Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Rafael Nadal

Chyba nie ma sensu dywagować nawet, tak na prawdę nie wiemy czy on zdrów czy nie zdrów, czy trenuje czy nie trenuje... Trzeba w takim razie po prostu czekać, ja tam mocno ściskam kciuki za niego, wspaniały sportowiec i myślę, że fajnie by było gdyby zaliczył wielki powrót, będzie ciężko, ale jest to możliwe. Jestem jednak pewny, że jeśli się wyleczy i będzie mógł spokojnie bez obaw grać to znowu będzie wielki.
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: Rafael Nadal

hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Rafael Nadal

Ale płasko wali. Kurcze po prostu nie ma innego zawodnika, który by się umiał tak przystosować jak Nadal. Nie ma innego, po którym by tak było widać w nowym sezonie, że nad czymś pracował w zimie. Ciekawe z kim sparował, że takie płaskacze dostawał.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Rafael Nadal

Przedwczoraj w BBC News na pasku z najważniejszymi wydarzeniami leciało, że Rafa jest optymistycznie nastawiony po pierwszych treningach :::gd::: . Ciekawe, że takie info tam podają wśród wiadomości o rozejmie w Strefie Gazy itp. historii O_O .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Rafael Nadal

Powrót na kort odbywa się stopniowo. Obecnie Rafa trenuje godzinę-półtorej na pełnych obrotach. Zawodnik i jego sztab są zadowoleni z postępów. :)
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Rafael Nadal

No to bardzo fajnie :).

Do turnieju w Melbourne zostało ok. 7 tygodniu, więc jeśli przygotowania będą szły zgodnie z planem to Rafcio do tego czasu powinien wskoczyć na odpowiednio wysokie obroty. Trzymam kciuki!
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Rafael Nadal

W dzisiejszej Wyborczej Jakub Ciastoń pisze o Nadalu w kontekście tego blogu:
http://tennishasasteroidproblem.blogspot.com/

Rzeczywiście liczba kontroli w porównaniu z innymi sportami jest zatrważająco niska O_O . Pisze się tam, że to jest przemyślana strategia ITF i innych zrzeszeń tenisowych, dla których ewentualne afery dopingowe byłyby może nie gwoździem do trumny, ale na pewno pozbawiłyby wpływów, sponsorów etc. No i zabiłyby piękną otoczkę, jaka towarzyszy tenisowi jako dyscyplinie.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rafael Nadal

Przez taką nagonkę, to nawet jak Nadal ostro koksował w przeszłości (jak dla mnie to widać ewidentnie, ale może ma taką budowę ciała :P ) to i tak się nie dowiemy, nawet jak skończy karierę.
Teraz na pewno jest czysty, bo nie jest głupi.

Będzie się bał, że się sponsorzy wycofają i mu odbiorą wszystkie puchary, jak Armstrongowi.

Co do innych, to zawsze się znajdzie ktoś, kto chętnie zagra kilka meczy na 130%, żeby wygrać turniej i podskoczyć w rankingu. Może nie w top 10, ale jest cały długi ogon pretendentów do czołówki.
To walka z wiatrakami. Jak ktoś wierzy w mikołaja to i w nieskazitelność tenisa też może uwierzyć :D.
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Rafael Nadal

Pisanie artykułów do drukowanej gazety polegające na przytaczaniu postów z anonimowych blogów. Nowy wymiar robienia sobie jaj z czytelnika.

Od lat czytam o teoriach spiskowych, o wycofywaniu się z turniejów "bo idzie kontrola", na IO nie grał, bo by go złapali itp. itd. O ile pytania są całkowicie zasadne, to po pierwsze ludzie "z nazwiskiem" boją się je otwarcie zadawać z powodu lęku przed utratą reputacji, a po drugie nie ma na to żadnych dowodów. Za to pięknie się pisze cytując internautów, można sobie pofolgować.

P.S. Krew plazmowa rotfl.
Ostatnio zmieniony 6 gru 2012, 11:22 przez robpal, łącznie zmieniany 1 raz.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Rafael Nadal

robpal pisze:
P.S. Krew plazmowa rotfl.
Tiaaa...plazmowa.... Pewnie full HD. O współczesnym wymiarze mediów już tu pisaliśmy. Inna sprawa, że na obecnym stanie wiedzy na temat dopingu taki blog musi być albo anonimowy albo redagowany zza krat. Ciekawe jednak, jakie nazwiska tam się wypowiadają.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Rafael Nadal

Znam jednego co by się nie hamował. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Rafael Nadal

Z jednej strony zawsze powtarzam, że bez dowodów nie należy szafować oskarżeniami, ale z drugiej nie można przejść obojętnie wobec pewnych dziwnych zbiegów okoliczności. Moja wiedza, a raczej jej brak, z zakresu biologii i samego dopingu nie pozwala mi poruszać się swobodnie w tym temacie, ale można na to i owo zwrócić uwagę. Wcześniejsze aspekty już poruszałem, teraz zaczęło mnie zastanawiać to, że o podejrzeniach wobec Nadala zaczyna się mówić coraz bardziej. Jakby tabu powoli pękało. Wciąż jeszcze nie ma dowodów, jeśli coś było u niego to pewnie już dawno wypłukali. Kwestia tylko tego, czy ktoś nie zacznie sypać, ale do tego daleka droga. Inna rzecz to ta, czy on w ogóle wróci. Sprawy Armstronga na chwilę obecną nie traktowałbym jako odnośnika. Moim zdaniem podpadł komuś, lub stał się niepotrzebny, więc go zrzucili. Dla przykładu. Takie odnoszę wrażenie.
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Rafael Nadal

TadX pisze:Wcześniejsze aspekty już poruszałem, teraz zaczęło mnie zastanawiać to, że o podejrzeniach wobec Nadala zaczyna się mówić coraz bardziej.
Nie zaobserwowałem, żeby to się nasiliło. U zawodnika o takim stylu gry każda dłuższa przerwa jest automatycznie związana z podejrzeniami o płukanie/szprycę/unikanie kontroli. A jest przynajmniej drugie tyle argumentów, dlaczego Rafa NIE koksuje, choć nikomu nie chce się ich pisać, bo podważają pięknie brzmiące teorie. Sam mam swoje wątpliwości dotyczące pewnych okresów jego kariery, ale siedzę cicho, bo przecież nie ma ani śladu dowodu, a i tak raczej powstały z nudów i dociekliwości, a nie z powodu głębokiej wiary w nieuczciwość zawodnika.

To standard od początku jego kariery, a w tej sytuacji dodatkowo wszystko nakręca żenujący PR Hiszpana.

Bardzo mnie też ciekawi, czemu wszyscy są tak uwzięci na Rafała, jak przez ostatnie 2 sezony to Djoković daje powody do drapania się po głowie.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Rafael Nadal

robpal pisze:Bardzo mnie też ciekawi, czemu wszyscy są tak uwzięci na Rafała, jak przez ostatnie 2 sezony to Djoković daje powody do drapania się po głowie.
Szczerze mówiąc myślę podobnie, Rafa nawet jeśli coś kiedyś brał to teraz pewnie jest czysty, nie ma co wracać do przeszłości, w której wyglądał jak napakowany byczek.

Za to Djokovic, nie chcę mi się wierzyć, że ktoś kto przez większość swojej kariery miał problemy z kondycja i podczas dłuższych meczów wyglądał czasem tak, jakby miał zejść z tego kortu i świata, nagle odstawił gluten i przez 6 godzin potrafi bić się z MISTRZEM biegania i kondycji Nadal'em ot tak, ba, nawet potrafił to robić przez cały sezon, a jego gra teraz wygląda jak jeden wielki maraton 4 metry za linią końcową. Nie kupuję tego.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Rafael Nadal

To prawda, wzrost wytrzymałości Djoka jest niesamowity, jednak odstawienie glutenu nie wymaga podawania żadnych środków więc to co innego niż przykrywanie chorobą "legalnego dopingu" jak u Bjoergen.
Znamienne że MP w biegach narciarskich za ten środek co "zdrowym nie pomaga" może dostać dwuletnią dyskwalifikację za doping. Tylko ja widzę sprzeczność?

Wracając do Nadala to mam mieszane uczucia. Z jednej strony nikt go nie złapał (ale też nie próbował - jak pokazują statystyki) z drugiej strony nie będzie żadnego drugiego Armstronga nawet jakby miał jakąś styczność kiedyś z dopingiem bo zespół tworzy jedna osoba/rodzina. Nie liczcie na inne sensacje niż te które się pojawią na procesie Puerta.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Rafael Nadal

PitS pisze: Wracając do Nadala to mam mieszane uczucia. Z jednej strony nikt go nie złapał (ale też nie próbował - jak pokazują statystyki) z drugiej strony nie będzie żadnego drugiego Armstronga nawet jakby miał jakąś styczność kiedyś z dopingiem bo zespół tworzy jedna osoba/rodzina.
W ogóle nie ma porównania z Armstrongiem. Tam pracował na to kilkudziesięcioosobowy team i brało całe otoczenie, nie tylko jeden konkretny kolarz. Znacznie trudniej jest zorganizować coś takiego dla konkretnego zawodnika, a i siatka kontaktów jest o kilka rzędów wielkości mniejsza.
PitS pisze:Nie liczcie na inne sensacje niż te które się pojawią na procesie Puerta.
Puerto? A to nie jest sprawa daaaawno zamknięta? Ostatnio złapali Del Morala i nazwisko Rafy w ogóle nie było związane ze sprawą (lekarz ośrodek miał w Walencji). Z nim miałby rzekomo być związany Ferrer, ale stanowczo zaprzeczał nie tylko, żeby miał mu pomagać, ale twierdził, że nigdy go nie spotkał i nie wie jak wygląda. Od podejrzeń nie wykręciły się Errani i Safina, które rzeczywiście go odwiedzały.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Rafael Nadal

No więc wrócił temat koksowania... bez względu na wszystko, dopóki nie ma żelaznych dowodów - nie ma żadnych, są jedynie przesłanki - jestem za Rafą. Wierzę że po prostu jest fenomenem wytrzymałości i mam nadzieje, że jeszcze te dwa lata na dotychczasowym poziomie pogra. Gdyby jednak się okazało, że są na to dowody i się chłop szprycował i szprycuje to bym się chyba załamał, bo ekscytowałem się sportowcem w ulubionej dyscyplinie sportu, który okazał się oszustem. W tym momencie nie biorę jednak tego po uwagę, niech Rafa wraca i zawalczy o swój ósmy tytuł na kortach imienia Rolanda Garrosa.
Awatar użytkownika
Lubelak
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 466
Rejestracja: 24 lis 2011, 20:05

Re: Rafael Nadal

Rafael Nadal nie wygląda mi na człowieka, który mógłby posunąć się do najniższych instynktów za cenę zwycięstwa. Nie przepadam specjalnie za jego stylem gry, ale pokory i szacunku do rywala a więc chyba i do siebie samego odmówić mu nie można. W tym konkretnym przypadku będę bronił Hiszpana w całej rozciągłości a oszczerstwa w jego stronę uznaje za bezpodstawne.
Awatar użytkownika
kiket
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 489
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:09

Re: Rafael Nadal

Ciekawa teoria z Djokiem, ale jednocześnie kusząca ;). Też to zaobserwowałem, no bo w końcu chyba nie powiększył sobie w przeciągu roku płuc o 150 %? ;)
Obrazek
NTRP ~4.0
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rafael Nadal

Można powołać komisję do udowodnienia bez dowodów, że Rafa koksuje, koksował i koksować będzie. Tak - będzie, bo jak wróci po kontuzji i zagra marnie - znaczy bez koksu nie może - zagra dobrze - znaczy pewnie znów... z każdej opcji można wysnuć wniosek, w który się wierzy... :::bd::
Na przewodniczącego takiej komisji powołać wystarczy Maciarewicza... :dvl(:

Nie mówię, że nie można rozmawiać o dopingu w tenisie. Można. Ale czym innym jest rozmowa o zasadach przeprowadzania kontroli, potrzebnych zmianach, czy sprawach udowodnionych - a czym innym rzucanie nazwiskami bez dowodów.
I razi mnie to, że rozmawia się w temacie Nadala... zresztą już i o Djokovicu.

Benno założył temat "tenis a doping". Nie lepiej tam rozmawiać i badać teorie spiskowe? :dvl(:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”