Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Snooker

Też liczyłem na 'Rakietę'. Szkoda, bo lubię jego styl gry. Jednak to Selby wytrzymał mentalnie i go rozgryzł. Rozwalił grę Roniemu spowalniając i grając odstawne - to chyba jeden z niewielu elementów w których Selby był lepszy w pierwszych dwóch sesjach ale pomimo tego wtedy nie wygrywał framów. Mega konsekwencja Selbeigo rozbroiła przeciwnika. Myślę, że błędy które robił Ronie wynikały po części właśnie z tego.
Od razu mi się przypomniała książka "Winning Ugly" - Selby zabrał rywalowi to co najbardziej lubi i wykorzystał nadarzające się dzięki temu okazje.
No i ostatni frame Selbiego jakby nerwy nie istniały, ale ktoś już to tutaj pisał...
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Snooker

Melbourne. Australia.
Drugi turniej rankingowy w sezonie i drugi finał Neila Robertsona. Wuxi Classic wygrał - jutro finał Australia Open.
Warto oglądać - bo przeciwnikiem Australijczyka będzie Judd Trump, Judd który w tym turnieju gra naprawdę na wysokim poziomie.
Jeden mecz - z Waldenem - z zadyszką, a tak to co spotkanie - to wysokie brejki, szybki, ofensywny snooker. :::gd:::
Trudno wskazać faworyta.
I dobrze, lubię takie spotkania. :D
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Snooker

13 maks Ronniego w karierze :::gd::: :).
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Snooker

bugaloo pisze:13 maks Ronniego w karierze :::gd::: :).
Bardzo ładny maks. A i próba w poprzednim frejmie też niczego sobie.
Pierwszy maks w historii snookera wbity ze złamaną nogą. rotfl
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Snooker

I drugi z rzędu maks na wygranie meczu. Skubaniutki, nie zraził się łatwym popsuciem w poprzednim frejmie i kto wie - może ta nietypowa bila na otwarcie (na dotoczenie do trójkąta) była specjalnym zagraniem, obliczonym na powtórkę próby?
8:7 40:15
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Snooker

Dzisiaj Ronnie męczy się straszliwie. Jeszcze się okaże, że ryży odeśle go do domu.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Snooker

Oglądaliście finał? Ależ się działo. :::gd:::
Prowadził już Ronnie 9:4 i wydawałoby się, że jest po meczu, tym bardziej, że Trampek prezentował się nerwowo i nie grał tego rewelacyjnego snookera, który pokazywał w całym turnieju. Aż tu przebudzenie - dwie setki pod rząd , 80, jeszcze , jeden frejm wykradziony i zrobiło się 9:8. I piątą partię pod rząd wygrał. 9:9. Decider.. O_O
Decider dla Ronniego, ale brawa i dla Trumpa. Szkoda tylko, że przebudził się dopiero pod koniec meczu. To jemu ja kibicowałam, podobał mi się przez cały turniej, grał znakomicie i równo..chciało się, zeby taka gra była nagrodzona.
Ale nie ma mocnych na Ronniego - takiego trochę nowego Rona - bez fochów, spokojnego, wyluzowanego.

Po 7 latach - tytuł w UK wraca do O'Sullivana. Poprzednio wygrał w 2007.
5 tytułów Mistrza Świata, 5 Mastersów, 5 tytułów w UK. :::gd:::
Mistrz..
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Snooker

Nie widziałem wszystkiego, ale pogoń Trumpa była naprawdę dobra.
Zresztą sam Ronnie mówił po meczu, że przy 9:4 stwierdził, że jest koniec, a tu zonk. Ładnie też pochwalił przeciwnika że to był dla niego najcięższy mecz.
Generalizując to Ronnie trochę przypomina mi Federera jeśli chodzi o grę/karierę/talent. O_O
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Snooker

Majorka pisze:Po 7 latach - tytuł w UK wraca do O'Sullivana. Poprzednio wygrał w 2007.
5 tytułów Mistrza Świata, 5 Mastersów, 5 tytułów w UK. :::gd:::
Mistrz..
Jak go widzę to zaczynam się zastanawiać jakby wyglądało przełożenie jego umiejętności na inne dyscypliny.*

*Edit- dzięki pst, już wiem. :D

Z zeszłego roku, ale i tak warto obejrzeć. Podoba mi się reakcja komentatora w 6:47, zatrudniłbym go do komentowania tenisa. :D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Snooker

wyczesany pisze: Podoba mi się reakcja komentatora w 6:47, zatrudniłbym go do komentowania tenisa. :D
Na sąsiednim stole przerwali grę. :]
Co tu dodać - Mistrz.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Snooker

Majorka pisze:Oglądaliście finał? Ależ się działo. :::gd:::
Oczywiście, że oglądaliśmy. ;-P
Męczyłem się całą niedzielę przy małym ekraniku na bet 365, ale było warto.
Chyba mało kto spodziewał się, że od stanu 9-4, Trump może jeszcze nawet zdobyć tytuł. Ale koniec końców, fajnie, że wygrał O'Sullivan. Na młodego Anglika jeszcze przyjdzie czas.
Teraz czekamy na turniej Masters na początku stycznia, a potem emocje w Gdyni. :]
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Snooker

McGyver pisze:... Męczyłem się całą niedzielę przy małym ekraniku na bet 365, ale było warto...
Ale ES dał ciała z tą transmisją :::bd:: Nie dali na żywo finału jednego z trzech najważniejszych turniejów w sezonie. No trudno, może sporty zimowe mają większą rzeszę fanów. Ale weszli na antenę w momencie, gdy miał być rozgrywany decydujący frejm. I zaczynają z... odtworzenia - od 5:3. Nie mogli wejść na żywo, pokazać to co najciekawsze, dekorację, a potem odtwarzać? Kibice pasjonujący się snookerem i tak wlepiali oczy w komputery i wynik ostateczny znali. Więc transmisji telewizyjnej nie oglądali bo i po co. Oglądali może ci co czasem lubią popatrzeć na kulki..a im pewnie wszystko jedno czy znają wynik czy nie.
McGyver pisze:...Teraz czekamy na turniej Masters na początku stycznia, a potem emocje w Gdyni. :]
Takiemu to dobrze. :wink:
Ponoć będzie mocna obsada, Ronnie się zapisał. Czy przyjedzie to inna sprawa.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Snooker

Majorka pisze:Kibice pasjonujący się snookerem i tak wlepiali oczy w komputery i wynik ostateczny znali. Więc transmisji telewizyjnej nie oglądali bo i po co
Nie wszyscy, męczenie się to jest właśnie oglądanie cyferek na kompie lub oglądanie transmisji w necie. Poczekałem grzecznie i nie znając wyniku mogłem spokojnie obejrzeć całą drugą sesję. Oczywiście, że lepiej byłoby wszystko oglądać na żywo ale dwa kanały Eurosportu nie są gumy, zima też być musi. :) Zresztą, tak samo robię z United - gdy nie mogę obejrzeć na żywo, unikam informacji o wyniku a wieczorem lub w nocy ściągam sobie całe spotkanie i oglądam.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Snooker

wwojtek pisze:..Poczekałem grzecznie i nie znając wyniku mogłem spokojnie obejrzeć całą drugą sesję..
.... Zresztą, tak samo robię z United - gdy nie mogę obejrzeć na żywo, unikam informacji o wyniku a wieczorem lub w nocy ściągam sobie całe spotkanie i oglądam.
Nie umiem. Wiem, że oglądam przeszłość, że już wszystko jest ustalone - i czuję się absurdalnie.
Już wolę oglądać znając wynik - wtedy emocje schodzą na dalszy plan - pozostaje technika, taktyka, umiejętności. Ale najczęściej jak już nie obejrzę na żywo, w prawdziwym czasie gry - nie oglądam wcale.
Tak samo jak nie wracam do żadnych historycznych spotkań nagranych na youtoubie - bez emocji chwili wydają mi się nudne i szkoda mi czasu.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Snooker

A w Masters właśnie ustala się pierwsza półfinałowa para czyli O'Sullivan i Robertson. Z kolei jutrzejsza sesja wieczorna to ćwierćfinał Maguire i Murphy - oj, będzie się działo. Aktualna drabinka w linku poniżej:

http://livescores.worldsnookerdata.com/ ... ndNumber=3
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Snooker

Robertson rozegrał wspaniałe spotkanie - procent wbitych bil kosmiczny. Wreszcie wróciła zdolność do wbijania przez cały stół, wspaniałe odstawne, żadnego zwalniania gry - co ostatnimi czasy zdarzało się Australijczykowi. A jakie znakomite pomysły na rozgrywanie trudnych układów. :::gd:::
Trochę szkoda Cartera - wraca chłop po ciężkiej chorobie do gry - rozegrał bardzo dobre spotkanie z Binghamem - a tu dostaje takie baty od Neila. 6:1.
Bywa tak w snookerze - dużo zależy od dyspozycji dnia. Marco Fu - po bardzo dobrym spotkaniu z Johnem Higginsem- w meczu z Ronniem praktycznie nie zaistniał. I to nie z powodu jakiejś kosmicznej gry O'Sullivana - z powodu własnych błędów.

Półfinały tez grane do 6 wygranych frejmów. Finał - tradycyjnie - do 10.
W sobotę o 14 - el clasico :wink: - czyli Ronnie O'Sullivan- Neil Robertson. Wieczorem Mark Allen- z wygranym z trwającego meczu (Murphy - Maguire), mam nadzieję, ze będzie to Szon.

A właśnie w pierwszym frejmie Szkot wbił 137...

Ed. Kolejny znakomity mecz Robbo i znakomity skalp - O'Sullivan pokonany 6:1. Australijczyk w finale.

Ed.II I byłoby tyle znakomitych meczy Australijczyka. Po fatalnej grze przegrywa finał do Shauna Murphy'ego 2:10.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Snooker

Chyba obowiązkowa lektura dla każdego fana (w szczególności tego pana):

Obrazek

„Niezależnie od tego, jak często go przeklinam, snooker jest grą, którą kocham nad życie”.

Uzależnienie od alkoholu i narkotyków. Ojciec skazany za zabójstwo. Bolesne rozstanie z kobietą życia poznaną na spotkaniu anonimowych narkomanów... Bieganie, które okazało się ucieczką i szansą na lepsze jutro.

Szczera spowiedź legendy snookera Ronniego O’Sullivana. Książka o smutkach i radościach życia – wielkich sukcesach, jak pięć tytułów mistrza świata czy maksymalny brejk wbity w rekordowym czasie, ale też spektakularnych klęskach. Nie tylko tych ponoszonych przy snookerowym stole.

Bezkompromisowa opowieść nietuzinkowego sportowca. Autobiografia człowieka, który zrozumiał, że kiedy dzieje się źle, trzeba znaleźć coś, co nada życiu sens.

Ronnie O’Sullivan – jeden z najlepszych i w zgodnej opinii fachowców najbardziej utalentowany snookerzysta w historii tej dyscypliny. Zawodowcem został w wieku 16 lat, rok później wygrał swój pierwszy profesjonalny turniej snookerowy. Obecnie ma w dorobku pięć tytułów mistrza świata, pięć zwycięstw w prestiżowym The Masters i tyle samo triumfów w UK Championship. Jest także autorem najszybszego maksymalnego brejka, którego wbił w 5 minut i 20 sekund.


Ja już nie mogę się doczekać aż się do niej dorwę :) .
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Snooker

Ciekawie na jaki rachunek zabrakło. rotfl :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Snooker

El Diablo pisze:Ciekawie na jaki rachunek zabrakło. rotfl :wink:
A on ma takie teksty typu "musiałem wrócić do snookera bo trzeba dzieciom opłacić szkołę' :D .
Więc twoje zdanie jak najbardziej wpisuje się.

Nie widziałem że był uzależniony. W ogóle mało wiem o graczach snookera, choć znam nazwiska. I mógłbym patrzeć bez końca; chyba nawet bardziej niż na tenis O_O .
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Snooker

pst pisze:
El Diablo pisze:Ciekawie na jaki rachunek zabrakło. rotfl :wink:
A on ma takie teksty typu "musiałem wrócić do snookera bo trzeba dzieciom opłacić szkołę' :D .
Więc twoje zdanie jak najbardziej wpisuje się.
Dokładnie do tego tekstu się odnosiłem. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Inne sporty”