Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Gary pisze:
Juras pisze:Murek swoją grą kaleczy ten piękny sport, nie trawię tego zawodnika i jego stylu.. już pomijam to że gra z Novakiem który jest obecnie cyborgiem.
A ja uważam, że Andy gra bardzo inteligentny tenis i lubię oglądać jego grę. Żałuję tylko, że Szkot jest tak chimeryczny.
Popieram. Poza chimerycznością to też by mógł momentami grać bardziej agresywnie bo potrafi a z czołowymi zawodnikami to by jednak mu mogło przynieść korzyść.

P.S.
To już czworo.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Murray jeszcze do niedawna był jednym z moich ulubionych zawodników, a obecnie nie mogę patrzeć w większości na to co wyprawia. To co nieraz odstawia z zawodnikami dużo niżej sklasyfikowanymi to ja nie wiem. Dzisiaj w finale po drugim secie nawet chciałem żeby wygrał, ale to co zrobił w ostatnim gemie meczu chyba przekonało mnie na dobre, że nie zostanę znowu jego fanem.
Ostatnio zmieniony 9 maja 2016, 01:04 przez Bongos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Jakuboto pisze:Poza chimerycznością to też by mógł momentami grać bardziej agresywnie bo potrafi a z czołowymi zawodnikami to by jednak mu mogło przynieść korzyść.
Nie ma pewności w grze, nie ma agresji i ryzyka. Szkoda, jak włączy właściwy bieg potrafi zaserwować prawdziwą ucztę dla oka.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Madryt 2016

mapi pisze:
Jakuboto pisze:Poza chimerycznością to też by mógł momentami grać bardziej agresywnie bo potrafi a z czołowymi zawodnikami to by jednak mu mogło przynieść korzyść.
Nie ma pewności w grze, nie ma agresji i ryzyka. Szkoda, jak włączy właściwy bieg potrafi zaserwować prawdziwą ucztę dla oka.
Ciekawe tylko na ile to jest głowa lub brak pewności siebie a na ile pokłosie operacji którą przeszedł?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
picnic
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 474
Rejestracja: 11 lis 2013, 12:37

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Jakuboto pisze:
mapi pisze:
Jakuboto pisze:Poza chimerycznością to też by mógł momentami grać bardziej agresywnie bo potrafi a z czołowymi zawodnikami to by jednak mu mogło przynieść korzyść.
Nie ma pewności w grze, nie ma agresji i ryzyka. Szkoda, jak włączy właściwy bieg potrafi zaserwować prawdziwą ucztę dla oka.
Ciekawe tylko na ile to jest głowa lub brak pewności siebie a na ile pokłosie operacji którą przeszedł?
Gdyby to był skutek operacji to nie byłoby chwil, "że da się". Natomiast Andy gra zrywami - może się od Staśka zaraził.
Głowa - koncentracja , konsekwencja , strach.....
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Może siedzi mu w głowie, że nie może non stop szarżować i stara się grać bardziej ekonomicznie dla pleców? Fizycznie może być ok, ale siedzieć gdzieś w głowie.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: ATP 1000: Madryt 2016

picnic pisze:Gdyby to był skutek operacji to nie byłoby chwil, "że da się".
W tym sęk, że nawet jeśli się da, to (tak jak napisał Jakuboto) gdzieś z tyłu głowy może mu siedzieć, że lepiej jednak nie szarżować. Do tego dochodzi chimeryczność i w konsekwencji mamy zachowawczość pomieszaną z błyskami. <Nie wiem, gdybam sobie.>
Jurek Kiler pisze:No okej, zatem jak Roger może być drugi skoro to Andy zdobył więcej punktów w turniejach przez Ciebie wspominanych? Policzyłem, jak to ja. :P Roger 6370, Andy 6570.

Ps. Policzyłem drugi raz i Andrzej ma 5850. Już kurde sam nie wiem. :P
Też policzyłam:
Roger - 6180
Andy - 6120
:wink:

Podejrzewam, że Twój wynik punktów Feda to dlatego, że: a) wziąłeś pod uwagę MC (nie liczy się, nie jest mandatory), b) dodałeś dychę za Miami? (jeśli tak, to w tym przypadku również nie liczymy). Za to za Chiny Ludowe nie wiem skąd takie zdobycze punktowe u Szkota :].

E: Jeśli chodzi o ten pierwszy Murkowy, to mam pewne podejrzenia (prawdopodobnie znów włączyłeś punkty za MC, a za Miami i IW policzyłeś 2x90 zamiast 2x45), ale to 5850 wciąż pozostaje dla mnie zagadką ;-P.
Ostatnio zmieniony 9 maja 2016, 12:17 przez mapi, łącznie zmieniany 1 raz.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Madryt 2016

mapi pisze:
Jurek Kiler pisze:No okej, zatem jak Roger może być drugi skoro to Andy zdobył więcej punktów w turniejach przez Ciebie wspominanych? Policzyłem, jak to ja. :P Roger 6370, Andy 6570.

Ps. Policzyłem drugi raz i Andrzej ma 5850. Już kurde sam nie wiem. :P
Też policzyłam:
Roger - 6180
Andy - 6120
:wink:

Podejrzewam, że Twój wynik punktów Feda to dlatego, że: a) wziąłeś pod uwagę MC (nie liczy się, nie jest mandatory), b) dodałeś dychę za Miami? (jeśli tak, to w tym przypadku również nie liczymy). Za to za Chiny Ludowe nie wiem skąd takie zdobycze punktowe u Szkota :].

E: Jeśli chodzi o ten pierwszy Murkowy, to mam pewne podejrzenia (prawdopodobnie znów włączyłeś punkty za MC, a za Miami i IW policzyłeś 2x90 zamiast 2x45), ale to 5850 wciąż pozostaje dla mnie zagadką ;-P.
Prawdą jest, że liczyłem 90 punktów za trzecie rundy i brałem pod uwagę również Masters w Monte-Carlo. W końcu Masters to Masters, że oficjalnie nie jest on obowiązkowy jakoś mnie nie interesowało. Nie chce mi się ponownie liczyć, ufam Twoim obliczeniom i rankingowi na oficjalnej stronie ATP. ;) Dobrze, że Roger awansował na drugą pozycję, z pewnością by spędził na niej o wiele więcej czasu gdyby nie ostatnie problemy zdrowotne, ciężko może być mu dobić do 500 tygodni na pozycji Top 2.
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Ale do rozstawienia na RG będzie brany ranking z dzisiaj czy z następnego tygodnia?
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Jurek Kiler pisze:Prawdą jest, że liczyłem 90 punktów za trzecie rundy i brałem pod uwagę również Masters w Monte-Carlo. W końcu Masters to Masters, że oficjalnie nie jest on obowiązkowy jakoś mnie nie interesowało. Nie chce mi się ponownie liczyć, ufam Twoim obliczeniom i rankingowi na oficjalnej stronie ATP. ;)
Spoko. Tak naprawdę 90 punktów przysługuje za osiągnięcie R16 (co w innych tysięcznikach rzeczywiście oznacza trzecią rundę), a w przypadku taja punktowego liczymy tylko mandatory (wszystko jest wyłuszczone w przepisach, na poprzedniej stronie wątku podawałam link). Generalnie nie trzeba samemu się męczyć z obliczeniami. Wystarczy kliknąć w ilość punktów danego zawodnika, a później to już tylko dodawanie odpowiednich pozycji. Dla pewności jednak policzyłam sama i porównałam, się zgadza :wink:. A polegać na moich kalkulacjach również nie trzeba. Wprawdzie na polskich portalach nie natknęłam się na artykuł, w którym byłaby wzmianka o tym, ale zagraniczne (w tym źródło, czyli strona ATP) podają te same liczby :wink:.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Robinson pisze:Ale do rozstawienia na RG będzie brany ranking z dzisiaj czy z następnego tygodnia?
Nie no raczej z następnego. Myślę, że dla Feda to bez większego znaczenia, jak zrobi ćwierćfinał to będzie naprawdę spory sukces, wręcz miło mnie zaskoczy. Większe znaczenie to ma dla Rafy, któremu na pewno zależy by być rozstawionym z czwórką. Ma Hiszpan jeszcze szanse, ale nie są one jakieś duże, musiałby chyba wygrać turniej w Rzymie. Dla Federera z kolei ważniejsze będzie by być rozstawionym z dwójką na Wimbledonie, może być mu ciężko, choć właśnie sobie przypomniałem, że Wimbledon ma swoje zasady dotyczące rozstawień, biorą chyba pod uwagę ranking a także wyniki na kortach trawiastych z dwóch poprzednich sezonów. W tej sytuacji Roger nie musiałby martwić się o ranking a i tak byłyby z dwójką rozstawiony, bo te miał nieporównywalnie lepsze od Murraya.
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Robinson pisze:Ale do rozstawienia na RG będzie brany ranking z dzisiaj czy z następnego tygodnia?
Z następnego, bez raczej.
Jurek Kiler pisze:Dla Federera z kolei ważniejsze będzie by być rozstawionym z dwójką na Wimbledonie, może być mu ciężko, choć właśnie sobie przypomniałem, że Wimbledon ma swoje zasady dotyczące rozstawień, biorą chyba pod uwagę ranking a także wyniki na kortach trawiastych z dwóch poprzednich sezonów.
Dokładnie to 100% punktów za cały ostatni sezon na trawie i 75% najlepszego osiągnięcia punktowego (w sensie tylko 1 turniej) we wcześniejszym.
Learn to love the process.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”