Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Nasze zwierzaki

Koty się pierze, ino nie wyżyma. :D
Moje futrzaki też miały takie okresy intensywnego zrzucania włosia, pomijając dietę, zawsze było to spowodowane temperaturą. Zafunduj mu klimę. ;-P Doraźnie czesz jak najwięcej, inaczej będziesz miała dodatkowy problem ze zjadanym "kłaczkiem".
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nasze zwierzaki

hokej pisze: Zafunduj mu klimę. ;-P Doraźnie czesz jak najwięcej, inaczej będziesz miała dodatkowy problem ze zjadanym "kłaczkiem".
Sama chciałabym klimę, kotu mam fundować? ;-P
Czeszę, czeszę, bardzo często, w zasadzie to już nawet zasypiam ze szczotką przy głowie ;-).
A te problemy ze zjadanym kłaczkiem... to chyba właśnie miałam przez dwie ostatnie noce :/, dobrze, że dywan zwinęłam :D.
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nasze zwierzaki

Kot w sokowirówce czy w mikrofali? Trudny wybór ... :twisted:

Aniu, jak nie pomagają domowe sposoby to pewnie trzeba skonsultować u specjalisty.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nasze zwierzaki

Vivid pisze:Aniu, jak nie pomagają domowe sposoby to pewnie trzeba skonsultować u specjalisty.
A myślisz, że dlaczego na tym forum zapytałam? Tu pełno specjalistów rotfl .
A tak poważnie to jak już bardziej się tym zmartwię to na pewno spytam przy okazji weterynarza jak sobie z tym radzić.
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nasze zwierzaki

Jak masz pewnego weterynarza, bo z tym różnie bywa ..., to warto zapytać. Albo przewetrować jakieś fora tematyczne. Poza spamującymi tam "pingwinami" ;) można też wyłapać konkretne porady, uwagi, spostrzeżenia.

Ale nadal uważam, że kotu się we łbie od tej czułości poprzewracało i powinien wyladować w pralce. Taki reset :). No ewentualnie w zmywarce.
Może być też zamrażalnik, trochę "sybiru" i od razu będzie inaczej miauczał rotfl.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Nasze zwierzaki

Ania pisze: A myślisz, że dlaczego na tym forum zapytałam? Tu pełno specjalistów rotfl .
Aniu, nie licz na to że każdy Twój post wyląduje w złotych myślach. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Nasze zwierzaki

Witam,
od ponad tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem ślicznego biszkoptowego Labradora Retrivera. Ma on teraz skończone 9 tygodni.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Nasze zwierzaki

Clapton pisze:(...)jestem szczęśliwym posiadaczem ślicznego biszkoptowego Labradora Retrivera. Ma on teraz skończone 9 tygodni.
To tyle co mój, tylko że jemu mierzy się niestety już w latach. :wink: Najśliczniejsze mordy na świecie, do tego będzie kumał tak szybko, że wiele razy swoim psim rozumkiem wywoła na twarzy zdumienie i uśmiech. :::gd:::
#NKrising
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Nasze zwierzaki

Moje (jakie moje? - moje jest tylko jedno - zawdzięcza mi życie i nie wiem skąd o tym wie!) się zżyły. Pomijam już fakt że kot wychodząc z psami na spacer wraca już po podłodze a nie po meblach, ale toleruje sprawdzanie co jadł i czyszczenie uzębienia przez współtowarzyszy niedoli.

Hierarcha jest ustalona, Pacemaker (nazwa moja oznaczająca kota) uwielbia spokój i stabilizację. Każde piścięcie "Pinokia" jest traktowane rozjemczym wejściem między nich (futro wilka lata po domu), każde piśnięcie córki jest kwitowane atakiem na psy.

Ostatnio kiciunia miała mały zgryz, bo to ja napadłem na córkę, a psów nie było, oswojenie się z nową sytuacją zajęło jej 10 sek. rotfl

Dziś kot się czym zakrztusił i nie dawał rady, psy przybiegły natychmiast ją ratować ale musiałem wkroczyć, bo naciskanie kota łapą przez owczarka niemieckiego nie było dobrą terapią. :D Nie wiem czy nauczyłem go klepać kota po plecach, ale wyraźnie poczuł ulgę. :rolleyes:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze zwierzaki

Moja Kocina omal wczoraj nie zeszła na zawał. Okropnie boi się noworocznej strzelaniny - a im starsza - tym bardziej.. :(
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Nasze zwierzaki

Mój futrzak na szczęście olał sprawę. Popatrzył chwilę po czym zdegustowany otworzył sobie szafę, zamknął za sobą i poszedł spać. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Nasze zwierzaki

Niektóre bardzo się strachają...
Obrazek
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasze zwierzaki

Robiąc zakupy "mięsne" moja małżonka kupiła naszej ONce podwędzane świńskie uszy. Rudy cwaniaczek jak zwykle musiał najpierw obwąchać, czy jej przypadkiem nie chcemy otruć (w poprzedniej suce owczarka niemieckiego, tego typu smakołyki znikały nim jeszcze dobrze z ręki je wypuściłem). Ponieważ oceniła, że nie i że to podpada pod kategorię smakołyków, to spodziewaliśmy się, że zabierze to na swój "dedykowany do konsumpcji smakołyków" chodnik i wdroży procedurę "konsumpcja smakołyka". Tymczasem najpierw przeniosła rzeczone ucho kawałek dalej, by za chwilę wpakować całe do mordy (tak że nie było widać co ma) i łazić po pokoju dziwnie popiskując. Nie bardzo wiedzieliśmy o co jej chodzi, aż nie załapaliśmy, że próbuje schować swój "skarb". Na "starym" mieszkaniu, szła na ogródek i po kontroli wszystkich okien (ludzie) w zasięgu jej wzroku i drzew (sroki), kiedy upewniła się, że nikt jej nie obserwuje, zakopywała gdzieś takie skarby, a od czasu do czasu dla pewności jeszcze przenosiła z miejsca na miejsce. Takie "skarby" (kości, wędzone uszy i inne tym podobne smakołyki) musiały się "wysezonować" i nabrać odpowiedniego smaku niczym chińskie zgniłe jajka. Ponieważ na obecnym mieszkaniu "spacerniak" nie jest szczególnie dobrym miejscem na zakopywanie (za dużo psów w okolicy), to zdaje się wymyśliła sobie, że ucho będzie się sezonować w mieszkaniu, a piszczała, ponieważ cały czas któreś z nas ją obserwowało. Jak w końcu wyszliśmy, to schowała ucho w takie miejsce, gdzie faktycznie zagląda się tylko w czasie odkurzania. Przed spacerem, kiedy nikogo nie było w pokoju, gdzie to schowała, poszła skontrolować i podsunęła trochę głębiej. Zastanawiamy się co będzie dalej, co prawda panele są o podwyższonej twardości, więc raczej nie zakopie pod podłogą ale jak już wielokrotnie się przekonaliśmy, pomysłowość psa przechodzi niekiedy "ludzkie pojęcie" ;) . W razie czego, będziemy ucha szukać na "nos" jak go będzie dłużej "sezonować".
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Szakalova
Bywalec
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 21 sty 2013, 12:08

Re: Nasze zwierzaki

Moje świąteczne zwierzaki:
Może jeszcze bym coś przekąsiła....???
Obrazek

Ja się poddaję, zaraz pęknę!

Obrazek
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Nasze zwierzaki

Szakalova pisze:Obrazek
Genialne ujęcie! :::gd:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
chipsor
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 24 sty 2014, 21:05

Re: Nasze zwierzaki

O matulu, genialne kociaki i naprawdę zdjęcia świetnej jakości.
Ja nie mogę uwierzyć jaką psiarą byłam, dopóki nie zdecydowałam się z chłopakiem na przygarnięcie 6 letniej kotki, którą wprost teraz uwielbiam.
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Nasze zwierzaki

Przedstawiam Państwu Puszkina vel Aleksandra.
Nie zasługuje, żeby być Puszkiem, bo wredny jest niesłychanie, więc został Puszkinem. ;)
Strzelał trochę focha, że mu robią zdjęcie... Bo przecież uraziłam jego kocią godność.

Obrazek
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nasze zwierzaki

Jak wilkołak wygląda, miniaturka. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Nasze zwierzaki

Elf pisze:Strzelał trochę focha, że mu robią zdjęcie... Bo przecież uraziłam jego kocią godność.
SPOILER:
Widać, że sobie nagrabiłaś! rotfl :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Nasze zwierzaki

To on zeżarł sernik? :wink:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”