Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka Nożna

Majorka pisze:
Wiesz, Vivid, mój syn, jak był mały, powiedział kiedyś do mnie: "a teraz, mamusiu, usiądz na krzesełku, a je ciebie przywiążę". Ale po co, Piotrusiu? - spytałam O_O
"Bo teraz będę rzucał w ciebie kamykami, a ty nie będziesz mogła nic mi zrobić."
Tak mi się przypomniała ta scenka , gdy przeczytałam Twój post o Barcelonie. :::bd::

I koniec i bomba, kto czytał ..., że Gombrowiczem zakończę :/.
.... a kto nie czytał ten też puzonik.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Piłka Nożna

Vivid pisze:Barcelona to jest wielka ale jak gra ze słabszymi ...Wczoraj ciut lepszy zespół przetrzebiony kontuzjami i kicha .
Real przewiozła już kilka razy nawet w tym sezonie :). Jednak te porażki Królewskich wynikają bardziej z "bojaźliwego" stylu gry na jaki decyduje się Mourinho. Takie jest moje zdanie. Ostatnie ich spotkanie w którym Real nie miał już nic do stracenia bo przegrał 1 mecz u siebie w Pucharze Hiszpanii wyraźnie pokazał, że można Barcę "ugryźć". Wynikało to jednak z tego, że Jose zdecydował się postawić wszystko na jedną kartę i zagrać bardziej otwartą piłkę. Jaki był efekt? Według mnie był to najlepiej rozegrany mecz Realu za kadencji Portugalskiego szkoleniowca. Wreszcie nie było tego zamknięcia na własnej połowie i liczenia, że jakimś cudem się uda. Taki Real Madryt chciałbym oglądać. Być może Mourinho wyciągnie jakieś wnioski z tego meczu i je zastosuje w przyszłości.

Co do spotkania z Milanem bo chyba o nim tutaj była mowa to uważam, że remis na wyjeździe to bardzo dobry wynik i nie można być rozczarowanym, że się nie wygrało bo w Lidze Mistrzów to bardzo korzystna sytuacja mając jeszcze rewanż na własnym stadionie. Trzeba też wziąć pod uwagę, że Milan w tym sezonie jest całkiem solidny. W takiej sytuacji w jakiej teraz znajduje się Włoska drużyna jest praktycznie nie do uratowania. Wygrać w tych prestiżowych rozgrywkach na terenie Barcelony? W mojej opinii nie mają żadnych szans. Swoją drogą nie pamiętam kiedy ostatnio Barca przegrała mecz u siebie w LM. Być może słaba pamięć :) .
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna

La_Patik- pisze:Co do spotkania z Milanem bo chyba o nim tutaj była mowa to uważam, że remis na wyjeździe to bardzo dobry wynik i nie można być rozczarowanym, że się nie wygrało bo w Lidze Mistrzów to bardzo korzystna sytuacja mając jeszcze rewanż na własnym stadionie. .
Zgodziłbym się w przypadku gdyby to był remis bramkowy, a tak to nie do końca.
Barca u siebie, żeby móc grać spokojnie musi strzelić 2 bramki... bo jedną mogą stracić total przypadkowo i gdyby grali tylko na 1 z przodu, to mogliby się przejechać. Tym bardziej, że w tym sezonie kilkukrotnie tracili bramki po głupich błędach obrońców, często po stałych fragmentach gry...

Oczywiście jednocześnie wierzę w wygraną Barcy :twisted:.

Kurczę chyba sobie wyrobię kartę kibica Barcy bo gdybym miał takową w tamtym tygodniu to była szansa obejrzeć meczyk w Mediolanie na żywo przez przypadek... niestety nie udało się :/.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Piłka Nożna

Sędziowie w ogóle nie pomagają Barcelonie, a bramki z karnych strzela tylko Ronaldo rotfl Ten karny z kapelusza.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Piłka Nożna

Madox pisze:Sędziowie w ogóle nie pomagają Barcelonie, a bramki z karnych strzela tylko Ronaldo rotfl Ten karny z kapelusza.
Z tego co zauważyłem na powtórce to Puyol sfaulował swojego i wywalczył drugą 11-tkę. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Piłka Nożna

Nesta to nie umie myśleć chyba. Milan ma remis, Barcelona nie gra wtedy płynnie, jest nerwowości trochę w grze a pan Nesta wykłada na tacy rzut karny. W dodatku po co on to robił? Przecież Barca gole po rożnych napewno strzela najrzadziej, nie wiem o czym on myślał robiąc taki błąd. Dobrze, że chociaż gola strzelili to może uwierzą, że Hiszpański zespół jest do pokonania.
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Piłka Nożna

W meczach o taką stawkę podyktowanie karnego w takiej sytuacji jest żałosne. No ale Farsa to farsa. Żeby nie było jestem Madritista z krwi i kości od urodzenia.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Piłka Nożna

Barcelona + sędziowie > AC Milan :D

Trochę mi szkoda ACM, bo kibicowałem im od dziecka (10-go roku życia) do liceum, potem na pierwsze miejsce wskoczył tenis ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Piłka Nożna

Mówicie, że karny podyktowany niesprawiedliwie dla Barcy? Sam nie wiem...

Z tych paru powtórek w czasie meczu wydaje mi się, że jednak faul był. Teraz nie mam czasu na szukanie powtórek na YT, ale później zerknę. Bądź co bądź na ten moment uważam, że karny raczej był sprawiedliwy, coś tam chyba było.

Ibra coś mówił o tym, że piłka nie była w grze. Nie znam się tak bardzo na przepisach niestety, więc nie jestem w stanie stanąć na "tak" lub "nie".

Dziś mecz Realu raczej bez emocji. Może szansę dostaną gracze, którzy do tej pory mniej grali. Przed Realem ciężki kwiecień, więc jest to szansa na odpoczęcie. Taki Xabi Alonso na pewno się cieszy. Ciągle jest zajeżdżany. W ostatnim ligowym meczu było parę zbliżeń na Niego i dopiero wtedy widać, jaką harówkę On musi tam robić. Nie dość, że wyprowadza piłkę, to jeszcze odpowiada za ustawienie defensywy (ciągle komuś-coś wskazywał jak się ustawić, gdzie przeciwnik jest, jak wyprowadzić piłkę) jak i sam robi za obrońcę. Wielki szacunek.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Piłka Nożna

Madox pisze:W meczach o taką stawkę podyktowanie karnego w takiej sytuacji jest żałosne. No ale Farsa to farsa. Żeby nie było jestem Madritista z krwi i kości od urodzenia.
Podejdźmy do tego na zimno - Nesta faulował bez 2 zdań, to nawet nie była przepychanka tylko zapasy. Puyol postawił "zasłonę" (koszykówki się naoglądał, czy co?). Faul i karny ewidentny, ale.., no właśnie - gdyby sędziowie konsekwentnie odgwizdywali takie sytuacje, to kontrowersji nie byłoby w ogóle, zero dyskusji. A tak, jak generalnie przy takich sytuacjach na 5 zdarzeń jest 1 karny to mamy temat do dyskusji.
Moim zdaniem - takie zachowania, jak Nesty, powinny być gwizdane bezwzględnie i konsekwentnie. Czym innym jest walka bark w bark, a czym innym chamskie sprowadzanie do parteru za koszulkę.
BTW - to chyba Włosi na którymś turnieju mieli specjalnie zaprojektowane koszulki typu druga skóra. Nie było jak za nie złapać, tak przylegały. Więc coś o tym wiedzą ;-).
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Piłka Nożna

Rio Ferdinand na Twitterze napisał krótko: ciągnięcie za koszulkę=faul.
Sędzia miał PODSTAWY, żeby karnego gwizdnąć. Inna sprawa, że wcale nie musiał. Ale mówienie, że "wyciągnął go z kapelusza" to jakieś nieporozumienie.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
conradpll
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: 9 lut 2010, 19:02
Lokalizacja: Kraków

Re: Piłka Nożna

W takich sytuacjach zawsze się ktoś przepycha, często jest szarpany zakoszulkę, ale czy sędzie daje karnego? Nie, w 90% przypadkach. Mecz o taką stawkę, wcześniej już karny był, no niestety on stworzył widowisko. Dla Milanu też powinien być karny...
Dunlop biomimetic 300
NTRP ~4.5
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Piłka Nożna

Sędzia uznał to za faul wówczas gdy piłka nie była w grze. W takich sytuacjach sędzia podchodzi do zawodników i ich upomina, a następnie wznawia grę. O karnym tu nie może być mowy.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna

conradpll pisze:W takich sytuacjach zawsze się ktoś przepycha, często jest szarpany zakoszulkę, ale czy sędzie daje karnego? Nie, w 90% przypadkach. Mecz o taką stawkę, wcześniej już karny był, no niestety on stworzył widowisko. Dla Milanu też powinien być karny...
Co w związku z tym, że mecz o stawkę czy, że wcześniej karny był? Jak jest w faula w polu karnym, to powinien być karny i tyle i nie ma tu znaczenia czy był już wcześniej jakiś czy nie, czy mecz o stawkę czy nie. Może być i 5 karnych, ale jeśli jest kolejny faul w polu karnym to należy się kolejny karny i tyle.

Zgodzę się natomiast z innymi postami kolegów, że zabrakło po prostu konsekwencji w takim gwizdaniu fauli.
Gary to napisał w swoim blogu, ja podpisuję się pod tym, że ucieszyłbym się gdyby sędziowie dużo częściej gwizdali faule w polu karnym po takich przepychankach za koszulki, bark w bark co innego, ale takie ciąganie a koszulkę, spodenki to inna bajka. Jak ktoś chce uprawiać zapasy to jest taka osobna dyscyplina.
hokej pisze:BTW - to chyba Włosi na którymś turnieju mieli specjalnie zaprojektowane koszulki typu druga skóra. Nie było jak za nie złapać, tak przylegały. Więc coś o tym wiedzą ;-).
O ile dobrze pamiętam, że Kamerun był pierwszą drużyną z takim bardzo obcisłymi koszulkami na jakimś Mundialu, do tego mieli koszulki bez rękawów... UEFA albo FIFA przyczepiła się o te rękawy i później już nie mogli w takich grać.

A Włosi może zastosowali inny materiał koszulek, może jakiś bardzo śliski, żeby właśnie nie można było łapć i przytrzymywać za koszulki.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Piłka Nożna

Madox pisze:Sędzia uznał to za faul wówczas gdy piłka nie była w grze. W takich sytuacjach sędzia podchodzi do zawodników i ich upomina, a następnie wznawia grę. O karnym tu nie może być mowy.
Piłka była w grze, została wybita z rzutu rożnego. Faul nastąpił w momencie wychodzenia na pozycję, tak to widziałem.
conradpll pisze:W takich sytuacjach zawsze się ktoś przepycha, często jest szarpany zakoszulkę, ale czy sędzie daje karnego? Nie, w 90% przypadkach. Mecz o taką stawkę, wcześniej już karny był, no niestety on stworzył widowisko. Dla Milanu też powinien być karny...
Idąc za tym tokiem rozumowania, można sobie wyobrazić, że w finale Mundialu, po jednym karnym przeciwko nam, można już sobie urządzić polowanie na przeciwnika w swoim polu karnym, bezkarnie O_O.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Piłka Nożna

Najgorzej, gdy sędzia jeden błąd próbuje naprawić drugim... :?
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka Nożna

Madox pisze:W meczach o taką stawkę podyktowanie karnego w takiej sytuacji jest żałosne. No ale Farsa to farsa. Żeby nie było jestem Madritista z krwi i kości od urodzenia.
Nie oglądałem, bo w meczach Realu i Barcelony jest za dużo emocji a w grze włoskich klubów gry faul. Stąd odniosę się jedynie co do zasady.

I będę jak Karol Stopa w dyskusji z Wojciechem Fibakiem: nie ma znaczenia że błąd stóp był mały a piłka ważna, był i już, należy go wobec tego wywołać, co z tego że to była piłka meczowa, a ten błąd już był raz w tym secie wołany? rotfl

Jakby zasady były egzekwowane nie byłoby przepychanek i aktorzenia to ten wątek w którym kibole jednej drużyny przezywają drugą drużynę i na odwrót by umarł, na rzecz dyskusji o piłce.

Dwie strony i nie wiem jaki był mecz! O_O
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Piłka Nożna

Niestety skostniałość przepisów gry i struktur tym zarządzających hamuje zdecydowanie rozwój piłki.
Do tego dochodzi niekonsekwencja w interpretacji i mamy bajzel nawet na najwyższym poziomie rozgrywkowym.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Piłka Nożna

Przesadzacie. Ten bajzel nakręca emocje (bo nie da się zracjonalizować). I potem kilka tysięcy nakręconych emocjami ludzi kupuje czapki, szaliki, koszulki, proporczyki i całą resztę tego badziewia. I biznes się kręci. Jakby się dało "obiektywnie" ustalić, która drużyna jest lepsza, to biznes nie szedł by aż tak dobrze... ;)
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
conradpll
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: 9 lut 2010, 19:02
Lokalizacja: Kraków

Re: Piłka Nożna

basic pisze:
conradpll pisze:W takich sytuacjach zawsze się ktoś przepycha, często jest szarpany zakoszulkę, ale czy sędzie daje karnego? Nie, w 90% przypadkach. Mecz o taką stawkę, wcześniej już karny był, no niestety on stworzył widowisko. Dla Milanu też powinien być karny...

Co w związku z tym, że mecz o stawkę czy, że wcześniej karny był? Jak jest w faula w polu karnym, to powinien być karny i tyle i nie ma tu znaczenia czy był już wcześniej jakiś czy nie, czy mecz o stawkę czy nie. Może być i 5 karnych, ale jeśli jest kolejny faul w polu karnym to należy się kolejny karny i tyle.

hokej pisze:
Idąc za tym tokiem rozumowania, można sobie wyobrazić, że w finale Mundialu, po jednym karnym przeciwko nam, można już sobie urządzić polowanie na przeciwnika w swoim polu karnym, bezkarnie O_O.

Nie o to chodzi, że można bezkarnie faulować na swoim polu karnym, gdy już karny był...
Fakt, faktem tak właśnie powinno być, żeby każdy faul w polu karnym kończył się karnym.

Jednak jak wiadomo tak nie jest, a sędziowie gdy podyktowali już wcześniej rzut karny to kolejnego nie gwizdają ot tak... Dlaczego?

A no dlatego, że jeżeli jest kontrowersyjny to różne komentarze i podejrzenia idą w jego stronę, jak to miało miejsce właśnie w tym meczu...

A dlaczego wspomniałem o meczu o stawkę? Taki mecz ogląda miliony widzów i działaczy... do tego stoją za tym wielkie pieniądze. Co za tym idzie przy kontrowersyjnych decyzjach sędziego? Patrz wyżej.

:)
Dunlop biomimetic 300
NTRP ~4.5

Wróć do „Inne sporty”