Co teraz?

Powinienem się skonsultować z trenerem.
38%
3
Tylko mi się wydaje że lepiej gram jedną ręką.
38%
3
Bez względu na wszystko powinienem robić to co każe trener.
25%
2
 
Liczba głosów: 8
Tenisista(L)
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 4 lut 2014, 21:16

Backhand jednoręczny, a kierunek szkolenia przez trenera

Słuchajcie, czy jeżeli na treningu wygodniej grać mi backhand jednoręczny, a trener w ogóle nie wprowadza mnie w te tematy i twierdzi że to za trudne.

Jak myślicie co jest przyczyną tego że lepiej gra mi się teoretycznie trudniejsze zagranie?
JM
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Backhand jednoręczny, a kierunek szkolenia przez trenera

Tenisista(L) pisze:Słuchajcie, czy jeżeli na treningu wygodniej grać mi backhand jednoręczny, a trener w ogóle nie wprowadza mnie w te tematy i twierdzi że to za trudne.
Zapytaj go o to spokojnie. Jak odpowie że to mniej wydajne uderzenie powal go argumentem że AO 2014 wygrał gracz jednoręczny, a połowę półfinalistów stanowili tacy gracze, co przy ułamkowym udziale w początkowym szkoleniu dowodzi czegoś odwrotnego. :]

Być może zbyt słabo się poruszasz i to uderzenie nie dla ciebie?

A poważnie to trener odpowiada za wynik i powinno się go wybierać starannie po to właśnie żeby mu móc ufać.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Pio
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 395
Rejestracja: 9 mar 2013, 20:23
Lokalizacja: Wawa

Re: Backhand jednoręczny, a kierunek szkolenia przez trenera

Tenisista(L) pisze:Słuchajcie, czy jeżeli na treningu wygodniej grać mi backhand jednoręczny, a trener w ogóle nie wprowadza mnie w te tematy i twierdzi że to za trudne.

Jak myślicie co jest przyczyną tego że lepiej gra mi się teoretycznie trudniejsze zagranie?
A ile masz lat?
Tenisista(L)
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 4 lut 2014, 21:16

Re: Backhand jednoręczny, a kierunek szkolenia przez trenera

Pio pisze:
Tenisista(L) pisze:Słuchajcie, czy jeżeli na treningu wygodniej grać mi backhand jednoręczny, a trener w ogóle nie wprowadza mnie w te tematy i twierdzi że to za trudne.

Jak myślicie co jest przyczyną tego że lepiej gra mi się teoretycznie trudniejsze zagranie?
A ile masz lat?
12 - trener mówi że gram jak 13.
JM
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Backhand jednoręczny, a kierunek szkolenia przez trenera

PitS pisze:
Tenisista(L) pisze:Słuchajcie, czy jeżeli na treningu wygodniej grać mi backhand jednoręczny, a trener w ogóle nie wprowadza mnie w te tematy i twierdzi że to za trudne.
Zapytaj go o to spokojnie. Jak odpowie że to mniej wydajne uderzenie powal go argumentem że AO 2014 wygrał gracz jednoręczny, a połowę półfinalistów stanowili tacy gracze, co przy ułamkowym udziale w początkowym szkoleniu dowodzi czegoś odwrotnego. :]
AO 2014 wyjątek, AO 2012 tylko jeden zawodnik 1HBH - wygrał 2HBH, AO 2012 również.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Backhand jednoręczny, a kierunek szkolenia przez trenera

arot77 pisze:AO 2014 wyjątek, AO 2012 tylko jeden zawodnik 1HBH - wygrał 2HBH, AO 2012 również.
Jedziemy dalej zwycięzcy WS w latach 2004-2007. :P

Wychodzi na to, że trzeba być Szwajcarem. rotfl
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Backhand jednoręczny, a kierunek szkolenia przez trenera

wyczesany pisze:Wychodzi na to, że trzeba być Szwajcarem. rotfl
Kurcze a ja myślałem, że to ilość rąk, a nie narodowość, ale masz rację, to najwydajniejszy tenisowo kraj na świecie, połowa półfinalistów WS jest Szwajcarami. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Backhand jednoręczny, a kierunek szkolenia przez trenera

Metodyka nauczania nakazuje zaczynać od 2-ręcznego. I często na tym zostaje bo się trenerom nie chce ...
Jak czujesz, że naturalniej Ci z 1-ręcznym to zmień i potrenuj.

Ja to znam z autopsji. Też grałem jakiś rok 2-ręcznym. Ale od razu mi to nie pasowało. Po roku zdecydowałem się na zmianę. Trenerzy mieli inne zdanie. Rodzice im "wytłumaczyli", że albo będą prezentować zdanie zgodne z moim albo zostaną wymienieni na innych. Poskutkowało. :)

Dla mnie 2-ręczny jest nienaturalny, ubogi, upośledzony i trochę nawet karykaturalny. Kompletnie go nie czuję. Ktoś może powiedzieć to samo o 1-ręcznym. To jest zawsze dość subiektywna i indywidualna sprawa. Myślę, że warto spróbować.
W końcu Sampras i Federer też grali 2-ręcznym bekhendem. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Technika, taktyka, trening”