Awatar użytkownika
Czarek.
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 7 lis 2013, 12:21
Lokalizacja: Gdańsk.

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

7:5 w pierwszym Williams.
W drugim powinno być łatwiej, tak mi się wydaje.
Długich dni i przyjemnych nocy.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

Oby nie, jest to jednak scenariusz bardzo możliwy. Choć widać, że od samej Kerber też wiele zależy, gdyby nie popełniła tych błędów to byłby tie-break. Jedna z nielicznych, która nie jest zdana na łaskę i nie łaskę Sereny.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

Ależ zmotywowany Serena.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

Ależ wiater...

Obie są tak skuteczne przy własnym podaniu, że zwycięstwo losowania i wybór serwisu zrobiło naprawdę wielką robotę dla Amerykanki.

Ed. No kurde naprawdę tak dobry mecz, aż byłoby szkoda gdyby się skończyło się głupim 7:5, 6:3.

Ed2. No ale tak się właśnie skończyło, bardzo dobry mecz, aczkolwiek bez historii. Zadecydowały niestety błędy Kerber w kluczowych momentach.
Ostatnio zmieniony 9 lip 2016, 16:37 przez Jurek Kiler, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Czarek.
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 7 lis 2013, 12:21
Lokalizacja: Gdańsk.

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

Jurek Kiler pisze:Ależ wiater...

Obie są tak skuteczne przy własnym podaniu, że zwycięstwo losowania i wybór serwisu zrobiło naprawdę wielką robotę dla Amerykanki.

Ed. No kurde naprawdę tak dobry mecz, aż byłoby szkoda gdyby się skończyło się głupim 7:5, 6:3.
Chyba wykrakałeś wynik.

Edit: I jest 22 WS. :::yay:::
Długich dni i przyjemnych nocy.
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

No cóż. Serwisem Serena wygrywa Wimbledon. W grze z Kerber była bez szans.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

Bongos pisze:No cóż. Serwisem Serena wygrywa Wimbledon. W grze z Kerber była bez szans.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

W sumie te statystyki idealnie potwierdzają to co napisał uż. Bongos. Serwis zrobił robotę, moim zdaniem również jego kolejność. Tak jak jednak pisałem wcześniej, Kerber 5-6 UE z tych 9 zrobiła w tych dwóch gemach kiedy została przełamana. Tak więc naprawdę Niemka na kolejne mecze z Amerykanką powinna wychodzić że świadomością, że jest zależna od siebie, że jak ona bardzo dobrze zagra to wcale nie jestem bez szans itp

Nasza np. Isia niestety kiedy widzi, że Serena jest w formie to po prostu chowa głowę w piasek i czeka aż się to skończy, tak jak w Melbourne przed rokiem. Oczywiście ona zdaje sobie sprawę, że zwyczajnie na taką Williams nie ma żadnych argumentów.
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

Teraz trzeba gonić Margaret Court. Serena jest za ambitna, żeby jakaś tenisistka grająca w latach 60-tych przewyższała ją statystykami pod względem liczby wygranych turniejów WS. Wielu malkontentów, szczególnie nie przepadających za Amerykanką, mogłoby powiedzieć, że w historii tenisa był ktoś skuteczniejszy. A tak, ma szansę być uważana za najlepszą przez wszystkich.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

Herbert z Mahut mistrzami Wimbledonu w deblu. :::gd:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

I siostry Williams też. Serena bogini tenisa.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

Zaraz, Serena to się dopiero zrównała z Graf, jeszcze jej nie przeskoczyła ... :P
Niemniej przewaliła dwa finały WS-ów w tym roku to może się już wyluzowała i zdystansowała, a efekt był wczoraj na korcie. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

Za dobry Andy dla Kanady. Przy serwisie Murka nie ma nic do powiedzenia Miłosz . 6:4 Szkot.
Swoją drogą tylko Lendl może sprawić, że Szkot nie gada jak najęty i nie straszy dzieci minami w czasie meczu.
Ostatnio zmieniony 10 lip 2016, 15:58 przez Tenisówka, łącznie zmieniany 1 raz.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

Szkoda, że nie ma Federera - tyle napiszę.
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

Ja się nie ma co się lubi, to się lubi to co się ma. Też chciałbym w tym finale Federera, ale niestety tak spartolił czwarty set z Raonicem, że nie zasłużył. Kibicuję Murrayowi, tyle tych finałów Wielkiego Szlema przegrał. Raonic ma jeszcze czas na wygranie Szlema, choć to różnie bywa, jak się wspomni np. niejakiego G. Corię.

A tak w ogóle na dzisiejszy finałowy dzień (Wimbledon, Euro) wybrałem zamiast piwa i chipsów szkocką whisky i orzeszki, co chyba jest lepsze przed jutrzejszym debelkiem...A to dodatkowy powód do kibicowania Murrayowi.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

Nie jest to tenisista na miarę finału WS, nie wiem czy kiedykolwiek będzie, ale Federer spieprzył no i mamy to co mamy. Jednak też żeby trochę usprawiedliwić Raonica napiszę, że ostatnie trzy mecze dość mocno dały mu pewnie w kość.
ciacho
Bywalec
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 26 mar 2013, 23:27

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

Ale dramatyczny jest ten Raonic... Jak Federer mógł z nim przegrać...

Edit. Chociaż trzeba też oddać, że Murray gra świetnie.
Ostatnio zmieniony 10 lip 2016, 17:49 przez ciacho, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

Ale wydaje się co raz bliższy Szkota, moim zdaniem się poprawia, więc przy odrobinie szczęścia może udałoby się urwać seta i Murray musiałby trochę się jeszcze poirytować.

Ed. No ale niestety, 6:4, 7:6, 7:6. Niby równe sety a jednak z kolosalną przewagą Murraya. Podziękowania za taki spektakl należy jednak wyśłać...do Federera.
Ostatnio zmieniony 10 lip 2016, 17:58 przez Jurek Kiler, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

Brawo Andy Mary.:)
Ivan jest kapitalny z tą swoją kamienną twarzą.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wimbledon 2016 (WIELKI SZLEM)

Jurek Kiler pisze:Ed. No ale niestety, 6:4, 7:6, 7:6. Niby równe sety a jednak z kolosalną przewagą Murraya. Podziękowania za taki spektakl należy jednak wyśłać...do Federera.
Chciałeś powiedzieć do Djokovica. ;)

Takie dywagacje nie mają sensu. Wielki turniej Murraya - sądzę, że z taką formą wygrałby zarówno z obecnym Novakiem jak i Rogerem. Udowodnił, że jak najbardziej należy mu się miejsce w historii - może nie obok Wielkiej Trójki, ale WŚRÓD nich. Długo czekał, zasłużył sobie.

Szacunek też dla Raonica. Grał bardzo dobrze jak na swoje możliwości. Ma w sobie gen zwycięzcy, z tych młodych tylko jeszcze Thiem ma w sobie coś takiego. Może zgarnie kiedyś Szlema. Jak dla mnie pokazał, że ma na to papiery.
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”