Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WTA Championships 2012

Jeszcze co do wczorajszego meczu, to ja uważam, że Agnieszka go przegrała głównie. Miała Szarapową pod ścianą jak w Miami, wystarczyło zagrać dwa dobre gemy serwisowe i mecz by się zakończył. Naprawdę 4 drugie serwisy Polki to chyba jest podanie ręki Rosjance.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: WTA Championships 2012

A prawdziwa nr 1 wygrała przed chwilą z przyszywaną 6-4, 6-4. Dziwne, że nikt o tym wcześniej nie napisał. :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA Championships 2012

Azarenka z Li zagrają o awans z grupy. Zakładając że wszystko potoczy się zgodnie z przewidywaniami to w półfinałach Radwańska z Williams i Azarenka z Sharapovą.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
tenisjac
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2012, 21:05

Re: WTA Championships 2012

Może mi ktoś powiedzieć, czy Radwańska ma jeszcze szanse na wyjście z grupy z pierwszego miejsca? Bo się już pogubiłem.

Ja to liczę tak:

Na dzień dzisiejszy mecze / sety:
Sharapova 2-0 / 4-1
Radwańska 1-1 / 3-2

Jutro Radwańska wygrywa 2:0 lub 2:1 a Sharapova przegrywa 0:2 lub 1:2,
wtedy:

Radwańska 2-1 / 5-2 lub 2-1 / 5-3
Sharapova 2-1 / 4-3 lub 2-1 5-3


Pomijając kombinację w której decyduje bezpośrednie starcie, czyli jeśli jutro Rosjanka przegra w obojętnie jakim układzie a Radwańska wygra 2-0 to Polka przechodzi z 1 miejsca i gra z Azarenką lub Li Na.

Dobrze liczę?
daw09
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 374
Rejestracja: 26 maja 2011, 22:50

Re: WTA Championships 2012

Stosur mnie naprawdę zdumiewa... górki i dołki w jej tenisie to w sumie norma, ale dziś chyba apogeum. Zagrała tak fajnego drugiego seta, wychodziło wszystko, a w trzeciej partii nie potrafiła przebić piłki trzy razy w wymianie. Bardzo, bardzo dziwne.

I jutro mecz Agnieszki z Errani o wyjście do semis. Radwa powinna wygrać, ale nie wolno Włoszki lekceważyć.
.
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: WTA Championships 2012

Tak jak pisałem w jakiś poście uważam, że Radwańska będzie miała pod górę z Errani. Boję się powtórki scenariusza z meczu z Vinci. Z tą różnicą, że Errani chyba gra z większym temperamentem i jest szybsza od deblowej koleżanki. Nie zdziwię się jak będzie jeszcze ciężej niż z Szarapową, choć zgoła inaczej...
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WTA Championships 2012

SevenUP pisze:Niestety nie jest to dobry znak dla Isi. Nawierzchnia faworyzuje Petrę, Azarenkę i Sarenkę.
PitS pisze:Wolna nawierzchnia nie pomaga (wręcz przeszkadza) graczowi który gra głównie na przerzut? To ciekawa teoria.
El Diablo pisze:
SevenUP pisze:Niestety nie jest to dobry znak dla Isi. Nawierzchnia faworyzuje Petrę, Azarenkę i Sarenkę.
Że co?

A więc wolna nawierzchnia faworyzuje mocno bijącą, korzystającą często z siły/szybkości serwisu Serenę i Kvitovą?
Jurek Kiler pisze:To Wy nie zauważyliście że w ostatnim czasie (tak gdzieś od roku) panuje nowa teoria, a mianowicie że nawierzchnia wolna przeszkadza tym które swą grę opierają na bieganiu i przerzucie a pomaga tym mocno bijącym, które dążą do jak najszybszego zakończenia wymiany? Po raz pierwszy usłyszałem o tym właśnie podczas tego turnieju rok temu, nie wiedziałem za bardzo o co w tym chodzi ale tematu też jakoś nie poruszałem.

Co ciekawe to działa ona (ta teoria) głównie w przypadku WTA i naszej Isi, jeśli chodzi o ATP to otwarcie się przecież mówi że spowalniane z roku na rok nawierzchnie sprzyjają takim tenisistom jak Nadal czy Djokovic, a utrudniają życie ofensywnie grającemu Federerowi.
robpal pisze:Kort jest tak wolny, że Kvitova nie jest w stanie w ogóle się przebić. To tyle, jeśli chodzi o to, komu ona pomaga.
Fatalnie gra Czeszka na razie :::bd::
"Oglądał pan środowy pojedynek Agnieszki Radwańskiej z Marią Szarapową?
- Przejdzie do legendy. Radwańska miała w nim dużego pecha. Gdy gra się przeciwko najlepszym tenisistkom na świecie, potrzeba niestety odrobiny szczęścia. Na pewno nie można powiedzieć, że Polka ten mecz przegrała. To Szarapowa wyszarpała jej zwycięstwo w ostatnich piłkach. Na pewno kort faworyzował Rosjankę. Dla Radwańskiej był zdecydowanie za wolny. To i tak niesamowite, że zdołała z Szarapową walczyć tak długo." - Mats Wilander

Nudziło mi się trochę, dlatego też jak przypomniałem sobie naszą rozmowę po tym co powiedział Wilander postanowiłem trochę dać naszych cytatów odnośnie tej nawierzchni.

Wilander ma może imię które fajnie wpasowało się do tytułu jego programu, jednak zdecydowanie bardziej wolałbym słuchać wypowiedzi Johna McEnroe, myślę że "gem, set John" też mogłoby być ;P.
Awatar użytkownika
Velo
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 4 cze 2012, 11:53
Lokalizacja: Łódź

Re: WTA Championships 2012

Jurek Kiler pisze:"Oglądał pan środowy pojedynek Agnieszki Radwańskiej z Marią Szarapową?
- Przejdzie do legendy. Radwańska miała w nim dużego pecha. Gdy gra się przeciwko najlepszym tenisistkom na świecie, potrzeba niestety odrobiny szczęścia. Na pewno nie można powiedzieć, że Polka ten mecz przegrała. To Szarapowa wyszarpała jej zwycięstwo w ostatnich piłkach. Na pewno kort faworyzował Rosjankę. Dla Radwańskiej był zdecydowanie za wolny. To i tak niesamowite, że zdołała z Szarapową walczyć tak długo." - Mats Wilander

Nudziło mi się trochę, dlatego też jak przypomniałem sobie naszą rozmowę po tym co powiedział Wilander postanowiłem trochę dać naszych cytatów odnośnie tej nawierzchni.

Wilander ma może imię które fajnie wpasowało się do tytułu jego programu, jednak zdecydowanie bardziej wolałbym słuchać wypowiedzi Johna McEnroe, myślę że "gem, set John" też mogłoby być ;P.
Ja także nie przepadam za wypowiedziami Matsa. Tenisistą był świetnym, ale teraz trochę gada od rzeczy... widocznie to teraz standard wśród celebrytów.
Gramy, gramy....
Babolat AeroPro Drive + Luxilon Big Banger Ace 1.12
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WTA Championships 2012

Panowie, starczy tych cytatów na kilometry. Więcej umiaru proszę./Vivid
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WTA Championships 2012

McGyver pisze:A prawdziwa nr 1 wygrała przed chwilą z przyszywaną 6-4, 6-4. Dziwne, że nikt o tym wcześniej nie napisał. :)
Tak bywa. że po dniu pełnym fajerwerków i fajnych spotkań, powiało nudą. Kerber i Azarenka "wyjechane" jak siodło mongolskie, ta pierwsza od początku pojedynku marzyla o końcu i wakacjach, Azarenka niby coś chciała ugrać, ale w takiej dyspozycji fizycznej i serwisowej to :::bd:: . Boję się tylko o jej "psyche", kolejny mecz z Sereną, w którym miała swoje szanse, ale nic z tego nie wyszło. O meczu Stosur nawet nie chce mi się pisać, w tym przypadku (wycofanie Kvitovej) zamienił stryjek siekierkę na kijek.
Podtrzymuję opinię, że Agnieszka dzisiaj wtopi z Errani i sen się skończy, w razie czego odszczekam ;-). W grupie czerwonej boję się o Azarenkę, Na Li może ją ugryźć, a jest to jedyna dziewczyna w WTA, która może się przeciwstawić Williams, czego bardzo bym sobie życzył.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WTA Championships 2012

hokej pisze: W grupie czerwonej boję się o Azarenkę, Na Li może ją ugryźć, a jest to jedyna dziewczyna w WTA, która może się przeciwstawić Williams, czego bardzo bym sobie życzył.
Jak dla mnie to Chinka mogłaby Azarenkę nie tylko ugryźć, ale i ostro pokąsać :wink:. Mając taką alternatywę jak zarysowałeś, wolałbym, żeby to Sarenka wygrała. Nie lubię Wiktorii i nie życzę jej wiktorii :wink: (choć doceniam umiejętności i wolę walki).
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA Championships 2012

Velo pisze:Ja także nie przepadam za wypowiedziami Matsa. Tenisistą był świetnym, ale teraz trochę gada od rzeczy... widocznie to teraz standard wśród celebrytów.
Wilander miał wiele "niefortunnych" wypowiedzi.

Osobiście przestałem go słuchać po, mniej więcej, takim podsumowaniu: Rafael Nadal do tej pory wygrywał na Roland Garros dzięki swojej bardzo agresywnej, atakującej grze z głębi kortu.

A ta wypowiedź ma nie wiem... z 3 lata?

A w kwestii faworyzującej nawierzchni, to owszem faworyzować będzie przeciwniczkę Polki - Sarę Errani.

Nie będę się rozwodził nad wypowiedzią Wilandera bo wystarczy obejrzeć parę spotkań i zobaczyć jakie trudności miał z kończeniem piłek zawodniczki, które normalnie nie mają z tym problemu.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: WTA Championships 2012

ED, Rolanda 2008 akurat wygrał dzięki agresywnej grze. :D
Choć rozumiem, o co Ci chodzi. Mats często wypowiada się niefortunnie, czy też (w moim odczuciu), niezgodnie z rzeczywistością. I irytuje mnie to, mimo że to wielki fan Rafy. :wink:
Ostatnio zmieniony 26 paź 2012, 12:01 przez robpal, łącznie zmieniany 1 raz.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA Championships 2012

Problem polega i zawsze będzie polegał na tym, że jest wiele czynników wpływających na wypowiedzi, które nie powinny mieć na nie wpływu... przynajmniej takiego jak obecnie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: WTA Championships 2012

Ok, a wracając do tematu...( ;-P ) Jak widzicie dzisiejsze mecze?
Wg mnie Azarenka powinna sobie poradzić z Li, ale nie zdziwią mnie trzy sety. Chinka potrafi grać na poziomie niezwykłym, który sprawia problemy wszystkim tenisistkom w stawce. Oczywiście totalnie nie wiadomo, co dziś pokaże, może być ostrzał płotu. Na pewno jednak Białorusinka szykuje się na trudny mecz.
Agnieszka z Errani - Polka jest faworytką, ale ja mam wrażenie, że to wcale nie będzie lekki mecz, jak zdawało się przed startem imprezy. Sarita ma wielkie serce do walki i naprawdę chce coś tu niedowiarkom udowodnić. Wolny kort wg mnie tym razem będzie pomagać jej.

Ale i tak - zakładając, że Maria zrobi swoje, to ten mecz jest tylko i wyłącznie walką o przywilej dostania lania od Sereny w półfinale :D
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA Championships 2012

robpal pisze:Wg mnie Azarenka powinna sobie poradzić z Li, ale nie zdziwią mnie trzy sety. Chinka potrafi grać na poziomie niezwykłym, który sprawia problemy wszystkim tenisistkom w stawce. Oczywiście totalnie nie wiadomo, co dziś pokaże, może być ostrzał płotu. Na pewno jednak Białorusinka szykuje się na trudny mecz.
Dokładnie tak to widzę.

Li potrafi napsuć krwi najlepszym ale potrafi też zejść do poziomu Sharapovej, która akurat nie jest w uderzeniu.
robpal pisze:Agnieszka z Errani - Polka jest faworytką, ale ja mam wrażenie, że to wcale nie będzie lekki mecz, jak zdawało się przed startem imprezy. Sarita ma wielkie serce do walki i naprawdę chce coś tu niedowiarkom udowodnić. Wolny kort wg mnie tym razem będzie pomagać jej.
Ja z kolei uważam, że Polka wygra 2:0.

Wolny kort może jej pomóc bo w tym spotkaniu to Radwańska będzie tą zawodniczką o mocniejszym uderzeniu, która powinna atakować... ale jak atakować na takim "bagnisku"?

Tutaj Polka będzie miała przewagę. Bo o ile zawodniczki pokroju Azarenki czy Sharapovej koniecznie grają pod końcową linię to Radwańska, szczególnie ze strony forehandowej zagrywa piłkę znacznie krótszą, której niewielki odskok utrudnia jej odebranie.

Uważam, że Radwańska wygra spotkanie w 2-óch setach. W pierwszym łeb w łeb ale 6:4 dla Polki. W kolejnym przygotowanie kondycyjne Agnieszki weźmie górę i zgarnie seta 6:3 może 6:2.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: WTA Championships 2012

El Diablo pisze: Uważam, że Radwańska wygra spotkanie w 2-óch setach. W pierwszym łeb w łeb ale 6:4 dla Polki. W kolejnym przygotowanie kondycyjne Agnieszki weźmie górę i zgarnie seta 6:3 może 6:2.
Gdybym miał obstawiać wynik, też bym dał 2-0 dla Polki. Ale po zaciętym meczu (2 godzinki), a nie takie lanie jak w Madrycie. :)
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA Championships 2012

Madryt to Madryt. Unikalna nawierzchnia, która przechodzi do historii. :wink:
Jakby nie było niebieski clay utrudniał "biegaczom" grę, a skoro w konfrontacji tych zawodniczek to Radwańska jest tą o "większym łupnięciu" to faworyzowało to Polkę.

Pożyjemy, zobaczymy. :D

P.S.: Oczywiście nie tylko łupnięcie było ważne na tamtej nawierzchni, bo zagranie dropa, kiedy przeciwnikowi często odjeżdżała stopa podczas próby zmiany kierunku to też zabójcza broń.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WTA Championships 2012

Żebyście nie musieli pisać do siebie, wtrącę się. ;-)
Azarenka-Li 2:1, po ciężkiej walce, na ostatnich nogach. Konsekwencje tegoż dla rywalizacji w półfinale/finale - poważne.
Radwańska - Errani 1:2, Agnieszka się nie pozbiera fizycznie po meczu z Szarapową, jeśli w pierwszym secie nie ogarnie topspina Sary, to nawet może być 0:2. Dodatkowo nawierzchnia oraz motywacja Errani przemawiają, moim zdaniem, za nią.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: WTA Championships 2012

Ja bym się nie podejmował typowania babskiego tenisa, a zwłaszcza w przypadku Polki i Włoszki.
Niby Polka jest faworytką, ale "miażdżąca" przewaga to to nie jest.

Jeśli wygra, to prawdopodobnie po zaciętej walce. Jak dla mnie każdy wynik jest możliwy.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”