Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Problemy z naciąganiem - sztuczki - nietypowe narzędzia

genowef pisze: ... podstawowy zestaw narzędzi przyzwoitej jakości składający się z ...
Trochę poza tematem ale skoro mówimy o narzędziach, jest jeszcze jedno bardzo przydatne. To taki dubeltowy szpikulec (na Zaodrzu mówi się na to Troja Ahle), który właściwie jest rurką w której znajduje się drucik, a końcówki rurki i drucika wyprofilowane są jak końcówka długopisu. Po co to? Ano pomaga to niemiłosiernie, jeśli przelotki przesłonięte są inną struną/strunami (kto serwisował Prestige, wie o czym mówię). Wkładamy taki szpikulec w przelotkę, wyciągamy wewnętrzny drucik, w rurkę wtykamy strunę, a następnie całość wyciągamy z przelotki. I już mamy strunę przeciągniętą przez przelotkę.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
genowef
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:54

Re: Zestaw narzędzi do naciągania Pro's Pro

Pomysłowe urządzenie! Struna o grubości 1,40 też przez to przejdzie?
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Zestaw narzędzi do naciągania Pro's Pro

Tego nie wiem, ale nawet jeśli nie uda się jej (ściętej skośnie) całkowicie wcisnąć w rurkę, to i tak łatwiej ją będzie przepchać obok/między struną/strunami przesłaniającymi przelotkę. Zamierzam kupić sobie to cudo pod choinkę. :)
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
genowef
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:54

Re: Zestaw narzędzi do naciągania Pro's Pro

Nie zapomnij podzielić się wrażeniami :-). Niejedno naciąganie rakiety sperliło czoło podczas szarpania się ze struną zasłaniającą dostęp do ostatniej przelotki. Koniec był już blisko, a tu walka z materią :-).
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Problemy z naciąganiem - sztuczki - nietypowe narzędzia

Jeden z moich 6.1 Tourów miał na przelotkach przedziałki blisko miejsca gdzie mijały się struny, rozwiązanie tak dobre jak proste :). Przy naciąganiu struna układała się po jednej ze stron prostokącika i była odchylona na tyle, że nie trzeba było potem przeciskać i kombinować, niestety nie zauważyłem tego w żadnej innej rakiecie...
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Problemy z naciąganiem - sztuczki - nietypowe narzędzia

O proszę, ktoś mnie wyręczył ... A chciałem zrobić kilka zdjęć przy następnym naciąganiu. Od siebie dodam, że w rurkę pasuje naciąg 1.35mm (najgrubszy, jaki miałem pod ręką). Myślę, że 1.40 też jeszcze wejdzie.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Problemy z naciąganiem - sztuczki - nietypowe narzędzia

Mógłby ktoś wrzucic zdjęcie gdyż z linków przekierowuje.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Problemy z naciąganiem - sztuczki - nietypowe narzędzia

Ale jak struna nie przejdzie to i ten szpikulec nie przejdzie, wczoraj wciskałem szpikulec i struna pękła. A w ogóle to skąd to wziąć.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Problemy z naciąganiem - sztuczki - nietypowe narzędzia

Wciskałeś szpikulec wbijając go w strunę, więc pękła.
"Urządzenie" jest cokolwiek twardsze od struny, przez każdą przelotkę przejdzie (przynajmniej ja jeszcze nie spotkałem innego przypadku).
Drążysz zagadnienie w dwóch tematach, nie sprzyja to klarowności wypowiedzi.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp

Wróć do „Naciągi”