Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Edukacja w Warszawie

W tym roku niestety muszę się zdecydować, gdzie kontynuować naukę po liceum. Interesują mnie kierunki finansowe/ekonomiczne. Po takim ogólnym przeglądzie uczelni zaciekawiły mnie SGH i UW. I tu pytanie, czy ktoś z forumowiczów skończył te uczelnie/uczy się tam/ma tam znajomych itd.? Interesują mnie opinie na temat tych szkół/kierunków, czy wg Was warto przeprowadzać się (z Łodzi), by tam studiować (pomijając osobiste preferencje)? Wybór tu ogranicza się do UŁ i PŁ. Z czego do tego pierwszego skutecznie mnie zniechęcono, a o Polibudzie na kierunkach niefizycznych wiem niewiele. Mam nadzieję, że trochę mi pomożecie ;)
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Edukacja w Warszawie

Dostałem się zarówno na SGH, jak i na ekonomię na UW, wybrałem tę pierwszą uczelnię i może nie licząc burdelu w dziekanacie (ale koledzy, którzy poszli na UW też narzekali), jestem zadowolony. Na licencjat jak najbardziej polecam SGH, na magisterce jest trochę gorzej z poziomem, ale też da się czegoś nauczyć.

Na SGH na pewno można wyszlifować języki obce, zwłaszcza niemiecki (czasem uczelnia jest nazywana Wyższą Szkołą Języka Niemieckiego z Elementami Ekonomii :wink: ). Do tego jest wielu fajnych wykładowców, z którymi chętnie nadal miałbym zajęcia, tak ciekawie prowadzili wykłady/ćwiczenia. Dużą zaletą jest spora swoboda w układaniu planu. Może nie na pierwszym roku, ale potem, gdy ma się przedmioty kierunkowe, można decydować samemu o kolejności realizowania przedmiotów, wybierać grupy itd. To zawsze mi się podobało - mogłem układać swój plan zajęć pod grę w tenisa. ;-P

W razie czego, służę pomocą i ewentualnymi dalszymi informacjami. Oczywiście moje informacje mogą być trochę przestarzałe, wszak sam zaczynałem studia w 2006 roku, ale chyba bardzo wiele się nie zmieniło.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Edukacja w Warszawie

Polecam SGH. Chyba najlepiej kształcąca uczelnia w Polsce. Uczy nie 4xZ ale realnego myślenia i planowania kariery. Ma też wady ale ludzie po SGH to dla mnie najlepsi współpracownicy.
UW to niestety ciągle uczelnia starej daty. Poziom jest wysoki ale ciągle się uczy dla uczenia a nie aby pomóc coś osiągnąć.

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”