Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rakieta dla początkującej kobiety

Kerm pisze:
Sebex pisze:
Kerm pisze:Btw, dla kobiety kup owijkę w kolorze naciągu i będzie zachwycona. ;)
Sprawdzałeś? :D
Ja mojej kupiłem tłumiki pandy i była szczęśliwa. rotfl
Nie sprawdzałem ponieważ do tej pory nie interesował jej tenis ale stopniowo ją zarażam. :P A co do owijek to sam ostatnio kupiłem zielone "bo będą pasować". rotfl
Ja jakoś owijki wolę kupować białe. Ale do Prestiga mam szpulę naciągu w białym kolorze. Żałuje teraz, że nie czarną. :]
Dobra, koniec gadania nie na temat, bo stworzą i przeniosą nasze posty do tematu "chłopcy, którzy patrzą inaczej". rotfl
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Rakieta dla początkującej kobiety

Sebex pisze:
Kerm pisze:
Sebex pisze:
Kerm pisze:Btw, dla kobiety kup owijkę w kolorze naciągu i będzie zachwycona. ;)
Sprawdzałeś? :D
Ja mojej kupiłem tłumiki pandy i była szczęśliwa. rotfl
Nie sprawdzałem ponieważ do tej pory nie interesował jej tenis ale stopniowo ją zarażam. :P A co do owijek to sam ostatnio kupiłem zielone "bo będą pasować". rotfl
Ja jakoś owijki wolę kupować białe. Ale do Prestiga mam szpulę naciągu w białym kolorze. Żałuje teraz, że nie czarną. :]
Dobra, koniec gadania nie na temat, bo stworzą i przeniosą nasze posty do tematu "chłopcy, którzy patrzą inaczej". rotfl
Też zazwyczaj używam białych bo widać kiedy już są mocno zjechane a kiedy jeszcze można pograć. ;) Ale czasem trochę kolorytu w życiu też musi być. :D Ok, koniec OT. :P

Kupuj co podpowiadają. ;)
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Samos
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 25 sty 2014, 08:58

Re: Rakieta dla początkującej kobiety

To ostatnie pytanie.
Teraz zauważyłem, że rakieta składa się z kompozytu dwóch materiałów (Konstrukcja: grafit/microgel). A na tym forum takie konstrukcje są odradzane. Dobrze myślę, czy coś pomyliłem?
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta dla początkującej kobiety

A tym przypadku nie. Odradzane są niezdrowe kompozyty, najczęściej z matalami (aluminium/tytan), ale kompozyty z włókien ceramicznych, bazaltowych, szklanych, kevlarowych czy tego microgel są ok. Choć dokładnie nie wiem co to jest ten microgel. Wiem tylko, że to najlżejsza substancja w stanie nie-gazowym jaką znamy. A po co to wymyślili to nie wiem. Ale fajnie mieć takie coś, co prawie nic nie waży w rakiecie, co nie? To chyba taki bajer, którego wartość tkwi tylko w tym, że to taki bajer :)
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rakieta dla początkującej kobiety

W poniedziałek mi trener pokazywał na starych Prestigach różnice jakie były między modelami. Jedna miała tam jakieś "magiczne" paski a druga nie. Trener grał nimi dwoma. Wyszło na to, że jakby pomalował je na czarno to ktoś kto by je wziął do ręki i zaczął grać nie potrafiłby powiedzieć która to która. :)

Owszem, słyszę, że między poprzednimi modelami a "nowymi" z Graphenem są różnice. Ale raczej nie wynikają z tego, że jest grafen w nich. Swoją drogą ciekawe czy te rakiety chociaż koło grafenu leżały? rotfl
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta dla początkującej kobiety

Czesto w zawodniczych rakietach różnice wyczuwalne są dopiero jak się na maksa pierdzielnie. Trzeba ją poczuć na rakiecie dobrze.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rakieta dla początkującej kobiety

Myślę, że trener akurat by wyczuł. :]
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rakieta dla początkującej kobiety

Jak dla mnie ta Twoja stara 500-ka będzie OK. Kuku sobie nią nie zrobi, swoje od Niej wymusi, a poza tym nie wiadomo czy wsiąknie w temat czy może nie. Jeżeli jest pod ręką odpowiedni sprzęt to nie wiem czy jest sens na starcie robić inwestycje?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Samos
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 25 sty 2014, 08:58

Re: Rakieta dla początkującej kobiety

Musze kupic rakiete, bo 500 gram ja :). A grać będziemy razem.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Rakieta dla początkującej kobiety

A ja poddaję pod rozwagę coś z serii Tecnifibre Rebound (czyli rakiet "specjalnie" przygotowanych dla kobiet, zdaje się nawet że malowanie tych ram jest super kobiece - na starszych wersjach wręcz kobieca twarz była namalowana na ramie :D). Na przykład aktualny topowy model T-Rebound 275 PRO Lite (499 zł w Protenisie) albo T-Rebound Soft 260 (350 zł w forehand.pl). Znam dwie dziewczyny, które na Rebound zaczynały i doszły do poziomu średniozaawansowanego i bardzo sobie tę serię chwaliły. Ale to relacja z drugiej ręki, więc tylko podpowiadam sprawdzenie i tego kierunku. Sam naturalnie nie grałem nigdy tym sprzętem.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Samos
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 25 sty 2014, 08:58

Re: Rakieta dla początkującej kobiety

Rakieta kupiona. Dodatkowo piękne oczojebno-zielone owijki i wibrastop z obrazkiem komara pod kolor ramy. ;)
SPQR
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 9 lip 2013, 16:46

Re: Rakieta dla początkującej kobiety

Szkoda, że już kupiłeś :wink: bo chciałam bardzo polecić Wilson Blade Lite BLX.


Pomijając, że jest śliczna i elegancka :wink: biało-czarno-złota :::luv::: to świetnie się nią gra. Mam podobne "parametry jak Twoja partnerka, jestem niewysoka i drobna, i ta rakieta wyjątkowo mi odpowiada, jest bardzo lekka, ale generuje sporo mocy. Od tej rakiety zaczynałam przygodę z tenisem, została mi ona zresztą polecona na tym forum :wink: i nie zamierzam jej na razie wymieniać na lepszy model. Gdybyście szukali jeszcze jednej rakiety, to gorąco polecam - zwłaszcza, że w ostatnich miesiącach na ten model jest dużo różnych promocji i można ją kupić już sporo poniżej 400 zł ( cena bazowa to ok. 500zł). U mnie wygrywa z tak tu zachwalanym na forum Biomimetic 500.

Wróć do „Rakiety”