Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Jakuboto pisze:
Majorka pisze:
Obiektyw pisze:Fajnie, że na wielkim "SB" (sic!) słychać było w zasadzie tylko nasz doping.
Mniej fajnie, że było ich również widać - gołych, tłustych, bladych... :/ Mógł sobie kamerzysta zaoszczędzić.
Obi to taka drobna sugestia, żebyś pojechał na wakacje i się opalił :P.
Chciałem nadmienić, że moje muskularne ciało nie jest blade. Ale biorę sobie do serca uwagę i dodatkowo się za tydzień opalę. Będzie w sam raz pod stadion. ;)

RR, dziękuję. W sumie podzielasz mój entuzjazm po zwycięstwie. :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Legia powinna wygrać 3-0!

Dlaczego? Już wyjaśniam:
Po pierwsze - powinien być jeszcze jeden karny za faul na tym małym, paskudnym z Ameryki Płd. (taki podobny do Garego :P).
Po drugie - w słupek trafił taki mocno opalony, a wiadomo, że bramka była za mała. :P

Po trzecie - wszystkie bramki dla Realu zdobyto nieprawidłowo!
1 bramka - Bale nie poinformował bramkarza Malarza, że będzie strzelał ...
2 bramka - rykoszet, no to chyba jasne, że to się nie liczy?!
3 bramka - strzał nie w tę stronę co biegł bramkarz Malarz, a bramkarz Malarz wie gdzie biec, więc ... no proszę ...
4 bramka - z tak bliska?! Z kopyta?! Z taką szybkością?! 500zł i 10pkt. karnych! I niech się cieszy ćwok, że bez zawieszenia kontraktu na 3 miesiące. :P
5 bramka - przecież każdy byle cykacz w okręgówce wie, że z takiego kąta to się w długi słupek strzela a nie w krótki. Bramkarz Malarz to wiedział i zachował się właściwie, a ten nieuk z Realu ... a ten nieuk z Realu powinien zostać wysłany na kurs doszkalający!

I najważniejsze! Przed meczem nie było apelu smoleńskiego, w takim razie mecz się nie liczy! :P

A zadyma o nic pod stadionem i na ulicach w wykonaniu kiboli?
Nie zadyma a pokojowa manifa, nie kiboli a obrońców honoru i godności narodowej, nie o nic a w obronie wartości narodowych, brzozy i apelu. ;)
Obiektyw pisze:Chciałem nadmienić, że moje muskularne ciało nie jest blade.
Nadal masz to zakurzone lustro z lunaparku? ... :P
W nim to nawet Jakuboto byłby czarnoskórym Schwarzeneggerem. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

;) ;) ;)

Wszystko zaczyna mi się układać w większy wzorzec całości. Doszedłem do wniosku, że Liga Mistrzów jest zakamuflowaną formą ucisku, jaką stosują nieokreślone Grupy Trzymające Władzę (tak zwane GTW), aby utrzymać się przy władzy, co jest im na rękę.

Swoje wnioski chcę poprzeć oglądaniem meczy Bayernu z PSV. Otóż moje zdanie jest takie, że PSV zostało brutalnie okradzione ze zwycięstwa, po to aby grupa Monachijska (w skrócie MGTW) mogła znowu zatryumfować i okazać swoją bawarską wyższość, dopisać sobie mnóstwo hajsu do rachunku oraz trzy punkty.

Najpierw było tak, że PSV zdobył prawidłowo bramkę a ta nie została uznana. Spalonego nie było. A w drugiej połowie był karniaczek dla PSV, którego sędzia niestety nie zagwizdał. Wypaczyło to przebieg meczu i pozwoliło to utrzymać się tym z Bawarii w grze.

A trochę na poważniej: smutniejsza refleksja jest taka, że różnice będą się prawdopodobnie pogłębiały. W tej chwili w Niemczech nikt nie jest w stanie rywalizować finansowo z Bayernem. Jeśli jakiś klub zbuduje jakikolwiek sensowny potencjał, zostanie on zniszczony przez Bayern. Z każdej drużyny wystarczy wyjąć dwa, trzy elementy i jest koniec.

Ładnie to zdefiniował Michael Porter, definiując model pięciu sił mających wpływ na konkurencję w sektorze. Poprzez swoją dominującą pozycję finansową, bogate kluby mają uprzywilejowaną pozycję w stosunku do dostawców (piłkarze, trenerzy, skauci) i klientów (kibice, telewizja, reklamodawcy). Każdy rynek piłkarski w Europie albo jest, albo będzie ostatecznie zdominowany przez dwa, może trzy kluby, o ile nie nastąpi wyrównanie szans finansowych.

Wprowadzenie reklam do sportu, a potem jego biznesowe sprofesjonalizowanie, spowodowało to, że sport, a futbol w szczególności jest i powinien być przede wszystkim postrzegany jako biznes.

A w większości sektorów gospodarki z czasem występuje krystalizacja hierarchii z bardzo silnym liderem, kilkoma silnymi aspirantami i całą resztą próbującą związać koniec z końcem.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

A pomysły, żeby Ligę Mistrzów robić jeszcze bardziej elitarną sprawią de facto, że te różnice będą się jeszcze bardziej pogłębiać.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

RR, wszystko fajnie, ale wiesz dobrze, że nie wyrównasz szans i nie zniwelujesz różnic rozwiązaniami systemowymi.
Nie dlatego że się nie da, ale dlatego, że sam system tym nie jest zainteresowany bo to oznacza odpływ sponsorów i ich pieniędzy. Wykładając poważne środki każdy chce mieć jak największą pewność opłacalności. W obecnym układzie taka względnie panuje. Przy w miarę równych szansach to się już zrobi loteria, zatem sponsor weźmie swój portfel i poszuka czegoś pewniejszego ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Nie do końca tak musi być. W zawodowych ligach amerykańskich jest pułap płacowy i on działa. Masz stosunkowo spore zróżnicowanie mistrzów. Można sobie popatrzeć na listę mistrzów. Ciekawie wypada NFL. Nigdy nie zdażył się przypadek, żeby mistrz NFL obronił tytuł dwa razy z rzędu. Dwa razy mistrzostwo pod rząd tak - chyba 6 razy. Trzy razy pod rząd - nigdy.

Popatrz na futbol. Nawet jak orientujesz się tylko jako tako, to pewnie dasz radę wymienić główne dominujące kluby:

Niemcy: Bayern M i Borussia D.
Hiszpania: Real M, Barcelona, Atletico M.
Francja: PSG, Lyon
Wielka Brytania: Man U, Man C, Chelsea
Włochy: Juventus, Milan, Internazionale
Portugalia: Benfica, Sporting, Porto
Holandia: Ajax, PSV, Feyenord,
Belgia: Club Brugge, Standard Liege, Anderlecht.

Portugalia to w ogóle przypadek kliniczny - oni przez całe istnienie ligi mieli tylko trzech mistrzów z dwoma wyjątkami - Belenenses i Boavista, po razie. Bez żartów - od 1934 roku.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

RatRace pisze:Nie do końca tak musi być. W zawodowych ligach amerykańskich jest pułap płacowy i on działa. Masz stosunkowo spore zróżnicowanie mistrzów. Można sobie popatrzeć na listę mistrzów. Ciekawie wypada NFL. Nigdy nie zdażył się przypadek, żeby mistrz NFL obronił tytuł dwa razy z rzędu. Dwa razy mistrzostwo pod rząd tak - chyba 6 razy. Trzy razy pod rząd - nigdy.
Trochę tu naiwny jesteś. ;)
Owszem, jest salary cap (pułap płac), ale potem tata zawodnika ma na farmie nowy kombajn czy traktor itd. itp.
Takie życie, nie? ... rotfl
Moim zdaniem już lepszą robotę robi tam system draftu (naboru), czyli najsłabsze kluby mają pierwszeństwo.
W piłce jest większa wolna amerykanka. Kluby biedniejsze bronią się zapisami o odstępnym w kontraktach.
Weźmiesz takiego Messiego, wpiszesz w kontrakt miliard odstępnego i żaden szejk nie przykozaczy ;), chyba że się zdrowo nawali. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Legia wreszcie ograła kogoś w Ekstraklasie. Niby nic wielkiego, ale fajnie. ;) Sędzia pomylił się i dał w końcówce wątpliwego karnego, ale cóż pomyłki sędziowskie zdarzają się nie pierwszy raz na Łazienkowskiej przeciwko gospodarzom. Tak to już jest. :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Obi, a o golu ze spalonego nie napiszesz :P?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Jakuboto pisze:Obi, a o golu ze spalonego nie napiszesz :P?
Nie przypominam sobie. Limit karygodnych błędów sędziowskich został wyczerpany przy niesłusznym karnym dla przeciwnika.
;)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

No już przestańcie tak narzekać na tą Legię. A Manchester United. Dostali od Chelsea 0-4. Niech teraz Gary wyłazi i tłumaczy czemu? Mają super trenerio, mega talent z Francji za nie wiem ile melonów i mega strzelca ze Szwecji. Jak się chłopaki nie ogarną to będzie po sezonie, bo w tej chwili co widzę, to jest pięć zespołów co ostro aspirują do mistrza.

Lekko nie będzie.

;-)
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Mamy super trenera - czas przeszły. Od porażki z Realem nie ma już "Special One". Zagubiona charyzma , a drugie podejście do Chelsea jeszcze pogorszyło sprawę. Szatnia rządzi się swoimi prawami, a jakie panuje tam rozprężenie i samowola - wystarczyło popatrzeć na zachowania piłkarzy po meczu - ten roześmiany Zlatan, ci ściskający się Hiszpanie, wymiany koszulek, po takiej klęsce - za Alexa byłoby to nie do pomyślenia, chyba by ich pozabijał. :dvl(:

Mamy super piłkarzy - ale super piłkarze są super gdy zespół jest poukładany . Gdy istnieje. Gdy nie odbywa się non stop rotacja. Zawodnicy, którzy sprawdzają się w jednym meczu - w następnym są poza składem.
Pogba w Juve grał znakomicie - bo Juve to zespół a nie zlepek.

W każdym razie widać jak na dłoni , że na razie metody Jose Mourinho w Manchesterze United nie działają.
W meczu z Liverpoolem solidnie prezentowała się defensywa. W meczu z Chelsea - ta solidność zanikła.
Jakość - niezła - Pogby z meczu w LE - zanikła.
Zlatan - przestał grać jak na początku sezonu ( od razu przypomina mi się przygoda DiMarii z United -jej początek i koniec)
Fellaini - dla mnie nie do pojęcia jest jego stała obecność w wyjściowym składzie. Kosztem Maty, czy Herrery. Obaj Hiszpanie mają rozum w odróżnieniu.. Czasem myślę, że może Bastian Schweinsteiger uporządkowałby ten zagubiony środek pola.
Gdzie Martial? To zawodnik, który w uporządkowanym zespole mógłby błyszczeć.
Posadzenie Roo na ławie - ponoć wielki sukces Mou :wink: - a wygląda na to, że z tym Rooneyem było jak nie lepiej - to wcale nie gorzej. No i Wayne to walczak i na pewno radosny po meczy z Chelsea by nie był.

No dość wylewania żali. W końcu Portugalczyk pracuje parę miesięcy. Świetnie pamiętam jak Ferguson przychodził do United. I jak mu początkowo nie szło. I jak minuty dzieliły go od wywalenia.. I jak ja narzekałam..
Zobaczymy. Poczekamy.
Na razie - obrona gra jak dzieciaki we Franka szkole. Atak - jak emeryci w domu pogodnej starości.. :wink:

I Eric Bailly kontuzjowany.. :::bd::
A David Luiz powinien wylecieć z boiska. :dvl(:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

No łatwo na pewno nie będzie. Coś tam jest ostro nie halo w MU. Na którymś z polskich portali zawieszony był filmik, jak łaskawca Pogbiński przechadza się po boisku udająć, że wykonuje pressing.

Trochę mi to przypomina ten sezon z Chelsea - w poprzednim sezonie zdobywają mistrzostwo a chwilę później Mourinho traci szatnię. Chyba poszło o Evę Carneiro i jego komentarze o niej.

Kloppa powinni zatrudnić. Facio gra szybką, ofensywną piłkę. Na pewno by się spodobało w MU.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Jeśli dzisiaj Legia wygra swój mecz to albo zbliży się do liderów, albo przeskoczy ze 2 miejsca w tabeli.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Nie wiem o co chodzi, ponoć mecz Legia - Real przy pustych trybunach. :(
To w Warszawie aż taka bieda że nikogo nie stać na bilet?
Cholera, trzeba może zrobić jakąś zrzutę na forum, paczki z jedzeniem wysłać ... :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Vivid chcesz nam big macki wysyłać?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Bramka w 59 ... sekundzie, no to wypas. :)
Obi, czy tak to się przy Łazienowskiej robi? :P

Upiornie te puste trybuny wyglądają, szkoda kibiców. :(
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Vivid pisze:..Upiornie te puste trybuny wyglądają, szkoda kibiców. :(
Dobrze im tak, wcale nie szkoda. I nie ma co mówić, że prawdziwi cierpią za garstkę. :dvl(: Tolerowano - no to jest jak jest.
A gol Garetha Bale'a - palce lizać. :::gd:::

Ed. A gol dla Legii .. O_O Wcale nie gorszy niż Bale'a. Nazwisko strzelca - niestety niewymawialne. :wink:

Ed II. Legia - Real 3:3. Naprawdę dobra postawa Legii. :::gd:::
Powinni zawsze grać bez kibiców. rotfl
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Brawo! I ... szkoda, że się nie udało wygrać. ;)
I ch... w d... tym palantom, przez których trybuny były puste. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Może zawsze powinni w LM grać bez publiczności? Nie byłoby bandyckiej poruty a i wyniki byłyby lepsze :]

Wróć do „Inne sporty”