Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Ja sam nie wiem co wybiorę, mam zagwozdkę...przypuszczam, że będę przełączał się na bardziej istotne fragmenty konkretnego meczu, a zacznę....no nie wiem, naturalnym dla mnie hitem jest mecz Stana z Andym, obydwaj doświadczeni i utytułowani gracze, trudno przewidzieć co się może wydarzyć. Pierwszy półfinał zdecydowanie ze wskazaniem dla Novaka, Austriak zrobił już moim zdaniem maks, nie jest jeszcze gotowy na pokonanie Serba...i nie wiem czy w ogóle będzie.
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Jeżeli Serena będzie grała jak do tej pory w tym turnieju to Muguruza w finale rozjedzie ją w dwóch setach. O ile ta pierwsza w ogóle tam dojdzie.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Kerm pisze:Za bardzo gwiazdorzy w ostatnich turniejach. Bardzo mi się to nie podoba...
Djoko? Że zszedł z kortu jak zaczęło padać? Bardzo dobrze zrobił. U mnie ma duży plus. :::gd::: Jak ci najlepsi nie zaznaczą, że w takich warunkach nie powinno się rywalizować - to organizatorzy będą zupełnie bezkarni.

Ja jutro wybieram Dominika z Novakiem i, tak jak McGyver.
McGyver pisze:...jak Austriak przerżnie pierwszego seta i źle zacznie drugiego przełączę na Stana z Murrayem. :wink:
Bardzo mi się Austriak podoba. Ten bekhend chyba lepszy, grozniejszy niż Wawrinki czy Gasqueta. Te zagrania po linii. O_O A jak mija. I praktycznie wcale nie gra na środek kortu. :::gd::: Umie wszystko chłopak. Tak sobie myślę, że ta jego ofensywna gra może być groźna dla Serba .
Tyle, że gra cały maj. Monachium, Nicea, Paryż. Ile jeszcze organizm wytrzyma?
No i doświadczenie Serba. Punkt dla niego. I determinacja, żeby wreszcie tu wygrać.

Andy ze Stanem. Nie ma faworyta. Może tak delikatnie... Szkocina moja ulubiona? :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Jutro sprawdzimy jak się ma 1hbh Thiema (niezły) do 2hbh Novaka. Jestem pewny że Nole będzie grał przez bh i ciekawe jak to będzie wyglądało.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Thiem to w moich oczach taki "mały" Nadal. Jak widzę jak gra ten swój wysoki Fh z silna rotacją to od razu mi się kojarzy dziadzio Rafa. ;-P Nie chcę zapeszać ale on ma szansę w przyszłości na kilka wygranych WS'ów tutaj w Paryżu.
Majorka pisze:Djoko? Że zszedł z kortu jak zaczęło padać? Bardzo dobrze zrobił. U mnie ma duży plus.
Jest tutaj widzę jeszcze parę osób trzeźwo patrzących na tą sytuację.
Majorka pisze:Ten bekhend chyba lepszy, grozniejszy niż Wawrinki czy Gasqueta. Te zagrania po linii. A jak mija. I praktycznie wcale nie gra na środek kortu.
Pod względem mocy, rotacji ma Bh lepszy od Stasia ale ogółem wybrałbym jednak zagranie Szwajcara. Głównie z powodu regularności a jak wpada w swój tenisowy "rytm" dzięki Djokovicowi grającemu wszystko w jednym tempie to potrafi piękne piłki z tej strony zagrywać. Thiem możliwe, że jutro będzie miał podobnie. On też lubi grać z głębi kortu w jednym rytmie.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

La_Patik- pisze:
Majorka pisze:Djoko? Że zszedł z kortu jak zaczęło padać? Bardzo dobrze zrobił. U mnie ma duży plus.
Jest tutaj widzę jeszcze parę osób trzeźwo patrzących na tą sytuację.
Popieram. Też uważam, że dobrze zrobił. Aczkolwiek moja przekorna część jest ciekawa, co by było, gdyby sędzia dał mu ostrzeżenie za przedłużanie/przekroczenie czasu/niesportowe zachowanie. Serb by wrócił, czy raczej obstawałby przy swoim?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

kolt pisze:Sprawa jest prosta. Nole wie, że organizatorzy mają głęboko czy będą grali 5 dni z rzędu czy nie, liczy się tylko ich termin. Dlatego tak jak dziś, koniec zabawy i będzie próba szybkiego skończenia meczu bo prawdziwy sprawdzian to finał z Wawrinem/Murrayem i tam mogą decydować kwestie fizyczne...
Tylko, że w tym turnieju jak Djoko się śpieszy, to niestety nie najlepiej na tym wychodzi.
Majorka pisze:Tak sobie myślę, że ta jego ofensywna gra może być groźna dla Serba .
Zgadzam się z tym, Serb pobiega sobie. Niestety nie zdziwię się jeśli będzie nawet 5setów.
Majorka pisze:Tyle, że gra cały maj. Monachium, Nicea, Paryż. Ile jeszcze organizm wytrzyma?
No i doświadczenie Serba. Punkt dla niego. I determinacja, żeby wreszcie tu wygrać.
Ta determinacja może również być takim hamulcem bo będzie aż za bardzo chciał, pewny rodzaj stresu.
Gary pisze:
La_Patik- pisze:
Majorka pisze:Djoko? Że zszedł z kortu jak zaczęło padać? Bardzo dobrze zrobił. U mnie ma duży plus.
Jest tutaj widzę jeszcze parę osób trzeźwo patrzących na tą sytuację.
Popieram. Też uważam, że dobrze zrobił. Aczkolwiek moja przekorna część jest ciekawa, co by było, gdyby sędzia dał mu ostrzeżenie za przedłużanie/przekroczenie czasu/niesportowe zachowanie. Serb by wrócił, czy raczej obstawałby przy swoim?
Też popieram to co zrobił Djoko. Może okoliczności też nie były przypadkowe bo Djoko zszedł z kortu w momencie jak Czech łapał wiatr w żagle i lepiej w tym okresie grał.
Serb niby wygrał gema na 3:2 i pokazał pani sędzi, że koniec gry, ale wrócili Panowie na kort zagrać jeszcze jednego gema i wtedy Serb usiadł. Może w trakcie przerwy po 5gemie była rozmowa między Serbem a sędzią, kazała grać dalej, ale po kolejnym gemie Serb powiedział ... pier...le nie gram.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Widziałem wczoraj fragmenty meczu Thiema. Jak bił mocno z forehandu to fajnie to wyglądało i wielu zawodnikom może sprawiać problemy. Niestety robił jeszcze sporo prostych błędów momentami (z tego co widziałem, np. zepsuty smecz). Ale ma chłopak potencjał. Jest młody więc wcale bym nie stawiał, że braknie mu z Djokovicem sił.

Jeśli chodzi o rotację to nie grał w 100% tak jak Nadal. Sporo mieszał i potrafił zarówno grać topspiny nad siatką wysoko jak i płaskimi bombami rozrzucać i grać winnery z końcowej.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Jak ktoś chciał obejrzeć oba półfinały to pozdrawiam :)

Niestety organizatorzy nie przewidzieli takiej opcji ...
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Pinas
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 20 mar 2010, 21:47
Lokalizacja: Lublin

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Organizatorzy po raz kolejny dali ciała. Trzeba było puścić jednocześnie jedną parę męską i jedną damską, a nie dwie damskie i potem męskie na raz. Nie byłbym skazany na oglądanie tej sraczki przez półtorej godziny.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Thiem będzie miał sprawdzian z wykorzystywania BP. Nieco się poprawił w tym elemencie, jak wykorzysta choćby 30% to Novak będzie miał przeprawę.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Dziś będzie solidny sprawdziam dla Thiema. Nie tylko dlatego że to Nole ale również półfinał szlema. Autriak w tym roku gra bardzo dobrze, fajnie się go ogląda. Do tego sprawia wrażenie poukładanego mentalnie. Presja będzie spora. Czy Thiem siądzie fizycznie? Nie sądzę, jest młody, w gazie i robi wyniki życia. Według mnie kluczowe będzie to jak poradzi sobie na returnie. Novak wiadomo co pokaże na returnie i będzie miał swoje bp, czy swoje bp będzie miał Thiem? Tutaj nie jestem przekonany.
Ciężko przewidzieć jak będzie wyglądał mecz bo na tym etapie nigdy Thiema nie było. 5 setów raczej mało prawdopodobne, bardziej skłaniam się ku 3, może 4 jeśli Nole straci koncentrację. Pierwszy set zdecydowanie ważniejszy dla Thiema.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
agassi66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: 7 lut 2008, 11:15

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Kobiece półfinały zupełnie niestrawne, bez piwa nie podchodź. Błędy, błędy itd.. Nie dziwne , że pusto na trybunach.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

No to Muguruza z pierwszym tytułem wielkoszlemowym od przyszłego tygodnia <3.
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

agassi66 pisze:Kobiece półfinały zupełnie niestrawne, bez piwa nie podchodź. Błędy, błędy itd.. Nie dziwne , że pusto na trybunach.
Absolutnie się nie zgadzam, Garbi gra świetny mecz.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Czarek.
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 7 lis 2013, 12:21
Lokalizacja: Gdańsk.

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Bongos pisze:No to Muguruza z pierwszym tytułem wielkoszlemowym od przyszłego tygodnia <3.
Już wręczyli puchar? O_O

Dodam tylko, że amerykanka maksymalnie mobilizuje się na ten ostatni, finałowy mecz. Jak już jest w finale, to rzadko kiedy przegrywa. Fakt, że w Australii Williams przegrała, ale wtedy Kerber zagrała swój mecz życia, jak Stan rok tego z Novakiem. Poza tym przegranym finałem w Australii, to ostatni finał, jaki ostatnio przegrała, to ze Stosur w USO w 2011 roku.
Długich dni i przyjemnych nocy.
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: RE: Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Czarek. pisze:
Bongos pisze:No to Muguruza z pierwszym tytułem wielkoszlemowym od przyszłego tygodnia <3.
Już wręczyli puchar? O_O

Dodam tylko, że amerykanka maksymalnie mobilizuje się na ten ostatni, finałowy mecz. Jak już jest w finale, to rzadko kiedy przegrywa. Fakt, że w Australii Williams przegrała, ale wtedy Kerber zagrała swój mecz życia, jak Stan rok tego z Novakiem. Poza tym przegranym finałem w Australii, to ostatni finał, jaki ostatnio przegrała, to ze Stosur w USO w 2011 roku.
W tym sezonie jednak zdarza jej się przegrywać w finałach. Z Viką też przecież przegrała. Gdyby Garbine wygrała, byłoby na pewno ciekawiej.
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Czarek. pisze:
Bongos pisze:No to Muguruza z pierwszym tytułem wielkoszlemowym od przyszłego tygodnia <3.
Już wręczyli puchar? O_O

Dodam tylko, że amerykanka maksymalnie mobilizuje się na ten ostatni, finałowy mecz. Jak już jest w finale, to rzadko kiedy przegrywa. Fakt, że w Australii Williams przegrała, ale wtedy Kerber zagrała swój mecz życia, jak Stan rok tego z Novakiem. Poza tym przegranym finałem w Australii, to ostatni finał, jaki ostatnio przegrała, to ze Stosur w USO w 2011 roku.
A widziałeś co gra Hiszpanka w tym turnieju a co gra Williams?
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Choćby nie wiem jak źle grała Serena w całym turnieju, a jej rywalka dobrze, to i tak zawsze będzie główną faworytką do zwycięstwa. Ja tam od zawsze lubię Amerykankę, niech wygra jeszcze te 2 turnieje WS, przegoni Steffi Graf, a potem już da wygrywać innym. :wink:
agassi66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: 7 lut 2008, 11:15

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Tja Garbi grała świetny mecz bo Stosur jak zwykle spięta jak agrafka, a ręka jak kołek osikowy.
Obrazek

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”