Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Ulubiony serial

hokej pisze:Wiecie dlaczego unikam jak ognia seriali? Ze względu właśnie na ten 2 sezon, 3 sezon,...,n-ty sezon. Szlag mnie trafia na samą myśl, że się wkręcę, a potem nie będzie czasu. :dvl(:
Też tak kiedyś miałem i oglądałem wyłącznie filmy "pojedyncze". Czasem jednak fajnie się wkręcić, tym bardziej, że na kilku takich pojedynczych "arcydziełach" się zawiodłem. czas więc tak samo stracony, nawet do końca nie chciało mi się dooglądać.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Ulubiony serial

hokej pisze:Wiecie dlaczego unikam jak ognia seriali? Ze względu właśnie na ten 2 sezon, 3 sezon,...,n-ty sezon. Szlag mnie trafia na samą myśl, że się wkręcę, a potem nie będzie czasu. :dvl(:
Mam dokładnie tak samo :) Ale po to je się tak kręci, mają wciągać ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Ulubiony serial

hohvar pisze:Dla miłośników skandynawskich klimatów polecam specyficzne seriale kryminalne (lub kryminalnopodobne). Pierwsza liga to jak dla mnie szwedzka wersja Wallandera (chyba 3 sezony), "Most nad Sundem" z rewelacyjną Sarą, będącą klinicznym przypadkiem zespołu Aspergera, "Forbydelsen", pierwowzór amerykańskiego "The Killing".
Ciekawe są też osadzone w podobnych klimatach duński "Rząd" (2 sezony) i "Biuro ochrony" (też chyba 2) czy szwedzki "Z rubryki kryminalnej".

Skandynawskie klimaty zawsze wywyołują u mnie myśli depresyjne. Ich kryminały są tak patologiczne, że mnie skręca. Nie ma normalnego poderżnięcia gardła. Musi być od razu gwałt analny, poćwiartowanie zwłok połączone z maskulinistycznym misterium. Plus pokrzywdzona kobieta i dobry homoseksualista...

No dobra przesadzam, Nesbo tak nie pisze, ale i tak jest depresyjny.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Ulubiony serial

Forbrydelsen wynalazła moja dziewczyna. Pierwszy sezon z wypiekami obejrzeliśmy taśmowo nie śpiąc po nocach. Fenomenalny serial, prowadzenie fabuły, nastrój, klimat. Pozostałe sezony też mi się podobały, nie mogę powiedzieć, że nie. Jednak ten pierwszy miał swój niepowtarzalny urok...

Most nad Sundem też moja Kasia. Też hurtowo i z zaciekawieniem obejrzane :). Właśnie chyba już nawet skończyli pisać scenariusz kolejnego sezonu. Czekamy.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Ulubiony serial

Marcin_L pisze:
hohvar pisze:Dla miłośników skandynawskich klimatów polecam specyficzne seriale kryminalne (lub kryminalnopodobne). Pierwsza liga to jak dla mnie szwedzka wersja Wallandera (chyba 3 sezony), "Most nad Sundem" z rewelacyjną Sarą, będącą klinicznym przypadkiem zespołu Aspergera, "Forbydelsen", pierwowzór amerykańskiego "The Killing".
Ciekawe są też osadzone w podobnych klimatach duński "Rząd" (2 sezony) i "Biuro ochrony" (też chyba 2) czy szwedzki "Z rubryki kryminalnej".

Skandynawskie klimaty zawsze wywyołują u mnie myśli depresyjne. Ich kryminały są tak patologiczne, że mnie skręca. Nie ma normalnego poderżnięcia gardła. Musi być od razu gwałt analny, poćwiartowanie zwłok połączone z maskulinistycznym misterium. Plus pokrzywdzona kobieta i dobry homoseksualista...
No dobra przesadzam, Nesbo tak nie pisze, ale i tak jest depresyjny.
Nic nie przesadzasz - tak właśnie mają. I dlatego unikam "skandynawów". Wolę typowo angielskie zagadki, jak "Morderstwa w Midsomer" czy "Inspektor Morse" :D
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Ulubiony serial

Marcin_L pisze:
hohvar pisze:Dla miłośników skandynawskich klimatów polecam specyficzne seriale kryminalne (lub kryminalnopodobne). Pierwsza liga to jak dla mnie szwedzka wersja Wallandera (chyba 3 sezony), "Most nad Sundem" z rewelacyjną Sarą, będącą klinicznym przypadkiem zespołu Aspergera, "Forbydelsen", pierwowzór amerykańskiego "The Killing".
Ciekawe są też osadzone w podobnych klimatach duński "Rząd" (2 sezony) i "Biuro ochrony" (też chyba 2) czy szwedzki "Z rubryki kryminalnej".

Skandynawskie klimaty zawsze wywyołują u mnie myśli depresyjne. Ich kryminały są tak patologiczne, że mnie skręca. Nie ma normalnego poderżnięcia gardła. Musi być od razu gwałt analny, poćwiartowanie zwłok połączone z maskulinistycznym misterium. Plus pokrzywdzona kobieta i dobry homoseksualista...

No dobra przesadzam, Nesbo tak nie pisze, ale i tak jest depresyjny.
Chyba muszę do psychologa się w takim razie umówić rotfl .
A tak poważnie, to niesamowite jest dla mnie oddawanie realiów życia społecznego w Skandynawii: dostępność danych w urzędach, zwracanie się do wszystkich per ty/po imieniu (np. do pani premier Danii O_O ). Powala natomiast wszędobylstwo państwa, opieki socjalnej, wtrącanie się w życie rodzinne. A już rozkłada zupełnie: epatowanie emocjami, a rebours oczywiście. rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Ulubiony serial

hohvar pisze: epatowanie emocjami, a rebours oczywiście
W imieniu wszystkich przestrzegających Regulaminu Forum post zostanie zgłoszony jako zawierający niewiadomego pochodzenia określenie (brak tłumaczenia). Nie wiem czy przypadkiem kogoś nie obrażasz, także z tego powodu też.

Także masz powiedziane i w ogóle pobite gary. O!
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Ulubiony serial

Ależ wyraziłem się par excellence zgodnie z duchem regulaminu :wink: .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Ulubiony serial

hohvar pisze:Ależ wyraziłem się par excellence zgodnie z duchem regulaminu :wink: .
"Par excellence - ładnie powiedziane" (cytat - nie pamiętam skąd - wiec tłumaczenie zbędne) :rolleyes:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Ulubiony serial

Skandynawskie seriale kryminalne są wspaniale mroczne i depresyjne :wink: .
Most nad Sundem :::gd:::, pierwsza klasa.
Dość ciekawy jest mini serial The Fall - chyba angielski ale w takich skandynawskich klimatach.
Dobrze się też ogląda Fargo.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Ulubiony serial

PitS pisze:
hohvar pisze:Ależ wyraziłem się par excellence zgodnie z duchem regulaminu :wink: .
"Par excellence - ładnie powiedziane" (cytat - nie pamiętam skąd - wiec tłumaczenie zbędne) :rolleyes:
Z "Vabanku", ale to nie jest tłumaczenie, tylko dopowiedzenie/komentarz. :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ulubiony serial

Ktoś może zaczął oglądać nowy serial "Ballers" po polsku "Gracze"?

Szybki opis zaczerpnięty z filmweb:
Akcja serialu "Gracze" toczy się w słonecznym Miami. Spencer jest emerytowanym zawodnikiem futbolu amerykańskiego, który chce spróbować swoich sił jako menedżer innych sportowców. Grono jego najbliższych przyjaciół to: Ricky – zdolny, ale wybuchowy skrzydłowy, który jest w równym stopniu znany z błyskotliwych występów na boisku, jak i ekscesów poza nim, Charles - emerytowany liniowy, który ma problemy z przystosowaniem się do realiów normalnego, niesportowego życia oraz Vernon - młody, świetnie zapowiadający się zawodnik, który obiecał sobie, że nigdy nie zapomni, skąd pochodzi. Wokół Spencera i jego kumpli kręci się mnóstwo różnych ludzi, co powoduje, że Spencer pakuje się w finansowe tarapaty. Wszyscy bohaterowie na boisku zachowują się jak zawodowcy, ale poza murawą czują się bardzo zagubieni.

Główną rolę gra Dwayne "The Rock" Johnson. :)
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Ulubiony serial

Przegapiłem premierę, dzisiaj na HBO2 powtórka, to jutro CI napiszę. :D
Nowy sezon "Detektywów" wystartował, pierwszego nie oglądałem, ale potok słodzenia skłonił mnie do ustawienia nagrywania. Jakoś mnie nie powałił, to tylko pierwszy odcinek, ale... .
Ktoś ma odniesienie do pierwszego sezonu?
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ulubiony serial

Ja ściągnąłem na Ipada aplikacje HBO Go i pierwszy odcinek "Graczy" jest za darmo. :)
Czekam na opinie. :D
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Ulubiony serial

hokej pisze:Przegapiłem premierę, dzisiaj na HBO2 powtórka, to jutro CI napiszę. :D
Nowy sezon "Detektywów" wystartował, pierwszego nie oglądałem, ale potok słodzenia skłonił mnie do ustawienia nagrywania. Jakoś mnie nie powałił, to tylko pierwszy odcinek, ale... .
Ktoś ma odniesienie do pierwszego sezonu?
Dla mnie pierwszy sezon był ciekawy :::gd::: , ale raczej dzięki ciężkiej atmosferze i doskonałej kreacji Matthew McConaughey'a i Woody Harrelson'a - niż samej dość zagmatwanej intrydze. O ile wiem jednak to w drugim sezonie inne postacie, miejsce i inna opowieść. Nie mam HBO więc oglądnę hurtem jak będzie cały sezon.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
masteix
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 449
Rejestracja: 29 mar 2013, 17:08

Re: Ulubiony serial

Ktoś z was ogląda nowe odcinki "Suits"? :)
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ulubiony serial

masteix pisze:Ktoś z was ogląda nowe odcinki "Suits"? :)
Dzięki za przypomnienie. W ostatnim sezonie po jakimś odcinku była dłuższa przerwa i wtedy przerwałem oglądanie. Muszę dokończyć bodajże 4 sezon i zacząć nowy. :D
Serial mi się osobiście podoba. :::gd:::


Co do Ballers: obejrzałem drugi odcinek i jest "kozak" serial. :D Szkoda tylko, że odcinki trwają 30 min.

Coś czuję, że trzeba HBO wykupić, bo chcę obejrzeć serial "Ekipa". Pierwszy odcinek na HBO GO jest za darmo i mi się spodobało. Ktoś oglądał? Jakieś opinie o serialu? Oczywiście mówię o Amerykańskim serialu. :)
Awatar użytkownika
masteix
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 449
Rejestracja: 29 mar 2013, 17:08

Re: Ulubiony serial

Polecam 5 sezon, wrócili do korzeni. Nie ma tak jak w pewnym momencie, że wszyscy w serialu są super "psiapsiółami", tylko znowu się "gryzą". :D Więcej spoileru nie będzie. :wink:
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ulubiony serial

Niżej spojler. :]
SPOILER:
Awatar użytkownika
masteix
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 449
Rejestracja: 29 mar 2013, 17:08

Re: Ulubiony serial

SPOILER:

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”