Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Mamy sierpień 2019. Mogę podsumować Igę Świątek.
Młoda zawodniczka, która wygrała juniorski Wimbledon i weszła do gry w dorosłym tenisie kobiet.
Na dziś nic wielkiego nie pokazała, jest przeciętną zawodniczką, z techniką jaka może na dłuższą metę wywoływać powtarzalne urazy.
Do tego ma problemy z psychiką na korcie, jest histeryczką, inne tak się nie zachowują.

Rozumiem nadzieje niektórych na sukces polskiego tenisa wyczynowego. Ale to nie ta osoba.
Jak napisałem na samym początku tego wątku - ja w niej nic nie widzę i nic z niej nie będzie.
Czy się komuś podoba czy nie, swoje się nagrałem, naoglądałem i naanalizowałem. W osądach się nie mylę :P
Iga Świątek to zawodniczka, która będzie się obijać na tourze, może czasem mieć fajniejsze rezultaty, podkreślę - czasem.
Może też jej się kiedyś trafić tzw. tydzień konia i złapie jakiś super rezultat. Ale to tyle, i nic więcej ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: Iga Świątek

Vivid pisze:Jak napisałem na samym początku tego wątku - ja w niej nic nie widzę i nic z niej nie będzie.
(...)
Iga Świątek to zawodniczka, która będzie się obijać na tourze, może czasem mieć fajniejsze rezultaty, podkreślę - czasem.
Może też jej się kiedyś trafić tzw. tydzień konia i złapie jakiś super rezultat. Ale to tyle, i nic więcej ...
To ciekawie postrzegasz to nic. To znaczy nie wiem też, co to dla Ciebie super rezultat, może w przypadku Igi to na przykład wygrany turniej WTA, ale chociaż z tego by się człowiek ucieszył (ja na przykład :wink: ), bo w to, że wygra seniorskiego szlema to na razie nie chce mi się w ogóle wierzyć.
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Iga Świątek

Osaka /21/
Sabalenka /21/
Anisimova /17/
Andreescu /19/
Kenin /20/
Yastremska /19/
Kasatkina /22/
Siniakova /23/
Muchova /22/

Kolejność prawie przypadkowa. Tenisistki pokolenia Igi Świątek. Nie twierdzę, że są lepsze ale są co najmniej równie dobre. Generalnie konkurencja jest duża i każda chce się wybić. Żeby zdominować tour albo chociażby wygrać jednego Szlema trzeba mieć "trochę więcej". Tak jak Osaka. Ja nie wiem, czy Igę stać na Szlema, może nawet tak ale nie sądzę żeby była talentem na miarę takiej Halep na przykład. Vivid ma trochę racji chociaż jego bezpośrednie "wyznania" mogą nie trafiać do każdego.
Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: Iga Świątek

Ciężką przeprawę miała w Cincinnati Iga z Kozłową Kateriną . ponad 2,5 godziny walki o każdy punkt w trzysetowym pojedynku z silnie grającą i dobrze broniącą Ukrainką . Myślę że takie przetarcie przed US Open jej jest właśnie potrzebne , teraz Chinka myślę że trochę będzie łatwiejsza chociaż jest wolniejsza to gra bardziej kątowo. Mam nadzieję że Iga się zregeneruje po wczorajszym meczu z Ukrainką. :D
Swoją drogą gra w eliminacjach to dla Igi więcej rozegranych pojedynków i nie dziwmy się że później jej już braknie sił na mecze w fazie zasadniczej , ale dla nastolatki potrzeba dużo rozegranych meczów żeby nabrać doświadczenia.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2019, 08:33 przez Tadek 11, łącznie zmieniany 1 raz.
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iga Świątek

asad pisze: Zabawna zmiana retoryki
Zamiast dyskutować o retoryce ożywiającego forum Vivida byłbym wdzięczny za analizę na temat: jak przegrać tiebreaka do zera?
W drugiej rundzie kwalifikacji w Cincinnati Iga trafi na Wang, która pokonała Coco Wandeveghe. I to jest dobre miejsce, żeby
przypomnieć, że jak ktoś nie nauczy Świątek grać w tenisa, to skończy ona tak jak Coco.
Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: Iga Świątek

CFA pisze:
asad pisze: Zabawna zmiana retoryki
Zamiast dyskutować o retoryce ożywiającego forum Vivida byłbym wdzięczny za analizę na temat: jak przegrać tiebreaka do zera?
W drugiej rundzie kwalifikacji w Cincinnati Iga trafi na Wang, która pokonała Coco Wandeveghe. I to jest dobre miejsce, żeby
przypomnieć, że jak ktoś nie nauczy Świątek grać w tenisa, to skończy ona tak jak Coco.
Tu nie ma co analizować. :D Od tego są trenerzy. :D Najważniejsze że wygrała mecz. :D A nauczyć grać ? masz rację, :D ale ona jest jeszcze na początku drogi i ma takich trenerów jakich ma :D na miarę swoich możliwości organizacyjnych i finansowych, bo nie mieszka i nie trenuje na Florydzie.
Swoją drogą myślę że ma dobre zrozumienie z obecnym trenerem przynajmniej mentalne, a na temat jego fachowości się nie wypowiadam bo nie wiem i nie podejmuje się oceny, ale wiem że czasami "chemia" w cudzysłowie z trenerem to połowa sukcesu i widzimy jak często czołowe zawodniczki zmieniają trenerów jak rękawiczki. :D
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Iga Świątek

Tadek 11 pisze:
CFA pisze:
asad pisze: Zabawna zmiana retoryki
Zamiast dyskutować o retoryce ożywiającego forum Vivida byłbym wdzięczny za analizę na temat: jak przegrać tiebreaka do zera?
W drugiej rundzie kwalifikacji w Cincinnati Iga trafi na Wang, która pokonała Coco Wandeveghe. I to jest dobre miejsce, żeby
przypomnieć, że jak ktoś nie nauczy Świątek grać w tenisa, to skończy ona tak jak Coco.
Tu nie ma co analizować :D Od tego są trenerzy
A może jednak warto analizować, żeby rozumieć coś z tego, co się ogląda? Użytkownik CFA bardzo słusznie zaproponował merytoryczne podejście do tematu, to dostał odpowiedź, że nie warto i ważne, że wygrała. A potem się dziwicie, że na forum dominują posty o przerżnięciu. :rolleyes:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Gary pisze:A może jednak warto analizować, żeby rozumieć coś z tego, co się ogląda? Użytkownik CFA bardzo słusznie zaproponował merytoryczne podejście do tematu, to dostał odpowiedź, że nie warto i ważne, że wygrała. A potem się dziwicie, że na forum dominują posty o przerżnięciu. :rolleyes:
Czy trenerzy? Tak, oczywiście. Ale czasem trener robi swoje i robi to dobrze. Niestety grunt niezbyt "podatny" …
Nie chodzi o to, że trener do zawodnika nie może dotrzeć, to wina trenera. Chodzi o to, że czasem zawodnik (i otoczenie nietenisowe) mimo argumentów nie jest chętny do zmian i nie chce widzieć problemów tam gdzie faktycznie są.

Ale oczywiście na końcu ważne by przerżnęła :P Najlepiej z niezłą histerią ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Iga Świątek

CFA pisze:
asad pisze: Zabawna zmiana retoryki
W drugiej rundzie kwalifikacji w Cincinnati Iga trafi na Wang, która pokonała Coco Wandeveghe. I to jest dobre miejsce, żeby
przypomnieć, że jak ktoś nie nauczy Świątek grać w tenisa, to skończy ona tak jak Coco.
Dużo bym dał, by Iga zrobiła chociaż kilka wyników Coco (półfinał w Melbourne i Nowym Jorku i parę ćwiartek) Chyba nawet wygrała kilka turniejów WTA.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iga Świątek

SABR pisze:
CFA pisze:W drugiej rundzie kwalifikacji w Cincinnati Iga trafi na Wang, która pokonała Coco Wandeveghe. I to jest dobre miejsce, żeby przypomnieć, że jak ktoś nie nauczy Świątek grać w tenisa, to skończy ona tak jak Coco.
Dużo bym dał, by Iga zrobiła chociaż kilka wyników Coco (półfinał w Melbourne i Nowym Jorku i parę ćwiartek) Chyba nawet wygrała kilka turniejów WTA.
Ja mam większe wymagania: nie dał bym ani grosza za taką karierę i wyniki jak Coco.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Karierę to może zrobi … z koszem trenerskim ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Iga Świątek

Tadek 11 pisze:Gary jesteś tu funkcyjnym na forum więc masz trochę doświadczenia i naprawdę sądzisz że my kibice oglądający mecz możemy analizować fragment meczu czyli tiebreaka w drugim secie ?? mamy na to za mało wiedzy o zawodniku i możemy snuć jedynie domysły , że to mogła chwilowa niedyspozycja serwisowa i chwilowy brak skupienia i w przeciwieństwie do trenera który zna zawodniczkę którą prowadzi to on może to zrobić odpowiedzialnie i rzeczowo.
Od razu zaznaczę, że tego TB nie widziałem, więc mogę rozmawiać tylko teoretycznie, ale sam zawsze analizowałem przyczyny swojej porażki i sądzę, że tak, osoba mająca pojęcie o grze na punkty może wyciągać również wnioski na temat meczu kogoś innego - czy rywalka grała świetnie i znalazła słaby punkt Igi, czy może Iga po kilku przegranych punktach kompletnie się posypała? A może coś jeszcze innego... Powiem więcej, można snuć domysły i zwyczajnie nie mieć racji, ale od tego jest forum, żeby dyskutować. Myślę, że lepsze zastanawianie się nad czymś takim, a nie nad tym, kiedy przerżnie i co z tym wspólnego ma Djokovic.

Na osobny wątek zasługuje zaś to:
Tadek 11 pisze:Gary jesteś tu funkcyjnym na forum więc masz trochę doświadczenia
Nie wiem, od kiedy bycie modem oznacza, że ktoś się zna na rzeczy. Niektórzy byli lub obecni funkcyjni grali słabo z minusem... Dodam też, że jeszcze kilka lat temu do naszego grona Władzy Sowieckiej należał Vivid. Kolor nicku to nie wyznacznik wiedzy, tylko funkcji pełnionej na forum.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: Iga Świątek

Gary pisze:
Tadek 11 pisze:Gary jesteś tu funkcyjnym na forum więc masz trochę doświadczenia i naprawdę sądzisz że my kibice oglądający mecz możemy analizować fragment meczu czyli tiebreaka w drugim secie ?? mamy na to za mało wiedzy o zawodniku i możemy snuć jedynie domysły , że to mogła chwilowa niedyspozycja serwisowa i chwilowy brak skupienia i w przeciwieństwie do trenera który zna zawodniczkę którą prowadzi to on może to zrobić odpowiedzialnie i rzeczowo.
Od razu zaznaczę, że tego TB nie widziałem, więc mogę rozmawiać tylko teoretycznie, ale sam zawsze analizowałem przyczyny swojej porażki i sądzę, że tak, osoba mająca pojęcie o grze na punkty może wyciągać również wnioski na temat meczu kogoś innego - czy rywalka grała świetnie i znalazła słaby punkt Igi, czy może Iga po kilku przegranych punktach kompletnie się posypała? A może coś jeszcze innego... Powiem więcej, można snuć domysły i zwyczajnie nie mieć racji, ale od tego jest forum, żeby dyskutować. Myślę, że lepsze zastanawianie się nad czymś takim, a nie nad tym, kiedy przerżnie i co z tym wspólnego ma Djokovic.

Na osobny wątek zasługuje zaś to:
Tadek 11 pisze:Gary jesteś tu funkcyjnym na forum więc masz trochę doświadczenia
Nie wiem, od kiedy bycie modem oznacza, że ktoś się zna na rzeczy. Niektórzy byli lub obecni funkcyjni grali słabo z minusem... Dodam też, że jeszcze kilka lat temu do naszego grona Władzy Sowieckiej należał Vivid. Kolor nicku to nie wyznacznik wiedzy, tylko funkcji pełnionej na forum.
No i właśnie możemy snuć domysły i nie mieć racji. :D Słusznie zauważyłeś. :D I co warta jest taka analiza fragmentu przegranego tiebreaka w drugim secie w wygranym meczu w trzech setach? :D odpada teza że się posypała. :D
Co do moderowania to w sumie moderatorów wybierają sobie Administratorzy i to ich rolą jest jakie dadzą zadanie moderatorom, czy tylko sprawdzanie literówek i przecinków :D czy i merytoryczne porządkowanie forum? Wiem że na innych forach raczej moderatorami są ludzie którzy znają się na temacie forum , bo inaczej byli by śmieszni i uczestnicy forum szybko by wykryli że mod. nie zna się na tym co moderuje. :D
No chyba że poprawia tylko literówki :D Myślę że znasz się jednak na tenisie :D , tylko przez skromność tak piszesz. :D
Pozdrawiam
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Iga Świątek

Tadek 11 pisze:teraz u Igi jest pierwszy rok startów w cyklu WTA i ma prawo przegrywać
Pewnie jej to nie usprawiedliwia, ale jest drugą najmłodszą zawodniczką w Top-50, a może nawet w Top-100.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Robinson pisze:
Tadek 11 pisze:teraz u Igi jest pierwszy rok startów w cyklu WTA i ma prawo przegrywać
Pewnie jej to nie usprawiedliwia, ale jest drugą najmłodszą zawodniczką w Top-50, a może nawet w Top-100.
Uważam, że usprawiedliwia w jakimś zakresie. Ale nie histerię i bezmyślne granie na jedno kopyto jak wyraźnie widać, że na tej za siatką to wrażenia kompletnie nie robi ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: Iga Świątek

Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Może w końcu Osakę hot-dogi grać nauczy? :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Nie ma Szlema, nie ma chwały,
Vi ma humor doskonały!
Tylko TomPL w kąciku kwili,
Ze Szlema Igę … wydupcyli rotfl

Hm .... narodziła się nowa świecka tradycja :::yay:::
Takim oto dziełem poetyckim będę teraz kwitował każde kolejne przerżnięcie panny Świątek w Szlemie rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: Iga Świątek

Cieszymy się z Twojego nowego hobby.
A co tym razem radość taka duża, że aż się nią dzielisz w dwóch tematach na forum?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Izzi pisze:Cieszymy się z Twojego nowego hobby.
A co tym razem radość taka duża, że aż się nią dzielisz w dwóch tematach na forum?
Dwa różne konteksty, czyli nie wiem o co to halo O_O
Ale przynajmniej Djokovic ma spokój rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”