Awatar użytkownika
kstranger
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: 25 sie 2014, 00:26

Re: ATP 250: Montpellier, Quito, Zagrzeb 2015

Jerzyk chwilami wyciąga piłki wręcz niemożliwe. Gdybym nie znał jego tendencji do nieregularnej gry w poszczególnych setach to już teraz rozpływałbym się nad jakością jego gry w dzisiejszym meczu.

Na razie serdecznie gratuluję seta i czekam w spokoju :D
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: ATP 250: Montpellier, Quito, Zagrzeb 2015

Jurek gra bardzo dobrze, pytanie czy już tradycyjnie po udanym secie następny będzie katastrofą.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
alergia
Weteran
Weteran
Posty: 1582
Rejestracja: 15 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: W-wa

Re: ATP 250: Montpellier, Quito, Zagrzeb 2015

Ja jestem aż w szoku! O_O
To chyba najlepszy set jaki Jerzy zagrał od bardzo dawna. Spokój, koncentracja i nieziemskie przyspieszenie. Wspaniale! :::gd:::
Dredy górą!
kolekcjoner
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 4 sty 2014, 20:31

Re: ATP 250: Montpellier, Quito, Zagrzeb 2015

Nawet skróty Janowiczowi wychodzą, grane w odpowiednim momencie z dobrą rotacją. Najważniejsza jest teraz koncentracja, bo mecz się wyrównał a i Jurek z problemami wygrał swojego pierwszego gema serwisowego w drugim secie.
Awatar użytkownika
kstranger
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: 25 sie 2014, 00:26

Re: ATP 250: Montpellier, Quito, Zagrzeb 2015

alergia pisze:Ja jestem aż w szoku! O_O
To chyba najlepszy set jaki Jerzy zagrał od bardzo dawna. Spokój, koncentracja i nieziemskie przyspieszenie. Wspaniale! :::gd:::
Ja jestem w szoku, że drugi set już trwa, a selekcja uderzeń wciąż niemal nienaganna. Aż chwilami mi szkoda Simona. rotfl Robi chłopak co może, w niektórych wymianach nie można mu absolutnie niczego zarzucić, a i tak ostatecznie Jurek serwuje mu potężnego winnera, jakby znikąd.

Gra robi się trochę bardziej wyrównana, mecz coraz ciekawszy, warto się skusić na oglądanie. :::gd:::
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 250: Montpellier, Quito, Zagrzeb 2015

Meczu nie widzę, ale po wyniku sądząc w drugim secie albo Simon się obudził albo Jerzyk obniżył loty. Co tam się dzieje?
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
kolekcjoner
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 4 sty 2014, 20:31

Re: ATP 250: Montpellier, Quito, Zagrzeb 2015

Było gorąco w 10 gemie, Jurek obronił piłkę setową. A jest to konsekwencja lekkiej nonszalancji, Jerzyk za bardzo nastawia się na bezpośrednie kończenie każdej piłki, zamiast czasem grać lżej bardziej kombinacyjnie :D.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ATP 250: Montpellier, Quito, Zagrzeb 2015

Tak mi się wydaje, że Jeż łódzki to ma dużą głowę dość - albo Simon ma małą rotfl .

Przełamał Simona to już nic nie mówię.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
kolekcjoner
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 4 sty 2014, 20:31

Re: ATP 250: Montpellier, Quito, Zagrzeb 2015

Jurek ma także dzisiaj bardzo dobry backhand. Teraz kilka efektownych zagrań i Jurek serwuje na mecz. :::gd:::
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 250: Montpellier, Quito, Zagrzeb 2015

Wygrał. :::yay:::
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ATP 250: Montpellier, Quito, Zagrzeb 2015

Dobry występ Janowicza i w tym ostatnim gemie ładnie do zera i serwis nie zawiódł, a przecież lubi sobie coś sknocić w takich okolicznościach.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: ATP 250: Montpellier, Quito, Zagrzeb 2015

Fajny mecz rozgrywają w Zagrzebiu Berankis z Seppim. W pierwszym secie 6:3. Pogromca Fedzia na razie nie błyszczy :wink: .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
kstranger
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: 25 sie 2014, 00:26

Re: ATP 250: Montpellier, Quito, Zagrzeb 2015

Rewelacyjny gem na zakończenie meczu i Janowicz w półfinale. :::yay:::
Aż głupio mi wspominać o dwóch-trzech gorszych gemach w wykonaniu Polaka, kiedy to jego postawa na korcie i sama gra po prostu mnie dziś zachwyciły. Bardzo dobra selekcja uderzeń, niesamowita precyzja i po raz pierwszy od dawna zachowanie odpowiedniej psychiki niemalże od początku do końca. Niektóre kończące uderzenia Jurka zasługują na wielokrotne ich powtarzanie w rozmaitych highligtsach i podsumowaniach meczu.

Zaimponował mi Jurek, zwłaszcza że przy setowej już miałem lekko szydzić z "pozostania przy tradycji". Osobiście przyznaję się do błędu, mea culpa, hura Janowicz! :)
Awatar użytkownika
alergia
Weteran
Weteran
Posty: 1582
Rejestracja: 15 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: W-wa

Re: ATP 250: Montpellier, Quito, Zagrzeb 2015

kolekcjoner pisze:Jurek ma także dzisiaj bardzo dobry backhand. Teraz kilka efektownych zagrań i Jurek serwuje na mecz. :::gd:::
Zwłaszcza kilka tych czyściutkich winnerów wzdłuż linii - palce lizać.
Nie wiem, czy to nie nazbyt pochopny wniosek, ale odnoszę wrażenie, że Jerzy nam dojrzewa (do bycia dorosłym tenisistą. :wink: )
Tak trzymać! :::gd:::
Dredy górą!
kolekcjoner
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 4 sty 2014, 20:31

Re: ATP 250: Montpellier, Quito, Zagrzeb 2015

Szanse na finał są bardzo duże, wszak Kohlschreiber czy Portugalczyk Sousa są jak najbardziej w zasięgu Jurka. Punkty rankingowe obronione, co najmniej 100 tysięcy złotych wpada do kieszeni, kiedy Janowicz ma zacząć wygrywać turnieje jak nie teraz? :]
Awatar użytkownika
alergia
Weteran
Weteran
Posty: 1582
Rejestracja: 15 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: W-wa

Re: ATP 250: Montpellier, Quito, Zagrzeb 2015

kolekcjoner pisze:Szanse na finał są bardzo duże, wszak Kohlschreiber czy Portugalczyk Sousa są jak najbardziej w zasięgu Jurka. Punkty rankingowe obronione, co najmniej 100 tysięcy złotych wpada do kieszeni, kiedy Janowicz ma zacząć wygrywać turnieje jak nie teraz? :]
Toć ja to już piszę od początku roku... :wink:
Dredy górą!
wkoz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:58

Re: ATP 250: Montpellier, Quito, Zagrzeb 2015

Ja nie wiem, czy ta wygrana piłka meczowa to musiał być dropshot. Utwierdzi go to w przekonaniu, że tak należy kończyć mecze...( że to nie jest najbardziej efektywny sposób kończenia wymian, już dziesiątki razy miał okazję się osobiście przekonać).
Dla mnie perełką była piłka wygrywająca w postaci odwrotnego, krótkiego (i wolnego) topspinowego forehandu - kiedy wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że należy łupnąć! :)
Kasik
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 399
Rejestracja: 6 lut 2013, 08:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 250: Montpellier, Quito, Zagrzeb 2015

Brawo dla JJ, rzeczywiście dobre spotkanie w jego wykonaniu i naprawdę chyba pracował nad głową. Idealnie jeszcze nie jest, ale nie od razu Rzym zbudowano, widać postępy. :rolleyes: :]
Awatar użytkownika
golp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:31
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 250: Montpellier, Quito, Zagrzeb 2015

Tyle tu słodzenia i tyle zachwytów, że w kolejnym meczu ze słabszym rywalem wtopa-szopa wydaje się być nieunikniona.
Ten typ tak ma. :angel:
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: ATP 250: Montpellier, Quito, Zagrzeb 2015

golp pisze:Tyle tu słodzenia i tyle zachwytów, że w kolejnym meczu ze słabszym rywalem wtopa-szopa wydaje się być nieunikniona.
Ten typ tak ma. :angel:
Spoko, jak przegra to znowu będą go mieszać z błotem i wysyłać do psychologa :] .
Polubiłem czerwone badziewie...

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”