Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Nadal: "To nie był tak naprawę tenis..."

No to stonowany Rafcio pokazał pazurki: Klik!

Mój ulubiony cytat (o grze Samprasa i Ivanisevica):
"To nie był tak naprawdę tenis, tylko parę machnięć rakiety."

Rafcio chyba zapomniał skonsultować się ze swoim PR'owcem. :twisted:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Nadal: "To nie był tak naprawę tenis..."

Trochę wyjąłeś to z kontekstu, bo dalej rozwija myśl:
"It was less eye-catching than what we do now. Everyone enjoys the tennis we play much more. I am not saying we are playing better tennis, just more enjoyable tennis. For me, in the past it was just serve, serve, serve."

"Był mniej atrakcyjny niż obecny, wszyscy wolą obecną postać tenisa. Nie mówię, że gramy lepiej, mówię, że gramy przyjemniej dla oka. Dla mnie, tenis w starych czasach to tylko serwis, serwis i serwis."

Ciężko się z nim po części nie zgodzić. Mecze Kraijcka z Ivaniseviciem należały do najnudniejszych na świecie :D.

I jeszcze mówi, że dzisiejsi zawodnicy są znacznie sprawniejsi i jeśli po serwisie leci się do siatki, to piłka mija cię jeszcze szybciej. Nie powiem, że się zgadzam z Nadalem, ale w całej wypowiedzi podał kilka trafnych uwag ;).
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Nadal: "To nie był tak naprawę tenis..."

Pominąłeś za to tą część wypowiedzi...
Rafael Nadal pisze:But, for me, the difference now is that the best players in the world will strike the ball past you if you go to the net.
Tłumaczenie pisze:Ale dla mnie, różnica obecnie polega na tym że najlepsi zawodnicy zagrają minięcie, którego nie odbierzesz jeśli pójdziesz do siatki.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Nadal: "To nie był tak naprawę tenis..."

Tak? ;)
robpal pisze:I jeszcze mówi, że dzisiejsi zawodnicy są znacznie sprawniejsi i jeśli po serwisie leci się do siatki, to piłka mija cię jeszcze szybciej.
Trochę przekrzywiłem, prawda, ale sens jest taki sam.
Na wolniejszych dziś nawierzchniach s&v to samobójstwo, bo czołówka jest tak sprawna, że będą mijać bez problemów. To akurat prawda, że stopień przygotowania fizycznego jest aktualnie na całkowicie innym poziomie niż nawet 10 lat temu i musi przez to ulec zmiana "dominującego" stylu gry.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Nadal: "To nie był tak naprawę tenis..."

Ale Nadal nie mówi o wolnych nawierzchniach tylko o szybkich.

Jak ważny jest serwis pokazał mecz z Tsongą.

Ponadto zauważ że Nadal używa zwrotu: "...być może były szybsze..."
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Nadal: "To nie był tak naprawę tenis..."

Jakie tam pazurki... Nic nowego, o czym wszyscy by nie wiedział. I tak powiedział to w mega-delikatny sposób. No i dobrze, że to powiedział, bo będzie mu się lżej grało z Mullerem.
Piotr Szyba.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nadal: "To nie był tak naprawę tenis..."

Zastanawiam się jaki ma sens przeprowadzanie wywiadów z zawodnikiem niejako podczas meczu. Ten wywiad był po pierwszym secie z Mullerem? Jeżeli przed to zwracam honor ;) .

Wróć do „Audycje, filmy, artykuły i inne publikacje...”