Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WTA Championships 2012

Tennisowy pisze: Dla mnie wszystkie mecze były ciekawe, no, może najmniej Williams z Kerber, bo tam generalnie za wiele gry nie było - uderzeń, owszem, tak. No i ta jednostronność gdy Williams nie napotyka za wiele oporu jest nużąca.
No dziwne rzeczy piszesz - przecież ich pierwszy set był świetny! Kerber odpowiadała ogniem na ogień, kończące FH, nawet ze 2 kończące BH po prostej. Piekna konfrontacja siły była i Williams musiała wrzucić najwyższy bieg by wygrać :D
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: WTA Championships 2012

Tennisowy pisze:A o narzekaniu jakich komentatorów piszesz? Bo w Tennis.com czy angielskim Eurosport słyszałem i czytałem trochę co innego.
Polskich?

Prawda jest taka, że Kvitova grała beznadziejnie. Radwańska zagrała tak jak powinna, nic ponadto.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: WTA Championships 2012

TomPL pisze:
Tennisowy pisze: Dla mnie wszystkie mecze były ciekawe, no, może najmniej Williams z Kerber, bo tam generalnie za wiele gry nie było - uderzeń, owszem, tak. No i ta jednostronność gdy Williams nie napotyka za wiele oporu jest nużąca.
No dziwne rzeczy piszesz - przecież ich pierwszy set był świetny! Kerber odpowiadała ogniem na ogień, kończące FH, nawet ze 2 kończące BH po prostej. Piekna konfrontacja siły była i Williams musiała wrzucić najwyższy bieg by wygrać :D
Jasne, wystraczyło tego ognia na 3 wymęczone gemy w I secie. Ale początek przypominał spotkanie Kerber z Szarapową w Tokio zdaje się... Były potem kończące FH, Bh, ale ile tego napsuła? Williams nie wrzuciła, jak sądzę, najwyższego biegu...Po prostu się ożywiła, bo wcześniej Kerber na korcie nie istniała. No i nie wiem czy sposobem na Serenę jest ogień. Raczej ryzykowanie pod końcową linię jak Azarenka na USO (oby skuteczne) lub wykorzystywanie geometrii kortu jak Radwańska w 2 secie finału na Wimbledonie.
Problemem Andżeliki jest brak regularności, a z kimś takim jak Williams na niewymuszone raczej sobie pozwolić nie można. Potencjał jest, ale bez dwoch elementów - regularności i antycypacji nie ugra tyle ile mogłaby. 2 set to już była równia pochyła. Dla mnie - najbardziej rozczarowujący mecz pierwszego dnia. Kerber wygrała ostatnio z SW chyba gdzies w Stanach, ale wtedy Williams była wprawdzie zdekoncentrowana, ale Niemka nie popełniała błędów i była konsekwentna. (No i te fatalnie wymyślane skróty wczoraj...)
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: WTA Championships 2012

Tennisowy pisze: Problemem Andżeliki jest brak regularności, a z kimś takim jak Williams na niewymuszone raczej sobie pozwolić nie można. Potencjał jest, ale bez dwoch elementów - regularności i antycypacji nie ugra tyle ile mogłaby.
EEEEEEEEEEEeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee? O_O O_O O_O

Dzień dobry :D.
Przepraszam, że nie stać mnie na tę chwilę na lepszy komentarz, po kawie się to zmieni ;-P.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: WTA Championships 2012

robpal pisze:
Tennisowy pisze: Problemem Andżeliki jest brak regularności, a z kimś takim jak Williams na niewymuszone raczej sobie pozwolić nie można. Potencjał jest, ale bez dwoch elementów - regularności i antycypacji nie ugra tyle ile mogłaby.
EEEEEEEEEEEeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee? O_O O_O O_O

Dzień dobry :D.
Przepraszam, że nie stać mnie na tę chwilę na lepszy komentarz, po kawie się to zmieni ;-P.
Bardzo cenne i wiele wnoszące do dyskusji spostrzeżenie, Robpal.

Może oglądaliśmy inny mecz, ale fragmenty, które ja widziałem, sprowadzały się do 2-3 odbić Kerber i jej błędu.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WTA Championships 2012

Tennisowy pisze: Jasne, wystraczyło tego ognia na 3 wymęczone gemy w I secie
Ja wiem, że wiele zależy od interpretacji i kompetencji odbiorcy (= widza), ale na Boga: wymęczone? Piękne kończące piłki po linii to według Ciebie przejaw męki? O_O .

Tennisowy pisze: No i nie wiem czy sposobem na Serenę jest ogień. Raczej ryzykowanie pod końcową linię jak Azarenka na USO (oby skuteczne) lub wykorzystywanie geometrii kortu jak Radwańska w 2 secie finału na Wimbledonie.
Nieważne co jest sposobem na Serenę, oceniamy tu poziom gry i ten sposób otwartej walki ("ogień") sprawia, że pojedynek był naprawdę niezły. Co do coachingu, nie odnoszę się, ale sugeruję jakiegoś fejsa czy twittera na początek :wink:.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: WTA Championships 2012

Jeszcze dorzucę swoje trzy grosze do meczu Agi z Petrą. Mecz stał na niskim poziomie i sprowadzał się głównie do tego aby dać Kvitowej zrobić błąd (który następował często przy trzecim, czwartym uderzeniu). Polecam sprawdzić statystyki i zobaczyć ile niewymuszonych błędów zrobiła Czeszka. Niedopuszczalne na tym poziomie. Jakiś czas już nie oglądałem Kvitowej ale to co wczoraj zobaczyłem to była tragedia. Nie sądziłem, że mając taki potencjał ona może zagrać tak słabo. Wyglądała jakby była zapasiona, bez szybkości i werwy. Kilka razy trafiła mocno ale to było wszystko. Do tego podwójne błędy serwisowe i słaby jak na nią serwis. Zdecydowanie jest pod formą.
Nie mam zamiaru udowadniać, że Aga jest słaba ale szukanie jej wielkości w tym meczu to jakieś nieporozumienie. To Petra przegrała, a nie Isia wygrała. Liczę że już słabszego meczu nie zobaczymy bo przecież to powinien być poziom mastersowy a nie taka padaka.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: WTA Championships 2012

Nikt nie doszukuje się wielkości Radwanskiej we wczorajszym meczu. Ale nie zgodzę się, że ten mecz stał na jakiś niższym poziomie niż inne w tym dniu.
Pewnie to kwestia gustu i interpretacji. Dla mnie "czekanie na bląd" to jest jeden z ważnych elemntów gry o ile uznamy, że tenis to jednak gra w ścisłym znaczeniu tego słowa. I wiele z tych wczorajszych niewymuszonych błędów wcale taka do końca niewymuszona nia była. Nie będę też tu powtarzał oczywistości, że Polkę od Czeszki różnią warunki fizyczne, siła itp, itd. To warunkowało wiele decyzji i zagrań Radwańskiej
I będę się upierał, że ten mecz krakowianka wygrała. Bo gdyby Kvitova miała inną przeciwniczkę, np. Kerber, to wcale nie jestem pewien czy by przegrała nawet przy swoich różnych wczorajszych wtopach. Oczywiste, że Petra nie była w dobrej formie, ale antycypacja Radwańskiej, zmienianie rytmu, maskowanie wielu zagrań, bardzo dobre poruszanie się, spowodowały, że nie mogła wejśc w swój rytm choć w I secie było parę momentów gdy Kvitova pokazała jak kompletną jest tenisitką.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WTA Championships 2012

Tennisowy pisze: I będę się upierał, że ten mecz krakowianka wygrała.
Sprawdziłem jeszcze raz na stronie WTA i spieszę Cię uspokoić: wygrała! Wynik 6:3, 6:2. Oficjalnie zatwierdzony!
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WTA Championships 2012

Patrząc na losowanie i sam układ gier to Radwańska ma bardzo udany turniej.
W grupie z niepewną Kvitovą i niby słabszą Errani oraz jedną Szarapową to pole do wyjścia.
Do tego dostała bardzo wygodny moim zdaniem układ spotkań.
Teoretycznie Errani to ta do bicia, Szarapowa to ta co będzie bić. Przed imprezą można było powiedzieć, że to Kvitova i Radwańska zagrają o wyjście z grupy u boku Szarapowej. Do tego oczywiście stoczą korespondencyjny pojedynek z obiema pozostałymi. Ale faktycznie decydować może najbardziej mecz bezpośredni.
Układ spotkań jest więc dobry.
Radwańska grała "najważniejszy" mecz na świeżości i z czystym kontem i głową :).
Teraz na drugi dzień ma mecz z teoretycznie faworytką grupy więc nie ma problemu ze zmęczeniem i ciśnieniem na wynik. To można przegrać.
Gdyby było odwrotnie - najpierw mecz z Szarapową a na drugi dzień z Kvitovą to by w mojej ocenie było gorzej. Z Marią trzeba powalczyć o seta bo to się może potem liczyć.
Na drugi dzień na jakimś już zmęczeniu trzeba grać w sumie o wszystko z Kvitovą. To nie jest dobra sytuacja.

Na dziś Radwańska ma wygrany mecz z Kvitovą i co ważne 2-0. Mecz z Szarapową i potem przerwę do meczu z Errani.
Dziś może z Szarapową powalczyć o seta bo ma czas na regenerację. To jej nic jeszcze nie gwarantuje ale 2-0 z Czeszką i takie 1-2 z Rosjanką to już dobra baza. Może się okazać, że nawet można przegrać 1-2 z Errani i wyjść ...

Pytanie co zrobi Rosjanka? Williams jej wybitnie nie pasuje i kto wie czy nie będzie chciała dziś odesłać 2-0 Radwańską, mieć bilans 2-0 (4-0) i "popatrzeć" ;) co dalej.
Ja jakoś nie wierzę, że przy rozgrywkach grupowych nikt w tabele pod koniec nie patrzy ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: WTA Championships 2012

No to Sam wchodzi do gry.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: WTA Championships 2012

Stosur za Kvitową. Nie dziwię się, że zrezygnowała bo po tym meczu z Agą to tylko płakać.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
peciaq
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2012, 18:54

Re: WTA Championships 2012

A co to oznacza dla Agnieszki? Mecz z Kvitovą jest teraz nieważny i musi rozegrać ze Stosur? Czy jak?
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WTA Championships 2012

Niektórzy mają chyba bardzo blade pojęcie o WTA... Skoro 43 błędy i bilans -17 uważacie za kompromitację. To jest tylko codzienność. Szarapa wygrywała mając 80 UE...
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: WTA Championships 2012

peciaq pisze:A co to oznacza dla Agnieszki?
Nic.
peciaq pisze:Mecz z Kvitovą jest teraz nie ważny i musi rozegrać ze Stosur? Czy jak?
Jest ważny. To tylko zastępstwo. W tabeli liczy się tak jakby wygrała z Sam.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: WTA Championships 2012

Zaskoczyłeś mnie Vivid, zaskoczyłeś. Jak na osobę, która nie interesuje się WTA, przedstawiłeś taką soczystą analizę. No, powiem Ci, cieszę się ... , bardzo się cieszę ..., że powoli bo powoli opuszczasz szeregi kryptofeministów. :wink: :wink: :wink: Gratuluję dobrego ruchu.

Ja myślę, że dzisiaj nasz Dżedaj pokona Ruskiego Dżedaja i będzie po zawodach. Jakoś mnie Maryśka nie przekonała wczoraj. Fakt, że łupała po rogach konkretnie, ale i Errani lała wodę na jej młyn. Topspin za topspinem, zupełnie nie zwalniała gry, a Marysia z góry na dół i ganiała Włoszkę od rogu do rogu.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: WTA Championships 2012

RatRace pisze: Ja myślę, że dzisiaj nasz Dżedaj pokona Ruskiego Dżedaja i będzie po zawodach. Jakoś mnie Maryśka nie przekonała wczoraj. Fakt, że łupała po rogach konkretnie, ale i Errani lała wodę na jej młyn. Topspin za topspinem, zupełnie nie zwalniała gry, a Marysia z góry na dół i ganiała Włoszkę od rogu do rogu.
Mam takie same nadzieje w kwestii "gwiezdnych wojen" :)

Natomiast już nie podzielam braku przekonania co do Szarapowej - darła się i grała mocno jak zwykle, niezwykła była za to celność i pewność siebie. Jak Radwa nie zacznie mieszać (podobnie jak to się zaczęło od 3:3 z Kvitową), to Szarapowa ją rozstrzela jak Errani.
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: WTA Championships 2012

Marcin_L pisze:(...) Natomiast już nie podzielam braku przekonania co do Szarapowej - darła się i grała mocno jak zwykle, niezwykła była za to celność i pewność siebie. Jak Radwa nie zacznie mieszać (podobnie jak to się zaczęło od 3:3 z Kvitową), to Szarapowa ją rozstrzela jak Errani.
No cóż, zobaczymy dzisiaj. Mam nadzieję, że ES to puści. Popatrzę sobie.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
kobbe66
Orator
Orator
Posty: 543
Rejestracja: 12 kwie 2008, 15:33
Lokalizacja: Piła

Re: WTA Championships 2012

Wczorajszy mecz Agi bez historii, Czeszka całkowicie bez formy . Myślę że Aga ma dziś szanse nawet na zwycięstwo ale musi się na to złożyć kilka czynników.

Dobrze że Sam wkracza do gry, będzie przynajmniej kilka spotkań na poziomie . Oby tylko się nie okazało że kosztem naszej zawodniczki w połówce :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WTA Championships 2012

Gdzieś latał po necie taki obrazek z nabzdyczoną Radwańska i najeżoną Szarapą oraz dopiskiem "Wojna Polsko-Ruska". :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”