Awatar użytkownika
kross
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 284
Rejestracja: 3 sie 2008, 19:38
Lokalizacja: Wschód

Re: ATP Masters

Serbia ma dziś co świętować. Oprócz zwycięstwa Djokovića, wcześniej w deblu triumfował jego rodak Nenad Zimonjic razem z Kanadyjczykiem Danielem Nestorem (pokonali Brayanów 7:6, 6:2), który jednak podobnie jak jego partner urodził się w Belgradzie. Tam, na Bałkanach jest jakieś zagłębie tenisowe, zarówno damskie jak i męskie. Zimonjić z Nestorem dzięki wygraniu Masters Cup zostaną numerem 1 na koniec roku.
"Człowiek doskonały używa umysłu jak lustra, niczego nie chwyta i niczego nie odrzuca, otrzymuje lecz nie zatrzymuje."
Awatar użytkownika
Rafi
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 19 wrz 2008, 21:43
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Masters

Co się stało z Davydenką? Taka różnica na przestrzeni jednego dnia... Jestem zdegustowany finałem i całym Mastersem. Jedyną dobra wiadomością z jest półfinał polskiego debla, a poza tym same rozczarowania. Liczyłem na finał Fed-Murray a blisko było żeby w ostatnim meczu zagrał Simon z Davydenką...
Obrazek Aerogel 300, M-Fil 200

NTRP 3.0
Awatar użytkownika
kross
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 284
Rejestracja: 3 sie 2008, 19:38
Lokalizacja: Wschód

Re: ATP Masters

Rafi pisze:Liczyłem na finał Fed-Murray a blisko było żeby w ostatnim meczu zagrał Simon z Davydenką...
Fed z Murrayem grali? Grali. Mecz był znakomity? Oczywiście. Więc nie ma co narzekać, że grali w piątek, a nie dzisiaj. Co to, tylko Szwajcar ze Szkotem mają mieć monopol na finały. Pokazali piękny tenis i wystarczy. A w finałach, gdy gra się już o konkretny tytuł, często tak bywa, że jedna strona nie wytrzymuje napięcia i wszystko układa sie pod tego bardziej doświadczonego w podobnych sytuacjach. Novak grał jak z nut, a Dawidienko liczył po cichu, że będzie dostawał prezenty od Serba (ich mecz grupowy wyglądał zupełnie inaczej), no to się przeliczył. Chociaż może i żal gdy komuś ciągle coś brakuje by osiągnąć coś wielkiego, jednak dziś Rosjanin nie miał szans, na inny obrót zdarzeń. Gdyby grali do trzech wygranych... mecz mógłby się wyrównać, ale też niekoniecznie.
"Człowiek doskonały używa umysłu jak lustra, niczego nie chwyta i niczego nie odrzuca, otrzymuje lecz nie zatrzymuje."
Awatar użytkownika
I3
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: 8 lis 2007, 22:50

Re: ATP Masters

Od półfinałów znałem już tylko wyniki, ale nie o meczu/ach chcę pisać.
Rafi pisze:Nie tak wyobrażałem sobie ostatni mecz sezonu a raczej jego skład. Davydenko zagrał na równym wysokim poziomie ale nie oszukujmy się nie jest on wirtuozem tenisa i jego zwycięstwo to w dużej mierze zasługa zmęczenia (czyt. braku taktycznego rozłożenia sił na cały turniej) Murray'a
Nie wiem jak wcześniej, ktoś się do tego nie odniósł. Trzeba być wirtuozem, żeby wygrywać? Jeśli się uprzeć to wirtuozem jest jedynie Federer, jakiś czas temu jeszcze Safin i Gasquet, ale się posypali. Djokovica, Murraya, czy tam Gulbisa to już się naciąga do tej "kategorii". Wirtuozem jakoś obecny numer 1 nie jest, no i ? A swoje ugrał bez wątpienia. Denko gra i tak przyjemniej dla oka niż jakiś czas temu - przynajmniej dla mnie. A w ogóle to kogoś takiego jak Borg kojarzysz? :o
"Niestety Szwajcar mógłby zatrudnić samego Boga i i tak z Nadalem na ziemi by nie wygrał. [...] Wiem, że ciężko się z tym pogodzić, że Federer nie wygra nigdy RG :twisted:." Pistol Pete
Awatar użytkownika
kiket
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 489
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:09

Re: ATP Masters

Tak na niego liczyłem, a dzisiaj najprawdopodobniej wstał lewą nogą. Serwis nie funkcjonował w ogóle, w wymianach też nie czuł się pewnie. Czasami się trafia taki mecz niestety. Natomiast Serb dzisiaj po zdobyciu każdej piłki to normalnie szalał jak Nadal za dawnych czasów. Choć zazwyczaj na korcie był spokojniejszy...
Ostatnio zmieniony 16 lis 2008, 18:59 przez kiket, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
NTRP ~4.0
Awatar użytkownika
kross
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 284
Rejestracja: 3 sie 2008, 19:38
Lokalizacja: Wschód

Re: ATP Masters

kiket pisze:Natomiast Serb dzisiaj po zdobyciu każdej piłki to normalnie szalał jak Nadal za dawnych czasów. Choć zazwyczaj na korcie był spokojniejszy...
Wytłumaczenie jest proste. Serb w drugiej części sezonu już tak nie błyszczał jak na początku roku, do tego trzy ostatnie występy finałowe kończyły sie dla niego porażką. Nie dziwota, że bardzo zależało mu na zwycięstwie w ostatnim meczu sezonu wśród tak elitarnego towarzystwa. Zważywszy na jego niedawne występy, mało kto przecież przewidywał mu pierwsze skrzypce w Szanghaju. A tu w finale nadarzyła się taka okazja na sukces.
"Człowiek doskonały używa umysłu jak lustra, niczego nie chwyta i niczego nie odrzuca, otrzymuje lecz nie zatrzymuje."
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: ATP Masters

No i niestety... Nie obejrzałem ostatniego meczu w tym sezonie :(.
Cóż, teraz tylko czekać na AO. Będzie jazdaa :twisted: ^^
out of business

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”