kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: ATP 250: Brisbane, Chennai, Doha 2016

Niektórzy mylą zachowania mające podbudować własny stan z lekceważeniem. Większość czołowych sportowców to robi, nie tylko tenisistów. I tutaj wcale nie chodzi o to aby kogoś osłabiać ale aby wzmocnić siebie. Każdy profesjonalista o tym wie, i większość to rozumie. Czasami zdarza się, że ktoś przesadzi ale to są sporadyczne przypadki.
Dobrym przykładem jest Errani, popatrzcie sobie co ona robi kiedy gra z przeciwniczką która mocno ją dominuje siłowo. Zresztą Nadal miewa mecze gdzie pompuje po 6-7 razy w ciągu seta więc jeśli przyjąć niektórych kryteria to też ma za uszami. Trochę więcej zrozumienia się przydaje.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP 250: Brisbane, Chennai, Doha 2016

Nie oglądałem finału w Doha. Ale pod wpływem Waszych wypowiedzi zerknąłem na 10-12 minutowy skrót na YT.
Z Waszych wypowiedzi wyciągnąłem wniosek, że tam była jakaś totalna rzeźnio-demolka. Natomiast to co zobaczyłem zupełnie tego nie potwierdza. Wynik to tylko nicnieznaczące cyferki. Ci, którzy grają w tenisa powinni to doskonale wiedzieć. Taka jest specyfika tego sportu - system liczenia punktów.
Z boku patrząc na tablicę wyników można się grubo pomylić oceniając po cyfrach.
Ci z Was, którzy grają regularnie i dłuższy czas oraz analizują ciut swoje mecze powinni wiedzieć, że można wygrać mecz 7:5 7:5 i prawie w pełni go kontrolować oraz mieć przez cały jego przebieg pewność końcowego sukcesu.
Można również wygrać mecz 6:1 6:1 i nadal będzie to ciężki pojedynek gdzie nawet przy 6:1 5:1 nic nie jest pewne i dopiero po wygranej piłce meczowej można odetchnąć.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 250: Brisbane, Chennai, Doha 2016

Vivid pisze:Nie oglądałem finału w Doha. Ale pod wpływem Waszych wypowiedzi zerknąłem na 10-12 minutowy skrót na YT.
Z Waszych wypowiedzi wyciągnąłem wniosek, że tam była jakaś totalna rzeźnio-demolka. Natomiast to co zobaczyłem zupełnie tego nie potwierdza. Wynik to tylko nicnieznaczące cyferki. Ci, którzy grają w tenisa powinni to doskonale wiedzieć. Taka jest specyfika tego sportu - system liczenia punktów.
Z boku patrząc na tablicę wyników można się grubo pomylić oceniając po cyfrach.
Ci z Was, którzy grają regularnie i dłuższy czas oraz analizują ciut swoje mecze powinni wiedzieć, że można wygrać mecz 7:5 7:5 i prawie w pełni go kontrolować oraz mieć przez cały jego przebieg pewność końcowego sukcesu.
Można również wygrać mecz 6:1 6:1 i nadal będzie to ciężki pojedynek gdzie nawet przy 6:1 5:1 nic nie jest pewne i dopiero po wygranej piłce meczowej można odetchnąć.
No nie, obejrzyj chociaż CAŁEGO pierwszego seta. To była demolka, niestety.
Djoker odjechał im wszystkim, i to bardzo.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 250: Brisbane, Chennai, Doha 2016

Jacek iREM pisze:
Vivid pisze:Nie oglądałem finału w Doha. Ale pod wpływem Waszych wypowiedzi zerknąłem na 10-12 minutowy skrót na YT. Z Waszych wypowiedzi wyciągnąłem wniosek, że tam była jakaś totalna rzeźnio-demolka. Natomiast to co zobaczyłem zupełnie tego nie potwierdza..
No nie, obejrzyj chociaż CAŁEGO pierwszego seta. To była demolka, niestety.
Tak to skróty i inne bryki nie oddają rzeczywistości. :wink: Jacek ma rację - to była demolka. Jak wielka - to wie ten, co obejrzał całość.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ATP 250: Brisbane, Chennai, Doha 2016

A jeszcze przeczytałam u Karola Stopy, że Serb grał z lekką kontuzją ramienia :rolleyes:.

Hiszpan już za chwilę ( o 10:30) bierze udział w pokazówce w Sydnej - za dużo tego jak na mój gust :/ , ale co ja tam wiem.
Trzeba promować Akademię... :?
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 250: Brisbane, Chennai, Doha 2016

Jacek iREM pisze:
Vivid pisze:Nie oglądałem finału w Doha. Ale pod wpływem Waszych wypowiedzi zerknąłem na 10-12 minutowy skrót na YT.
Z Waszych wypowiedzi wyciągnąłem wniosek, że tam była jakaś totalna rzeźnio-demolka. Natomiast to co zobaczyłem zupełnie tego nie potwierdza. Wynik to tylko nicnieznaczące cyferki. Ci, którzy grają w tenisa powinni to doskonale wiedzieć. Taka jest specyfika tego sportu - system liczenia punktów.
Z boku patrząc na tablicę wyników można się grubo pomylić oceniając po cyfrach.
Ci z Was, którzy grają regularnie i dłuższy czas oraz analizują ciut swoje mecze powinni wiedzieć, że można wygrać mecz 7:5 7:5 i prawie w pełni go kontrolować oraz mieć przez cały jego przebieg pewność końcowego sukcesu.
Można również wygrać mecz 6:1 6:1 i nadal będzie to ciężki pojedynek gdzie nawet przy 6:1 5:1 nic nie jest pewne i dopiero po wygranej piłce meczowej można odetchnąć.
No nie, obejrzyj chociaż CAŁEGO pierwszego seta. To była demolka, niestety.
Djoker odjechał im wszystkim, i to bardzo.
Nie chce mi się kłócić czy Novak względem lat poprzednich wykonał jakiś krok naprzód, zresztą ten kto czyta moje zdanie na ten temat zna, ale każdy z pozostałych notuje niestety większy/mniejszy regres a Rafa to po trudnym 2014 to właściwie skoczył w przepaść. Bądźmy szczerzy, Hiszpan w normalnej, takiej no dobrej dyspozycji takich tenisistów jak Kuznetzov czy Carreno-Busta zmiata z kortu. Powiedziałbym więc, że to pozostali jadą na wstecznym.
Awatar użytkownika
ekba
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 462
Rejestracja: 5 mar 2014, 14:28

Re: ATP 250: Brisbane, Chennai, Doha 2016

Z tak dysponowanym Novakiem reszta nawet na 6 biegu raczej by przegrała. Zagrał świetnie.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP 250: Brisbane, Chennai, Doha 2016

Jacek iREM pisze:No nie, obejrzyj chociaż CAŁEGO pierwszego seta. To była demolka, niestety.
W życiu :P, nie mam co robić tylko oglądać przepychanki dwóch defensywnych przepychaczy piłek, z których jeden gra bardziej pod górę, a drugi już znośniej do przodu. :::bd::

Sam Djokovic jest świetnie przygotowany kondycyjnie (lub nakoksowany :P), ale to kwestia głowy. Ma okres idealnej pewności gry.
Jak się potknie to się skończy ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 250: Brisbane, Chennai, Doha 2016

Vivid pisze:
Jacek iREM pisze:No nie, obejrzyj chociaż CAŁEGO pierwszego seta. To była demolka, niestety.
W życiu :P, nie mam co robić tylko oglądać przepychanki dwóch defensywnych przepychaczy piłek, z których jeden gra bardziej pod górę, a drugi już znośniej do przodu. :::bd::
Takich spotkań gdzie była rzeźba do upadłego było trochę... ale tym razem była ciągła próba wywierania presji. W dodatku mecz nie był długi, 1h15min bodajże także możesz dać i radę i obejrzeć całość, wtedy raczej zmienisz zdanie, że nie było to demolka ;-P
Vivid pisze:Sam Djokovic jest świetnie przygotowany kondycyjnie (lub nakoksowany :P), ale to kwestia głowy. Ma okres idealnej pewności gry.
Jak się potknie to się skończy ...
Każdy w końcu się potknie, u każdego następuje kryzys i pewność gry, forma leci w dół :tired: .
Obrazek Speed Graphene MP
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: ATP 250: Brisbane, Chennai, Doha 2016

ekba pisze:Z tak dysponowanym Novakiem reszta nawet na 6 biegu raczej by przegrała. Zagrał świetnie.
Zgadzam się. Nawet Rafa przyznaje, że odkąd interesuje się tenisem, to nigdy nie widział nikogo grającego na takim poziomie jak w sobotę zagrał Djoker.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 250: Brisbane, Chennai, Doha 2016

Brisbane
Milos Raonic [4] vs Roger Federer [1] 6:4, 6:4

Chennai
Stan Wawrinka [1] vs Borna Coric [8] 6:3, 7:5

Doha
Novak Djoković [1] vs Rafael Nadal [2] 6:1, 6:2

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”