Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Wibrastop

Uspokoiłeś mnie :).
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wibrastop

ESP pisze:
arot77 pisze:Najlepiej pozbądź się go, tylko wypacza czucie :), no albo poczekaj sam spadnie po paru zagraniach i sam dojdziesz do wniosku - po cóż mi on? :).
Rozumiem że jak ktoś dostanie łokcia tenisowego to po odszkodowanie do Ciebie ma się skierować?
Już Ciebie ktoś prosił - jak nie masz nic ciekawego do przekazania to nie pisz.
Myślę, że twoja polemika jest zbyt prosta by ją podejmować - twój post wniósł niemalże tyle samo, z tym zastrzeżeniem, że ja przedstawiłem tezę opierając się na fakcie, że nie wszyscy używają tłumików. Ponadto konstrukcje rakiet, materiały, siła naciągu pozwala owe drgania również tłumić, więc nie słyszałem nigdzie, że wibrastop jest konieczny do zapobiegania kontuzji i jeśli się go nie używa to kontuzja murowana.
Zapamiętaj jest to opcja uzależniona od preferencji użytkownika, a nie wymóg jak sugerujesz.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wibrastop

arot77 pisze:Zapamiętaj jest to opcja uzależniona od preferencji użytkownika, a nie wymóg jak sugerujesz.
No patrz! Opcja?

A w pierwszym poście imperatyw - ODRZUĆ (bezwarunkowo).
SPOILER:
Napisałeś w kolejnym poście coś zupełnie innego niż w pierwszym.
Co innego gra bez tłumika z wciągniętym WCE! na 23kp, a co innego gra Alu Power na 25kp.
Załóż większy tłumik przy drugim setupie, jest wyraźna różnica.

Polecam: Optymalny tłumik...


Podsumowanie Twojej twórczości na forum już dokonał kolega, Ja tylko powtórzę...
ESP pisze:Już Ciebie ktoś prosił - jak nie masz nic ciekawego do przekazania to nie pisz.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wibrastop

El Diablo pisze:
arot77 pisze:Zapamiętaj jest to opcja uzależniona od preferencji użytkownika, a nie wymóg jak sugerujesz.
No patrz! Opcja?

A w pierwszym poście imperatyw - ODRZUĆ (bezwarunkowo).
SPOILER:
Napisałeś w kolejnym poście coś zupełnie innego niż w pierwszym.
Co innego gra bez tłumika z wciągniętym WCE! na 23kp, a co innego gra Alu Power na 25kp.
Załóż większy tłumik przy drugim setupie, jest wyraźna różnica.

Polecam: Optymalny tłumik...


Podsumowanie Twojej twórczości na forum już dokonał kolega, Ja tylko powtórzę...
ESP pisze:Już Ciebie ktoś prosił - jak nie masz nic ciekawego do przekazania to nie pisz.
Tak, jak widzę nie ja tworzę to forum, lecz wy, więc polemika moja skazana jest na właśnie takie podejście z waszej strony jakie podjęliście w tym wątku. Oczywiście przyjmuję je.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Wibrastop

Cóż... myślę, że ESP był zbyt radykalny w swym stwierdzeniu. Teorie związane z powodami łokcia tenisisty są różne vide. http://www.tenis.net.pl/tyle-mitow-w-jednym-lokciu/7781.
Można składać to na karb tłumika, ale zwykle to problem z techniką i doborem rakiety.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Wibrastop

arot77 pisze:Tak, jak widzę nie ja tworzę to forum, lecz wy, więc polemika moja skazana jest na właśnie takie podejście z waszej strony jakie podjęliście w tym wątku. Oczywiście przyjmuję je.
Koledzy wypowiedzieli opinię jako użytkownicy, to ich ocena i im wystawia świadectwo. Nie są to żadne działania administracyjne ani zakaz, ja to bardziej odczytałem jako prośbę abyś nie prezentował myśli w sposób kardynalny i skrajny, i dla przeciwwagi ESP sam zaprezentował równie krańcowe podejście.
Sam gram bez tłumika (od czasu kiedy mi wypadł i nie chciało mi się szukać :D ) i nie odczuwam żadnych dolegliwości łokcia. ESP gra wprawdzie dużo mocniej ode mnie i sztywniejszymi ramami więc może doświadczenie mu te opinie podpowiada. Ja jednak podzielam pogląd Karjara.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Re: Wibrastop

Przełożyłem tłumik ze swojej starszej rakiety do obecne Dunlopa taki (właśnie z tej rakiety): http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 ... 00yKM4SVUs Tak jak pisaliście na poprzedniej stronie powinien być założony między 2 struny środkowe pod pierwszą struną poziomą (patrząc od rączki) jednak jak tak założę na obecnej rakiecie to jest po prostu krzywy (wiadomo jedna struna jest niżej, a druga wyżej) więc założyłem go między 2 środkowe struny pionowe ale między pierwszą a drugą struną poziomą patrząc od rączki i leży bardzo ładnie (troszkę go przyciąłem żeby się mieścił i jest ok). Pytanie moje czy w tym miejscu może być założony czy jednak powinien być założony tylko i wyłącznie pod poziomą struną?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wibrastop

Nie, nie może. Zgodnie z przepisami jest to zabronione.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Wibrastop

Jak Ci tak lepiej...
Jak grasz z normalnymi ludźmi nie ma problemu, nikt nie będzie przy 5-0 40:0 dymił że to niezgodne z przepisami, choć takiego eksperta od zielonego stolika gdzieś niedawno namierzyłem.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Wibrastop

El Diablo pisze:Nie, nie może. Zgodnie z przepisami jest to zabronione.
Na TF-ie zrobię każdemu rywalowi kontrolę. Jak będzie w złym miejscu, to dyskwalifikacja. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Re: Wibrastop

To co żeby było przepisowo to nowy tłumik musi być? :P I czy to ma coś wspólnego z tym "specyficznym dźwiękiem" bo dziś 1 raz ten tłumik przełożyłem i był dźwięk piękny więc nie wiem czy to przez, że w ten sposób go założyłem? Sorry, może śmieszne pytanie dla Was...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wibrastop

Przepisy mówią, że tłumik nie może być montowany w obrębie prostokąta wyznaczonego przez skrajne piony oraz crossy.

A tłumik w zależności od umieszczenia będzie inaczej się zachowywał. Obniż go aby stykał się z ramą i zobaczysz że zarówno dźwięk jak i czucie będzie inne.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Wibrastop

Naprawdę, dopóki nie będziesz grał w jakichś dobrych turniejach to myślę, że nikt Ci na takie założenie tłumika uwagi nie zwróci. Przepisy przepisami, życie życiem, chyba kolega nie odmówi Ci wyjścia na kort z powodu tłumika, co? :D Jeśli tak gra Ci się lepiej - zostaw. Jeśli koniecznie chcesz być w zgodzie z przepisami - przełóż tłumik niżej. Zdarza się, że jak go założysz, to wydaje się, że jest krzywy, w mojej rakiecie też tak było. Ale czy znacząco to zmieni jego działanie? Moim zdaniem nie. :D Może się coś zmienić dopiero, jak go przełożysz w inne miejsce. :D
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Re: Wibrastop

Aha ok rozumiem. Po prostu myślałem, że gdy założyłem tłumik w ten sposób to spowodowało to różnicę dźwięku w rakiecie niż gdybym założył prawidłowo, bo dziś zadziwiająco dźwięk przy większości uderzeń był piękny, ale pewnie gdy przełożę go niżej (zgodnie z przepisami) to też będzie taki widocznie coraz częściej trafiam prawidłowo w serce rakiety, a pewnie tłumik też coś pomógł tłumiąc dźwięk jakby strun gitar :P.

Wróć do „Jak to wykonać?”