Awatar użytkownika
Tonak
Bywalec
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 24 sie 2010, 18:16

Dobór naciągu...

Witam. Mam taki problem, bo w ciągu ostatnich 2 miesięcy zerwałem już 6 razy naciąg. Nie dawno kupiłem nową rakietę, zagrałem 2 razy i też mi pękł. Nie wiem czy to moja wina, naciągu czy czego. Gram w tenisa od 2 lat i często zdarza mi się "kończyć grę przed czasem". :P Myślę że wina leży po stronie naciągu bo nie jest on najlepszy. Koleś co to robi używa naciągu Pro's Pro Synthetic 135. W tej nowej rakiecie miałem nowy naciąg Head Synthetic Gut. Przy okazji chciałem spytać czy 12 m naciągu wystarczy na 1 naciągnięcie? :D
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Dobór naciągu...

Przetestuj jakieś poliestry. Skoro grałeś syntetykami to jesteś przyzwyczajony do komfortowych naciągów. Z miękkich poliestrów mogę polecić do testów Topspin Cyber Power (Cyber Blue), Tecnifibe Black Code, Pro's Pro Black Out i PP Vendetta.
Tonak pisze:Przy okazji chciałem spytać czy 12 m naciągu wystarczy na 1 naciągnięcie? :D
Tak, poza skrajnymi przypadkami.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dobór naciągu...

12m wystarczy do naciągnięcia większości rakiet, choć mogę sobie wyobrazić taką do której by brakło. 710cm2 i gęsty przeplot 18x20 i mamy na styk.
Co do naciągu może czas na Duralasta 1,30?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Tonak
Bywalec
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 24 sie 2010, 18:16

Re: Dobór naciągu...

Ok, dzięki za szybkie odpowiedzi, chyba zobaczę tego Babolata. Więc 12m spokojnie wystarczy bo obecnie gram Head PCT Ti. Fire 2009.

A tak przy okazji żeby nie zakładać nowego tematu. Zna ktoś jakiś porządny sklep tenisowy w Poznaniu?
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Dobór naciągu...

Tonak pisze:Zna ktoś jakiś porządny sklep tenisowy w Poznaniu?
Nie wiem co dla Ciebie znaczy porządny, ale ja ze swej strony polecam mały sklepik na Dolnej Wildzie koło Bema. Mają wszystko co potrzeba, rakiety też naciągają.
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
Tonak
Bywalec
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 24 sie 2010, 18:16

Re: Dobór naciągu...

Heh, dzięki. Miałem na myśli taki w którym można znaleźć "wszystko". Np. naciągi do rakiet itd. Bo nigdy nie kupowałem w takich sklepach i się nie orientuję. :P
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Dobór naciągu...

Tylko uważaj bo na "Wildzie mieszka szatan"* :lol:

* - nawiązanie do tekstu piosenki PP pt. "Ezoteryczny Poznań" :)

Wróć do „Naciągi”