Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Jerzy Janowicz

TomPL pisze:
Tennisowy pisze:Dzisiaj Janowicz będzie gościem Moniki Olejnik w programie TVN24 "Kropka nad i".
No i sam widzisz. :]
Poważny program mówisz? A Janowicz to polityk? A może będą pytania o poglądy, partie itp.? To ma być dobre? Gdyby mógł (a nie może, bo dopiero by się zagotowało!) to by olał ten program i tym podobne. (:]

PS. Radwańskiej nie zaprosili, bo zdaje się z opcji przeciwnej. :wink:
Przez takich ludzi jak Ty właśnie ciężko będzie w tym kraju dojść do normalności. Błagam, trochę pomyślunku. Naprawdę uważasz że Olejnikowa na wstępie będzie pytać Janowicza kto jest najwspanialszym politykiem kraju i czemu jest to Tusk Donald i gdzie wbiłby kołek Kaczyńskiemu, w serce czy w czoło? Kiedy siatkarze coś wygrywali, również gościli w takich programach. Piłkarze (no może dlatego że po prostu są :wink: ) takoż. Nie można wszystkiego rozpatrywać pod względem politycznym, życie jest wtedy piękniejsze, zapewniam. :] Wiadomym jest że w ciągu najbliższych dni będzie sporo szumu wokół polskiego tenisa, Janowicz będzie ciągany po stacjach. I dobrze, zasłużył sobie na to. Niech propaguje tenis od żydowskiego TVNu i g***o Prawdy, przez Żydownik Powszechny i Polszmat, po Radio Ma r**a. (edit: wdarła się tu jakaś niezamierzona przeze mnie cenzura)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jerzy Janowicz

O ile pamiętam to jak u Olejnik byli jacyś sportowcy to nie było ani jednego pytania o charakterze politycznym czy z polityką związanego.
Także bez siania jakiejś paranoi Panowie ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Jerzy Janowicz

napalm pisze:Przez takich ludzi jak Ty właśnie ciężko będzie w tym kraju dojść do normalności. Błagam, trochę pomyślunku. Naprawdę uważasz że Olejnikowa na wstępie będzie pytać Janowicza kto jest najwspanialszym politykiem kraju i czemu jest to Tusk Donald i gdzie wbiłby kołek Kaczyńskiemu, w serce czy w czoło?
Oczywiście, że nie i błagam o odrobinę dystansu :]
Ale to jest program "polityczny" (i zupełnie nie istotne że akurat tvn) i Janowicz nie powinien tu być po pierwszym sukcesie jak jakiś uznany celebryta - będzie jako gwiazda jesiennego sezonu ogórkowego! Wiem, dla wielu to przejaw docenienia dokonań w Paryżu. Dla mnie jednak to żenada i błąd Moniki Olejnik - prędzej widziałbym go u Wojewódzkiego :)
Zaliczył w tv śniadanie (przynajmniej wiem o tym jednym ww.) i OK - na te 5 minut zasłużył jako news, ale bez przesady...
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Jerzy Janowicz

TomPL pisze: Oczywiście, że nie i błagam o odrobinę dystansu :]
Ale to jest program "polityczny" (i zupełnie nie istotne że akurat tvn) i Janowicz nie powinien tu być po pierwszym sukcesie jak jakiś uznany celebryta - będzie jako gwiazda jesiennego sezonu ogórkowego! Wiem, dla wielu to przejaw docenienia dokonań w Paryżu. Dla mnie jednak to żenada i błąd Moniki Olejnik - prędzej widziałbym go u Wojewódzkiego :)
Zaliczył w tv śniadanie (przynajmniej wiem o tym jednym ww.) i OK - na te 5 minut zasłużył jako news, ale bez przesady...
Dziwisz się skąd ta cała otoczka i to zainteresowanie? Polakom po prostu brakuje sukcesów sportowych i łapiemy się każdej sposobności żeby przekonać samych siebie że jesteśmy w czymś dobrzy. Ale to dyskusja do innego działu. Na chwilę obecną smrodzimy tu Janowiczowi.
A zaproszenie od Wojewódzkiego przyjdzie na pewno. :wink:
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jerzy Janowicz

Może się Olejnik przygotuje i zada błyskotliwe pytanie - Czy wygra pan w maju Wimbledon? ... :)
To by był wyczyn. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Jerzy Janowicz

Vivid pisze:Może się Olejnik przygotuje i zada błyskotliwe pytanie - Czy wygra pan w maju Wimbledon? ... :)
To by był wyczyn. ;)
No, biorąc pod uwagę, że Wimbledon rusza w czerwcu, a finał w lipcu to wyczyn nie lada! ;-P :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Jerzy Janowicz

Tennisowy pisze:miło, że zaprasza go do programu prestiżowa dziennikarka. To też jakaś część promocji naszej dyscypliny, czy nie?
No właśnie nie. Uważasz, że tenis potrzebuje promocji? (:]
To jest promocja tej właśnie dziennikarki, jak i setek innych "ludzi mediów", którzy muszą czymś wypełnić swoją "przestrzeń medialną" i rzucają się na wszystko, co się rusza i co można sprzedać gawiedzi. Tak to działa. To, czy Janowicz i inni skorzystają z zaproszenia czy nie, i czy potraktują to jako okazję do "wypromowania" siebie (bo nie całej dyscypliny chyba?), to zupełnie inna kwestia. W większości korzystają, i na tym media "jadą".

Żeby była jasność nie sama krytyka: ja bym oczekiwał takiej oto sytuacji, że po sukcesie tenisowym Janowiczem interesują się dziennikarze sportowi, wyspecjalizowani w dyscyplinie i mogący zadać sensowne pytania czy ułożyć tekst bez żenujących błędów merytorycznych ("Wimbledon majowy" to jest właśnie to :::gd::: ). Niechaj się Olejnik pastwi nad Schetyną i innymi, a to, na czym się nie zna, zostawi w spokoju. A ludzie, jak chcą się czegoś dowiedzieć (bo np. chcą podleczyć kompleksy), to niechaj sięgają do fachowych źródeł i specjalistycznych "miejsc medialnych", a nie przy każdym otwarciu lodówki widzą nową polską gwiazdę/celebrytę :twisted:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jerzy Janowicz

Fibak już był gościem w "Faktach po faktach". Sam za gościem i stacją nie przepadam, ale ok, obejrzę. Mimo całych ochów i achów nad JJ, sam Fibak tonował ten huraoptymizm. Bardzo mi się podobało :::gd::: .

PS. TVN pod koniec na pasek wiadomości strzelił błyskotliwie, jakoby Janowicz był kandydatem do nagrody "Rookie of the year". rotfl
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: Jerzy Janowicz

Ja, podobnie jak Ty, oczekuję na teksty i wypowiedzi dziennikarzy-specjalistów. Nam, pasjonatom i ew. amatorom-graczom, nie potrzebne są rozmowy o tenisie u Moniki Olejnik czy publicystyczne wypociny dziennikarzy "od wszystkiego". Jednakże wolę, żeby tzw. szeroka publiczność oglądała Janowicza czy Radwańską w tzw. poważnych programach, a nie np. u Kuby Wojewódzkiego.
No, ale, pytam też gdzie byli Ci dziennikarze-specjaliści, bo jakoś nie przypominam sobie szczególnego z ich strony zainteresowania Janowiczem wcześniej. A przecież właśnie od nich oczekiwałbym pisania i publikowania nie tylko "pod spektakularne wyniki".
Niestety, dzienniarzy- znawców tenisa jest u nas bardzo mało, redakcje sportowe telewizji mają panów "od każdej dyscypliny", przeważnie zafiksowanych na piłce nożnej.
A zresztą...Proponuję poświęcić dyskusji o obecności tenisa w polskich mediach osobny wątek. Bo za daleko odchodzimy od bohatera tematu :wink:
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Jerzy Janowicz

Tennisowy pisze: No, ale, pytam też gdzie byli Ci dziennikarze-specjaliści, bo jakoś nie przypominam sobie szczególnego z ich strony zainteresowania Janowiczem wcześniej. A przecież właśnie od nich oczekiwałbym pisania i publikowania nie tylko "pod spektakularne wyniki".
Jest takie czasopismo, TenisKlub się nazywa, i tam regularnie pisze się o polskich młodych talentach :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: Jerzy Janowicz

Tak, znam to pismo.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Jerzy Janowicz

To co się pytasz, gdzie są ci specjaliści? W necie na portalach tenisowych, np. tenis net także bytują stadami :tired:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jerzy Janowicz

A skąd ci dziennikarze od wszystkiego czerpią wiedzę? Choćby stąd ...
Tylko często nie doczytają dokładnie albo z samej niewiedzy wychodzą nie "kwiatki", a całe "klomby". :D
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Jerzy Janowicz

Vivid pisze:A skąd ci dziennikarze od wszystkiego czerpią wiedzę? Choćby stąd ...
Tylko często nie doczytają dokładnie albo z samej niewiedzy wychodzą nie "kwiatki", a całe "klomby". :D
"Jak pan sądzi ilu zawodników zagra w meczu finałowym?" Tego pytania z turnieju singlowego chyba nigdy nie zapomnę. Ale na szczęście to jeszcze nie dotyczyło naszego bohatera. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jerzy Janowicz

Wg mnie każda forma promocji tenisa jest dobra. Nawet lepiej jak rozmawiają o nim w programach z natury publicystycznych, albo babskich pogaduszkach przy herbacie i kawie. W ten sposób dociera się do nowych widzów, którzy dotąd nie czytali prasy specjalistycznej i nie mają nawet pojęcia, jak się liczy punkty.

Poszerza się grono kibiców, czyli będzie większe zainteresowanie i więcej sponsorów i więcej reklamodawców itd. Mając Radwańską i JJ może zapanuje "tenisomania" i ludzie zaczną masowo kupować rakiety, szukać trenerów, zacznie się budowa większej ilości kortów itd.

Podsumowując niech łazi nawet do Kuby Wojewódzkiego, czy innych pajaców. Powoli powoli dyscyplina urośnie ww Polsce w siłę.
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: Jerzy Janowicz

No, niestety, nie dla Polaka nagroda ATP. :dvl(:
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Jerzy Janowicz

widget pisze:Podsumowując niech łazi nawet do Kuby Wojewódzkiego, czy innych pajaców.
Nasz eksportowy debel już u niego był :D
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Jerzy Janowicz

widget pisze:Wg mnie każda forma promocji tenisa jest dobra. Nawet lepiej jak rozmawiają o nim w programach z natury publicystycznych, albo babskich pogaduszkach przy herbacie i kawie. W ten sposób dociera się do nowych widzów, którzy dotąd nie czytali prasy specjalistycznej i nie mają nawet pojęcia, jak się liczy punkty.

Poszerza się grono kibiców, czyli będzie większe zainteresowanie i więcej sponsorów i więcej reklamodawców itd. Mając Radwańską i JJ może zapanuje "tenisomania" i ludzie zaczną masowo kupować rakiety, szukać trenerów, zacznie się budowa większej ilości kortów itd.

Podsumowując niech łazi nawet do Kuby Wojewódzkiego, czy innych pajaców. Powoli powoli dyscyplina urośnie ww Polsce w siłę.
Muszę się z kolegą nie zgodzić :wink:.
Tenis jako taki nie potrzebuje żadnej promocji w podanym tu sensie. Jest ogólnie znaną globalną dyscypliną uprawianą na całym świecie przez 365 dni w roku, na okrągło, przez setki milionów.
To o czym mówimy to zwykły medialny magiel, z którego nic nie wyniknie. Za parę dni wymyślą jakiś trotyl, Obamę czy inny kataklizm i zapomnimy w PL o tenisie aż do... Australian Open, kiedy media odgrzeją kotlet przy okazji nowych nadziei w na sukces :? . Niestety, tak to już jest.
A o inwestycjach chętnie bym posłuchał, ale to chyba u nas kwestia nie rządu, tylko prywatnych inicjatyw. I póki tak będzie, póty korty będą musiały na siebie zarobić i wciąż będą tak drogie. Będzie to zatem (jak i dziś) dyscyplina dal snobów, elit, które, jak wiadomo, same się finansują i nie potrzebują wsparcia państwa.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jerzy Janowicz

A ja wcale za promocją tenisa nie jestem. :P I z trwogą patrzę na sukcesy polskich graczy ...

Czemu? Bynajmniej nie przez klasyczną polską bezinteresowną zazdrość czy zawiść.
Zwyczajnie jestem realistą. Infrastruktury nam nie przybędzie za to słomianozapałowców na kortach tak ...
I życzę powodzenia w upychaniu się ze swoją grą między te tabuny sztundziarzy ...
Ja wolę być szczerym, uczciwym egoistą. Patrzę ze swojego punktu widzenia. Nie ma sukcesów to dzwonię do klubu i kort do gry mam. Są sukcesy to się zaczyna ... :/
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jerzy Janowicz

A ja zgadzam się z Widgetem...
Janowicz odniósł sukces. Nie sztucznie rozdmuchany - w rodzaju "wygraliśmy z Albanią - jutro wygramy z Brazylią..." Prawdziwy.
Dobrze, że jest pokazywany, dobrze że są wywiady, dobrze dla tenisa jako dyscypliny, dobrze dla ludzi niespecjalnie interesujących się tą akurat dyscypliną - ale lubiących sport, wreszcie dobrze dla samego Janowicza.

Każdy międzynarodowy, prawdziwy - raz jeszcze podkreślę - prawdziwy sukces - jest promocją dyscypliny i przyczynia się do jej rozwoju. Ale dopiero gdy jest nagłośniony.
Zwykli ludzie, nie kibice - z przyjemnością oglądają fajnego chłopaka opowiadającego o sobie, swojej ciężkiej pracy, drodze do sukcesu i nadziejach na przyszłość. Nie wiem dlaczego im to odbierać. Nie tylko fachowców chce się słuchać.

A Jerzyk zasłużył na swoje medialne 5 minut. :D I potrafi się znaleźć. :::gd:::

Jak na razie nie widzę żadnego przegięcia.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”