięcia, czyli w kierunku komfortu - on najważniejszy.
To w takim razie zapomnij (póki co) żyłki mono i szukaj czegoś wytrzymalszego niż Sensation wśród naciągów multi/syntetyk. Na witrynie stringforum/saitenforum jest dział z ocenami naciągów. Pomoże Ci to wstępnie rozeznać się w parametrach poszczególnych żyłek. Osobiście proponowałbym na początek wymienionego już wcześniej Isospeed'a.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Trwałość, utrata napięcia i komfort

Tak, Iso-Speed Control przemawia do mojej wyobraźni. Oferuje mi przynajmniej w zapowiedzi to co potrzebuję.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG

Wróć do „Naciągi”