Awatar użytkownika
TaKaN
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 473
Rejestracja: 5 lut 2012, 18:34
Lokalizacja: Szczekociny/Częstochowa

Re: Piłka Nożna

Właśnie skończyłem oglądać rewanżowy mecz ćwierćfinału Pucharu Polski.
Legia u siebie zremisowała a Gryfem Wejherowo (dla nie wtajemniczonych III liga) :/.
Jako kibic Legii odbieram to jako porażkę... Rozumiem rozluźnienie po wygraniu pierwszego meczu 3:0 i klasę przeciwnika. Ale od zawodników zarabiających ogromne sumy wymaga się zaangażowania w swoją pracę w każdym meczu...
Dla mnie paranoja co się dzieje z polską piłką... :/
"Jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz"

Obrazek VCore 98D
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna

Byłem na tym meczu. DRAMAT! To już trzeci mecz po kolei, którego nie da się oglądać. Chłopaki już są mistrzami (tak im się wydaje) i nie chce im się grać. Wczoraj oszukali 12 000 ludzi na stadionie ...
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna

Ale to chyba podstawowy problem wszystkich polskich drużyn :(. Same gwiazdy, które nie potrzebują ciężkich treningów, tylko imprez :).
Obrazek
_____
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Piłka Nożna

Legia mnie ani ziębi, ani parzy, ale tutaj troszkę bym obronił Legionistów... Pytanie jest takie, czy opłaca się grać na maxa w sytuacji, gdy kontroluje się dwumecz? No nie wiem sam. Z jednej strony fakt też jest taki, że ludzie przyszli oglądać mecz, chcą emocji. Z drugiej mamy piłkarzy, którzy jeszcze mają przed sobą jeszcze mecze. Jeśli by tak zrobił mój Real, to nie miałbym nic przeciwko. Trudno, widowisko żadne, ale przynajmniej kontrolujemy spotkanie i mamy awans zapewniony.

Nie widziałem meczu Legii, piszę ogólnie ws takich sytuacji.
Awatar użytkownika
TaKaN
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 473
Rejestracja: 5 lut 2012, 18:34
Lokalizacja: Szczekociny/Częstochowa

Re: Piłka Nożna

Tylko czy nie lepiej potwierdzić kontrolę nad dwumeczem strzeleniem szybko bramki czy dwóch?
Wtedy można sobie spokojnie grać piłką wymieniając mnóstwo podań i niech rywal biega.
A w tym meczu Legia grała długą piłkę na osamotnionego Blanco i później musiała biegać, żeby tą piłkę odzyskać...
I nie do końca Legia miała tą kontrolę nad dwumeczem. Gryf strzelił bramkę, później miał jeszcze dwie dogodne okazje w których Skaba ratował legionistów przed stratą bramki...
"Jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz"

Obrazek VCore 98D
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna

Nie ma ich co bronić. Grali padakę. TadX poczytaj co powiedział Żewłak po meczu.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
TaKaN
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 473
Rejestracja: 5 lut 2012, 18:34
Lokalizacja: Szczekociny/Częstochowa

Re: Piłka Nożna

Obi, nawet nie próbuje ich bronić. Zagrali strasznie słabo.
Mam nadzieję, że po prostu im się nie chciało...
"Jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz"

Obrazek VCore 98D
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna

TaKaN pisze:Obi, nawet nie próbuje ich bronić. Zagrali strasznie słabo.
Dlatego pisałem do TadX'a :).
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Piłka Nożna

Wy widzieliście mecz, więc wierzę Wam.

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstra ... omosc.html
Pod względem wychowawczym strzał w stopę. Jeśli z góry mówi się o karze absencji do końca sezonu i sprzedaży w najbliższym okienku transferowym, to należy wywiązać się z obietnicy. Tak to wysyła się sygnał o niekonsekwencji. Poza tym, czy nasza liga jest tak silna i popyt na piłkarzy stamtąd tak ogromny, poziom piłkarski niebotyczny, że zawodnik strzela fochy? Takiego Ibrahimovica jestem skłonny zrozumieć. Ma nierówno pod sufitem, ale jak bramkę przyładuje to oczy wychodzą z orbit (z góry mówię, że nie usprawiedliwiam Go). Kwestia tylko tego, by nie tolerować nagannych zachowań...
Awatar użytkownika
TaKaN
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 473
Rejestracja: 5 lut 2012, 18:34
Lokalizacja: Szczekociny/Częstochowa

Re: Piłka Nożna

Probierz próbuje ratować jakoś sezon dla Wisły.
Ma taka kadrę a nie inną i nie może sobie pozwolić na komfort nie korzystania z usług Małeckiego.
Małecki jakim piłkarzem jest wszyscy wiemy. Potrafi zrobić coś z niczego i to jego ogromny atut.
To, że jest krnąbrnym, zakochanym w sobie bucem to inna sprawa.
A sprzedać i tak go sprzedadzą. Więc w mojej opinii Probierz dobrze robi, że pozwala mu dograć sezon do końca. Możliwe, że cena za niego jeszcze wzrośnie.
"Jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz"

Obrazek VCore 98D
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Piłka Nożna

Robi tragiczny błąd. Każdy, kto w sporcie (szczególnie grach zespołowych) siedział parę lat to przyzna.
1. Robi z poprzednika (K. Moskal), a pośrednio także z siebie, błazna.
2. Zarząd - j.w.
3. Rozwala szatnię - i nikt mnie nie przekona, jaki to Probierz jest w tej kwestii twardy, żaden "gwiazdorek" nie będzie miał już oporów przed strzeleniem focha.
4. Sportowa wartość dodana - wątpliwa.
5. Bizensowo - na dwoje babka wróżyła, ale w kontekście powyższych - błąd.

Scenariusz przyszłości łatwo przewidzieć - Małecki będzie grzeczny do końca sezonu, jeśli Wisła coś ugra "eksperci" powiedzą jaki to trener wizjoner, natomiast to, że podobna sytuacja do końca roku się powtórzy, niekoniecznie z tym "artystą futbolu" w roli głównej - jestem prawie pewien.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka Nożna

Nie widziałem meczu, nie interesuję się. Ale wydaje mi się, że na takie granie na remis (tu mało nie umoczyli ...) to można sobie grać z kimś ze swojej grupy rozgrywkowej. A jak się gra przy publiczności z drużyną o dwie klasy rozgrywkowe niżej (?) no to chyba profesjonalizm wymaga by taka sytuacja nie miała miejsca...
A tak w ogóle jak to świadczy o zawodnikach, gdzie sportowa ambicja?
U nas nadal wielu się wydaje, że to nic nie szkodzi. Owszem szkodzi, im samym.
Skauci zagranicznych klubów zwracają baczną uwagę na takie postawy, można sobie pozamiatać.
Jest konkurencja i jest ważne by nawet jak idzie dobrze nie kłaść lachy tylko cisnąć stale i wciąż.
A tu wyszło to i tamto ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TaKaN
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 473
Rejestracja: 5 lut 2012, 18:34
Lokalizacja: Szczekociny/Częstochowa

Re: Piłka Nożna

Vivid pisze:drużyną o dwie klasy rozgrywkowe niżej (?)
O 3 klasy niższej :P.
W Polsce prowadzono nazewnictwo wzorem Anglii.
Mamy Ekstraklasę ( rotfl ) I ligę, II ligę, III ligę itd. :P
"Jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz"

Obrazek VCore 98D
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Piłka Nożna

Najciekawsze jest to, że w Legii jest całkiem dużo obcokrajowców - i oni też to zlali. Dla mnie absolutny brak profesjonalizmu i szacunku dla 12tys. ludzi, którzy przyszli na stadion.
Skorża ich ukarał... kazał przyjść następnego dnia na 7 rano na zajęcia rotfl.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna

hokej pisze:Skorża ich ukarał... kazał przyjść następnego dnia na 7 rano na zajęcia rotfl
I co myślisz że to cokolwiek zmieni w ich podejściu ? Wątpię. Dopóki będą dostawać kasę bez względu na to jak zagrają to będą się tak samo zachowywać. Drużyna mojego młodszego dziecka (rocznik 2004) ma więcej serca do walki na boisku w turniejach niż cała czołówka naszej ekstraklasy razem wzięta. Polecam wybrać się kiedyś na taki turniej, tam dopiero widać zaangażowanie, mimo że dla dzieciaków jest to tylko zabawa i żadnej kasy za to nie dostają.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
TaKaN
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 473
Rejestracja: 5 lut 2012, 18:34
Lokalizacja: Szczekociny/Częstochowa

Re: Piłka Nożna

htb w 100% się z Tobą zgadzam. W takich turniejach jest zaangażowanie bo dzieciaki robią to co kochają :).
Ale w niższych ligach też jest o wiele więcej zaangażowania niż w naszej pseudo Ekstraklasie.
Grałem w okręgówce i A-klasie i tam nie ma odstawiania nogi. A to wszystko dlatego, że zawodnicy tam grający pracują i te 90 minut to dla nich super relax i oderwanie od rzeczywistości i dają z siebie wszystko. A zawodnicy którzy zarabiają w ciągu roku sumy liczone w milionach olewają sobie sprawę bo i tak mają kontrakt i ich nic nie obchodzi.
"Jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz"

Obrazek VCore 98D
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna

TaKaN pisze:A zawodnicy którzy zarabiają w ciągu roku sumy liczone w milionach olewają sobie sprawę bo i tak mają kontrakt i ich nic nie obchodzi.
No bo co się będą przemęczać. Skoro czy leżą czy biegają zgarniają tyle samo :(. A jak się trafi trener, który chce ich postawić do pionu, to już mają opracowane sposoby jak się go szybko pozbyć. Dla mnie nasza liga to żenada i tyle :(.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Piłka Nożna

htb pisze:
hokej pisze:Skorża ich ukarał... kazał przyjść następnego dnia na 7 rano na zajęcia rotfl
I co myślisz że to cokolwiek zmieni w ich podejściu ? Wątpię. Dopóki będą dostawać kasę bez względu na to jak zagrają to będą się tak samo zachowywać. Drużyna mojego młodszego dziecka (rocznik 2004) ma więcej serca do walki na boisku w turniejach niż cała czołówka naszej ekstraklasy razem wzięta. Polecam wybrać się kiedyś na taki turniej, tam dopiero widać zaangażowanie, mimo że dla dzieciaków jest to tylko zabawa i żadnej kasy za to nie dostają.
Przeoczyłeś emotka? O_O Co do dzieciaków - jasne, że tak, daleko nie szukając popatrz czasem na turnieju amatorskim w naszej dyscyplinie jak się ludziska angażują, a nawet karkówki z grilla, oprócz TF-a, nie uświadczą :D.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Piłka Nożna

Jeśli chodzi o Legię, to chłopaki zdecydowanie zapomnieli, że ich pensje płacą kibice. Nawet jeśli się kontroluje dwumecz, to wypada się choć na chwilę zebrać i quasi-amatroskiej drużynie wrzucić ze dwie bramki. Przez szacunek dla pracodawcy. Ciała dał menedżment, bo jak się "gwiazdusiom" grać nie chciało, to trzeba było dać pobiegać młodzieży. A tak zostaje smród. Szczególnie, że mimo buńczucznych zapowiedzi w derbach Legia też nie błyszczała, a tam "dwumecz" kontrolowała Polonia. ;)

Legia ma piękny stadion, ale bez dobrej gry dzisiejsze wzruszenia są tylko martwym naskórkiem dawnych uniesień*. ;)

*Le fabuleux destin d'Amélie Poulain (2001) - Sans toi, les émotions d’aujourd’hui ne seraient que la peau morte des émotions d’autrefois. (fr.)
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna

YOGItheBEAR pisze:Szczególnie, że mimo buńczucznych zapowiedzi w derbach Legia też nie błyszczała, a tam "dwumecz" kontrolowała Polonia. ;)
Polonia wygrała "dwumecz", ale w ostatnich derbach grała podobny piach jak Legia.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET

Wróć do „Inne sporty”