Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pomoc w wyborze routera

Jeżeli to jest to samo pomieszczenie to do grania mimo wszystko bym się podpinał kablem, WiFi zawsze będzie miało większe opóźnienie, poza tym dochodzi narzut na zabezpieczenie transmisji.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Pomoc w wyborze routera

Dziękuję wszystkim za pomoc :) W takim razie będzie kabelek :) No i nauczyłem się troszkę z informatyki, dla humanisty to zawsze coś dobrego rotfl
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc w wyborze routera

Vivid pisze:Jedno urządzenie podłączone "g" drugie "n" jednocześnie, jak będzie chodzić?
Uściślijmy :) Mamy router w "standardzie" "n" :) podłączamy dwa urządzenia jedno w "g" drugie w "n". Każde oczywiście będzie gadać z routerem w swoim standardzie. Jeśli o to ci
chodziło to się zgadza :)
ppeter pisze:... poza tym dochodzi narzut na zabezpieczenie transmisji.
Niby tak, ale nawet z standardzie G to i tak zostanie na wyrost :) Ale skoro komp jest w tym samym pomieszczeniu to faktycznie nie ma się co bawić w bezprzewodówkę.
Obrazek
_____
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Pomoc w wyborze routera

Witam,

podbijam temat, ponieważ mam dodatkowe problemy i może będziecie mi w stanie pomóc...

Jestem już o krok od kupna routera, ale do końca niestety nie wiem, jak ten temat ugryźć, bo przeczytałem trochę w necie też i mam tylko dodatkowe zagwozdki ;).

Czy jest możliwe, by kupić taki router, by jeden komp miał neta z kabla a drugi bezprzewodowo i czy możliwe jest ustawienie przesyłu danych, by ten z kabla miał więcej (gry online) a ten z wi-fi mniej?

Inne też pytanie, które mnie nurtuje - czy do routera można podpiąć kabel i z niego ciągnąć net, mają takie gniazdka?

Mam internet z UPC 30Mb i jak patrzyłem na ofertę sklepu, to uwagę zwróciły mi takie dwa:
http://www.agito.pl/tp-link-tl-wr941nd- ... cena-0+200
http://www.agito.pl/asus-rt-n10u-749-53 ... cena-0+200

Chyba ten jest najlepszy z nich: http://www.electro.pl/produkt-Router_TP ... 3,583.html

Czy one ewentualnie się nadadzą?

Tak jak pisałem - oba komputery będą w tym samym pokoju.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pomoc w wyborze routera

Za ostatnim przemawiają gigabitowe porty, które być może na pozór nie potrzebne, ale jak trzeba coś dużego przerzucić po "drucie" pomiędzy dwoma kompami, to robi to różnicę.
Co do możliwości sterowania przepływem, to tak zwane QoS (Quality of Services - tłumaczą to jako jakość usługi, ale potocznie ten skrót funkcjonuje jako zarządzanie jakością usług/przepływem), ma większość bardziej zaawansowanych urządzeń (nie będę wdawał się w szczegóły), a router do takich należy, tak więc będziesz miał możliwość nadać priorytet konkretnemu komputerowi, ewentualnie zarezerwować mu określone pasmo.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Pomoc w wyborze routera

ppeter pisze:Za ostatnim przemawiają gigabitowe porty, które być może na pozór nie potrzebne, ale jak trzeba coś dużego przerzucić po "drucie" pomiędzy dwoma kompami, to robi to różnicę.
Co do możliwości sterowania przepływem, to tak zwane QoS (Quality of Services - tłumaczą to jako jakość usługi, ale potocznie ten skrót funkcjonuje jako zarządzanie jakością usług/przepływem), ma większość bardziej zaawansowanych urządzeń (nie będę wdawał się w szczegóły), a router do takich należy, tak więc będziesz miał możliwość nadać priorytet konkretnemu komputerowi, ewentualnie zarezerwować mu określone pasmo.
Oki, już wiem w takim razie, co wybieram, dzięki wielkie :).
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pomoc w wyborze routera

ppeter pisze:Za ostatnim przemawiają gigabitowe porty, które być może na pozór nie potrzebne, ...
Tutaj jest mały skrót myślowy, ponieważ pozostałe dwa routery mają porty 100Mb i teoretycznie więcej nie potrzeba, ponieważ łącza internetowe są wolniejsze, ale przy lokalnej transmisji, kiedy router robi za switch, różnica jest odczuwalna, jeżeli trzeba przerzucić trochę danych.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Pomoc w wyborze routera

ppeter pisze:Tutaj jest mały skrót myślowy, ponieważ pozostałe dwa routery mają porty 100Mb i teoretycznie więcej nie potrzeba, ponieważ łącza internetowe są wolniejsze, ale przy lokalnej transmisji, kiedy router robi za switch, różnica jest odczuwalna, jeżeli trzeba przerzucić trochę danych.
Zawsze wychodzę z założenia, że jeśli robi się tego typu zakupy (na długi czas, ma być efektywne itp.) to nie należy oszczędzać tam, gdzie nie trzeba. Chytry traci dwa razy ;). Zresztą, może w przyszłości będę miał jeszcze szybszy net, więc nie będę musiał znowu zmieniać routera. Lepiej mieć jakiś margines dodatkowy w razie czego :). Dzięki Ppeter :).

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”