bryczek
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 mar 2014, 07:48

Hybryda SP Tornado/SP PolyPlasma 1.23/1.18

Witam!
Krótkie pytanko. Zamierzam wciągnąć sobie powyższą hybrydkę. Jakieś sugestie co do siły naciągu? Oczekuję przede wszystkim komfortu i czucia. Skłaniam sie ku 22/24kg, ale przejrzałem kilka forum i mam mętlik w głowie. Dziękuje z góry za porady..
Awatar użytkownika
golp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:31
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt: Strona WWW

Re: Hybryda SP Tornado/SP PolyPlasma 1.23/1.18

Komfort i czucie w zestawieniu z poliestrowymi strunami? Nie tędy droga. :D

Ale jeśli już się uparłeś na taki setup to napisz przynajmniej jaką grasz rakietą, jaki masz styl/tempo gry, trochę więcej szczegółów bo inaczej nikt nic sensownego nie będzie w stanie doradzić. A tak swoją drogą poziomy wciągnięte aż o 2kg więcej od pionów to w przypadku tej kombinacji kiepski pomysł.
bryczek
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 mar 2014, 07:48

Re: Hybryda SP Tornado/SP PolyPlasma 1.23/1.18

Przepraszam za niepełne informacje, już wyjaśniam. Ten zestaw ma działać na Wilsonie ProStaff 100L BLX (16x18). Styl gry to średnio agresywny baseliner, uderzenia rotacyjne. Żeby nie było przy siatce też potrafię grać, a nawet lubię. W tym roku zmieniłem rakietę. Wcześniej grałem ponad 12 lat Headem i.Tour. Ostatnie dwa latka używałem Luxilona BB Alu Power Rough 1.25 wciągniętego na 24kg. Dla mnie to bylo wręcz idealne, bardzo dobrze się grało ale szpulka się skończyla a nie bardzo uśmiecha mi się kupno nowej za takie pieniążki. Szukam więc czegoś nowego. Próbowałem już Luxillona BB XP ale dla mnie nie bardzo, za twardy (24kg) i zaraz się ręka odezwała. :(
Informacje o tej hybrydzie znalazłem tu:
http://www.stringforum.net/ratings.php? ... &fstatus=0

Może ktoś już grał tym zestawikiem i ma jakieś doświadczenia?
Awatar użytkownika
golp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:31
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt: Strona WWW

Re: Hybryda SP Tornado/SP PolyPlasma 1.23/1.18

Sugeruję 24/23kg na dobry początek, przy następnym wciąganiu będzie można pójść w górę lub zejść w dół z siłą w zależności od tego czy będziesz miał nad uderzeniami odpowiednią kontrolę. Takie zestawienie będzie na pewno o wiele bardziej komfortowe (od Luxilona Alu Rough, którego do tej pory używałeś), ale też i będzie generowało trochę więcej mocy. Crossy wciągnięte o 1kg niżej otworzą nieco sweetspot i wspomogą nadawanie rotacji. Tyle z mojej strony, no ale może jeszcze ktoś się wypowie. Ogólnie całkiem przyzwoita hybrydka. :wink:
bryczek
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 mar 2014, 07:48

Re: Hybryda SP Tornado/SP PolyPlasma 1.23/1.18

Witam!
Dziękuje serdecznie za poradę. Jedną rakietę naciągnąłem zgodnie z poradą czyli 24/23kG. Porównując z BB Alu Power Rough większy komfort, ale też większa moc. Generalnie lepiej niż się spodziewałem. Rotacji ta hybryda dostarcza pod dostatkiem, żadnych kłopotów z ręką. Natomiast drugą rakietę naciągnąłem odpowiednio kilo mniej i po jednym treningu muszę stwierdzić, że trzeba uważać na moc tej kombinacji. Miałem trochę kłopotów z utrzymaniem piłki w korcie. Generalnie dobra alternatywa dla drogiego Alu Power. Polecam.

Dziękuje ze rady i życzę wielu zwycięstw na korcie.

Wróć do „Naciągi”