TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Polystar Energy 1,30

Zaznaczam, że recenzją tego bym nie nazwał, jest to raczej opis wrażeń po przeszło godzinie gry. Może komuś się przyda.

Grałem tym naciągiem w Yonexie RQiS 1 Tour UX, naciągniętym na 26/25.

Pierwsze, co mnie zaskoczyło, to spory komfort jak na grubość 1,30. Nie czuć drewnowatości. Całkiem przyjemnie. Nie było to odbijanie deską a siła naciągu 26/25 to już niemało.

Naciąg nie przesuwa się, nawet pomimo sporych rotacji. Stoi na swoim miejscu cały czas.

Czucie/kontrola? Dla mnie były dobre. Dla sprawdzenia starałem się grać wszystko, także dropy, volleye, podcinane BH... W każdym elemencie nigdy się nie zdarzyło, żebym narzekał i żeby naciąg przeszkadzał.

Co do mocy z naciągu... Hmm w ogóle sama rama dużo od siebie daje, więc w sumie ciężko mi powiedzieć tak w 100%...

Uważam, że naciąg wart polecenia do przetestowania...
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polystar Energy 1,30

Grałem z 1,5 roku grubością 1.25 (teraz też mam jedną rakietę naciągniętą tą żyłką). Obok naciągów SP to drugi "świetny naciąg w dobrej cenie".
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Polystar Energy 1,30

Obiektyw pisze:Grałem z 1,5 roku grubością 1.25 (teraz też mam jedną rakietę naciągniętą tą żyłką). Obok naciągów SP to drugi "świetny naciąg w dobrej cenie".
Jak długo Ci trzymał? Ten naciąg mnie bardzo zainteresował ;)

EDIT: Trener, od którego miałem Yonka z Polystarem powiedział, że grał 1,25 - więcej dynamiki, ale szybciej pęka.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polystar Energy 1,30

Żywotny bardzo nie jest. Zależy od tego jak często grałem. Przeciętnie 4-6 tygodni (częstotliwość gry - 2 razy w tygodniu).
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Polystar Energy 1,30

Hmm... 24 godziny średnio? To nie tak źle... Mi Plasma jak na razie puściła po 19 i 12 godzinach gry :)
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polystar Energy 1,30

Liczyłbym między 16 a 20 godzin. Pod koniec robi się z PE spora katapulta.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Polystar Energy 1,30

Obecnie testuję tą strunę w średnicy 1,30mm i wstępnie wydaje się znacząco bardziej sztywny od Polyfibre Black Venoma... no nic, zobaczymy jak wyjdzie w praniu.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polystar Energy 1,30

1.20 ktoś testował? Mam na Yonku 1.30 i jest dobrze, ale czuję, że cieńsza była by przyjemniejsza w użyciu. Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony, bo nieźle wypada po 1h gry na 23/22kp na RDiS100MP, wręcz rewelacja za tą cenę!
Awatar użytkownika
Tonak
Bywalec
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 24 sie 2010, 18:16

Re: Polystar Energy 1,30

Właśnie chcę zamówić Polystar Energy tylko nie wiem jaką wziąć grubość ! Bo z tego co widzę http://www.stringforum.net/stringdb.php ... 32&count=1 !! To wychodzi na to, że im cieńsza grubość to znacznie lepszy naciąg (nawet wytrzymałość)? :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Polystar Energy 1,30

Tonak pisze:Właśnie chcę zamówić Polystar Energy tylko nie wiem jaką wziąć grubość ! Bo z tego co widzę http://www.stringforum.net/stringdb.php ... 32&count=1 !! To wychodzi na to że im cieńsza grubość to znacznie lepszy naciąg (nawet wytrzymałość)? :)
Relatywizm... Struna w porównaniu do innych z tej samej kategorii oraz średnicy lub do ściśle wyznaczonego modelu charakteryzuje się określonymi właściwościami.

Fizyka... grubszy sznur będzie trudniej przeciąć od identycznego o mniejszej średnicy.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Polystar Energy 1,30

Testowałem rzeczony naciąg w dwóch ramach na 22/21 i 23/22 kg.
Wszystko co o nim piszą się zgadza - jest komfort i czucie, jest szybki spadek napięcia. Wszystko oprócz mocy, która nie była jakaś szczególna (mimo dość luźnego wciągnięcia). Być może odczucie tego parametru zaburza grubość struny. Przy okazji, ostatni raz zdecydowałem się na tak grube mono.
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Polystar Energy 1,30

Powiem Ci że moje ostatnie doświadczenia z Energy pod kątem komfortu nie były tak pozytywne... sam nie wiem z czego to wynikało.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Polystar Energy 1,30

El Diablo pisze:Powiem Ci że moje ostatnie doświadczenia z Energy pod kątem komfortu nie były tak pozytywne... sam nie wiem z czego to wynikało.
Hmm... ciekawe. Dla mnie struna była ewidentnie miękka.
Pewnie będę testował jeszcze w średnicy 1.20, żeby zweryfikować poziom mocy.
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polystar Energy 1,30

jurek pisze:
El Diablo pisze:Powiem Ci że moje ostatnie doświadczenia z Energy pod kątem komfortu nie były tak pozytywne... sam nie wiem z czego to wynikało.
Hmm... ciekawe. Dla mnie struna była ewidentnie miękka.
Pewnie będę testował jeszcze w średnicy 1.20, żeby zweryfikować poziom mocy.
Wersja 1.30 dla mnie ma jej za dużo :).

Wróć do „Naciągi”