Fracha
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 17 cze 2011, 20:54

Zmiana naciągu + wybór = problem

Witam.
Mam dość nietypowy problem dlatego postanowiłem założyć nowy temat - mam nadzieję, że ktoś rozświetli mi sytuację. Jestem bardzo początkujący w tenisie (ledwie kilkadziesiąt godzin na kortach). Skuszony niegdyś promocją zakupiłem rakietę HEAD Radical MID PLUS. Niby wszystko ok - dobrze dopasowałem wielkość rączki i wielkość główki ale czuję, że coś jest nie tak. Moja mama gra baaaardzo starą rakietą - HEAD Evolution V z jeszcze fabrycznym naciągiem (sic!). Po chwilowej zamianie rakietkami czuję, że mam większą kontrolę tym Evolution - tzn. bardziej miękko piłki wchodzą mi w rakietę i piłeczka leci mniej więcej tam gdzie chcę (jak na początkującego). I teraz pytanie - czy jest jakiś naciąg, który mógłbym zastosować w moim Radicalu tak aby zbliżyć się do komfortu jaki zaoferowała mi starsza rakieta? Powiem tylko, że strasznie sztywny/twardy jest ten naciąg (w moim odczuciu), w mojej rakiecie a w tej drugiej czuć miękkość... Ciężko mi to opisać ogólnie ale myślę, że mniej więcej wytłumaczyłem o co mi chodzi. No i domyślam się, że Radical nie jest dla początkujących ale taki już jestem i proszę o przemilczenie tego ;).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Zmiana naciągu + wybór = problem

Miękki, komfortowy naciąg ? Może jakieś multi ? Ostatnio standardem zaczyna być WeissCanon Explosiv, przy czym nie jest aż taki drogi ~20 zł za set. Z droższych to grałem kiedyś Babolatem Xcel, ale on kosztuje ~60 PLN. Wspominam go dobrze. Teraz w szafce mam Pro's Pro Torpedo - naciąg specyficzny, bo o przekroju prostokąta. Tani, ~10 PLN za set. Ale jeszcze nim nie grałem, czekam aż się zerwie ten co mam aktualnie :D. Z naciągów nie-multi to całkiem komfortowy wydawał mi się Pro's Pro Vendetta, wciągałem na 25 kG. Wytrzymały, nie przesuwa się, również taniocha.

EDIT : Multi to naciągi zbudowane z tysięcy włókien, dlatego są takie komfortowe :D. Warto jednak dodać, że są dość mało wytrzymałe i słabo wspomagają rotację.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zmiana naciągu + wybór = problem

Fracha, wiesz jaki naciąg masz wciągnięty w Radicalu i na ile?
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Fracha
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 17 cze 2011, 20:54

Re: Zmiana naciągu + wybór = problem

@ppeter: jest to oryginalny naciąg, który był przy zakupie Radicala (nic nie majstrowałem przy rakiecie). Na ile wciągnięty też nie mam zielonego pojęcia - tak jak fabryka dała.

@Mazzakollo: zainteresował mnie ten WeissCannon Explosiv - widzę, że ma pochlebne opinie co do kontroli i komfortu. Dzięki za sugestię poczytam jeszcze co inni napiszą (takie rady naprawdę są dla mnie cenne).
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

AW: Zmiana naciągu + wybór = problem

A ja myślę, że to nie wina naciągu. Radical MP to zbyt wymagająca rakieta jak na ledwie kilkadziesiąt godzin na korcie . Stąd różnica, kiedy wziąłeś do ręki Evolution V
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Zmiana naciągu + wybór = problem

Do tego Evolution już pewnie rozklepany na maxa a naciąg w porywach ma max 15kg ;-). Musi być "miękko".
Fracha
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 17 cze 2011, 20:54

Re: AW: Zmiana naciągu + wybór = problem

Smyk pisze:Radical MP to zbyt wymagająca rakieta jak na ledwie kilkadziesiąt godzin na korcie . Stąd różnica, kiedy wziąłeś do ręki Evolution V
Niestety teraz to wiem - dlatego chcę ten błąd zniwelować najbardziej jak się da.

@bugaloo no pierwszej świeżości to ona nie jest ;) może faktycznie dlatego naciąg jest taki miękki.

Powiedzmy, że zdecyduję się na ten WeissCannon Explosiv - na ile mam go naciągnąć aby było "miękko ale z czuciem" i czy chociaż zbliżę się do tego komfortu z Evo?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zmiana naciągu + wybór = problem

To nie ten dział i od tego chyba trzeba zacząć ...
Z takimi dylematami to do "Co wybrać?"
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Naciągi”