Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Nie wiem dlaczego wszyscy narzekacie, że ES przełącza transmisję na WTA, skoro ta telewizja emituje całorocznie mecze właśnie WTA i to jest ich priorytet. Osobiście też wolałbym panów oglądać, ale cóż, taka stacja O_O

A mogliby zrobić tak jak na NSporcie, że uruchamiają 6 wirtualnych kanałów z kortami i każdy ogląda co chce....

EDIT: W takiej sytuacji u kobiet ja kibicuję Schnyder dziś!
Prince Textreme Tour 100 310
gato
Pierwsza Dama TenisNET
Pierwsza Dama TenisNET
Posty: 605
Rejestracja: 11 cze 2007, 19:52
Lokalizacja: Gliwice

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Przebudziłam się na 2 set Rafy z Istominem. Pierwsze co zauważyłam, to znaczne zwiększenie prędkości serwisów Hiszpana - zwykle pierwsze podanie oscylowało wokół 180km/h, a wczoraj często przekraczało 200km/h (Ktoś na pewno ma dostęp to jakichś tajemniczych statystyk, które potwierdzą bądź obalą tą moją obserwację :wink: ). Drugie, co dotarło do mnie po czasie, to fakt, że Rafa już nie kręci tak fh nad głową jak dawniej, no i co najbardziej zauważalne - dużo gra slajsem. Mnie się ta "przemiana" podoba, szczególnie gdy okala ją extra czarne wdzianko z zielonymi dodatkami :wink: :P

Co do Istomina - ma facet argumenty, ale za dużo niewymuszonych błędów się pojawiało, żeby odwrócić przebieg spotkania.

Kukałam też na spotkanie Browna z Murrayem - się wyróżnia Jamajczyk na tle reszty tenisistów :D Też się zastanawiałam czy te włosy mu nie przeszkadzają, ale patrząc z jaką werwą grał - nie wydaje mi się :) Niewątpliwie ciekawa postać, szkoda, że jego energia nie przełożyła się na lepszy wynik.

U pań jak zwykle zaimponowała mi Kim - akurat na jej grę lubię patrzyć :) Fenomenalnie zawija bh po krosie! Myślę, że Ivanovic nie jest w stanie jej zagrozić, widziałam parę gemów Serbki i nie błyszczała przesadnie.
Pierwsza Dama TenisNET
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Też zauważyłem, że Nadal gra trochę inaczej. Mniej kręci, bardziej płasko i szybko gra. Po prostu przystosował się do warunków i bardzo dobrze, bo nie ma co głową przebijać muru.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
jaccol55
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 21 mar 2008, 13:27

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

gato pisze:Pierwsze co zauważyłam, to znaczne zwiększenie prędkości serwisów Hiszpana - zwykle pierwsze podanie oscylowało wokół 180km/h, a wczoraj często przekraczało 200km/h (Ktoś na pewno ma dostęp to jakichś tajemniczych statystyk, które potwierdzą bądź obalą tą moją obserwację :wink: ).
sportowe fakty.pl pisze:Niespodzianką w grze Nadala jest jego podanie. - Dla mnie to też zaskoczenie, bo trenując przed turniejem wcale nie serwowałem tak dobrze. Ale 5-6 dni temu zmieniłem owijkę na uchwycie rakiety - tłumaczył.
:twisted:

Statystyki serwisu:
http://www.usopen.org/en_US/scores/stat ... 01dss.html
Przem
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 181
Rejestracja: 22 lut 2010, 01:05

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

gato pisze: Pierwsze co zauważyłam, to znaczne zwiększenie prędkości serwisów Hiszpana - zwykle pierwsze podanie oscylowało wokół 180km/h, a wczoraj często przekraczało 200km/h (Ktoś na pewno ma dostęp to jakichś tajemniczych statystyk, które potwierdzą bądź obalą tą moją obserwację :wink: ).
I ma to przełożenie na procent punktów wygrywanych po pierwszym podaniu. W spotkaniu z Gabashvilim było to 78%, zaś z Istominem aż 83%, czyli naprawdę przyzwoicie... No i parę razy pierwszy serwis uratował dziś skórę Hiszpanowi ;)
Runny
Bywalec
Bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 10 sie 2010, 17:50

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Bardzo zacięty pojedynek toczą Monfils z Tipsarevicem. Francuz przełamał dopiero przy stanie 5:5, więc teraz serwuje na seta. Jest na co popatrzeć, mało błędów, sporo widowiskowej gry, choć Monfils wydaje się grać nieco bardziej bojaźliwie niż w poprzednich meczach.

@Edit:
Gael nie wykorzystał szansy i mamy tie-breaka...

@Edit2:
Monfils wygrywa tie-breaka 7:4, kończąc dwoma asami :::yay:::

@Edit3:
Tipsarevic ma jakiś problem z nogą, najprawdopodobniej naderwał mięsień. Szkoda byłoby, gdyby w ten sposób pożegnał się z turniejem.
Obrazek
NTRP 1.0
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Runny pisze:Tipsarevic ma jakiś problem z nogą, najprawdopodobniej naderwał mięsień. Szkoda byłoby, gdyby w ten sposób pożegnał się z turniejem.
Jeśli już to naciągnięty. Z naderwanym już byłby z powrotem w Serbii.
Piotr Szyba.
Runny
Bywalec
Bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 10 sie 2010, 17:50

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

hitman pisze:
Runny pisze:Tipsarevic ma jakiś problem z nogą, najprawdopodobniej naderwał mięsień. Szkoda byłoby, gdyby w ten sposób pożegnał się z turniejem.
Jeśli już to naciągnięty. Z naderwanym już byłby z powrotem w Serbii.
Oj, chodziło oczywiście o naciągnięcie, muszę przykładać więcej uwagi do tego co piszę.
Obrazek
NTRP 1.0
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Runny pisze:muszę przykładać więcej uwagi do tego co piszę.
Eeee tam. Pamiętaj, że jesteśmy w internecie, tu wszystko przejdzie :)
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Jak widać nie wszystko :P
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Runny
Bywalec
Bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 10 sie 2010, 17:50

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Monfils dalej, teraz zobaczmy, czy Fish podoła :)
Obrazek
NTRP 1.0
Awatar użytkownika
Rafi
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 19 wrz 2008, 21:43
Kontakt: Strona WWW

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Mardy coś wolno wchodzi w mecz, dwukrotnie przełamany. 3:0 Clement.
Obrazek Aerogel 300, M-Fil 200

NTRP 3.0
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Federer walczy z Mathieu... oj ciekawy jestem jak to będzie, może nie być tak różowo dla Szwajcara jak dotychczas :P


EDIT: Fed coś słabo przy siatce gra. Większość jego akcji to niepowodzenia.
Ostatnio zmieniony 4 wrz 2010, 22:29 przez WarriorsOfAden, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Fed do przodu o seta... Federer nieźle się z wiatrem "dogaduje"... :)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
kiket
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 489
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:09

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Ależ Fedek zagrał passing shota na obronę 3 breakpointa dla Mathieu w ostatnim secie przy stanie 5:3.
Obrazek
NTRP ~4.0
Awatar użytkownika
FEDEER
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 31 maja 2010, 19:28
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt: Strona WWW

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

kiket pisze:Ależ Fedek zagrał passing shota na obronę 3 breakpointa dla Mathieu w ostatnim secie przy stanie 5:3.
Myślałem, że przełamanie będzie i potem raczej dobicie Francuza przez Feda (o tak sobie żeby dłużej poodbijać). Dobry stary Rog :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Mouila
Królowa Tenis NET
Posty: 680
Rejestracja: 12 kwie 2009, 01:58

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

No proszę, nie ma mnie 2 tygodnie... a tu na US dzieją się takie rzeczy :P Na początek piękny hot dog Feda, bijatyka na trybunach, Azarenka mdleje, Roddick pieniaczy się niczym Serena W. i odpada.

A tak na bieżąco - nie mogę się napatrzeć na grę Patty :::cldno9::: Oby to się dobrze skończyło dla Szwajcarki.

Coś się gadatliwi zrobiliście :P Półmetek turnieju a tu już 31 stron.. Kiedy ja to przeczytam? :rolleyes:
Runny
Bywalec
Bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 10 sie 2010, 17:50

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Około 10 stron to narzekania / pochwały / zakłady / przewidywania / zapewnienia na temat Radwańskiej, śmiem twierdzić, że nic nie straciłaś :)

@edit:
Po szybko przegranym przez Fisha secie (1-6), rozpoczyna się decydująca, piąta partia.
Obrazek
NTRP 1.0
Awatar użytkownika
alpen
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 241
Rejestracja: 28 paź 2009, 20:04
Lokalizacja: Tarnów

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

Clement / Fish 2:2. Oglądałem tylko fragmenty tego spotkania, ale mocno trzymam dziś za "dziadka"! :)
Obrazek AeroProDrive Cortex
NTRP 3.5
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: US OPEN 2010 (Wielki Szlem)

A z odejściem Patty kończę oglądanie WTA do finału. No chyba, że będzie w nim grała Wozniacki, to zostali mi tylko panowie.
Prince Textreme Tour 100 310

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”