PiterTenis
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2012, 20:58

Naciąg do PS 6.1 BLX 90

Witam,
co byście mi poradzili do rakiety Wilsona PS 6.1 BLX 90? Grałem Blade'm Tourem naciągniętym na 25 kg i był za bardzo dynamiczny. Naciągnęlibyście jakimś naciągiem naturalnym na 28 kg? Ewentualnie jakąś hybrydą?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Naciąg do PS 6.1 BLX 90

Jaki był poprzedni naciąg, żeby mieć punkt odniesienia?
Czego oczekujesz po naciągu, oprócz tego, żeby miał mniej mocy? Kontroli, wspieraniu rotacji, wytrzymałości, czy czegoś jeszcze?

PS. Jestem prawie pewien, że miałeś już konto na forum. Albo ktoś miał podobny nick :D.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
PiterTenis
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2012, 20:58

Re: Naciąg do PS 6.1 BLX 90

Nie miałem tu konta ;), poważnie ;).

Bardzo z tymi naciągami eksperymentuję. ;) Ostatnio miałem naciągnięty ten "Diabelski Spin" 26,5x25,5kp ;), niby OK, ale dużo wyrzucałem. Mam dosyć mocną rękę. Grałem też na tej rakiecie Venomem, Cobrą naciągniętą na 25kp. W sumie było ok, ale to też nie to. Zakupiłem teraz naciąg naturalny Babolata i chciałbym go spróbować naciągnąć na 28 kg. Co Ty o tym myślisz?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Naciąg do PS 6.1 BLX 90

Faktycznie, jest tylko sam "Piter." :D.

Na temat naciągu lepiej pisać nie będę, bo się niezbyt znam na tym temacie, jeszcze się wygłupię :D. Poczekaj na opinię kogoś bardziej doświadczonego.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciąg do PS 6.1 BLX 90

Na pewno coś poniżej 1,23 średnicy... Przy tej główce powyżej tej wartości to zabójstwo i robi się uczucie deski. Sam wciągam dosyć mocno, bo granice 25,5-26,0 kG - ja jednak mam dużo mocy w łapie, dlatego potrzebuję maksimum kontroli.

Jak potestujesz, to będziesz wiedział, co i jak ;-).

PS. Naciąg naturalny chcesz tak mocno wciągać? Raz w życiu miałem jelito wciągnięte, ale ich się chyba tak mocno nie naciąga. El Diablo musiałby tutaj zawitać.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naciąg do PS 6.1 BLX 90

Najlepiej to na piony jelito, a na poziomy Luxilon Big Banger ALU Power Rough :D.

Jak już mieć taką rakietę to już iść na całość i naciągnąć jak Roger :).
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciąg do PS 6.1 BLX 90

widget pisze:Jak już mieć taką rakietę to już iść na całość i naciągnąć jak Roger :)
I płacić ~120 zł za set! Super!

Taki setup w tenisie amatorskim potrzebny nie jest. Signum Pro Poly Plasmą też się wygra, a komfort niewiele mniejszy ;-).
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naciąg do PS 6.1 BLX 90

Traw3k pisze:
widget pisze:Jak już mieć taką rakietę to już iść na całość i naciągnąć jak Roger :)
I płacić ~120 zł za set! Super!

Taki setup w tenisie amatorskim potrzebny nie jest. Signum Pro Poly Plasmą też się wygra, a komfort niewiele mniejszy ;-).
Pewnie, że tak :D, ale to już nie to samo (to trochę żarcik taki był).

Jak się szarpać z taką ramą, to też można wysupłać ciut grosza i mieć Pro Staff z Pro naciągiem :).
Nieważne, że podobny efekt można osiągnąć dużo taniej.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciąg do PS 6.1 BLX 90

Traw3k pisze:PS. Naciąg naturalny chcesz tak mocno wciągać? Raz w życiu miałem jelito wciągnięte, ale ich się chyba tak mocno nie naciąga. El Diablo musiałby tutaj zawitać.
Niby powierzchnia główki mała... ale 28kp? Chyba "oficjalne zalecenia" VS'ów 1,30mm to właśnie max. 28kp.

No chyba że bierzemy zabawną kombinację PS 6.1 90-tkiz z Tonic+ Longevity ale wiadomo co wtedy... :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Naciągi”