Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Siatkówka

No tak na to patrząc, to masz rację - każdy set na wagę awansu. :]
Argentyna przedłuża nadzieje: 2:1
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siatkówka

TomPL pisze:No tak na to patrząc, to masz rację - każdy set na wagę awansu. :]
Argentyna przedłuża nadzieje: 2:1
Chwilowe rozprężenie, czwarty set już prawie pozamiatany.
Aaaa wielka szkoda Chłopaków :( .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siatkówka

Pech... muszą się postarać w innych turniejach.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Siatkówka

Ok, po kolei. W tym turnieju akurat było tak, że w pierwszej kolejności liczyły się zwycięstwa, później duże punkty, następnie ratio setowe, a na końcu bilans małych oczek. Tabela wbrew temu co rozdmuchały media wcale nie przedstawiała się dla nas zbyt różowo. Owszem, do meczu z Amerykanami byliśmy na drugim miejscu z kompletem zwycięstw. Cóż z tego, skoro porównując z top 4 zarówno nasze ratio setowe, jak i punktowe (mowa oczywiście o małych oczkach) przedstawiało się najgorzej (a przecież Włosi i Rosjanie już wtedy mieli na koncie po jednej porażce). Wynika to z tego, że pogubiliśmy po drodze więcej setów, a z Iranem uciekł nam nawet punkt. W perspektywie mieliśmy decydującą fazę i starcia bezpośrednie, czyli mecze z USA i Włochami (z Rosją graliśmy na początku turnieju). Niestety, zadecydowały niuanse i ten najgorszy z możliwych scenariuszy stał się faktem. Jankesi utopili mecz z nami, Azzurri z nimi, a my z kolei z Włochami. Wszystko zamknęło się niejako w kółeczku, w obrębie 3 drużyn z jedną porażką na liczniku. Kwestia po prostu jej umiejscowienia w czasie, nam przydarzyła się na samym końcu. Awans na IO przegraliśmy o włos, i to dosłownie, bo wystarczył 1 wygrany set więcej w dzisiejszym meczu, a wylądowalibyśmy na drugim miejscu. Natomiast zwycięstwo z Italią w każdym stosunku, dawało nam wygraną w całych zawodach. Jak na ironię, 4 lata temu, gdy z tego rzeźnickiego turnieju na igrzyska awansowały 3 zespoły, zajęliśmy 2 lokatę. Dziś, kiedy premiowane były tylko 2 pierwsze miejsca, wylądowaliśmy na 3. Jeszcze chyba nigdy medal nie smakował tak gorzko...

Co do innych możliwości kwalifikacji, na początku roku w Berlinie odbędzie się turniej kontynentalny, z niego awansuje tylko zwycięzca. A przyjdzie nam walczyć z Rosją, Serbią, Niemcami, Bułgarią, pewnie Francją (to jeszcze zależy od rankingu CEV po ME), więc jak można się domyślić, łatwo nie będzie. Ostatnią okazją zgarnięcia przez nas biletów do Rio jest turniej światowy, ale paradoksalnie trudniej będzie się do niego w ogóle zakwalifikować (2 i 3 drużyna z kontynentala) niż uzyskać sam awans na IO. Dodam jeszcze, że system zmienił się diametralnie, a okrojono ilość miejsc zarezerwowanych dla drużyn z europejskiej konfederacji. Niestety, nie dość, że władze FIVB sprzyjają "swoim", to jeszcze podchodząc wielce "politycznie" do sprawy, dają szansę pokazania się na igrzyskach siatkarskiej i geograficznej egzotyce. Tymczasem taka Polska (Mistrzowie Świata), Rosja (Mistrzowie Europy i Olimpijscy), Serbia (3 drużyna ME), Niemcy (3 drużyna MŚ), Bułgaria (4 zespół ME oraz IO), czy Francja (triumfatorzy tegorocznej LŚ) może/będzie oglądać olimpijskie zmagania w telewizorni. Turniej kontynentalny jest w styczniu, światowe kwalifikacje wiosną (maj/czerwiec), a po drodze jeszcze ME, napchane rozgrywki ligowe, LM. Czasu na reset i regenerację zero. Zatem kolejna walka o awans to będzie zwyczajnie loteria (kto akurat w formie, mniej zmęczony, nie po kontuzjach, zdrowy itd.). Na dodatek odbędzie się prostu z marszu, a tutaj mieliśmy czas na przygotowania.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Siatkówka

TomPL pisze:A mnie się nie podoba... :::bd:: To wyszło z piłki nożnej, żeby zapobiec kunktatorskim remisom i zmusić do strzelania bramek - a w siatkówce nie ma remisów.
Mnie też się nie podoba.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siatkówka

TomPL pisze:No tak na to patrząc, to masz rację - każdy set na wagę awansu. :]
Widzisz Tom, Antiga również uznał, że przegrywanie pierwszych setów sporo kosztowało na Pucharze.
http://eurosport.onet.pl/siatkowka/repr ... opy/d1yex6
Obrazek Speed Graphene MP
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Siatkówka

Dzisiejszy wynik na ME to MEGA rozczarowanie. :(
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Siatkówka

Zdaje się, że już mają lekko dosyć siatkówki, co zważywszy na ilość imprez siatkarskich w roku, zwłaszcza w roku przedolimpijskim.
Ważne, żeby kwalifikacje odpaliły.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siatkówka

Clapton pisze:Dzisiejszy wynik na ME to MEGA rozczarowanie. :(
Ja się nie smucę tak bardzo. Może sam wynik szału nie robi, ale niech chłopaki w końcu troszkę więcej odpoczną, przecież od kilku miesięcy grają co chwile ważne turnieje, ile tak można.
Ja tam wolę, żeby odpadli teraz z ME, ale naładowali akumulatory i dobrze zaczęli nowy rok i styczniowy turniej dający kwalifikacje do Rio.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Siatkówka

Zbyt wiele imprez reprezentacyjnych i ciśnienie na zrobienie wyniku w każdej z nich odbiło się czkawką. Do tego dochodzi chociażby oranie w najważniejszych turniejach głównie 8/9 zawodników. Skutkiem tego brak satysfakcjonujących rezultatów, a chłopaki są wyeksploatowani fizycznie (bardziej chcieli, niż mogli). Teraz sezon ligowy i LM, w styczniu repeta ME z wyłączeniem Włochów (za to będą Francuzi, których w Japonii zabrakło, a na mistrzostwach kontynentalnych nie mieliśmy okazji się z nimi zmierzyć), czyli turniej kwalifikacyjny w Berlinie. Na pewno nasi siatkarze dostaną trochę wolnego, ale aż tak bardzo to sobie nie odpoczną, bo kalendarz rozgrywek dość napięty. Co do samych ME, wiele dłużej by się nie męczyli, raptem jeden mecz więcej z Włochami (maks 2 gdyby dotarli do finału). Squadra Azzurra jednak to na pewno byłaby ściana nie do przejścia, ale półfinał jak najbardziej był w zasięgu.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Siatkówka

A po tytuł jechali ... rotfl
Chyba za dużo tego grania było, cóż, taki jest sport, nie zawsze można wygrać.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Siatkówka

Na ich miejscu to bym jeszcze przed tym turniejem pokazał wała Federacji. To jest czysty Mrożek co FIVB wyprawia z zawodnikami.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Siatkówka

Vivid pisze:A po tytuł jechali ...
Biorąc pod uwagę jak chłopaki są wykończeni fizycznie i psychicznie po tym sezonie reprezentacyjnym, to śmiać się nie ma z czego. Można było odnieść wrażenie, że wczoraj ani na smutek nie mieli siły, ani nawet na porządnego wnerwa. Przykro się patrzyło. Co do tytułu, raczej nie przy układzie, gdzie w półfinale wpadlibyśmy na Włochów. Walka o brąz była realna.

Hokej, akurat ME odbywają się pod flagą CEV-u, ale to prawda, że ustalenia FIVB często z logiką i zdrowym rozsądkiem wiele wspólnego nie mają (o ile cokolwiek). Podobnie zresztą rzecz się ma w przypadku europejskiej federacji, ale ochrzan należy się również rodzimym działaczom. Nie można nawet Ligi Śmietnikowej odpuścić, bo przecież wynik musi być. No, to mamy, w LŚ poza podium, w PŚ 3 miejsce (czyt.medal z buraka i dodatkowa "wycieczka" do Berlina), ćwierćfinał ME. Pozostałych imprez nie wyliczam, bo pojechała na nie inna grupa zawodników, a i to pewnie po części dlatego, że pokrywały się w czasie z tymi ważniejszymi.

E: Tak sobie przeglądałam ostatnie posty w tym temacie.
Basic pisze:Dziwi mnie natomiast, że najpierw się liczy ogólny bilans setów a dopiero później bezpośrednie spotkanie.
Po bilansie setów najpierw decyduje bilans małych oczek. Dopiero później bierze się pod uwagę wyniki bezpośrednich spotkań. Pomijając jednak tę kwestię, wg tego co zaproponowałeś, Polacy i tak by zajęli 3 miejsce.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2015, 01:09 przez mapi, łącznie zmieniany 1 raz.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Siatkówka

mapi pisze:Biorąc pod uwagę jak chłopaki są wykończeni fizycznie i psychicznie po tym sezonie reprezentacyjnym, to śmiać się nie ma z czego.
Sezon klubowy też jest mocno obłożony dla naszej czołówki.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Siatkówka

ppeter pisze:
mapi pisze:Biorąc pod uwagę jak chłopaki są wykończeni fizycznie i psychicznie po tym sezonie reprezentacyjnym, to śmiać się nie ma z czego.
Sezon klubowy też jest mocno obłożony dla naszej czołówki.
Pisałam o tym wyżej. :wink:
Teraz sezon ligowy i LM, w styczniu repeta ME z wyłączeniem Włochów (za to będą Francuzi, których w Japonii zabrakło, a na mistrzostwach kontynentalnych nie mieliśmy okazji się z nimi zmierzyć), czyli turniej kwalifikacyjny w Berlinie. Na pewno nasi siatkarze dostaną trochę wolnego, ale aż tak bardzo to sobie nie odpoczną, bo kalendarz rozgrywek dość napięty.
To wytłuszczone odnosiło się właśnie do meczów ligowych i spotkań LM. a cały cytowany fragment był odpowiedzią na poniższe:
Basic pisze:Ja się nie smucę tak bardzo. Może sam wynik szału nie robi, ale niech chłopaki w końcu troszkę więcej odpoczną, przecież od kilku miesięcy grają co chwile ważne turnieje, ile tak można.
Ja tam wolę, żeby odpadli teraz z ME, ale naładowali akumulatory i dobrze zaczęli nowy rok i styczniowy turniej dający kwalifikacje do Rio.
Czołówka, o której pisze Ppeter naprawdę ma przegwizdane. Jadą na oparach, potrzebują solidnego odpoczynku, a nawet nie ma kiedy im zapewnić regeneracji w większym wymiarze czasowym. I na tej "świeżości" zagrają w styczniu w turnieju kwalifikacyjnym do IO. (Odpadnięcie w ME na tym etapie wielkiej różnicy w kwestii odpoczynku nie zrobi, o czym też już wspominałam. Tak naprawdę to raptem 1 mecz więcej, bo nie wiem jak nasi musieliby grać, a Włosi nie grać, żeby półfinał był rozstrzygnięty na naszą korzyść.)
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siatkówka

mapi pisze:
Basic pisze:Ja się nie smucę tak bardzo. Może sam wynik szału nie robi, ale niech chłopaki w końcu troszkę więcej odpoczną, przecież od kilku miesięcy grają co chwile ważne turnieje, ile tak można.
Ja tam wolę, żeby odpadli teraz z ME, ale naładowali akumulatory i dobrze zaczęli nowy rok i styczniowy turniej dający kwalifikacje do Rio.
Czołówka, o której pisze Ppeter naprawdę ma przegwizdane. Jadą na oparach, potrzebują solidnego odpoczynku, a nawet nie ma kiedy im zapewnić regeneracji w większym wymiarze czasowym. I na tej "świeżości" zagrają w styczniu w turnieju kwalifikacyjnym do IO. (Odpadnięcie w ME na tym etapie wielkiej różnicy w kwestii odpoczynku nie zrobi, o czym też już wspominałam. Tak naprawdę to raptem 1 mecz więcej, bo nie wiem jak nasi musieliby grać, a Włosi nie grać, żeby półfinał był rozstrzygnięty na naszą korzyść.)
Oprócz zmęczenia fizycznego jest jeszcze zmęczenie psychiczne przebywaniem tyle czasu w jednej grupie ludzi, którzy non stop mają do wykonania konkret zadania plus co by nie było również rywalizację w tej grupie. Do tego jeszcze presja otoczenia mediów itd... coś takiego ma wielki wpływ na formę zawodników. Owszem będzie sezon ligowy, ale jednak to co innego. Więc dla mnie nie ma żadnego problemu z tym, że teraz przegrali w 1/4. Luz nic takiego się nie stało.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Siatkówka

Basic pisze:Oprócz zmęczenia fizycznego jest jeszcze zmęczenie psychiczne przebywaniem tyle czasu w jednej grupie ludzi, którzy non stop mają do wykonania konkret zadania plus co by nie było również rywalizację w tej grupie. Do tego jeszcze presja otoczenia mediów itd... coś takiego ma wielki wpływ na formę zawodników. Owszem będzie sezon ligowy, ale jednak to co innego. Więc dla mnie nie ma żadnego problemu z tym, że teraz przegrali w 1/4. Luz nic takiego się nie stało.
O zmęczeniu psychicznym wspominałam, a z Twoim rozwinięciem się zgadzam. Odnośnie sezonu ligowego, owszem, inna bajka, ale grać trzeba, a podatność na kontuzje przy braku odpowiedniej regeneracji i ciągłym obciążeniu spora. Co do ME, też nie widzę problemu w tym, że odpadli w ćwierćfinale. Chłopaków jedynie szkoda, bo wykonali ogrom pracy w tym sezonie, a skończyli z niczym. Za to Słoweńcy grają turniej życia. :]
Learn to love the process.
wazonek
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 5 mar 2014, 14:03

Re: Siatkówka

I Słowenia melduje się w finale ME...szok...
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siatkówka

mapi pisze:Co do ME, też nie widzę problemu w tym, że odpadli w ćwierćfinale. Chłopaków jedynie szkoda, bo wykonali ogrom pracy w tym sezonie, a skończyli z niczym. Za to Słoweńcy grają turniej życia. :]
Owszem szkoda chłopaków, ale może media przez chwilę dadzą im więcej spokoju bez pompowania i wyjdzie to drużynie na dobre.

Słoweńcy SZOK wygrali z Włochami 3:1 i to w bardzo dobrym stylu. Do tego utarli Włochom nosa co akurat bardzo mi pasuje :D .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Siatkówka

Słowenia w finale. :::yay::: Brawo Urnaut, Gasparini, Czebulj i spółka! Brawo Giani! Cieszę się, bo lubię ich jako drużynę i dobrze życzę. Bardzo solidnie prezentowali się przez cały turniej, a w dzisiejszym meczu pokazali naprawdę dużą pewność i swobodę gry. Mega przyjemnie się na nich patrzyło. :::gd::: Poza tym zawsze fajnie jak podgryzacz sprawia niespodziankę, przynajmniej coś się dzieje. I w głębokim poważaniu mam, czy Włosi nie wytrzymali fizycznie po PŚ, ich problem. :] No, to już można mówić, że Polacy zostali wyautowani przez co najmniej wicemistrzów. ;>

A Swędru i Tomaszewski Jr mają wspólne upodobanie...
SPOILER:
E: Bułgarów do finału może ponieść 7/8 zawodnik, czyli kibice na trybunach. Wcale się nie zdziwię jak zgarną tytuł, a biorąc pod uwagę ich zawirowania kadrowe i brak skrystalizowanego składu na 5 minut przed ME, to byłby ogromny sukces Konstantinowa i spółki.
E2: Czyżby Les Bleus się budzili? Allez!! :dvlfire:

Team Yavbou!!!! :::yay::: :::yay::: :::yay:::
Learn to love the process.

Wróć do „Inne sporty”