Awatar użytkownika
Pr1vet
Bywalec
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 21 kwie 2011, 12:18

Naciąg do PS BLX 6.1 95

Nie chce śmiecić na forum, a na pewno grono zainteresowanych naciągami forumowiczów odwiedza ten wątek, to zapytam tutaj.
Szukam jakiegoś nie za drogiego multi (tak do około 50 zł za set) jako poziome struny do hybrydy z co-poliestrem do packi Wilson Pro Staff 6.1 95.
Aktualnie jestem przed zamówieniem WC Explosiv! 1.30, Babolat'a Xcel 1.30 oraz Head'a RIP Control (te 2 ostatnie wybiegają po za kryterium cenowe, ale chciałbym mieć odniesienie w stosunku do innych strun). Dużo pozytywnych opinii słyszałem też na temat SP Micronite.

Czego oczekuję? Przede wszystkim 'miękkiego' czucia i kontroli w połączeniu z jakimś mono. Lubie grać miękkimi naciągami wciągniętymi na około 23 - 24 kg. Przy takiej sile sporo tracę na kontroli i szybko robi się z naciągu katapulta, ale podoba mi się w takim ustawieniu czucie. Być może to też wina tego, że grałem do tej pory tylko 'drutami' i wszystko co wciągałem na 25 kg i więcej było dla mnie deską. Jeśli więc macie coś godnego polecenia i przy okazji będzie tańsze od tych podanych wyżej, to chętnie podmienię je w zamówieniu. :-)
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Naciąg do PS BLX 6.1 95

Ja dobrze wspominam WCE!. Jedyna wada to słaba wytrzymałość. Pęka szybko i bez ostrzeżenia. W jego miejsce zacząłem wciągać Head PWR Fusion i jestem z niego bardzo zadowolony.
Awatar użytkownika
iamtheway
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 8 lip 2011, 17:30

Re: Naciąg do PS BLX 6.1 95

To może coś jeszcze z Iso Speeda? Testowałem trochę Energetica i komfort prawie jak w WCE! za to wytrzymywał trochę dłużej.
Awatar użytkownika
Pr1vet
Bywalec
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 21 kwie 2011, 12:18

Re: Naciąg do PS BLX 6.1 95

ESP pisze:Ja dobrze wspominam WCE!. Jedyna wada to słaba wytrzymałość. Pęka szybko i bez ostrzeżenia. W jego miejsce zacząłem wciągać Head PWR Fusion i jestem z niego bardzo zadowolony.
Wygląda interesująco. Że tak zapytam, z jakim naciągiem w parze z nim grałeś/grasz (oczywiście jeśli w roli hybrydy) ?
iamtheway pisze:To może coś jeszcze z Iso Speeda? Testowałem trochę Energetica i komfort prawie jak w WCE! za to wytrzymywał trochę dłużej.
Również byłbym wdzięczny za informację z jakim innym naciągiem współgrał w Twoim wypadku. O Iso Speed nawet nie pomyślałem bo nigdy nie grałem ich naciągami, tym bardziej też sprawie sobie secik kosztem Xcel'a który raczej na dłuższą metę będzie za drogi.
W sobotę prawdopodobnie będę składał zamówienie, także wszelkie podpowiedzi mile widziane, zarówno co do multi, jak i hybrydy z multi :::snoozer:::
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Re: Naciąg do PS BLX 6.1 95

Pr1vet pisze:Że tak zapytam, z jakim naciągiem w parze z nim grałeś/grasz (oczywiście jeśli w roli hybrydy) ?
U mnie robi za piony w kombinacji z AluPower Rough w PS6.0 85.
Awatar użytkownika
Pr1vet
Bywalec
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 21 kwie 2011, 12:18

Re: Naciąg do PS BLX 6.1 95

Ponieważ jutro nareszcie dotrą do mnie długo wyczekiwane ramy, pora poprosić o pomoc z naciągami które leżą już u mnie od tygodnia w kartoniku :) Po wstępnych, mozolnych poszukiwaniach opinii w internecie zakupiłem do testów następujące naciągi:

Multi:
WC Explosiv! 1.30 mm
PWR Fusion 1.30 mm
SP Micronite 1.32 mm
Isospeed Energetic 1.30 mm

Mono:
WC Scorpion 1.22 mm
SP Plasma Pure 1.23 mm
Kirschbaum Touch Turbo 1.25 mm
PF Black Venom 1.20 mm
PF Hexablade 1.20 mm

Wszystkie sety po 12 m (oprócz pozostałości z 'Diabelskiego Spinu') więc jak łatwo policzyć można z tego zrobić 8 różnych kombinacji. No i teraz pytanie do Was, drodzy forumowicze. Co byście polecali, ewentualnie sami byli byście ciekawi opinii na temat jakieś kombinacji, jako multi struny poziome, mono struny pionowe. Sam na pewno chce przetestować kombinację WCE! ze Scorpionem oraz Micronite z Plasma Pure. Co do reszty nie mam zielonego pojęcia, zadanie nie lada trudne ale być może Ci bardziej zainteresowani forumowicze od strony technicznej (a kilku specjalistów tutaj jest :] ) na coś wpadną. Przynajmniej mam taką nadzieje że ktoś tu zaglądnie oprócz 2 osób powyżej :teathy: No i jeszcze jedna sprawa w kwestii siły naciągnięcia. Nigdy nie miałem do czynienia z multi, do tej pory naciągałem wszystkie mono poliestry 23 kg x 24 kg więc w tym aspekcie też chętnie usłyszę jakieś porady. Czasu mam sporo bo aż całe wakacje i w miarę możliwości chętnie podzielę się spostrzeżeniami. :angel:
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Naciąg do PS BLX 6.1 95

Pr1vet pisze:Czego oczekuję? Przede wszystkim 'miękkiego' czucia i kontroli w połączeniu z jakimś mono.
Ja znalazłem to w WC Scorpion'ie. Na jego korzyść zrezygnowałem nawet z hybrydy (ostatnio Pro's Pro Gutex Ultra pion i Focus-HEX poziom). Niedaleko od Scorpiona "leży" Signum Pro Firestorm. Na łeb 95" nie wciągałbym Scorpiona mocniej niż 22 (góra 23) kG. Moja rada, nie pchaj się bez potrzeby w hybrydy. Najpierw przetestuj jednorodne setup'y, a jak nie znajdziesz optimum, sam będziesz wiedział czego Ci brakuje i która żyłka lub ich kombinacja Ci to da.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Pr1vet
Bywalec
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 21 kwie 2011, 12:18

Re: Naciąg do PS BLX 6.1 95

No właśnie problem w tym że każdym z tych naciągów mono grałem już jednorodnym setup'em (oprócz Kirschbauma, grałem zarówno Scorpionem, Poly Plasmą który jest podobno dosyć podobny do Plasmy Pure, oraz Black Venomem). Grałem jeszcze paroma innymi co-poliestrami ale te najbardziej utkwiły mi w pamięci ze względu na to czego oczekuje. Kilka razy miałem okazję poodbijać jelitem Babolata oraz multi Tecnifibre'a (chyba Biphase) i bardzo, ale to bardzo spodobało mi się czucie w tych naciągach. Stąd pomysł na hybrydę multi x mono gdyż jelito odpada ze względów czysto ekonomicznych, a mono co-poly ma wspierać kontrole przy dosyć miękkim i 'katapultowatym' multifilamencie oraz 'wyprać' go nieco z mocy.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Naciąg do PS BLX 6.1 95

Jak mocno miałeś wciągniętego tego Scorpiona ?

Jeśli już koniecznie musi być hybryda, to na pierwszy ogień skrzyżowałbym Isospeed Energetic (albo Control), 24kG na pion ze Scorpionem 22kG na poziomie. Ale żebyś później nie marudził, że Ci się piony szybko przecierają ...
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Pr1vet
Bywalec
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 21 kwie 2011, 12:18

Re: Naciąg do PS BLX 6.1 95

Smyk pisze:Jak mocno miałeś wciągniętego tego Scorpiona ?
23 kg poziomy, 24 kg piony. Staram się z taką samą siłą zawsze wciągać żeby mieć mniej więcej takie same warunki dla testowanego naciągu.

Wstępną listę już stworzyłem i Twoja propozycja pokryła się z moją co bardzo cieszy :::gd:::, No ale właśnie poruszyłeś gnębiącą mnie sprawę od pewnego czasu. Multi na piony czy poziomy? Do tej pory myślałem o kombinacji mono na pionach, multi na poziomach, ale po grubszym zastanowieniu się Twoja propozycja jest całkiem logiczna. No i jeśli chodzi o kwestie wytrzymałości ...
SPOILER:
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Naciąg do PS BLX 6.1 95

Pr1vet pisze:
SPOILER:
Też czekam na ten moment, czekam, i doczekać się nie mogę ;).
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
Pr1vet
Bywalec
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 21 kwie 2011, 12:18

Re: Naciąg do PS BLX 6.1 95

Zbadałem trochę sprawę, i jednak pójdę za radą Smyk'a. Zdecydowałem się na kombinację multi jako struny pionowe, mono poziome. I tak o to na pierwsze 2 wciągnięcia idą:
- IsoSpeed Energetic (pion) - WC Scorpion (poziom)
- WC Explosiv! (pion) - WC Scorpion (poziom)

Pytanie, czy jest sens pakować się we wciąganie z inną siła? Myślałem żeby na początek jedno wciągnąć na 25 kg - 23 kg, drugie 24 kg- 22 kg, i być może wyczuć różnice w sensie siły wciągania. (Która mi bardziej będzie odpowiadać).
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Naciąg do PS BLX 6.1 95

Pr1vet pisze:Pytanie, czy jest sens pakować się we wciąganie z inną siła?
Jeżeli chcesz mieć bezpośrednie porównanie to wciągnij Scorpiona tak samo. Przy pionach dałbym dla Explosiv o 0,5-1kG więcej (według stringforum Explosiv ma więcej mocy)

[quote="Pr1vet"]- IsoSpeed Energetic (pion) - WC Scorpion (poziom)[/quote]24/23kG
[quote="Pr1vet"]- WC Explosiv! (pion) - WC Scorpion (poziom)[/quote]25/23kG
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
mats88
Bywalec
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 12 lis 2011, 20:51

Re: Naciąg do PS BLX 6.1 95

WeissCanon Turbotwist 1.18!

Pewnie nie w każdej ramie, ale w tej zdecydowanie sprawdza się. Bardzo dobra dynamika, a to coś co jest chyba najbardziej potrzebne tej rakiecie.
Dobry spin, naprawdę przyzwoita kontrola. Uczucie miękkości naciągu. Naciąg nie przesuwa się. Utrata naprężenia średnia.
Żywotność dość dobra. Po ok 20 h uznałem, że coś ten naciąg stracił.

Przez 5 miesięcy użytkowania PS 6.1 95 próbowałem również:

Isospeed Control Classic( jeden z moich ulubionych naciągów, ale nie do PS95 - dla mnie zbyt wytłumione czucie )
Weiss Canon MosquitoBite (niezwykła dynamika, dobre czucie, ale bardzo szybka utrata naprężenia, gorsza kontrola )
SignumPro Tornado 1.23( dla mnie to była pomyłka w tej rakiecie - o wiele mniej mocy, uczucie sztywności naciągu, PS 95 naprawdę dobrze radzi sobie bez takiego naciągu nacechowanego kontrolą ) ( a lubiłem go w W 6.1 TEAM)

Wszystkie naciągi wciągniętę 23/22.5kg Ramę używam od sierpnia. Jak na razie tylko Turbotwist mnie naprawdę zadowala, ale z chęcią spróbuję czegoś innego.

Przyjemnej gry!

Wróć do „Naciągi”