Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Ja się na tenisie słabo znam, ale w tradycji polskiej - się wypowiem. :P

Gdyby babcia miała wąsy to ... i tak tramwajem się nie ogolisz. :P
(Takie starożytne powiedzenie. rotfl )

Tak to już często bywa, że mamy jakiś sentyment (czy szukamy idoli) do mistrzów z czasu gdy sami zaczynamy przygodę z danym sportem, czy to czynną, czy bierną (tak, tę z pilotem do telewizora :P ). Gracze, do których ja miałem jakiś sentyment z powyższego powodu dawno już nie grają. Do dzisiejszych mistrzów mam ambiwalentny stosunek. Albo podoba mi się ich gra, albo nie, nic poza tym. Emocjonalnego stosunku brak.

Patrzę na tenis wyczynowy trochę "z boku" i tak sobie myślę, że nie ma co się tym wspomnianym na wstępie tramwajem próbować golić (Jakuboto, odpuść sobie rotfl ). Lepiej chyba jednak popatrzeć na to co jest faktycznie, a nie snuć domysły i tworzyć scenariusze co by było gdyby.
Jest praktycznie tenisowy pradziadek Federer, który ma najwięcej tytułów WS-owych, i nikt z obecnych starszych graczy go już w tym nie prześcignie. I ten matuzalem nadal gra i jako w miarę jedyny prezentuje przed AO2018 jakąś formę (choć co będzie nie wie nikt bo to jednak 2 tygodnie grania do 3-ech wygranych setów w niezbyt sprzyjających warunkach pogodowych).
Mamy pozostałą dużą (?), nie, raczej starą już trójcę - Murray, Nadal, Djokovic.
Andy - przez lat walka z blokującym się stawem kolanowym, teraz biodro. Czyli może nie od razu wrak czy szrot, no ale przeglądu by nie przeszedł. ;)
Rafael - n-ty już problem z kolanami. Czyli też nie jakiś stan salonowy (pozostając przy motoryzacyjnej narracji. :)). Ale i tak podziwiam, że to się tak długo trzyma przy tak rabunkowej gospodarce. Gość na tym polu jest fenomenem, nawet jak tam jest jakiś spory "tuning". :twisted:
Novak - łokieć? Może i łokieć, oczywiście bardzo możliwe i nie ma co szukać drugiego dna. Niemniej to i tak nie daje ładnej laurki ... Też najpierw na kanał, a potem dopiero na przegląd :P A jeżeli jednak nie łokieć? Jeżeli to głowa, jakieś problemy prywatne, ewentualnie zły "tuning", kiepska "mieszanka witaminowa"? Wtedy to jeszcze gorzej ...
Zostaje nam młodzież. Ale znów pytanie, czy to jeszcze młodzież? 17-20-latkowie OK, ale trudno mi w sporcie jakim jest tenis nazwać młodzieżą ludzi 22/23+. To nadal młodzi i perspektywiczni gracze, ale już nie nowicjusze. Od nich już należy oczekiwać realnego i regularnego zagrożenia dla starych wyjadaczy. To ci młodzi mają ich z tego interesu wysadzić, a nie czekać z podkulonym ogonem aż dziadkom się znudzi i sami zrezygnują. Metoda na - to niech grają a ja ich przeżyję, trochę to słaby pomysł, nie? :)
Młodzież dziś wymięka i mentalnie, i co gorsze fizycznie O_O (choćby S. Zverev - Nadal AO2017, młodemu się ewidentnie prąd skończył po 4-tym secie, a dziadek Rafa pewnie jeszcze i ze 3-y by dał radę :P).

Reasumując, jest pradziadek i nic zbytnio widocznego poza nim, słabo ... :(

Ale żeby nie było tak dołująco :twisted: to na koniec coś pozytywnego ;) - u bab w WTA jeszcze większa bryndza i wiocha. rotfl rotfl rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Vivid pisze:Ja się na tenisie słabo znam, ale w tradycji polskiej - się wypowiem. :P
Nieważne, masz 100% rację. :::gd::: :D
Aczkolwiek ocena tej rzeczywistości jest niestety nieco smutna, a jak do tego stwierdzisz, że w WTA jest jeszcze gorzej to robi się nie nieco pozytywniej tylko jeszcze smutniej, bo kiedyś to się naprawdę dobrze oglądało.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Jurek Kiler pisze:... a jak do tego stwierdzisz, że w WTA jest jeszcze gorzej to robi się nie nieco pozytywniej tylko jeszcze smutniej, bo kiedyś to się naprawdę dobrze oglądało.
Jako etatowemu szowiniście zawsze miło mi jak można babom dokopać rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Vivid pisze:
Jurek Kiler pisze:... a jak do tego stwierdzisz, że w WTA jest jeszcze gorzej to robi się nie nieco pozytywniej tylko jeszcze smutniej, bo kiedyś to się naprawdę dobrze oglądało.
Jako etatowemu szowiniście zawsze miło mi jak można babom dokopać rotfl
To zmienia postać rzeczy. rotfl
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Jak tak dalej będzie, nadal supremacja geriatrii, to faktycznie ATP i WTA powinny nawiązać ścisłą współpracę z lekarzami z Kuby :P
Oni podobno są najlepsi w wydłużaniu życia ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Na razie nawiązują jednostki, Federer, Williams S, Williams V...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Jurek Kiler pisze:Na razie nawiązują jednostki, Federer, Williams S, Williams V...
Już im karty eksponatu wydali zamiast plakietki ID :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Nadal jak jeszcze trochę pogra to też sobie zasłuży. :P
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

stofler pisze:
asia pisze:
stofler pisze:
asia pisze:
stofler pisze:A cóż to, nowa fanka Rogera? :::scratchy:::
A fuj. Wypluj te słowa jaka tam fanka...
:idioticus: ::!vgoodv!:: :::%%%::: :!ok!:
Ja z kolei mam przyjemność rozmawiać z fanem Djokovica? Jak tak to uważaj jakoś takie osoby nie robią tutaj oszałamiającej kariery... Niejaki alfred (to były czasy), guarded i inni... Ich jużtu nie ma...
No tak. Powoli odchodzą wielcy tego forum. :wink: Czasy się zmieniają, świat "idzie do przodu". Będę uważał bo nie chcę podzielić losu alfreda. :::luv::: On był jedyny w swoim rodzaju ale najwidoczniej nie znalazł tutaj zrozumienia. :::donknow:::
A Ty zapewne kibicujesz dużemu :::sooo_big::: Argentyńczykowi...
Skromność w połączeniu z osobowością dwojaką..., dobre, nie powiem.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Jurek Kiler pisze:Nadal jak jeszcze trochę pogra to też sobie zasłuży. :P
Na wózek inwalidzki z elektrycznym napędem ... ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

hokej pisze:Skromność w połączeniu z osobowością dwojaką..., dobre, nie powiem.
Trafione w punkt! :::vnice::: Zawsze byłem uznawany za człowieka skromnego. :D
A osobowość... trzeba ją mieć, jakąkolwiek. :wink:
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Osobowość jest jak d..a, każdy ją ma. ;)
Tylko czy każdy chce mieć ją taką jak dupę? ...
To już inna kwestia. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Vivid pisze:Tylko czy każdy chce mieć ją taką jak dupę? ...
Czasami można spotkać naprawdę fajną dupę. :wink:
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

stofler pisze:
Vivid pisze:Tylko czy każdy chce mieć ją taką jak dupę? ...
Czasami można spotkać naprawdę fajną dupę. :wink:
No przecież ja nie mówię, że to proste pytanie. ;)
I nie czasem, a często :P, nie wiem gdzie Ty chodzisz ale zmień rewiry. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Vivid pisze:
stofler pisze:
Vivid pisze:Tylko czy każdy chce mieć ją taką jak dupę? ...
Czasami można spotkać naprawdę fajną dupę. :wink:
I nie czasem, a często :P, nie wiem gdzie Ty chodzisz ale zmień rewiry. rotfl
To zależy od wymagań, jakie mamy. Nigdzie nie chodzę, mam w domu cudowną dupę, czasami zerkam tylko na inne. :wink:
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

To zerkaj częściej ;), to się nazywa ... badanie rynku. :P

A tak wracając do tematu, raczej nie macie co liczyć na powtórkę z zeszłego roku. Ciekawe jaka będzie ostatecznie drabinka i jak będzie się sypać w czasie imprezy ...
Jestem zwolennikiem naturalnej zmiany pokoleń. A jak ktoś wejdzie na szczyt nie drogą miecza tylko cierpliwości, to z niego będzie potem taki mistrz jak z koziej d..y wuwuzela. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Prawda jest taka, że w zeszłym roku też nikt na nic szczególnego nie liczył, wszyscy stawiali na nudne jak flaki z olejem Murole. Trafił się rzeczywiście niesamowity turniej, ale to raczej było takie oderwanie od rzeczywistości, kolejne edycje potwierdziły, że był to jedynie wyjątek potwierdzający regułę. No bo umówmy się, raz na 2 lata może trafić się jakiś ciekawszy Szlem. Teraz nie liczę na nic poza triumfem Federera, któremu kibicuję.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Mnie ciekawi czy Novak zagra czy jeszcze się wycofa - nie chce mi się wierzyć,że w tydzień wyleczy to czego się pół roku nie udało.
Wydaje się że pokazówki z tego tygodnia są jakimś tam ostatecznym sprawdzianem dla Serba.

Ja w tym roku trzymam kciuki za młodzież , oby powywalała emerytów i rencistów i był nowy mistrz w Australii - byle nie skorzystał Cilic, Anderson lub tym podobny.

Dziś się wycofała z turnieju Azarenka która z powodu sporu o opiekę nad dzieckiem dalej nie może opuszczać Florydy ( czy Kalifornii). :(
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
170779
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 16 lip 2010, 08:06
Lokalizacja: Głogów

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Przypomnijcie mi proszę jak się zaczynały transmisje z AO, chodzi o sesje dzienną i nocną ... dzienna 23.00 naszego czasu ? a nocna 4.00 ?
Yonex
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Australian Open 2018 (Wielki Szlem)

Dzienna o 1-szej w nocy naszego czasu, wieczorna chyba o 7-ej.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”