Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Derler pisze: 27 sty 2022, 13:23
TomPL pisze: 27 sty 2022, 13:02 Bo Danielle to jest kobieta po przejściach!
Typowa Amerykanka. Buzia średnia ale ciało kuszące. :in_luv:
W finale nie ma żadnych szans.
Kolejny prorok sie znalazł :twisted: Szanse były tylko głowa nie wytrzymała...
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Luqoz pisze: 29 sty 2022, 11:33 W pełni zasłużony tytuł Barty. Karierowy Wielki Szlem na wyciągnięcie ręki.

Co do "dopingu" to podajcie mi przykład turnieju, na którym jest kulturalne i sprawiedliwe kibicowanie gdy gra reprezentant gospodarzy. W dzisiejszych czasach wysokiej kultury na trybunach nie ma nigdzie.

Dla Collins to dobra lekcja. Gdy następnym razem będzie się chciała wydzierać wniebogłosy po błędach rywalek to może sobie przypomni jak takie zachowanie może być rozpraszające i deprymujące.
Biorąc pod uwagę jak gładko idzie jej ogrywanie rywalek to może nie tylko karierowy? Byłby to chichot losu w stronę Serenki rotfl
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Fajnie bezkompromisowo KK grają. Mocny serwis i mocne uderzenia przy siatce.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Brawo wariaci :D :::gd:::
Dzikokartowcy z tytułem. O_O
Dobrze się oglądało bo nie grali schematami. Przeciwnicy nie pokazali wiele, pewnie Bryanowie czy inni wysokiej klasy spece od debla by ich rozstrzelali ale ułożyło się jak ułożyło i tytuł dla Australii :D
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Spoko mecz, ale czy ktoś mi może wyjaśni dlaczego Janusze na trybunach buczęli na Thanasiego CAŁE KURDE SPOTKANIE? + na ceremonii, żenada wywaliła dach.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Kyrgios z Kokkinakisem udowodnili tylko, że debel to sport drugiej kategorii. Coś jak Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich dla tych co się nie łapią na Puchar Świata.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Cambrinus pisze: 29 sty 2022, 14:14 Kyrgios z Kokkinakisem udowodnili tylko, że debel to sport drugiej kategorii. Coś jak Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich dla tych co się nie łapią na Puchar Świata.
Oczywiście. Wysokość nagród pieniężnych tylko to potwierdza. Patrząc tylko z tej perspektywy, to debel jest wart 12% tego, co singiel. :wink:
ayshe pisze: 29 sty 2022, 13:52 Spoko mecz, ale czy ktoś mi może wyjaśni dlaczego Janusze na trybunach buczęli na Thanasiego CAŁE KURDE SPOTKANIE? + na ceremonii, żenada wywaliła dach.
Nie rozumiem tego narzekania na patriotyczne kibicowanie w Australii (że tak "zajadę se" trollem :wink: ). Janusze są wszędzie, zawsze za swoimi z plemiennym obłędem w oczach. Wystarczy przypomnieć polskie kibolstwo pod Wielką Krokwią w czasach, gdy skakali Małysz i niejaki Hannavald :::bd:: :rolleyes:

A Barty dziś pokazała, że tenis a al TomPL wciąż się trzyma mocno :::gd:::
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Cambrinus pisze: 29 sty 2022, 14:14 Kyrgios z Kokkinakisem udowodnili tylko, że debel to sport drugiej kategorii. Coś jak Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich dla tych co się nie łapią na Puchar Świata.
Dokładnie, dwóch singlistów się zebrało, z czego jeden delikatnie mówiąc bardziej szołmen niż zawodnik i tyle było po czołowych deblistach..
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Szczególnie, że po drodze KK ograli nr 1,3,6 z rozstawienia.

Hohvar uwzględniłeś w tych 12 % że dzielą się nagrodą na pół debliści?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Tenis Barty palce lizać. Szczerze mówiąc nigdy się jej jakoś nie przyglądałem ale teraz zacznę. Takiej inteligencji na korcie to ja od czasów J.Henin nie widziałem. Do tego umiejętności techniczne, mieszanie rotacji slajsami. Nie powiem, zaimponowała mi.

Zmykam po piwo 0% na jutro (bo potem trasa), będzie uczta :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Dwa singlowe Kangury ośmieszyły świat debla. I czy w takim razie nie jest słusznym, że tak mało w deblu się płaci? ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

ayshe pisze: 29 sty 2022, 13:52 Spoko mecz, ale czy ktoś mi może wyjaśni dlaczego Janusze na trybunach buczęli na Thanasiego CAŁE KURDE SPOTKANIE? + na ceremonii, żenada wywaliła dach.
Wczoraj to jakiś komentator tłumaczył - to jest nowy sposób okazywania radości i wsparcia rodem z jakieś gry komputerowej czy czego tam. Brzmi fatalnie.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Finał debla był fantastycznym widowiskiem. Cieszę się bardzo, że panowie KK wygrali :::gd::: . Najlepszy na korcie niewątpliwie Kokkinakis. Szkoda, że debel we współczesnym zawodowym tenisie jest znacznie mniej ceniony niż singiel, ale cóż takie czasy. Wyczerpanie fizyczne po meczach gry pojedynczej, zwłaszcza panów w Wielkim Szlemie, praktycznie uniemożliwia im grę w debla. Za czasów Fibaka wyglądało to inaczej, ale to se ne vrati....Z drugiej strony mamy specjalistów od debla, którzy z racji wieku, czy realnych możliwości singlowych, koncentrują się na grze podwójnej i dają nam piękne show, zwłaszcza dla tych, co debel kochają miłością pierwszą - vide autor wpisu :). A tak dla ciekawości - moja żona i córka „zmuszone” od prawie dwóch tygodni do nieustannego oglądania tenisa w telewizji (na co dzień nie uprawiające i nie śledzące meczów w tv), stwierdziły, że mecze deblowe były dla nich ciekawsze niż singlowe, szczególnie z udziałem Kyrgiosa i przy wypełnionych trybunach. Szkoda, że najlepsi singliści tak rzadko grają w debla, co potem widać w jakości ich gry wolejem w grze pojedynczej (vide Miedwiediew). Niektórzy singliści dopiero po bardzo wielu latach kariery robią postępy w tym zakresie (vide Nadal, który ma obecnie niesamowitą skuteczność w grze przy siatce w porównaniu z początkiem kariery). Oczywiście, patrząc na wyniki wspomnianego wcześniej Miedwiediewa, można być obecnie jednym z najlepszych na świecie singlistów z kulejącą grą przy siatce, ale piękno gry w tenisa niewątpliwie na tyn cierpi.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

ESP pisze: 29 sty 2022, 15:24 Zmykam po piwo 0% ...
Lepsze są te 5%. :wink: Chociaż właściwie piwo to nie alkohol. :D
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

SevenUP pisze: 29 sty 2022, 12:47
Luqoz pisze: 29 sty 2022, 11:33 W pełni zasłużony tytuł Barty. Karierowy Wielki Szlem na wyciągnięcie ręki.
Biorąc pod uwagę jak gładko idzie jej ogrywanie rywalek to może nie tylko karierowy? Byłby to chichot losu w stronę Serenki rotfl
Nie przewidywałbym tak. Od czasu kiedy Serenka szła na Kalendarzowego, to jeszcze chyba rok później powtarzały się triumfatorki szlema w jednym roku. A potem co impreza to lista zwyciężczyń pęczniała, więc śmiało można postawić na nową wielkoszlemową mistrzynię w Paryżu 2022. Bo sama Barty uzna kalendarzowego za zbyt trudnego, a że paryski tytuł już ma, to nie będzie 100% presji.
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

CFA pisze: 29 sty 2022, 21:32
SevenUP pisze: 29 sty 2022, 12:47
Luqoz pisze: 29 sty 2022, 11:33 W pełni zasłużony tytuł Barty. Karierowy Wielki Szlem na wyciągnięcie ręki.
Biorąc pod uwagę jak gładko idzie jej ogrywanie rywalek to może nie tylko karierowy? Byłby to chichot losu w stronę Serenki rotfl
Nie przewidywałbym tak. Od czasu kiedy Serenka szła na Kalendarzowego, to jeszcze chyba rok później powtarzały się triumfatorki szlema w jednym roku. A potem co impreza to lista zwyciężczyń pęczniała, więc śmiało można postawić na nową wielkoszlemową mistrzynię w Paryżu 2022. Bo sama Barty uzna kalendarzowego za zbyt trudnego, a że paryski tytuł już ma, to nie będzie 100% presji.
Spoko, Roland Garros 2022 zarezerwowany dla Igi (:]. A póki co, coś brakuje mi na Forum przewidywań przed jutrzejszym finałem panów. Na pewno Premier jest faworytem, ale Nadala nigdy nie można skreślać. Myślę, że to trochę nowa sytuacja psychologiczna dla obydwóch. Dotychczas to Danił w pojedynkach z BIG 3 nie był faworytem do zwycięstwa. Zapowiada się długi i zacięty mecz, może 5-setówka. Nadal musi skracać wymiany, bo gry na wyniszczenie może nie wytrzymać fizycznie. Będę kibicował bardziej Nadalowi, ale jakbym miał stawiać pieniądze u Buka, to postawiłbym na zwycięstwo Miedwiediewa....
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Roger pisze: 29 sty 2022, 22:26 A póki co, coś brakuje mi na Forum przewidywań przed jutrzejszym finałem panów. Na pewno Premier jest faworytem, ale Nadala nigdy nie można skreślać. Myślę, że to trochę nowa sytuacja psychologiczna dla obydwóch. Dotychczas to Danił w pojedynkach z BIG 3 nie był faworytem do zwycięstwa. Zapowiada się długi i zacięty mecz, może 5-setówka. Nadal musi skracać wymiany, bo gry na wyniszczenie może nie wytrzymać fizycznie. Będę kibicował bardziej Nadalowi, ale jakbym miał stawiać pieniądze u Buka, to postawiłbym na zwycięstwo Miedwiediewa....
Jak najbardziej wynik w obie strony jest możliwy i sporo będzie zależało od dyspozycji dnia Rosjanina. Patrząc na to, że Rafa w 3 setach łapie zadyszkę w tym roku, to żeby wygrać musi wyjść na prowadzenie 2:0 w setach w przeciwnym wypadku przy 2:0 albo 2:1 dla Daniła ciężko mi uwierzyć, że uda się to Hiszpanowi wyszarpać. Rafy z jednej strony nikt jeszcze w tym turnieju nie sprawdził (Szapowałow to jednak nie ta półka), z drugiej jego wysoka forma jest oczywista, pytanie tylko jak odpowie na to Premier.

PS. Oglądałem konferencję prasową po półfinale Daniła i wypowiadał się m.in. o incydencie z sędzią. Sprawił wrażenie inteligentnego, spoko gościa, który potrafi przyznać, że przesadził i przeprosić. Chyba zacznę mu kibicować mimo, że styl gry to nie moja bajka.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Gdyby ktoś 2 tygodnie temu zapytał mnie kto będzie grał w finale panów, powiedziałbym Zverev i Medvedev. Zverev sfrajerzyl jak to ma w zwyczaju, ale Rosjanin obecny. Nigdy nie pomyślałbym że Nadal, który w ostatnim roku więcej nie grał aniżeli grał, będzie tutaj finalistą. Niemniej jednak zdecydowanym faworytem jest Medvedev, ale też zastanawiam sie jak sobie z tym poradzi. Pierwszy wielkoszlemowy finał w karierze w którym jest faworytem. Myślę w przyszłości będzie to dla niego częstą sytuacja. Patrząc na wyniki Rafy w Australii, to mówią same za siebie. 20 wielkich szlemów wygranych, z czego tylko jeden w Melbourne. Oczywiście gra dobrze, ale z Shapo to chyba tylko on wie jak to wygrał. Mecz z Beretem wygrał gdyż Włoch posiada wielką dziurę w backhandzie którą Rafa męczył niemiłosiernie. Medvedev natomiast też nie gra jakoś wybitnie, jak na US Open, ale ma końskie zdrowie, może przebijać dosłownie w nieskończoność, i myślę że zajedzie Nadala. Wiadomo że nie można Hiszpana skreślać, i absolutnie tego nie robię, ale mimo wszystko stawiam 3:1 dla Daniła.
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Roger pisze: 29 sty 2022, 22:26 A póki co, coś brakuje mi na Forum przewidywań przed jutrzejszym finałem panów. Na pewno Premier jest faworytem, ale Nadala nigdy nie można skreślać. Myślę, że to trochę nowa sytuacja psychologiczna dla obydwóch. Dotychczas to Danił w pojedynkach z BIG 3 nie był faworytem do zwycięstwa. Zapowiada się długi i zacięty mecz, może 5-setówka. Nadal musi skracać wymiany, bo gry na wyniszczenie może nie wytrzymać fizycznie. Będę kibicował bardziej Nadalowi, ale jakbym miał stawiać pieniądze u Buka, to postawiłbym na zwycięstwo Miedwiediewa....
Wynik jest mi obojętny, chciałbym obejrzeć dobre widowisko. Żaden z tych graczy nie jest mi bliski uczuciowo.
Chociaż trochę sympatyzuję z Daniłem, bo jest podobny do mojego kolegi. Pieniędzy nie postawiłem, bo Muguruza mi wyczyściła portfel :-)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

hohvar pisze: 29 sty 2022, 14:35 niejaki Hannavald
Moja Pani Trener prosi, żeby nazwisko jej ulubionego skoczka pisać poprawnie. Groziła mi pobiciem, gdybym tego nie napisał. rotfl

Co do męskiego finału, to Danił jest moim ulubionym zawodnikiem z topu, więc nie mam żadnych dylematów, za kim być. Mam nadzieję, że rola faworyta i szansa na 1. miejsce go nie przytłoczy.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”