Piotrek
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 18 paź 2011, 16:05
Lokalizacja: Warszawa

Naciąg do Wilsona Six One Team BLX

Witam,
Parę dni temu nabyłem rakietę Wilsona Six One Team BLX i powiem szczerze, że brakuje mi trochę mocy. Jaki naciąg byście polecili?
Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
dedalus
Bywalec
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 18 wrz 2011, 10:13
Lokalizacja: Oława

Re: Naciąg do Wilsona Six One Team BLX

Ja w tej samej rakiecie używam Signum Pro Poly Plasma 1.18 i mocy jest w sam raz, ale to kwestia indywidualna - uzależniona od techniki gracza. Six One Team, to jednak rama bardziej wymagająca i trzeba się przyłożyć, by wygenerować odpowiednią moc zagrania. Używałem również Babolata Xcell i naciąg ten oferował dosyć sporą moc, zwłaszcza, że to multi. Z doświadczenia wiem, że testy poszczególnych setów są zbawienne i pozwalają na dobór naciągu odpowiedniego dla naszych oczekiwań.
Piotrek
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 18 paź 2011, 16:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naciąg do Wilsona Six One Team BLX

Szukam naciągu, który nadawałby piłce sporej prędkości, jest komfortowy (bo mam wrażenie, że Wilson nie tłumi jakoś genialnie drgań pomimo tej swojej super nowoczesnej technologii BLX), da się kontrolować piłkę i jest w miarę wytrzymały.
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Naciąg do Wilsona Six One Team BLX

Piotrek pisze:Szukam naciągu, który nadawałby piłce sporej prędkości, (...), da się kontrolować piłkę
Generalnie więcej mocy, to mniej kontroli. Większość Twoich kryteriów spełni nie za mocno (w dolnych przedziałach zalecanych przez producenta) wciągnięty stosunkowo miękki drut. Ja gram obecnie Tecnifibre'm RuffCode'm i jestem z jego "miękkości" zadowolony. Dużo większa kultura niż np. przy cieniutkim MSV Hextreme. Nie musi to być oczywiście naciąg pro-rotacyjny, ale chodzi o zasadę. Całkiem przyjemny wydawał mi się też Babolat Xcel Power...

Dobór naciągu nie zależy bezpośrednio od ramy i jej producenta. To bardziej wypadkowa Twoich potrzeb. Rama to w amatorskim podejściu do sprawy przede wszystkim "bujnięcie" i "domknięcie". Naciąg - z grubsza - to czucie i kontrola...
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Piotrek
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 18 paź 2011, 16:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naciąg do Wilsona Six One Team BLX

Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naciąg do Wilsona Six One Team BLX

Powinien się sprawdzić. Spróbuj secik.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Piotrek
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 18 paź 2011, 16:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naciąg do Wilsona Six One Team BLX

A jaką siłę proponujecie?? 22/23 kg?? Tak, żeby jednak kontrola też była. ;)
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Naciąg do Wilsona Six One Team BLX

Jeżeli szukałeś komfortu, to mogłeś trafić lepiej ;-). Co do siły to wciągniej tak jak do tej pory (przy innych naciągach i ramach) żebyś miał jakiś punkt odniesienia.
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Naciąg do Wilsona Six One Team BLX

Piotrek pisze:A jaką siłę proponujecie?? 22/23 kg?? Tak, żeby jednak kontrola też była. ;)
22/23 proponowałem dla RuffCode'a, bo ze względu na swoją strukturę pozwala ładnie domknąć uderzenie rotacją, która wrzuci piłkę w kort. Przy trafieniu "z platfusa" to jest ustawienie "na armatę". BigBanger'a AluPower (nie Rough ani Spin) chyba bym podciągnął jednak troszkę mocniej.

Istotne jest też na ile naciągi były wyciągane wcześniej - rewolucje totalne nigdy nie są wskazane, bo mocno rozregulowują grę.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Piotrek
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 18 paź 2011, 16:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naciąg do Wilsona Six One Team BLX

Czym się różnią tak naprawdę naciągi Signuma?? Mam na myśli Signum Pro Tornado i Pro Hyperion?
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Naciąg do Wilsona Six One Team BLX

Forum ma wbudowaną funkcje wyszukiwania. O w/w naciągach było sporo pisane. Poza tym jest jeszcze witryna http://www.stringforum.net lub http://www.saitenforum.de, gdzie znajdziesz bazę danych z wynikami testów tychże naciągów. Zatem sio, odrabiać zadanie domowe. ;-)
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Piotrek
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 18 paź 2011, 16:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naciąg do Wilsona Six One Team BLX

Zakupiłem Signum Pro Hyperion 1.18. Z jaką siłą powinienem naciągnąć rakietę jeśli zależy mi bardziej na mocy??
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Re: Naciąg do Wilsona Six One Team BLX

Piotrek pisze:Zakupiłem Signum Pro Hyperion 1.18. Z jaką siłą powinienem naciągnąć rakietę jeśli zależy mi bardziej na mocy??
Od 22 do 24 kg. Oczywiście możesz schodzić do min 18 kg, ale ją nie Wciagam mniej niż rzeczone 22 kg.
Piotrek
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 18 paź 2011, 16:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naciąg do Wilsona Six One Team BLX

A siłę pionów i poziomów jakoś różnicować??
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Naciąg do Wilsona Six One Team BLX

Im więcej czarów, tym mniej wiesz o samym naciągu. Wciągnij na początek po równo chyba, że wcześniej już wciągałeś różnicując napięcie.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®

Wróć do „Naciągi”