Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Iga Świątek

Jurek Kiler pisze: 15 mar 2021, 11:31Natomiast w 2020 na trawie nie grano w ogóle, a z mączki zrezygnowała, bo po USO wiele czasu na przestawienie się jednak nie było.
Śmiem twierdzić, że zrezygnowała bo miała świadomość, że na mączce to ona za wiele nie zwojuje...
Jurek Kiler pisze: 15 mar 2021, 11:3170% turniejów odbywa się jednak na nawierzchni twardej, a ona odkąd się objawiła to wygrała 4 z 6 WS na tej nawierzchni.
Rozumiem skąd sformułowanie odkąd się objawiła ale wygrywała już wcześniej więc czy naprawdę dopiero turniej US Open należy uznać za jej "objawienie"? Mimo wszystko patrząc sezon do sezonu to ona wygrywa 1 z 4 turniejów WS, 1 z 2 na hardzie.

Patrząc na rozegrane turnieje WS na hardzie:
2021: 1 z 1 (Australian Open)
2020: 1 z 2 (US Open)
2019: 1 z 2 (Australian Open)
2018: 1 z 2 (US Open)

Ale zrobił się oftop więc wybacz ale nie będę tego rozciągał, szczególnie, że mamy sezon 2021 i będziemy mogli zobaczyć czy jest w stanie coś pokazać poza nawierzchnią twardą. To będzie lepszy wyznacznik jej możliwości...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Iga Świątek

Już byłem w trakcie odpowiedzi, ale przeczytałem ostatnie zdanie, więc skasowałem. ;)

Pozdro.
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Nie rozumiem idei biznesowej pzu, na co oni liczą, czy więcej ludzi się ubezpieczy w pzu? chcą więcej kasy ściągnąć z Polski. Brakuje firm polskich międzynarodowych, globalnych.

https://sport.tvp.pl/52750334/iga-swiat ... ive-stream

W środę już do Miami, tydzień wcześniej niż 1-szy mecz w Miami.

Obrazek
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Iga Świątek

Polityka sponsoringowa to z reguły nie zadania leżące po stronie marketingu, a po stronie PR - w kwestii wychwycenia różnicy odsyłam do mnogości lektur w tym temacie lub do wujka Google'a. Poza tym, proponuję spojrzeć na to, kto jest udziałowcem PZU. To powinno bardzo rozjaśnić sens/cel sponsorowania Igi.

Myślę, że jednak wypłata kilkudziesięciu tysięcy złotych na Igę przez PZU jest rozsądniejszym działaniem niż wypłata kilkudziesięciu milionów na kalekiego kierowcę przez Orlen czy słynny już jacht dla Kusznierewicza (swoją drogą po jednej z konferencji z jego udziałem stwierdzam, że nigdy nie słyszałem bardziej nadętej i zakochanej w sobie osoby).
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Ja nie mówię, że kasa na Igę to pieniądze wyrzucone w błoto. Wręcz przeciwnie, sponsorowanie zawodniczki takiej jak Iga, to dla nich wielkie poprawienie image'u , w porównaniu z użytkownikiem jachtu czy bolidu.
Czyli wartości marketingowej pzu nie ma (prawie) żadnej, jedynie może wizerunkową (image). W sensie popieramy swojego.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Wizerunek. PZU nie wchodzi na rynek, jest firmą znaną. Ale raczej tylko w Polsce. Poza tym zawsze warto kojarzyć się z jakimiś dobrymi wynikami. Iga Ś. notuje ostatnio niezłe wyniki i jest trochę szumu koło niej. Dodatkowo już dała się poznać jako raczej stabilna osoba, to nie taki Janowicz, który potrafił przypalić z jakiegoś tekstu/zachowania gdzie sponsor miał pełne prawo pomyśleć - i co ja robię tu!? ;)
Ona może najwyżej spektakularnie przerżnąć :P, to akurat w sporcie nie jest niczym strasznie dziwnym. Poza tym raczej nic nie wróży by mogła coś "negatywnego" wywinąć.
Co najwyżej, przy słabych wynikach w dłuższym czasie, sponsor może zakończyć współpracę by nie być dalej utożsamianym z porażką.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Iga Świątek

rafbat pisze: 15 mar 2021, 22:49 Myślę, że jednak wypłata kilkudziesięciu tysięcy złotych na Igę przez PZU jest rozsądniejszym działaniem
Miesięcznie?
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Iga Świątek

hohvar pisze: 16 mar 2021, 09:47
rafbat pisze: 15 mar 2021, 22:49 Myślę, że jednak wypłata kilkudziesięciu tysięcy złotych na Igę przez PZU jest rozsądniejszym działaniem
Miesięcznie?
Tak, mimo iż Iga marketingowo jest bardzo dużo warta, na tę chwilę, to nie sądzę, żeby zaproponowana przez PZU stawka szła w grube miliony. Moim zdaniem może to być koło 1,5 mln zł/rocznie. Z perspektywy przeciętnego Kowalskiego są to duże pieniądze. Z perspektywy tak rozpoznawalnej osoby, jaką stała się w ostatnich miesiącach, to bardzo niewygórowana stawka. Pytanie, jak wyglądają faktyczne zapisy umowy i co, poza wpisami w social-mediach i logo na stroju wchodzi w grę. Ostatnio była konferencja prasowa - pytanie, czy i reklamy w TV się ukażą. W kuluarach mówi się o stawkach rzędu 0,5-1 mln za zrobienie spotu z Igą w roli głównej.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Iga Świątek

No to biedy nie ma.
Ale trzeba przyznać, że Iga wizerunkowo wyprzedza Radwańską o lata świetlne i zdecydowanie łatwiej jej idzie zdobywanie sympatii. Aga była na topie ok 10 lat, ale nigdy nie było porównywalnego szumu wokół niej. No chyba, że się rozebrała, albo zgodnie z prawdą powiedziała, że po IO czeka ją kolejny turniej, ale to akurat było niekorzystne dla jej wizerunku.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Iga Świątek

Jurek Kiler pisze: 15 mar 2021, 10:52 Osaka akurat ma papiery, żeby faktycznie regularnie zbierać te tytuły przez najbliższych kilka lat, bo na razie mamy absurdalną sytuację w której wygrała 8 turniejów, a z czego połowa to WS.

Myślę, że te proporcję zaczną się zmieniać, bo chyba już ogarnęła swoje sprawy, które zaczęły zaprzątać jej głowę po AO19.
No to co najwyżej, będzie zgarniać co drugi Szlem na hardzie. Ale nie wyobrażam sobie, że Osaka nagle w ciągu roku będzie zgarniać 2 WS + kilka WTA1000, a wygranie 1-2 turniejów rocznie ciężko nazywać dominacją.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Iga Świątek

Pożyjemy zobaczymy, na razie ta czołówka młodych dopiero się próbuje układać, a np. taka Bianca to ogromny znak zapytania. Jednak Osaka już ma 4 WS i ma raptem 23 lata, ja nie wiem jaki może być lepszy wyznacznik jej potencjału, nawet jeśli póki co mamy do czynienia z chimeryczną tenisistką tylko na hard.

Ale mniejsza, już jak napisał Diablo, nie jest to związane z tematem Igi, a czas pokaże, więc nie będę dalej drążył.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 14 mar 2021, 12:05 Są na WTA punkty to i ja będę przyznawał punkt - Vividbeki :lol:

Zatem będzie tak:
Wygrana impreza i pokonanie po drodze kogoś z czuba i w formie - 0 pkt :/ :(
Wygrana impreza z kelnerkami i nikim z czuba i w formie - 100 pkt
Przerżnięcie w dalszej części imprezy z kimś z czuba i w formie - 200 pkt
Przerżnięcie we wczesnej części imprezy z kimś z czuba i w formie - 500 pkt
Przerżnięcie ze średniej klasy przeciwniczką - 600 pkt
Przerżnięcie w dalszej części imprezy z kelnerką/noname-em - 800 pkt
Przerżnięcie we wczesnej części imprezy z kelnerką/noname-em - 1000 pkt
Dodatkowo - przerżnięcie z kimś seta DO ZERA :D - 1000 pkt

Mamy bilans sezonu 1-3, zawodniczka zgromadziła imponujące 2100 pkt Vividbeki :::yay::: :::gd:::
Ciekawe kiedy padnie 10 000? :lol: :lol: :lol:
Szkoda, że nie ma już podstrony z TF-ami, bo bym podliczył Twoje punkty beki. Zdecydowanie przebijasz Igę. Za samą wtopę 0/9 ze mną masz 2000 punktów beki (set do 9, więc przegraną do 0 liczę za 1500). Myślę, że 10000 spokojnie zdobyłeś. Do tego bilans turniejów wygranych do przerżnięć to jakieś 0-10. Dramat, gorzej od Igi.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Iga Świątek

Gary a ile za porażkę przeciwko mnie w deblu doliczysz rotfl?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Gary pisze: 16 mar 2021, 21:24 Szkoda, że nie ma już podstrony z TF-ami, bo bym podliczył Twoje punkty beki. Zdecydowanie przebijasz Igę. Za samą wtopę 0/9 ze mną masz 2000 punktów beki (set do 9, więc przegraną do 0 liczę za 1500). Myślę, że 10000 spokojnie zdobyłeś. Do tego bilans turniejów wygranych do przerżnięć to jakieś 0-10. Dramat, gorzej od Igi.
A wiesz co jest w tym najlepszego? :twisted:
Już zaczynałem wątpić, że nikt tego nie podniesie - to raz. Ale co jeszcze śmieszniejsze to to, że zdecydowanie stawiałem na to, że to Ty ten temat poruszysz :)
No i się doczekałem, jednak. :::yay:::
Jak widać znam się trochę na ludziach ;)

Gary, to niezbyt przemyślany ruch bo zapewne niechcąco zaorałeś ... Igę :lol: :lol: :lol:
Popatrzmy ;)
Chcesz dokonywać porównania zawodniczki, w którą tak wierzycie, w której niektórzy widzą przyszłą multiszlemistkę i dominatorkę ze mną, facetem w średnim wieku, który od wielu lat (ponad dwóch dekad) pyka już sobie czysto rekreacyjnie w tenisa, czyli potocznie mówiąc - tenisowego grajka :)
No cóż, mnie to ani nie przynosi wstydu, ani i chwały. Ale co do Igi taki punkt porównania czy odniesienia to jednak chyba wstyd? ;)
Choć w sumie może w ten sposób jednak zdroworozsądkowo oceniłeś jej dotychczasowe osiągnięcia oraz możliwości i dokonałeś właściwego doboru odpowiednika. Przez przypadek prawdę powiedziałeś? :lol: :lol: :lol:
Jedno wygrane chust wie co zwane pseudo "RG", do tego turniej na kelnerkach i finalistce z jakimś już nazwiskiem ale poza zdecydowanie optimum. Do tego piękna wtopa DO ZERA (!) w jednym secie z poważniejszą rywalką :D
Naprzeciw tego stawiać chcesz moje 0/9 z Tobą, chyba jeden finał TF-a, jakieś 1/4, 1/2 chyba nie było (Wrocław (?)). W debla z Piterem też przegraliśmy z Jakuboto za siatką :)
Można faktycznie powiedzieć, że prezentujemy z Igą podobny poziom tenisowego najmanizmu :lol:

Pozostaje mi podziękować, że potwierdziłeś moje słowa, iż to póki co taki Najman WTA. Od dawna o tym mówię i widzę, że w końcu stajesz w prawdzie i dochodzisz do podobnego wniosku :::gd:::
Ty się oczywiście nie łapiesz bo wygrzmociła Cię baba na korcie w jednym secie, choć to też jak Iga - raz DO ZERA :P

Mnie postawienie w porównaniu do Igi jakoś mocno nie przeszkadza, ale chyba przyznasz, że jej chwały nie przynosi i dokonałeś jej zaorania :D :::gd:::

Nie pozostaje mi nic innego jak z pokorą przyjąć to porównanie ;) i w przyszłość się do niego ... odwoływać rotfl
Slogan: To Vivid, a to Iga, według Garego całkiem tenisowo podobni :lol: :lol: :lol:
Czy może: Vivid-Iga, znajdź tenisowe różnice :lol: :lol: :lol:
Lub: Vivid - Iga, ten sam standard w swojej tenisowej klasie :lol: :lol: :lol:

No genialne! :::gd:::
Ostatnio zmieniony 17 mar 2021, 13:06 przez Vivid, łącznie zmieniany 2 razy.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Gary porównał rezultaty tenisowe w odpowiedniej klasie i wyszło mu, że Vivid leży i kwiczy. Znaczy że trzeba zejść o klasę niżej, poniżej TF, żeby osiągnąć podobne co Iga wyniki. Iga niestety nie może zagrać niżej, np. w ITF W25.

Jeśli już się bawimy w Bekę, to dobrze by było sprawdzić jak stoi Muchova, wg tego innowacyjnego Beka-systemu.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Z drugiej strony jednak patrząc, gdyby się stały jakieś cudy nad wieloma rzekami ;), i Iga wygrałaby kilka Szlemów, to bym mógł pisać, że już dawno Gary się poznał na Vividzie i Igę do niego przyrównywał :P
Mnie by to wstydu nie przyniosło, tylko Igi szkoda ... ;)
Gary! Przeproś Igę!!! :)

Nie no, generalnie dobre, można się pośmiać na luziku.
I jeszcze mam radochę bo się tego spodziewałem i właśnie od Garego :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

PZU powinno stworzyć jakąś globalną markę odzieżową, zegarkową, czy bankową.
Ekspozycja marki niesamowita, Rolex + PZU
Szkoda marnowac taki potencjał.

https://www.youtube.com/watch?v=eY3VOrdd-pw
https://www.youtube.com/watch?v=fPID8oGdOIE

Lloyds insurance <---> Henry Lloyd
PZU insurance <---> Henio Pzu ? :D

Co się stało z Lexusem?
Ostatnio zmieniony 17 mar 2021, 14:30 przez arttenis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Iga Świątek

arttenis pisze: 17 mar 2021, 14:14
Co się stało z Lexusem?
Stoi w garażu, ubezpieczony w PZU, bo zatankował u Don Orleona (:]
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

hohvar pisze: 17 mar 2021, 14:30
arttenis pisze: 17 mar 2021, 14:14 Co się stało z Lexusem?
Stoi w garażu, ubezpieczony w PZU, bo zatankował u Don Orleona (:]

To by wyjaśniało spotkanie Św. w I. rundzie z O' :o BYE takową, ale da radę!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

arttenis pisze: 20 mar 2021, 13:09
hohvar pisze: 17 mar 2021, 14:30
arttenis pisze: 17 mar 2021, 14:14 Co się stało z Lexusem?
Stoi w garażu, ubezpieczony w PZU, bo zatankował u Don Orleona (:]

To by wyjaśniało spotkanie Św. w I. rundzie z O' :o BYE takową, ale da radę!
Kiedyś wyniki ustawiał papa Richard Williams ;), a teraz papcio K(w)aczyński? :D
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”