Kuba 1994
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 11 wrz 2011, 17:55

Wytrzymały naciąg

Witam
Mój problem polega na tym, że praktycznie każdy naciąg wytrzymuje do 2 tyg. grania. Jest to dla mnie zbyt duży wydatek zwłaszcza, że zawsze na jednorazową operacje tego typu trzeba wydać co najmniej 50zł... Sam już nie wiem co robić. Przez pewien okres czasu grałem drutem ale to zbyt duże obciążenie dla mojego barku obojczyka (złamałem go z 2 lata temu). Proszę o propozycję naciągu który wytrzyma intensywna grę nieco dłużej :).

P.S.: Czy siła naciągania ma duży wpływ na wytrzymałość naciągu? Standardowo jest to u mnie 27.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Wytrzymały naciąg

Kupić maszynę. To po pierwsze. Jak jeszcze komuś powciągasz ramy nawet okazyjnie to zwraca się w mniej niż rok.
Jak ktoś zmienia struny raz na pół roku to nie ma sensu. Ale jak już nawet wymienia się w 2-3 ramach co miesiąc to się to zwyczjnie kalkuluje.
Pomijam komfort - nie trzeba nigdzie jeździć, czekać, odbierać.
Jak Ci strzelą struny to wieczorem wciągasz i na drugi dzień masz.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Kuba 1994
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 11 wrz 2011, 17:55

Re: Wytrzymały naciąg

Cóż.. to raczej nie wchodzi póki co w grę. Dopiero co kupiłem nowe ramy i nie mam funduszy na taki wydatek ;/.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Wytrzymały naciąg

Szkoda, ja popieram pomysł Vivida. Mam maszynę od jakichś dwóch lat i jest to rzecz która się zwraca, szybciej/wolniej ale jednak.

Może przetestuj jakieś tańsze struny, potem kup szpulkę i z 50zł zrobi się 30zł za naciągnięcie.
Prezes fanklubu Staśka :D
Kuba 1994
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 11 wrz 2011, 17:55

Re: Wytrzymały naciąg

Jaki jest koszt takiej maszyny? Tylko wiecie może być z niższej półki nawet :). Nie mam zbyt wiele kasy na ten wydatek... Tenis póki co wchłania całą moją kasę :).
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Wytrzymały naciąg

Myślę, że za 800zł powinieneś znaleźć.
Prezes fanklubu Staśka :D
kueRten
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 25 lis 2011, 00:19

Re: Wytrzymały naciąg

Zakup naszyny i wciąganie - super sprawa. Jednak jest jedno ALE.
Kupię maszynę, ale nie umiem wciągać. Trzeba wprawy, wiedzy. Gdzie ją nabyć? Chyba nie przez empiryzm. Trzeba też wiedzieć jak konserwować maszynę - systematycznie.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Wytrzymały naciąg

kueRten pisze:Zakup naszyny i wciąganie - super sprawa. Jednak jest jedno ALE.
Kupie maszynę, ale nie umiem wciągać. Trzeba wprawy, wiedzy. Gdzie ją nabyć? Chyba nie przez empiryzm.
Ja polecam nabywanie wprawy na starych ramach, bo ten sposób najdłużej zostaje w głowie.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Wytrzymały naciąg

Wystarczy poczesać YouTube... Wiedzy tam jak lodu na Alasce...
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Wytrzymały naciąg

Wciąganie rakiet to nie filozofia. MIT nie trzeba kończyć. Kilka filmików na YT, jak zacząć, jak zakończyć i wszystko.
A konserwacja maszyny? Minimalna by nie powiedzieć, że w warunkach amatorskich zbyteczna ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Naciągi”