wojtku2
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 cze 2012, 08:41

Jaki naciąg wielokątny?

Witam,
na początku napiszę czym gram, jest to Yonex RDS 002 wybrany dzięki Wam za co też dziękuję, bo naprawdę bardzo lubię nią grać. Do tej pory miałem naciąg Signum Pro Plasma Pure kupiony w szpuli 120m ale szpula się kończy więc chciałbym coś nowego założyć. Ogólnie gram z głębi kortu z dużą rotacją, serwis także z rotacją więc zastanawiam się nad wyborem naciągu trójkatnego bądź wielokątnego aby tej rotacji było jeszcze więcej, dynamiki nie potrzebuję bo mam ją z ręki. :P Jeszcze jedno, ponieważ poprzedni naciąg był 1,18 to teraz chciałbym coś grubszego około 1,30mm. Czy ktoś grywał podobnymi naciągami i miałby coś do polecenia?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Jaki naciąg wielokątny?

wojtku2 pisze:Ogólnie gram z głębi kortu z dużą rotacją, serwis także z rotacją więc zastanawiam się nad wyborem naciągu trójkątnego bądź wielokątnego aby tej rotacji było jeszcze więcej /.../ Do tej pory miałem naciąg Signum Pro Plasma Pure kupiony w szpuli 120m ale szpula się kończy więc chciałbym coś nowego założyć.
Jeśli byłeś do tej pory zadowolony z tego naciągu, możesz przetestować ich profilowane żyłki - np. HEXtreme. Dobrą renomę tu na forum ma także MSV Focus HEX.
wojtku2 pisze:Jeszcze jedno, ponieważ poprzedni naciąg był 1,18 to teraz chciałbym coś grubszego około 1,30mm.
Grubsze żyłki gorzej wspomagają generowanie rotacji. Osobiście nie wierzę za bardzo w magię profilowanych żyłek. Nie jestem przekonany czy wybór profilowanej żyłki zrównoważy przejście na większą średnicę.

BTW, jaką średnicę ma żyłka o przekroju trójkątnym... :::scratchy:::
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Jaki naciąg wielokątny?

Smyk pisze:BTW, jaką średnicę ma żyłka o przekroju trójkątnym... :::scratchy:::
Domyślną opisanego na tym trójkącie okręgu. Oczywiście żarcik, prędzej po prostu to będzie cięciwa tegoż okręgu, czyli długość boku trójkąta. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
wojtku2
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 cze 2012, 08:41

Re: Jaki naciąg wielokątny?

Smyk pisze:Grubsze żyłki gorzej wspomagają generowanie rotacji. Osobiście nie wierzę za bardzo w magię profilowanych żyłek. Nie jestem przekonany czy wybór profilowanej żyłki zrównoważy przejście na większą średnicę.
Ja też nie jestem przekonany czy wybór profilowanej żyłki zrównoważy przejście na większą średnicę, ale teoretycznie tak powinno być, dlatego pytam ekspertów czy tak jest. :) Czy np. MSV Hepta-Twist 1.30, żyłka o której producent pisze że jest stworzona by nadać piłce jeszcze większą rotację mówi prawdę czy to tylko teoria?
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Jaki naciąg wielokątny?

W ocenach żyłek na stringforum.net pod względem nadawania rotacji na topowych miejscach są żyłki profilowane. Producent chce sprzedawać, dlatego będzie pisał o swoich produktach zawsze w superlatywach. Jeśli zależałoby mi na rotacji, to jednak zdecydowałbym się raczej na cieńsze profilowane (z nieparzystą liczbą kątów) żyłki niż na grubsze.
wojtku2 pisze:Czy np. MSV Hepta-Twist 1.30, żyłka o której producent pisze, że jest stworzona by nadać piłce jeszcze większą rotację mówi prawdę czy to tylko teoria?
Widzisz, są gracze którzy używają do nadawania rotacji techniki. Inni mniemają, że potrzebują posiłkować się profilowanymi żyłkami. Czego potrzebujesz Ty, możesz tylko Ty sam sprawdzić. Kup testowego seta Twista i grubości ok. 1,20 mm, pograj i podziel się z nami Twoimi spostrzeżeniami.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Jaki naciąg wielokątny?

Smyk jak zwykle mądrze prawi. Od siebie dodam tylko jedną uwagę - jeśli już grasz rotacyjnie na przyzwoitym poziomie, to zastanów się nad sensem wspomagania tej gry wielokątnym naciągiem. Ja bym poszukał ewentualnie czegoś, co wesprze Cię (choćby psychologicznie) w tych aspektach, które nie są Twoją mocną stroną (kontrola, czucie itd.).
Jako osoba ze skłonnościami do płaskiej gry testuję obecnie naciąg wielokątny WeissCannon Balck5Edge 1.24 i wygląda, że w rotacji mi pomaga.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Jaki naciąg wielokątny?

Smyk pisze: BTW, jaką średnicę ma żyłka o przekroju trójkątnym... :::scratchy:::
Jeśli to trójkąt równoboczny, to chyba będzie nią wysokość tego trójkąta?
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Jaki naciąg wielokątny?

A może jest to średnica okręgu o takim samym polu powierzchni, co pole trójkąta przekroju poprzecznego ... ;)
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Jaki naciąg wielokątny?

Eh, to nie ze mną takie rozmowy, magia jakaś te przekroje rotfl .
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Jaki naciąg wielokątny?

Smyk pisze:A może jest to średnica okręgu o takim samym polu powierzchni, co pole trójkąta przekroju poprzecznego ... ;)
Masz rację dla wytrzymałości i żywotności, waga pola powierzchni przekroju ma kluczowe znaczenie. :::gd:::
:]
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
mtarnas
Orator
Orator
Posty: 590
Rejestracja: 22 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki naciąg wielokątny?

Do gry rotacyjnej mogę polecić naciąg Yonex Poly Tour Spin 1,25mm.
wojtku2
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 cze 2012, 08:41

Re: Jaki naciąg wielokątny?

Witam,
dziękuję wszystkim za pomoc, kurcze zamówienie wysłałem wcześniej i następny jaki zamówię to będzie ten Yonex, a na razie zamówiłem takie:
MSV Hepta-Twist 1,20
MSV Hepta-Twist 1,25
Signum Pro Tornado 1,23
Tecnifibre Black Code 1,24

Pogram trochę nimi i podzielę się moimi odczuciami z gry. :)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
kobbe66
Orator
Orator
Posty: 543
Rejestracja: 12 kwie 2008, 15:33
Lokalizacja: Piła

Re: Jaki naciąg wielokątny?

Obecnie używam szpuli Signum Pro Tornado 1,23 . Wg mnie lepszy komfort od Hexa aczkolwiek szybciej straci swoje właściwości. Nie mówiąc już o grubości 1.18 Tornado która już po 4 godzinie gry zaczyna "tańczyć" na rakiecie choć naciągam bardzo mocno struny.
Dostęp do rotacji podobny w obu przypadkach, aczkolwiek przy tym cieńszym Tornado odczuwalna jest zwyżka obrotów piłki. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Jaki naciąg wielokątny?

wojtku2 pisze:Tecnifibre Black Code 1,24
Nie lepiej RuffCode 1.25? ;)
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®

Wróć do „Naciągi”