Awatar użytkownika
Kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 18 lut 2009, 22:37
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: ATP Marseille 2009

Dla mnie finał raczej wygra Llodra. Tsonga w tych fragmentach meczu, które widziałem miał problemy z returnem serwisów Novaka. Llodra na pewno będzie jeszcze bardziej nękał go serwami, tym bardziej że wchodzą mu one w trudnych momentach, m.in. dzisiaj przy stanie *5-5 15-40 i później przy łącznie chyba 4 BP.

Na pewno wyrównany finał będzie, obaj dobrze dysponowani jeśli chodzi o serwis. Myślę, że może to się zakończyć w dwóch tie-breakach, jak z Jużnym. Większe szanse daję jednak Michaelowi. :)
"And let that be a lesson to you all. Nobody beats Vitas Gerulaitis 17 times in a row!" - tennis player, Vitas Gerulaitis, about winning a game against Jimmy Connors after 16 consecutive loses.
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: ATP Marseille 2009

No cóż, skoro uważasz że Llodra jest przeciwnikiem trudniejszym niż nr 3 ATP, ma lepszy serwis niż Serb to nie wiem co powiedzieć. Tsonga jest w kapitalnej formie od kilku dobrych tygodni. Co do serwisu w trudnych momentach:
Tsonga: 1 set, 5*-4, 0-40. Co się dzieje ? 5 gwoździ wbitych w karo i set wygrany.
#NKrising
Awatar użytkownika
Kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 18 lut 2009, 22:37
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: ATP Marseille 2009

Gdzie ja powiedziałem, że jest trudniejszym? Piszę o aktualnej formie Llodry z tego tygodnia, gdzie oglądałem jego mecze.

W poprzednim poście pisałem jedynie o serwisie Llodry. Na pewno lepiej korzysta z tego niż Novak. Bardzo częste wycieczki pod siatkę kończy najczęściej punktem. Do tego napisałem, że w tych momentach które dzisiaj widziałem, Tsonga miał problemy z returnami, a z Llodrą bezpieczne odegranie na pewno zakończy się stratą punktu.

Jeśli chodzi o serwis Tsongi to zgadzam się - też w ważnych momentach nie zawodzi i bardzo mocno trafia. Dlatego też myślę, że może być sytuacja, że oba sety będą kończyły się w TB, gdzie przewagę ma wg mnie Llodra, który pewniej wygrywa punkty przy swoim serwisie. Do tego w tym roku bilans tajów 7-0.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2009, 23:36 przez Kowal, łącznie zmieniany 1 raz.
"And let that be a lesson to you all. Nobody beats Vitas Gerulaitis 17 times in a row!" - tennis player, Vitas Gerulaitis, about winning a game against Jimmy Connors after 16 consecutive loses.
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: ATP Marseille 2009

[GW] Adik pisze:Dla mnie finał raczej wygra Llodra.
[GW] Adik pisze:Większe szanse daję jednak Michaelowi. :)
Gdybym był "łapaczem słówek" uparłbym się , że tym faworyzujesz Francuza przez co dajesz do zrozumienia w pewnym odczuciu , że Llodra będzie przeciwnikiem trudniejszym :P . Trudno mi tutaj wybrać potencjalnego zwycięzcę. Tsonga to solidny serwis i mocne precyzyjne uderzenia [ jego szybki nadgarstek mnie czasami zadziwia ]. Llodra jest jednak bardzo dobrym zawodnikiem i w dodatku w formie. Serwis , ładny slajs i wolej mogą otworzyć mu drogę to dużej ilości punktów. Obaj dadzą z siebie wszystko i mam nadzieję , że to będzie piękny , obfitujący w emocje i piękne zagrania mecz :wink: .
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Marseille 2009

A tak... dzisiaj finał Llodra vs Tsonga... jakiś wysyp tych żabojadów! :D
Zobaczymy co pokażą aczkolwiek return Llodry w pierwszym secie meczu z Simonem był żałosny... w ogóle Llodra średnio sobie radził z punktami rozgrywanymi w okolicach linii końcowej... to chyba przez te miękkie szmatki posyłane przez Gillesa. No nic zobaczymy jak Tsonga zareaguje na archaiczny styl s&v rodaka...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
morol
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 15 wrz 2008, 13:36

Re: ATP Marseille 2009

I po raz kolejny wszystko zależy od serwisu Llodry. Jeśli pozwoli mu on kończyć wymiany przy swoim podaniu tak, jak lubi, czyli pod siatką po dwóch-trzech uderzeniach, będzie ciekawie, może nawet będziemy świadkami niespodzianki. Jeśli nie, siła uderzeń Tsongi wyrzuci go z kortu. Oglądałem niestety tylko fragmenty spotkań Jo więc ciężko wypowiadać mi się na temat jego formy, natomiast to, co widziałem w wykonaniu Llodry to, niestety, serwis albo śmierć w wymianie. Dodatkowo dochodzi presja finału - starszy z Francuzów nie grał w żadnym istotnym od ponad roku, ostatni to Rotterdam w lutym 2008...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Marseille 2009

morol pisze:Oglądałem niestety tylko fragmenty spotkań Jo więc ciężko wypowiadać mi się na temat jego formy...
W mojej ocenie forma co najwyżej średnia... dobry serwis Tsongi pozwolił mu utrzymać się w meczu, a niektóre wybory taktyczne Djokovica pozwoliły wygrać tiebreak'a. Nie jest źle ale daleko do optimum.
morol pisze:... natomiast to, co widziałem w wykonaniu Llodry to, niestety, serwis albo śmierć w wymianie.
Ja nie do końca się zgodzę... a może zgodzę się i rozwinę. Pierwsza sprawa to musi być pierwszy serwis... Simon nie miał argumentów aby wykorzystać drugie podanie Michaela i skończyło się jak skończyło. Druga sprawa to atak na siatkę... nieistotne czy było uderzenie przygotowawcze czy dobry moment... Llodra w meczu z Simonem parł na siatkę niezależnie od sytuacji i często gęsto nadziewał się na kontrę, no ale jeśli daje się przeciwnikowi tyle miejsca na minięcie to nie można oczekiwać że będzie inaczej. Llodra nie radził sobie z grą w okolicach końcowej... popełniał dużo prostych błędów więc fanatyczne parcie na siatkę miało jakieś uzasadnienie. Kluczowe dla finału będą serwis, funkcjonowanie backhandu i return Llodry. Tych dwóch ostatnich w meczu z Gilles'em właściwie nie było.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: ATP Marseille 2009

No i Tsonga wygrywa w 2 setach, ciężko było spodziewać się innego rezultatu.
#NKrising
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Marseille 2009

Ale aż tak gładko nie było ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
kiket
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 489
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:09

Re: ATP Marseille 2009

HeadShot pisze:No i Tsonga wygrywa w 2 setach, ciężko było spodziewać się innego rezultatu.
Nie wiem czy to było aż tak oczywiste. Llodra po prostu miał dzisiaj słabszy dzień czego można było się spodziewać bo to u niego normalka. Szkoda bo liczyłem, że uda mu się wziąć ale finał nie jest zły.
Obrazek
NTRP ~4.0
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: ATP Marseille 2009

Wynik taki jak myślałem, ale dla mnie nie był taki oczywisty. Meczu nie oglądałem. Z tego co widać po wyniku to oba sety były zacięte i możliwe, że różnie się działo w trakcie ich trwania. Tak czy siak zwycięzcą został Tsonga i chwała mu za to. Jutro nowy tydzień i nowy turniej :wink:.
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: ATP Marseille 2009

Mało brakowało a ten serve&volley Llodry wystarczyłby na Tsonge. Ogólnie beznadziejny finał. Teraz już wiem dlaczego nie lubię francuskiego tenisa :)
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Marseille 2009

Turniej zakończony.
Temat zamknięty.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”