Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Paryż-Bercy Masters 2009

Też mnie bardzo martwi jego pasywna gra, jednak pisałem już, że dzisiaj to jakiś inny człowiek na kort wyszedł. Bardzo mi się gra podobała :) I Robredo zagrał kilka niesamowitych wymian, więc jestem całkowicie usatysfakcjonowany :) Teraz czas na mecz "panów forehandów"
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Paryż-Bercy Masters 2009

Misiek pisze:Niestety nie widziałem nic. Dopiero w poniedziałek montują mi internet w moim nowym mieszkaniu na studiach ;)
Podpowiem, że zmarnował 5 meczowych przy swoim podaniu, w tym 3 z rzędu od stanu 40-0 :) W 3 secie natomiast 2 razy miał przewagę przełamania. Tak mu zależało, żeby mecz trwał dłużej, że doznał skurczy pod koniec spotkania ;)
mtenis team
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Paryż-Bercy Masters 2009

DUN I LOVE pisze:
gato pisze:
O, a propos wymawiania nazwisk, wczoraj Lorek powiedział 'Guga Krten' :tired: co zabrzmiało mi chorwacko raczej niż brazylijsko. Czy w portugalskim nie wymawia się 'eu'?!
Zabrzmiało po niemiecku :) Dziadek Kuertena pochodził z Niemiec, stąd też w kraju naszych zachodnich sąsiadów tak się to nazwisko wymawia. A to co mówi Lorek to jakaś profanacja, KUERTEN i koniec. :P
No z tą niemiecką wymową to tak nie do końca. Niemcy owszem połykają samogłoski, ale w wygłosie, zatem jeśli już to [kuertn] (zapis transkrypcji swobodny).
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Paryż-Bercy Masters 2009

Tsonga z Benneteau poddali mecz bez gry z powodu kontuzji nadgarstka Wilfrieda - ciekawe czy jutro zagra z Nadalem...
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Paryż-Bercy Masters 2009

Tymczasem w późnowieczorno-nocnym pojedynku "lufiarzy" Gonzalez na razie górą. Czyżby Del Potro też już się szykował do Londynu...?
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Paryż-Bercy Masters 2009

jurek pisze:Tymczasem w późnowieczorno-nocnym pojedynku "lufiarzy" Gonzalez na razie górą. Czyżby Del Potro też już się szykował do Londynu...?
Jeszcze nie chyba. Gonzalez 4-3* w drugim secie. Myślę, że Del Potro jeszcze coś pokaże. Kursik 4 na niego jest :)
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Paryż-Bercy Masters 2009

To jednak nie to co myślałem. Gem na 5:5 pokazał, że jednak Argentyńczykowi zależy. Widać nie wszyscy z czołówki śpieszą się na wyspy :wink: Szykuje się kolejny tie-break.
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Paryż-Bercy Masters 2009

hitman pisze:Kursik 4 na niego jest :)
Nawet kursik 10 wpadł :)

Przypomniał mi się dowcip: co to jest: krwawi przez miesiąc i nie umiera?
Odp.: kobieta.

To tak a'propos meczu Del Potro. Ma on ten sam styl co Murray: krwawi przez miesiąc, umiera przez 2 sety a potem wygrywa. Wygląda na to, że Stepanek ubije tu obu. Wszystko powyżej 3,0 na Stepanka do wzięcia.
Piotr Szyba.
koleżka
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 393
Rejestracja: 2 paź 2007, 21:52

Re: Paryż-Bercy Masters 2009

Gonzalez marnuje 6 meczboli i kreczuje - szkoda.
Dziś Fyrstenberg i Matkowski grają o wszystko z Bryanami - wygrana daje turniej Masters, przegrana przekreśla szansę występu w nim.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Paryż-Bercy Masters 2009

hitman pisze: Przypomniał mi się dowcip: co to jest: krwawi przez miesiąc i nie umiera?
Odp.: kobieta.
To ja Ci gratuluję kobiety co krwawi przez miesiąc. rotfl
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Paryż-Bercy Masters 2009

ppeter pisze:
hitman pisze: Przypomniał mi się dowcip: co to jest: krwawi przez miesiąc i nie umiera?
Odp.: kobieta.
To ja Ci gratuluję kobiety co krwawi przez miesiąc. rotfl
No co ty, "chlebak jak sama nazwa wskazuje służy do noszenia granatów".
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Paryż-Bercy Masters 2009

jurek pisze:
No z tą niemiecką wymową to tak nie do końca. Niemcy owszem połykają samogłoski, ale w wygłosie, zatem jeśli już to [kuertn] (zapis transkrypcji swobodny).
Ja akurat spotkałem się na stronach DSF z zapisem: Kurten, przy czym te "U" to było z "umlałtami" czy jak to się zwie :P Nie znam niemieckiego, więc wybaczcie ;)
mtenis team
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Paryż-Bercy Masters 2009

To wymawiałoby się wtedy coś jakby Kyrten.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Mouila
Królowa Tenis NET
Posty: 680
Rejestracja: 12 kwie 2009, 01:58

Re: Paryż-Bercy Masters 2009

Co do waszych dywagacji na temat wymowy nazwisk to polecam filmik -> klik. Dziennikarze z różnych krajów wymawiają nazwiska w swoich ojczystych językach. Niestety Gugi tutaj zabrakło, ale jest np. Stepanek (dla Vivida :))

A Polaków dzieli tylko 1 set od Londynu!
koleżka
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 393
Rejestracja: 2 paź 2007, 21:52

Re: Paryż-Bercy Masters 2009

I mamy trzech Polaków w Mastersie - F/M wygrali z Bryanami 6:4 7:6 (lub 7:6 6:4 - dokładnie nie pamiętam).
Awatar użytkownika
Mateusz_4
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 11 paź 2009, 16:17

Re: Paryż-Bercy Masters 2009

Matkowski/Fyrstenberg - Mike Bryan/Bob Bryan 6:4, 7:6 (9-7)

Bracia Bryan znów pokonani! Polacy dzięki tej wygranej zapewnili sobie występ w Londynie.

Tymczasem w turnieju singla Rafa Nadal walczy z Tsongą i jest bliżej sukcesu od Francuza. W pierwszym dzisiejszym meczu Djoković wygrał z Soderlingiem.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Paryż-Bercy Masters 2009

Wasza wyobraźnia sięga tak daleko jak moja? Finał Londynu Marach/Kubot - Fyrstenberg/Matkowski?
I kto jest debeściak? :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Paryż-Bercy Masters 2009

PitS pisze:Wasza wyobraźnia sięga tak daleko jak moja? Finał Londynu Marach/Kubot - Fyrstenberg/Matkowski?
I kto jest debeściak? :D
Piękna wizja :)

Monfils pogonił Cilica 3:6, 6:4, 6:4 :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Paryż-Bercy Masters 2009

Fedzior poza burtą... no no... Ciekawe jak mu w Londynie pójdzie (wiem, jestem spóźniony, ale nie mogłem wcześniej pisać) ;) bo jak na razie to po przerwie doszedł w jednym turnieju do finału, który przegrał chyba przez swoją głowę a teraz tak szybko się pożegnał...

A co do finału deblowego, jestem jak najbardziej za :) Dziś w radio słyszałem, że Frytka i Matka znowu odprawili Bryanów... Bardzo dobrze :)
Awatar użytkownika
MaciasPL
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 15 cze 2008, 14:30
Lokalizacja: Płock

Re: Paryż-Bercy Masters 2009

No to sobie Delpo z Radkiem nie pograli (Radzio 4-0 i krecz Argentyńczyka). Wyrazy wspólczucia dla ludzi co kupili bilety na sensję wieczorną. :-| Dobrze że wcześniej Monfils z Cilicem niezły meczyk zagrali.

Mimo wszystko interesujące półfinały się szykują. Djoko z Nadalem - klasyka i ciekawy pojedynek Stepanka z Monfilsem (powiało świeżością :wink: )
Obrazek
BLX2 Six.One Team


Żeby mi się tak chciało... jak mi się nie chce.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”