Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WTA Championships 2015

wwojtek pisze:Jednakże wynoszenie zawodniczki pod niebiosa i cały ten medialny szał tylko wskazuje jak mało zniuansowana jest wiedza o tenisie w naszym kraju. Przecież Masters ma duuużo niższą rangę niż tytuły Wielkiego Szlema. Wiecie - tak z głowy - ile Mastersów mają Federer, Nadal, Djokovic czy Serena? Nie wiecie.
W przypadku mężczyzn pewnie większość wie kto ile ma, w przypadku kobiet nie, tam zresztą nie jest to tak jasne bo one mają jakieś premier mandatory, premier 5 itp...zamiast normalnie jak w przypadku facetów Masters 1000.

Tyle że turniej kończący sezon ma wyższą rangę niż Masters pod względem finansowym, także pod względem punktowym, więc to co innego jednak. Wielki Rafael Nadal nie wygrał tego turnieju ani razu. Tutaj się jednak zastanawiamy co jest sukcesem większym, triumf w turnieju kończącym sezon czy przegrany finał Wimbledonu. Tutaj zdania się podzielone, tematu gdyby Agnieszka Wimbledon wygrała w ogóle by nie było.

Natomiast IO czy PD jest zupełnie nieistotny tak naprawdę. Ja to widzę tak: WS > WTF > Masters 1000 > IO > ATP 500 > ATP 250 - Tenis to sport indywidualny, dlatego też najniżej wyceniam Puchar Davisa i kompletnie nie interesuje mnie debel, który jedynie podczas IO ma większe znaczenie, bo bierze w nim udział również czołówka singlistów.
Ostatnio zmieniony 2 lis 2015, 20:47 przez Jurek Kiler, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: WTA Championships 2015

Jurek Kiler pisze:upust swym emocją
Emocjom jak już.
W przypadku mężczyzn pewnie większość wie kto ile ma, w przypadku kobiet nie, tam zresztą nie jest to tak jasne bo oni mają jakieś premier mandatory, premier 5 itp...zamiast normalnie jak w przypadku facetów Masters 1000.
Oni to mają właśnie 1000, 500, 250. Turnieje Premier Mandatory i inne takie, to mają one.
Tenis to sport drużynowy, dlatego też najniżej wyceniam Puchar Davisa.
:] (Tak, wiem, że to pewnie pomyłka.)
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WTA Championships 2015

Ja bym jednak wyceniła wyżej złoto olimpijskie od wygrania turnieju rangi Masters - które odbywają się można powiedzieć co chwilę.
Jeśli sytuacja się nie zmieni - w notatkach o Federerze będzie można przeczytać, że nigdy nie udało mu się zdobyć złotego medalu olimpijskiego - a nie, że nie wygrał nigdy turnieju w Rzymie.

Co do wiedzy o Mastersach oczywiście najwięcej ma jeszcze ciągle Rafa - a najmłodszym czynnym zwycięzcą turnieju tej rangi jest Novak Djokovic O_O .

A wracając jeszcze do Agnieszki i jej wygranej.
Sukces jest duży - okraszony duża dozą szczęścia , Szlem to nie jest oczywiście, ale fajnie , że wygrała i oby jej ta wygrana pomogła w przyszłości.
Szał medialny jest niewspółmierny do wydarzenia, ale tego można się było spodziewać i poddawanie w wątpliwość rozmiaru sukcesu w rozmowie z kimś mniej śledzącym tenis mija się z celem i powoduje tylko niesnaski rotfl . Niech się ludziska cieszą, że wygrała Finał Mistrzostw Świata , czy jak tam to media nazywają - może Polsat się bardziej przyłoży do transmisji z Wimbledonu.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WTA Championships 2015

mapi pisze:
Jurek Kiler pisze:upust swym emocją
Emocjom jak już.
W przypadku mężczyzn pewnie większość wie kto ile ma, w przypadku kobiet nie, tam zresztą nie jest to tak jasne bo oni mają jakieś premier mandatory, premier 5 itp...zamiast normalnie jak w przypadku facetów Masters 1000.
Oni to mają właśnie 1000, 500, 250. Turnieje Premier Mandatory i inne takie, to mają one.
Tenis to sport drużynowy, dlatego też najniżej wyceniam Puchar Davisa.
:] (Tak, wiem, że to pewnie pomyłka.)
Ja nie mogę, zwykle nie bazgrolę tak po pijaku nawet. ;D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WTA Championships 2015

A który to "geniusz" wypalił, że z Kvitovą trzeba grać agresywnie? rotfl
No chyba, że Serena, bo może, czy Szarapowa, bo inaczej nie potrafi i w sumie da radę.
A reszta? A reszta ma szarpać grę ile wlezie. Nie złapie rytmu, nie wejdzie na obroty, zdeprymuje się, zacznie siać po autach.
Ot cała filozofia gry z Kvitovą jak się warunków fizycznych nie ma.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA Championships 2015

Vivid pisze:A który to "geniusz" wypalił, że z Kvitovą trzeba grać agresywnie? rotfl
No chyba, że Serena, bo może, czy Szarapowa, bo inaczej nie potrafi i w sumie da radę.
A reszta? A reszta ma szarpać grę ile wlezie. Nie złapie rytmu, nie wejdzie na obroty, zdeprymuje się, zacznie siać po autach.
Ot cała filozofia gry z Kvitovą jak się warunków fizycznych nie ma.
Nie wiem, nie oglądam WTA, przeskakiwałem między kanałami... chyba któraś z komentatorek ale głowy nie dam. Zresztą nie takie głupoty się słyszało więc... ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WTA Championships 2015

Vivid pisze:A który to "geniusz" wypalił, że z Kvitovą trzeba grać agresywnie? rotfl
No chyba, że Serena, bo może, czy Szarapowa, bo inaczej nie potrafi i w sumie da radę.
A reszta? A reszta ma szarpać grę ile wlezie. Nie złapie rytmu, nie wejdzie na obroty, zdeprymuje się, zacznie siać po autach.
Ot cała filozofia gry z Kvitovą jak się warunków fizycznych nie ma.
Jak gdzieś w połowie 3-go seta podali statystykę UE: Kvitova 50 - Radwańska - 5, to pomyślałem, ze to byłaby żenada, żeby mistrzynią została zawodniczka popełniająca tyle błędów. :]
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WTA Championships 2015

TomPL pisze:Jak gdzieś w połowie 3-go seta podali statystykę UE: Kvitova 50 - Radwańska - 5, to pomyślałem, ze to byłaby żenada, żeby mistrzynią została zawodniczka popełniająca tyle błędów. :]
Ale już żenującą żenadą jest jak ma zostać ktoś kto niewiele sam wygrywa w tym ofensywnym z natury sporcie. :]
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”