Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

Czyli ja jeszcze taki stary nie jestem :::yay::: .
Poza tym widziałem kilka koleżanek ze szkoły podstawowej i ogólniaka, oj ...
Dobrze że mnie nie poznały :D.
Aż popatrzyłem po powrocie w lustro czy i dla mnie czas był też mało łaskawy. Okazuje się że nie :P.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

Vivid pisze:Aż popatrzyłem po powrocie w lustro czy i dla mnie czas był też mało łaskawy. Okazuje się że nie :P.
Lustro nie zawsze jest obiektywnym doradcą, wierz mi, wiem co piszę, lepiej zapytać kogoś zaufanego ;-P :!lkinmir!: .
Vivid pisze:Poza tym widziałem kilka koleżanek ze szkoły podstawowej i ogólniaka, oj ...
Owszem, ja również czasem mam ochotę tak lakonicznie powiedzieć "oj", ale zdarza się, że powiem "wow", bo się niektórzy po latach wyrabiają :wink: .
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

Ania pisze:Lustro nie zawsze jest obiektywnym doradcą, wierz mi, wiem co piszę, lepiej zapytać kogoś zaufanego ;-P :!lkinmir!: .
Ale ja mam normalne a nie z lunaparku ... ;) :D
Ania pisze:Owszem, ja również czasem mam ochotę tak lakonicznie powiedzieć "oj", ale zdarza się, że powiem "wow", bo się niektórzy po latach wyrabiają :wink: .
Wy jesteście mniej wymagające ;) :P.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

Co do indeksu, mam sentyment do niego. Jego brud i powycierane krawędzie pokazują jego i moją drogę, wysiłek i staranie którego nie pokaże żaden pejsbuk.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

Do indeksu zajrzałem raz, kilka lat po studiach, tak przypadkiem. Chyba mam jeszcze czas na sentymentalne podróże ;).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

Mazzakollo pisze:Ja, jak każdy gimbus, również używam FB ;). Do kontaktu ze znajomymi - Facebooka ma praktycznie każdy z moich znajomych, nie trzeba się rozdrabniać na gg, maile itp.
Poza tym, przydaje się... do szkoły wbrew pozorom :). Mamy założoną grupę, do której należy tylko nasza klasa, gdzie każdy może zapytać : co na jutro, z kim zastępstwa, na kiedy zadanie domowe itp.
Jestem zapisany też w innej grupie, coś takiego jak Tenis.net, ale o grach komputerowych ;). Sporo fajnych ludzi tam jest, można podyskutować nie tylko o grach, ale też o każdej innej sprawie, różne dyskusje społeczne, wymiany poglądów, opinii itp. Można też się podzielić jakąś ciekawą muzyką, filmami itp.

Generalnie dla mnie jest to przydatna rzecz, natomiast wg mnie nie powinno się publikować wielu swoich prywatnych danych, tym bardziej, że zgodnie z regulaminem FB, mogą oni dowolnie je wykorzystać. I tak, niech się nikt nie zdziwi jak jego zdjęcie będzie na plakacie reklamującym usługi proktologa :). A swoją drogą, żeby w pełni zabezpieczyć swój profil, trzeba wykonać 170 kliknięć, a informacje dot. ochrony prywatności mają ponad 5000 słów - to więcej niż konstytucja USA.
Widać różnica wieku jednak odgrywa zasadniczą rolę.
Sam nie wiem nawet jak obsługiwać FB i pewnie moi synowi jak podrosną będą się ze mnie śmiali :] , ale ja po prostu tego konta nie potrzebuję. Jestem do bólu pragmatyczną osobą i jak czegoś nie potrzebuję, to tego nie mam. To wynika głównie z charakteru pracy i znajomych - kontaktujemy się na innym poziomie. Ostatnio zainstalowałem Tweetera, ale to na tablecie - po kilku dniach mi minęło....
Jednak to co napisał Mazzakollo jasno mi pokazuje, że moi chłopcy będą 'musieli' mieć kontakt z rówieśnikami właśnie poprzez tego typu twory jak FB. Jeśli to działa jak opisujesz, to dla nastolatka jest to bezcenne źródło szybkiej informacji i kontaktu ze swoim środowiskiem.

Natomiast moja głowa w tym, aby używali tego rozumnie, bo jak napisałeś, jak coś raz znajdzie się w sieci, to już tam zostaje.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
MarK
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 12 wrz 2011, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

pst pisze:Widać różnica wieku jednak odgrywa zasadniczą rolę.
Sam nie wiem nawet jak obsługiwać FB i pewnie moi synowi jak podrosną będą się ze mnie śmiali :] , ale ja po prostu tego konta nie potrzebuję. Jestem do bólu pragmatyczną osobą i jak czegoś nie potrzebuję, to tego nie mam. To wynika głównie z charakteru pracy i znajomych - kontaktujemy się na innym poziomie. Ostatnio zainstalowałem Tweetera, ale to na tablecie - po kilku dniach mi minęło....
Jednak to co napisał Mazzakollo jasno mi pokazuje, że moi chłopcy będą 'musieli' mieć kontakt z rówieśnikami właśnie poprzez tego typu twory jak FB. Jeśli to działa jak opisujesz, to dla nastolatka jest to bezcenne źródło szybkiej informacji i kontaktu ze swoim środowiskiem.

Natomiast moja głowa w tym, aby używali tego rozumnie, bo jak napisałeś, jak coś raz znajdzie się w sieci, to już tam zostaje.
Różnica wieku to też niestety różnica w sposobie życia i komunikacji ;) . Ja byłem długo "dziwolągiem swojego pokolenia" bo wychowywałem się bez dostępu do sieci - mieszkając w pięknej stolicy naszej - a nawet nie miałem go niemal do końca LO. Przez to byłem kosmitą dla innych, ale też omijały mnie niektóre informacje - także te pomocne w nauce. Na studiach jest to już niemal niezbędne, choć tu używamy raczej maili, czy wirtualnych dysków. W końcu na logikę - po co płacić za smsy do 30 osób w grupie, skoro za darmo można dodać maila? I kto by chciał za te smsy zapłacić? ;)
Przez to wszystko portali jak Facebook nie używałem, a zaproszenie od znajomej by się do FB przyłączyć leżało u mnie na mailu 3 lata i nawet nie wiedziałem co to :) . Teraz używam głównie do kontaktu właśnie. Nawet w telefonie, gdzie mam pakiet darmowego internetu. Gadam z kim chcę, ile chcę i za to nie płacę więcej niż te 10 zł. Także to też pewien spryt i przystosowanie się młodszych pokoleń wbrew pozorom :) .

Oczywiście kontakty na poziomie pracy itp. to już inna półka, ale słyszałem że podobno już nawet pracodawcy zaczynają podglądać swoich pracowników na Facebooku.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

Ponoć jak kogoś nie ma na FB to nie żyje. Uprzejmie informuję, że jak na trupa to mam się całkiem dobrze co widać po mojej tu forumowej aktywności rotfl.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

Vivid pisze:Uprzejmie informuję, że jak na trupa to mam się całkiem dobrze co widać po mojej tu forumowej aktywności rotfl.
Vidziu jest proste wyjaśnienie... jesteś Zombie. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

El Diablo pisze:
Vivid pisze:Uprzejmie informuję, że jak na trupa to mam się całkiem dobrze co widać po mojej tu forumowej aktywności rotfl.
Vidziu jest proste wyjaśnienie... jesteś Zombie. :]
No to na TF-ie zamiast Big Mac-a będzie Mac Diablo? ... :twisted:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

Wczoraj usunąłem fejsa. Jeden zabieracz czasu mniej. ;) Efekt? Dostałem rekordowo dużo SMSów z niedowierzającą treścią. ;-P
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

Teraz wiesz, ilu naprawdę masz friendsów... :D
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

O tym to się przekona jak ktoś mu teraz złoży życzenia na urodziny. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Odp: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

Martinek pisze:Wczoraj usunąłem fejsa. Jeden zabieracz czasu mniej. ;) Efekt? Dostałem rekordowo dużo SMSów z niedowierzającą treścią. ;-P
Tak naprawdę nie usunąłeś fejsa. Konto jest teraz w stanie zawieszenia, czy jak oni to nazywają. Zalogować się możesz. Tak w zasadzie to czytałem, że nie da się usunąć całkowicie konta.
Awatar użytkownika
Steve
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 19 mar 2012, 07:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: Odp: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

TadX pisze:
Martinek pisze:Wczoraj usunąłem fejsa. Jeden zabieracz czasu mniej. ;) Efekt? Dostałem rekordowo dużo SMSów z niedowierzającą treścią. ;-P
Tak naprawdę nie usunąłeś fejsa. Konto jest teraz w stanie zawieszenia, czy jak oni to nazywają. Zalogować się możesz. Tak w zasadzie to czytałem, że nie da się usunąć całkowicie konta.
Jeszcze jakiś czas temu można było usunąć od razu, teraz jest dezaktywacja konta, dopiero po pewnym czasie następuje jego 'wymarcie' :) .

Swoją drogą, jak podrośniesz i pójdziesz do liceum/na studia, to dopiero wtedy dostrzeżesz zalety tego portalu, jak pisali wcześniej starsi Forumowicze (np. MarK). Jakoś dla mnie nie stanowi on głównego zabieracza czasu, a jest przydatny w szybkiej komunikacji całego roku, wymianie poglądów ze starszymi rocznikami itd. Jeśli ktoś umie korzystać z FB (albo umie nie korzystać z miliona zbędnych gier i innych pierdół ;-P ), to doceni zalety tego serwisu :) .
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

Steve pisze:Swoją drogą, jak podrośniesz i pójdziesz do liceum/na studia, to dopiero wtedy dostrzeżesz zalety tego portalu, jak pisali wcześniej starsi Forumowicze (np. MarK). Jakoś dla mnie nie stanowi on głównego zabieracza czasu, a jest przydatny w szybkiej komunikacji całego roku, wymianie poglądów ze starszymi rocznikami itd. Jeśli ktoś umie korzystać z FB (albo umie nie korzystać z miliona zbędnych gier i innych pierdół ;-P ), to doceni zalety tego serwisu :) .
Na studiach szczególnie jest to rzecz mega przydatna. Podpisuję się. Kwestia tylko tego, żeby podawać minimum wymagane informacji o sobie no i rzecz prosta - nie uczestniczyć w grach i aplikacjach ;). Mam tylko z biegania, miCoacha i wszystko. Reszcie zawsze odmawiam :).
Awatar użytkownika
Kario
Orator
Orator
Posty: 704
Rejestracja: 9 lut 2013, 08:28

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

TadX pisze:Na studiach szczególnie jest to rzecz mega przydatna.(...)
Może i ja sobie w końcu założę? Już nie mogę doczekać sie tych wszystkich wpisów: Masz fejsa? Od kiedy? rotfl
Quidquid Latine Discum Sit, Altum Videtur.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

Pewnie jak mi się bardzo przyda na dalszej drodze edukacji to powrócę do tego, teraz jakoś nie jest to przydatne dla mnie. ;)
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

Kario pisze:Już nie mogę doczekać sie tych wszystkich wpisów: Masz fejsa? Od kiedy? rotfl
Żeby nie było tak, że data założenia fejsa będzie ważniejsza od daty urodzin rotfl . Albo inaczej - data urodzin będzie równoznaczna z datą założenia fejsa. W końcu wtedy człowiek zaczyna żyć :).
Awatar użytkownika
Kario
Orator
Orator
Posty: 704
Rejestracja: 9 lut 2013, 08:28

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

TadX pisze:
Kario pisze:Już nie mogę doczekać sie tych wszystkich wpisów: Masz fejsa? Od kiedy? rotfl
Żeby nie było tak, że data założenia fejsa będzie ważniejsza od daty urodzin rotfl . Albo inaczej - data urodzin będzie równoznaczna z datą założenia fejsa. W końcu wtedy człowiek zaczyna żyć :).
Dużo w tym racji, ale bardziej chodziło o znajomych, którzy non stop mnie pytali dlaczego nie mam, przecież to się tak przydaje. Czasem nawet takie małe żarciki robiłam, coś w stylu:"napisz mi na fejsie".

Myślę, że zaczekam z tym do sierpnia. Teraz to ja mam wakacje. :]
Quidquid Latine Discum Sit, Altum Videtur.

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”