TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Ulubiony serial

Pamiętam dyskusję z zeszłego roku, gdzie chyba Martinek wspomniał o Breaking Bad. Wtedy nie miałem jakoś motywacji do sięgnięcia po ten serial. W tym roku sięgnąłem i obejrzałem wszystko jednym ciągiem. Sezon V to w zasadzie w parę dni uwinąłem. Myślałem, że 13. odcinek jest ostatnim, ale się okazało, że nie :). Jeszcze trzy zostały :). Super serial, polecam. Nie chcę za bardzo tu o nim mówić, żeby spoilerów nie robić. Na mnie zrobił wrażenie. Z niecierpliwością czekam na finał :).

Czekać teraz trzeba do marca na nowy sezon Gry o Tron... Też się wciągnąłem. Byłem bardzo sceptyczny, ale po paru odcinkach mi przeszło. Kurczę, żeby ten marzec już był.
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ulubiony serial

Jak ja się cieszę, że już nie jestem wciągnięta w żaden serial, który trwa. Nie ma dla mnie nic gorszego jak czekanie na kolejny odcinek, nie wspominając o kolejnym sezonie.
Jedyny serial, który w tym momencie oglądam na bieżąco to właśnie "Gra o tron", ale jako, że w książkach jestem na bieżąco i wiem co będzie w kolejnych trzech sezonach to nie wyczekuję go z takim zniecierpliwieniem.
Przestrzegam też przed całkiem nową produkcją "Pod kopułą" (serial na podstawie rewelacyjnej powieści Stephena Kinga), przy szóstym odcinku poddałam się, strata czasu.
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Ulubiony serial

Ania pisze:Jak ja się cieszę, że już nie jestem wciągnięta w żaden serial, który trwa. Nie ma dla mnie nic gorszego jak czekanie na kolejny odcinek, nie wspominając o kolejnym sezonie.
Znam ten ból :). Przy Breaking Bad to chyba prędzej bym wpadł w fiksację, niż cierpliwie wyczekiwał na kolejne odcinki :). Tak to hurtem obejrzałem do 13. odcinka ostatniego sezonu. Teraz tylko czekam na pozostałe, ale nie powiem - z emocjami. Wciągnął mnie :). Przy Dexterze to tak w sumie pół na pół. Wczoraj wolałem pójść na kort, niż obejrzeć zaległy odcinek. Dziś nadrobię zaległości z wczorajszego premierowego. No i BB rzecz jasna :). Grę o Tron widziałem też właśnie hurtowo, wciągnąłem się, teraz chyba do marca nie wytrzymam :).
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ulubiony serial

TadX pisze: Grę o Tron widziałem też właśnie hurtowo, wciągnąłem się, teraz chyba do marca nie wytrzymam :).
Mogę ci opowiedzieć co będzie przez kolejne trzy lata rotfl :wink: .
Ja czekam aż BB się skończy, wtedy dopiero obejrzę :-). A jak spodobał ci się ten serial to polecam również "Sons of anarchy".
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Ulubiony serial

Ja oglądam teraz "House of Cards" z Kevinem Spacey, szczęśliwie pierwszy sezon jest kompletny, a drugi obejrzę też hurtem jak już wszystkie odcinki będą dostępne.
No i jeszcze "Homeland" ale to już na bieżąco - właśnie się rozpoczął 3 sezon.
A z seriali "babskich" to brytyjski "Downton Abbey" jest doskonały jak dla mnie.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Ulubiony serial

Najpierw "Broadchurch". Trzymało mnie w napięciu od pierwszego odcinka. Do samego końca nie wiadomo, kto i dlaczego. Super.

Teraz "Forbrydelsen" ("Killing"). Dlaczego? Bo nie tylko Amerykańce robią seriale (nawet te dobre), ale Duńczycy też. Od pierwszego odcinka się wciągnąłem. Serial zrobiony bardzo przemyślanie. Większość dzieje się wieczorem/w nocy/w ciemnych pomieszczeniach, przez co już samo to potęguje odbiór i klimat. Moim zdaniem warto.

Jak już jesteśmy przy Danii to nie mogę nie wspomnieć o Larsie von Trierze i jego "Riget" ("Królestwie"). Zresztą, kto poznał jego twórczość nie zawiedzie się. Co prawda "Antychrysta" nie do końca zrozumiałem, ale tak ogólnie to jest dla mnie jednym z najlepszych na świecie.
Awatar użytkownika
Szakalova
Bywalec
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 21 sty 2013, 12:08

Re: Ulubiony serial

Ja od wczoraj jestem głęboko nieszczęśliwa bo skończyłam trzeci sezon The Killing i przeczytałam, że czwartego nie będzie....
Jak żyć bez Holdera i Linden?
Duńskiego oryginału nie widziałam, czytałam za to książkę napisaną na podstawie scenariusza. Amerykańska wersja dzieje się w Seattle i pierwsza seria, oprócz realiów jest prawie identyczna z książką, druga idzie w zupełnie inna stronę.
Zakochałam się w tym serialu i wstyd przyznać, oglądam od nowa.... :oops:

Jeśli chodzi o Homeland 3 sezon to jak na razie d..y nie urywa....
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Ulubiony serial

lion_dragon pisze:
TomPL pisze:A ja sobie ostatnio namierzyłem taki sympatyczny serial si-fi "Flash Forward: Przebłysk Jutra" (TVP1, środy około 22.30) - oparty na fajnym pomyśle i dobrze zrobiony :).
Kilka dni temu zaczęliśmy oglądać ten serial za namową narzeczonej, bo poleciła jej siostra. Wczoraj zobaczyłem ostatni odcinek i mocno się rozczarowałem. Ogólnie bardzo ciekawy pomysł, lecz z realizacją już gorzej i praktycznie z odcinku na odcinek słabszy poziom. Sporo logicznych nieścisłości i dziur w scenariuszu. Dobrze, że chociaż aktorzy całkiem nieźle się odnaleźli. Ogólnie podsumowując żałuję, że widziałem. Zakończyli serial po pierwszym sezonie ze względu na coraz mniejszą oglądalność. Ostatni odcinek mało co tłumaczy, a raczej prowokuje pytania do rozwiązania w kolejnym sezonie, którego już nie było.
Parę tygodni temu (we wrześniu) TVP1 niespodziewanie pokazało specjalny odcinek podsumowujący pierwszy sezon serialu Flash Forward, zupełnie bez komentarza, o 4 rano!
Nie mam pojęcia skąd im to sie wzięło - czyżby zalegało w magazynie, bo zapomnieli wyemitować? I nawet nie wiem kogo zapytać, czy to coś oznacza czy też kompletny przypadek? No ale fakty są takie, że produkcję serialu przerwano i nie wyobrażam sobie by teraz wznowili...
Obrazek
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Ulubiony serial

"Orange Is the New Black". Powiedziałabym, że dość zakręcony serial - tej samej wytwórni co House of cards.
A moje dziecko osobiste ogląda teraz "Przystanek Alaska" i tak sobie przypomniałam jaki to był świetny serial :::gd::: - oglądając z nią czasami.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Szakalova
Bywalec
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 21 sty 2013, 12:08

Re: Ulubiony serial

tenisoowka pisze:"Orange Is the New Black". Powiedziałabym, że dość zakręcony serial - tej samej wytwórni co House of cards.
Jestem przy drugim odcinku dopiero i jeśli nie przegną ze scenami lesbijskiego seksu zapowiada się OK. :)
Z dobrych wieści - będzie 4, finałowy sezon The Killing - zabierze się za to Netflix. :)
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ulubiony serial

Szakalova pisze:
tenisoowka pisze:"Orange Is the New Black". Powiedziałabym, że dość zakręcony serial - tej samej wytwórni co House of cards.
Jestem przy drugim odcinku dopiero i jeśli nie przegną ze scenami lesbijskiego seksu zapowiada się OK. :)
I teraz wszyscy panowie zainteresują się serialem, nie ma to jak dobry PR :::gd::: rotfl .
Ja miałam tak przeróżne serialowe plany i coś czasu nie mogę znaleźć na realizację, wszystko czeka, chcę urlop! :twisted:
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Ulubiony serial

Ania pisze:I teraz wszyscy panowie zainteresują się serialem, nie ma to jak dobry PR :::gd::: rotfl .
Ci na Wiejskiej zgłaszali kiedyś zainteresowanie. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ulubiony serial

Ania pisze:
Szakalova pisze:
tenisoowka pisze:"Orange Is the New Black". Powiedziałabym, że dość zakręcony serial - tej samej wytwórni co House of cards.
Jestem przy drugim odcinku dopiero i jeśli nie przegną ze scenami lesbijskiego seksu zapowiada się OK. :)
I teraz wszyscy panowie zainteresują się serialem, nie ma to jak dobry PR :::gd::: rotfl .
Hmm, brzmi ciekawie :) .
Obrazek Speed Graphene MP
chipsor
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 24 sty 2014, 21:05

Re: Ulubiony serial

Sceny lesbijskiego seksu? :D
To chyba dopisuję sobie nowy serial do listy seriali. A tak naprawdę, to ja mogę powiedzieć, że całkowicie uwielbiam Chirurgów. Perypetie między lekarzami i to w jaki sposób są przedstawione, naprawdę mnie wciągają.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Ulubiony serial

Gorąco polecam "True Detective", który idzie na bieżąco. Moim zdaniem fenomenalny serial. Podoba mi się para głównych aktorów, narracja trzyma w napięciu.

Równolegle oglądamy duńsko-szwedzki "Bron/Broen". Zaczęliśmy II sezon właśnie. To druga, po "Forbrydelsen", produkcja duńsko-szwedzka, którą wynalazła moja kobieta. Drugi sezon trzyma jak na razie poziom jak pierwszy. Też oglądam z zaciekawieniem. Pierwszy sezon poszedł chyba w dwa dni.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Ulubiony serial

A ja tam jestem wierny "Dr House'owi" ;) Dla mnie najlepszy z zagranicznych seriali.
Dla odmóżdżenia, podobał mi się też bardzo luźny "Chuck".
O ile ten pierwszy serial każdy zna, drugi też godny polecenia.

Co do polskich to fantastyczny "Czas Honoru" i przezabawne, jak dla mnie, "Ranczo" :)

P.S. Jako, że uwielbiam tematykę wojenną, najlepiej ze skarbami, zagadkami, itp, jednym z moich ulubionych seriali, także polskich jest "Tajemnica twierdzy szyfrów" - leciało już trochę czasu temu; podobno miał być kolejny sezon, ale jakoś słuch o tym zaginął.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Ulubiony serial

rafbat pisze:A ja tam jestem wierny "Dr House'owi" ;) Dla mnie najlepszy z zagranicznych seriali.
Ja już dawno po ;). Świetny był, zgadzam się :).
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Ulubiony serial

Od jakiegoś czasu u mnie króluje "Castle", z początku oglądałem na AXN-ie, później szukałem w necie nowych serii na anglojęzycznych portalach..
Oczywiście Comedy Central na okrągło :D , najchętniej "Jim wie lepiej" jeśli jest w ramówce ( oglądałem każdy odcinek po kilka razy a wciąż mnie śmieszy ). Chociaż ostatnio dla relaksu znowu oglądam niezniszczalnych "Przyjaciół" :D , tym razem podobno w wersji HD rotfl .
Polubiłem czerwone badziewie...
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Ulubiony serial

scudetto pisze:Chociaż ostatnio dla relaksu znowu oglądam niezniszczalnych "Przyjaciół" :D , tym razem podobno w wersji HD rotfl .
Oni są na mojej liście do koniecznego obejrzenia w przyszłości :). "Jima" nie widziałem, chyba nawet nie mignął mi. Nie kojarzę niestety.
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Ulubiony serial

TadX pisze:
scudetto pisze:Chociaż ostatnio dla relaksu znowu oglądam niezniszczalnych "Przyjaciół" :D , tym razem podobno w wersji HD rotfl .
Oni są na mojej liście do koniecznego obejrzenia w przyszłości :). "Jima" nie widziałem, chyba nawet nie mignął mi. Nie kojarzę niestety.
"Przyjaciół" oglądałem namiętnie seriami po kilka razy jak siedziałem na wyspach, poza pracą niewiele więcej miałem do roboty rotfl . Do dzisiaj mam gdzieś DVD ze wszystkimi seriami :oops: .
Przypomniałem sobie jeszcze jeden hicior moich szkolnych lat - "Beverly Hills 90210" :::cheese::: .
Polubiłem czerwone badziewie...

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”