Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Filmy

hokej pisze:
TomPL pisze: BTW, słyszeliście o czymś takim, np. Tu Był Link Do Lewizny - normalnie piractwo w biały dzień, w białych rękawiczkach - jak to możliwe?!
Serwer w ZEA, kamera w kinie lub wałek u dystrybutora, napisy w prostym programie i do dzieła.
Zastanawiam się czasami co te barany bez wyobraźni będą piracić, jak się nikomu nie będzie opłacało kręcić... .
Zanim z powodu piractwa przestaną kręcić to tych baranów bez wyobraźni już nie będzie na tym padole. Się niech następni tym martwią. To szersza sprawa nie tylko o piratach. :) To modny model postępowania gatunku ludzkiego.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Filmy

hohvar pisze:Za to przed seansem puścili reklamy nowych produkcji: "Polskie g***o" i "Disco polo". Czego to ludzie nie wymyślą...
Nie "ludzie", tylko niezrównany Ryszard "Tymon" Tymański z ekipą. Polecam opowieść o tym, jak powstał pomysł na tytuł filmu:

http://tymontymanski.bloog.pl/id,345373 ... index.html
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Filmy

Ponieważ dopadło mnie wszechobecne przeziębienie oglądnęłam wczoraj dwa filmy Andrieja Zwiagincewa. Obydwa polecam.
Pierwszy to Lewiatan - w zewnętrznej warstwie opowieść o korupcji z antyputinowskim wydźwiękiem, z bardzo ładnym zdjęciami i pięknym krajobrazem. Podobno w Rosji cała afera o to, że film mimo swojego wydźwięku został sfinansowany przez tamtejsze ministerstwo kultury.
A drugi to 'Powrót" - debiutancki film, też bardzo ciekawa opowieść.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Filmy

Tenisówka pisze: A drugi to 'Powrót" - debiutancki film, też bardzo ciekawa opowieść.
"Powrót" rzeczywiście bardzo dobry, choć nieco przytłaczający momentami. Smutny smutkiem rosyjskiej duszy :wink: . Najnowszego nie widziałem.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Filmy

Oscar dla "Idy". Fajnie, serdeczne gratulacje. :::gd:::
Z drugiej strony posłuchałem kilku komentarzy, oj wychodzi polski zaścianek i kompleks.
Oscar to oczywiście jedna z najważniejszych nagród w branży filmowej, ale nie jedyna.
Niestety, czy "stety" bo śmieszne :P, niektórzy uważają, że oto mityczni wielcy Indianie zza wielkiej wody dali maluczkim nam swojego złotego cielca. rotfl Śmieszne, choć może nawet żałosne ...
Do kompletu brakuje teraz wystąpienia B. Komorowskiego i ogłoszenia święta narodowego i dnia wolnego od pracy. :)
Piotr Zelt może dość delikatnie i w sposób mocno zawoalowany, ale dobrze to podsumował w jednym z szybkich wywiadów. ;)
I jakoś nie odebrałem tego jak jakiś akt zazdrości, brzmiało szczerze.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2015, 11:26 przez Vivid, łącznie zmieniany 1 raz.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Filmy

Vivid pisze:Oscar dla "Idy". Fajnie, serdeczne gratulacje. :::gd:::
Z drugiej strony posłuchałem kilku komentarzy, oj wychodzi polski zaścianek i kompleks.
Oscar to oczywiście jedna z najważniejszych nagród w branży filmowej, ale nie jedyny.
Niestety, czy "stety" bo śmieszne :P, niektórzy uważają, że oto mityczni wielcy Indianie zza wielkiej wody dali maluczkim nam swojego złotego cielca. rotfl Śmieszne, choć może nawet żałosne ...
Do kompletu brakuje teraz wystąpienia B. Komorowskiego i ogłoszenia święta narodowego i dnia wolnego od pracy. :)
Piotr Zelt może dość delikatnie i w sposób mocno zawoalowany, ale dobrze to podsumował w jednym z szybkich wywiadów. ;)
I jakoś nie odebrałem tego jak jakiś akt zazdrości, brzmiało szczerze.
Z pewnym dystansem na temat samej gali wypowiedziała się też Kulesza :::gd::: . Zapytana jak jej się podobała uroczystość - powiedziała, że fajnie - no "duży "szoł" telewizyjny jak inne.
Samego Oskara pogratulować :::gd:::.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Filmy

Parę dni temu próbowałem obejrzeć zwycięskiego "Birdmana", ale po 15 minutach odpadłem - amerykański teatr w filmie, zbyt amerykański, pewnie dlatego wygrał. :] Ktoś dał radę obejrzeć?
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Filmy

TomPL pisze:Parę dni temu próbowałem obejrzeć zwycięskiego "Birdmana", ale po 15 minutach odpadłem - amerykański teatr w filmie, zbyt amerykański, pewnie dlatego wygrał. :] Ktoś dał radę obejrzeć?
Nie oglądałam (jeszcze), ale już od kilku dobrych lat moje gusta rozmijają się z tym co ceni "Akademia". Nie zaglądając na Filmweb ciężko mi przypomnieć sobie amerykański film z ostatnich lat który by zrobił na mnie jakieś większe wrażenie :tired: .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
agassi66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: 7 lut 2008, 11:15

Re: Filmy

Udało mi się przebrnąć przez to cudo. Film jest niestrawny. Zrobiony na potrzeby, chyba samego środowiska filmowego i to środowisko na niego głosowało. Według mnie "Whiplash" jest zdecydowanie bardziej uniwersalny w wymowie i dobrze się go ogląda. Nie widziałem jeszcze "Foxcatchera".
Obrazek
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Filmy

Jeżeli chodzi o "Birdman-a" to już sam trailer do filmu jasno mi dał do zrozumienia, że ja tego "dzieła" nie przetrawię.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Filmy

Tenisówka pisze:
TomPL pisze:Parę dni temu próbowałem obejrzeć zwycięskiego "Birdmana", ale po 15 minutach odpadłem - amerykański teatr w filmie, zbyt amerykański, pewnie dlatego wygrał. :] Ktoś dał radę obejrzeć?
Nie oglądałam (jeszcze), ale już od kilku dobrych lat moje gusta rozmijają się z tym co ceni "Akademia". Nie zaglądając na Filmweb ciężko mi przypomnieć sobie amerykański film z ostatnich lat który by zrobił na mnie jakieś większe wrażenie :tired: .
To nigdy nie jest dobry pomysł, żeby oceniać film po 15 minutach, z teatru czy opery chyba nie wychodzisz zaraz po rozpoczęciu? Prawda, TomPL? :wink:
Sam Birdman jest solidną produkcją, ale niekoniecznie nadającą się na Oscara w kategorii najlepszy film. Jednak owszem pod względem gry aktorskiej. Rola Michaela Keatona, a także Edwarda Nortona, którego sobie bardzo cenię, wyborowa. Osobną kwestią są same nominacje do Oskarów. Przebrnąłem przez wszystkie nominowane filmy w różnych kategoriach, jak staram się robić co roku i z całego towarzystwa dla mnie jedynie lekko z amerykańska przekoloryzowany "Snajper" mógłby konkurować z Birdmanem. Ale i tak w tym roku jest lepiej niż w kilku poprzednich latach. Slumdog, Zniewolony czy Operacja Argo to były dopiero pomyłki. A takich perełek jak Piękny umysł oraz American Beauty niestety już się nie tworzy.
Z ostatnim zdaniem Tenisówki również nie mogę się zgodzić. Nie wiem o jakiego rodzaju wrażenia artystyczne Ci chodzi, czy taki film, który na długo zapamiętasz, czy który Tobą wstrząśnie i nie da zasnąć, ale polecam jeden z lepszych thrillerów ostatnich lat - Labirynt, a w kategorii dramat - "Witaj w klubie" czy "Still Alice".
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Filmy

McGyver pisze:To nigdy nie jest dobry pomysł, żeby oceniać film po 15 minutach, z teatru czy opery chyba nie wychodzisz zaraz po rozpoczęciu? Prawda, TomPL? :wink:
Z teatru zdecydowanie trudniej wyjść. :]
Nic nie poradzę, że po tych 15 minutach poczułem wręcz fizyczną niechęć do dalszego oglądania tego filmu. Mój organizm odmówił dalszej współpracy z umysłem kinomana. Może to było wynikiem jakiegoś zmęczenia albo jakiegoś innego wypadku? I może nawet to było zaraźliwe, bo moja małżonka zareagowała identycznie.
Dodam, że nic nie piłem, ani przed, ani w trakcie. :wink:
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Filmy

TomPL pisze:
McGyver pisze:To nigdy nie jest dobry pomysł, żeby oceniać film po 15 minutach, z teatru czy opery chyba nie wychodzisz zaraz po rozpoczęciu? Prawda, TomPL? :wink:
Z teatru zdecydowanie trudniej wyjść. :]
Nic nie poradzę, że po tych 15 minutach poczułem wręcz fizyczną niechęć do dalszego oglądania tego filmu. Mój organizm odmówił dalszej współpracy z umysłem kinomana. [...]
Dodam, że nic nie piłem, ani przed, ani w trakcie. :wink:
No i mamy odpowiedź na to pytanie.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Filmy

Birdman był zdecydowanie najlepszy. Widziałem 5 z 8 nominowanych filmów i dla mnie zasłużenie Birdman. Whiplash... Postać łysego przerysowana, to miał być film z życia wzięty, a pan nauczyciel terrorysta ze swoimi metodami przekraczania granic to postać rodem z science-fiction. Tylko Andrew miał odwagę mu przywalić? Serio ? Nie kupuje tego. Snajper fajny i tyle. Grand Budapest hotel film o niczym. Gra tajemnic oparta na faktach ? Ciekawe jakich, bo enigma z tego co wiem to polska domena. Reszty nie widziałem. Dziwi mnie brak Gone Girl, dla mnie hit tego roku.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Filmy

Madox pisze:Gra tajemnic oparta na faktach? Ciekawe jakich, bo enigma z tego co wiem to polska domena.
Zasada jest prosta- jak dbasz tak masz. Nasi wolą kręcić filmy, w których w zasadzie plują w twarz innym Polakom. Skoro my nie cenimy własnych dokonań to ktoś je sobie przywłaszczy.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Filmy

Ostatnio wybrałem się na Loft, typowe luźne kino, ale sensownie nakręcone i pomyślane, dobrze się ogląda.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Filmy

Mnie Birdman mocno zmęczył. Obejrzałem do końca bo czytając zachwyty wielu ludzi spodziewałem się pod koniec czegoś co mocno poprawi ogólne ocenę, niestety się nie doczekałem. Chociaż scena finałowa nie najgorsza to ciągle za mało.

Snajper. Kiedy widzę amerykańskie filmy wojenne o ich super-herosach to zawsze mam przed oczami te ściany reklam propagandowych jakie serwują swoim obywatelom. Jeśli ktoś nie wie o czym mówię to w skrócie - "wstąp do wojska, będziesz super gościem". Mimo wszystko film do obejrzenia, nie przysypiałem.

Whiplash - według mnie najlepszy z wymienionej trójki. Czasami przerysowany ale dało się to przełknąć. Aktorzy fajnie zagrali, psychol-nauczyciel mnie akurat nie dziwił, a nawet z nim sympatyzowałem. Artyści mają nieraz świra.

Ostatnio oglądałem Służby Specjalne. Film mający nieco ukazać co się dzieje w polskim światku biznesowo-polityczno-wojskowym. Dość mocny, na ile prawdziwy ciężko ocenić. Na pewno niektóre sytuacje dają do myślenia. Według mnie niezły.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmy

Ostatnio często oglądam filmy wieczorami, ale jakoś te "nowości" mnie załamują.

Zbuntowana
Boże że ty widzisz że takie filmy kręcą i nie grzmisz. Straciłem 2h życia. JA nie mam nic przeciwko kinie S-F, wręcz je lubię, ale to coś to jest zbrodnia przeciw kinematografii.
2/10 (to i tak na wyrost.)

Źródło nadziei
Dość swobodne tłumaczenie tytułu "water diviner". :D Film z Russellem Crowe, to się spodziewałem przynajmniej przyzwoitego kina. No i jest przyzwoite: Dobre zdjęcia, sceneria, ciekawy w sumie temat i ... nudy. Miał być film romantyczny, o miłości ojcowskiej, a wyszło naciągane kino z czarno/białymi bohaterami. Niby dramat, ale jakoś nie przekonuje.
5/10 może 6/10

Exodus: Bogowie i królowie
Jakbym wiedział, że to kolejny film o Mojżeszu, to bym nie obejrzał. Pewnie dla "starszych braci w wierze" to 10 na 10, ale dla mnie to trochę oklepane łagodnie rzec ujmując. Wiadomo że mu się uda uciec od tych niedobrych Egipcjan i że morze się rozstąpi.
5/10

IDA!
Niech mi ktoś wytłumaczy czemu to ma Oskara? Czemu się tak wszyscy tym filmem zachwycają ?? Ja to widzę tak: film czarno-biały, kamera statyczna, nic się nie dzieje, słaba gra aktorska ... ale o co chodzi? Jeśli film dostał Oskara, za to że jest o represjonowanych Żydach, to powinno go dostać "Pokłosie". Film jeszcze bardziej jeździł po Polakach a do tego sama fabuła dużo ciekawsza. Bez cienia ironii.
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Filmy

Widget - jeśli zabierasz się za filmy typu "Zbuntowana", "Źródło nadziei" czy "Exodus", to trudno, by podobała Ci się "Ida". Bez urazy, zupełnie inna półka. I niech przynajmniej na naszym forum nie powiela się głupiej łatki "filmu o represjonowanych Żydach". To film o powikłanym polskim losie, losie ludzi od wieków żyjących w multinarodowym tyglu, wśród Niemców, Rosjan, Żydów, Ukraińców, Białorusinów, żeby wymienić tylko te najliczniejsze narodowości. Homogeniczność narzucona nam w latach 1939-1946 brutalnie przecięła te splecione losy, pokazane tutaj w wysumblimowanej, subtelnej i niezwykle estetycznej formie.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmy

wwojtek pisze:Widget - jeśli zabierasz się za filmy typu "Zbuntowana", "Źródło nadziei" czy "Exodus", to trudno, by podobała Ci się "Ida". Bez urazy, zupełnie inna półka. I niech przynajmniej na naszym forum nie powiela się głupiej łatki "filmu o represjonowanych Żydach". To film o powikłanym polskim losie, losie ludzi od wieków żyjących w multinarodowym tyglu, wśród Niemców, Rosjan, Żydów, Ukraińców, Białorusinów, żeby wymienić tylko te najliczniejsze narodowości. Homogeniczność narzucona nam w latach 1939-1946 brutalnie przecięła te splecione losy, pokazane tutaj w wysumblimowanej, subtelnej i niezwykle estetycznej formie.
Nie napisałem, że to jeden i ten sam gatunek filmów, jeśli się nie mylę :) Na dwóch byłem w kinie, bo miałem darmowe bilety, jeden obejrzałem losowo z komputera, a jeden bo dostał Oskara. Nie oglądałem z jakiegoś zaplanowanego klucza.

"Ida" to faktycznie inna półka, jeśli chodzi o gatunek filmu, ale jeśli chodzi o całokształt - o odbiór obrazu jako całości, to dla mnie ma niedaleko do "Zbuntowanej" . Tam nie ma żadnego tygla wielonarodowego. Tygiel jest taki sam jak w "Pokłosiu". Żadnej estetycznej formy, żadnego wysublimowania. Chyba, że zabieg brak koloru + statyczna kamera to już jest sztuka.
Gdyby nie wątek żydowski, to o tym filmie to by nie dostał Oskara i nikt by o nim nie usłyszał. JA nawet nie mam o to pretensji, byle żeby ten film coś wnosił do kinematografii, a ten film to dno.

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”