Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Filmy

Gary pisze:
WarriorsOfAden pisze: Dla mnie efektów też może nie być, a właśnie scenariusz mi nie przypadł do gustu.
A co konkretnie? Brak cycków? rotfl To, że wszystko toczyło się w jednym pomieszczeniu?
Gary, brak cycków w filmie to minimum 3 pkt. w dół. Chyba że cycki są brzydkie, wtedy minus 5pkt.
Za plenery też odejmuje się ze 2pkt.
Także maksimum to 5/10, przy braku cycków bo jak są ale do bani to można bardziej wtopić ... rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
jaccol55
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 21 mar 2008, 13:27

Re: Filmy

Pojawił się w końcu "Kinematograf" Bagińskiego, po bardzo długim okresie wyczekiwania. Polecam! :)

Kinematograf (Klik!)
Awatar użytkownika
buka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 21 lut 2011, 10:25

Re: Filmy

To ja tak na szybko...


David Finher
Gra
Fight Club
7


David Lynch
Prosta historia
Zagubiona autostrada
Dzikość serca
Blue Velvet
Głowa do wycierania
i oczywiście Twin Peaks :::ghst:::


Jean-Pierre Jeunet
Delicatessen
Miasto zaginionych dzieci
Obcy: Przebudzenie
Amelia - ....i ten krasnal...


Chan-wook Park
Pan Zemsta ::2guns::
Pani Zemsta ::2guns::
Oldboy ::2guns::

Ridley Scott
American Gangster - Russel Crowe :::cldno9:::
Helikopter w ogniu
Gladiator - :) :::cldno9:::


Kazimierz Kutz
Sól ziemi czarnej
Perła w koronie
Paciorki jednego różańca
Śmierć jak kromka chleba
Pułkownik Kwiatkowski


Lars von Trier
Dogville
Tańcząc w ciemnościach
Idioci
Królestwo

Clint Eastwood
Bez przebaczenia
Północ w ogrodzie dobra i zła
Kosmiczni kowboje - oby wszyscy faceci starzeli się w taki sposób ;-)
Rzeka tajemnic - Sean Penn :::cldno9:::
Za wszelką cenę - film który wżarł mi się w głowę...


Brian Singer
Podejrzani - z genialnym Spaceyem

Curtis Hanson
Tajemnice Los Angeles - Spacey .... eh i Russel Crowe :::cldno9:::
Cudowni chłopcy

Frank Darabont
Skazani na Shawshank
Zielona Mila


Michał Waszyński
Będzie lepiej
Włóczęgi

i inne....
Labirynt Fauna - Guillermo del Toro
4. piętro - Antonio Mercero - uśmiech przez łzy...
K-PAX - Iain Softley - i Spacey po raz kolejny
Lot nad kukułczym gniazdem - Milos Forman i Jack :::cldno9:::

Ufff... :)
obecne NTRP 2.7264 --> planowane NTRP 3.1415
LeBron
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 19 cze 2010, 08:54
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Filmy

Dzisiaj oglądałem Fast Five, film mnie nie zawiódł. Dobry jak wszystkie części, dobra obsada, niezłe fury i kobiety. Akcja, prędkość i muzyka wszystko dobrze skomponowane. Niektórzy mogą narzekać na brak nielegalnych wyścigów tak jak to było w pierwszej części ale i tak film zbiera pochwały.
"Lato w amerykańskich kinach oficjalnie rozpoczęte! Po słabszej niż w poprzednich latach wiośnie, pierwszy weekend gorącego sezonu ruszył z kopyta. "Szybcy i wściekli 5" zdominowali rynek kinowy uzyskując wpływy w wysokości 83,6 mln dolarów. To więcej niż wszystkie pozostałe filmy pierwszej dziesiątki razem wzięte. Co więcej piąta część okazała się najbardziej imponująca pod względem otwarcia spośród wszystkich dotychczasowych. Tym samym jest już pewne, że szósta część również powstanie. "

Polecam.
"Fanatyzm jest jedyną siłą woli, którą mogą osiągnąć także słabi i niepewni."
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Filmy

Jakiś czas temu obejrzałem sobie "Człowieka, który gapił się na kozy" w doborowej obsadzie z Georgem Clooneyem, Jeffem Bridgesem, Kevinem Spacey i Ewan McGregorem i już wiem, skąd jeden forumowicz brał swoje ciekawe pomysły w temacie o teoriach spiskowych. W sumie wszystko się zgadza, ten film to komedia i tamte posty też.

Co do filmu... Opowiada on o dziennikarzu, który w poszukiwaniu tematu (a jednocześnie z rozpaczy po odejściu narzeczonej) wyrusza do Kuwejtu, by dalej udać się do Iraku. W Kuwejcie poznaje człowieka, który twierdzi, że był członkiem Armii Nowej Ziemi, czyli jednostki armii amerykańskiej, która miała walczyć umysłem, a nie bronią. Żołnierzy szkolono w przechodzeniu przez ściany, rozpraszaniu chmur wzrokiem, byciu niewidzialnym i jeszcze innych pożytecznych umiejętnościach. Rzeczony dziennikarz przyłącza się do tego gościa i w dalszą podróż wyruszają razem...

Film to naprawdę zabawna czarna komedia, świetnie się bawiłem.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Filmy

LeBron pisze:Dzisiaj oglądałem Fast Five, film mnie nie zawiódł. Dobry jak wszystkie części,
Wybrałem się wczoraj do kina. Film poprawny ale bez szału. To już nie to co pierwsze 2-ie części czy nawet 4-ta. Czegoś brakowało, jakiś niedosyt. Ale generalnie film można zobaczyć.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
buka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 21 lut 2011, 10:25

Re: Filmy

To ja polecę " Świnki" w reż. Roberta Glińskiego ( film dość stary, lecz dopiero niedawno znalazł dystrybutora i wchodzi do kin 20 maja ).

Od razu ostrzegam, że to mocne kino. I raczej nie dla każdego. Ale warto.
obecne NTRP 2.7264 --> planowane NTRP 3.1415
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Filmy

buka pisze:To ja polecę " Świnki" w reż. Roberta Glińskiego
Trailer dobry, może być ciekawe kino.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
buka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 21 lut 2011, 10:25

Re: Filmy

Dziś wieczorem na TV4 - prawdziwie męskie kino: Ojciec Chrzestny :)
obecne NTRP 2.7264 --> planowane NTRP 3.1415
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Filmy

buka pisze:Dziś wieczorem na TV4 - prawdziwie męskie kino: Ojciec Chrzestny :)
Uniwersalne, moim zdaniem to Best of the Best*, począwszy od genialnego scenariusza, odtworzenia klimatu, genialnej gry aktorów, po wyśmienitą reżyserię.
To film który mogę oglądać za każdym razem kiedy się pojawi, zresztą posiadam go również.

*najlepszy z najlepszych
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
LeBron
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 19 cze 2010, 08:54
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Filmy

No to tak, byłem dzisiaj w kinie na "Piraci z Karaibów:Na nieznanych wodach" Humor na poziomie poprzednich części. Są momenty kiedy Jack potrafi widza rozbawić. Brak jest widowiskowych bitew morskich. Coś o głównym aktorze Johnnym Deppie(podobno zapłacili mu ponad 50mln). On tu nie gra głównej roli. On jest całym tym filmem. Jednym słowem kiepski reżyser dość słaby film, moim zdaniem przekombinowali trochę, 3D gdzie? chyba tylko w czasie reklamy.Myślę że i tak film zarobi grube miliony ale większość ludzi pójdzie bo jest w 3D i by zobaczyć w akcji Jacka. Jednak 1 i 2 część była najlepsza ta jest może minimalnie lepsza od 3. Ale i tak warto obejrzeć ale bez 3D.
"Fanatyzm jest jedyną siłą woli, którą mogą osiągnąć także słabi i niepewni."
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Filmy

Jutro się wybieram na ten film, podoba mi się ta trylogia, ale trzeba być szczerym. 70% jak nie więcej sukcesu ten film zawdzięcza Deppowi. Humor, wyrazistość, rola. Reszta to może jest widowiskowość i muzyka. Jeśli film jest nie gorszy niż część trzecia, to będę zadowolony.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Filmy

Ja polecam film "Tożsamość" (Unknown) z Liamem Neesonem. Bardzo dobry thriller z ciekawą intrygą. Film utrzymany w klimatach "Uprowadzonej" (też rewelacyjny film akcji!) z tym samym aktorem w roli głównej, ale mniej akcji (mordobicia) a więcej tajemniczości. Streszczając tylko po krótce: Doktor Martin Harris (Liam Neeson) budzi się po wypadku samochodowym w Berlinie i odkrywa, że jego żona (January Jones) go nie rozpoznaje, a jego tożsamość przyjął inny mężczyzna (Aidan Quinn).

Ja się na tym filmie nie nudziłem. Premiera w Polsce była 6 maja. To naprawdę nie byle jaki film. Polecam gorąco :)

http://www.filmweb.pl/film/To%C5%BCsamo ... 011-536768 link do Filmwebu
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmy

Wczoraj byłem na filmie "Baby są jakieś inne". Jak ktoś ma dystans do siebie i do innych, to polecam, można się porządnie pośmiać :D .
Są opcje mocno przerysowane, ale i są opcje dobrze oddane :) .

A i panowie, od razu przygotujcie się, że po filmie usłyszycie mnóstwo pytań od płci pięknej rotfl.
Obrazek Speed Graphene MP
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Filmy

Na ten film koniecznie chcę pójść. Koterski zawsze jest dla mnie tym reżyserem, którego filmy trzeba koniecznie zobaczyć. Trochę szkoda, że M. Kondrat nie gra, dlatego tym bardziej chcę zobaczyć jak sobie Więckiewicz poradził :).
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Filmy

PitS pisze:Uniwersalne, moim zdaniem to Best of the Best*, począwszy od genialnego scenariusza, odtworzenia klimatu, genialnej gry aktorów, po wyśmienitą reżyserię.
To film który mogę oglądać za każdym razem kiedy się pojawi, zresztą posiadam go również.
Przeoczyłem ten wpis, zgadzam się w 100% :).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
lion_dragon
Weteran
Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 21 lut 2010, 11:02

Re: Filmy

Tyle już w swoim życiu filmów widziałem, że ciężko jest spełnić moje oczekiwania odnośnie ich poziomu. Wciąż jednak szukam takich perełek brnąc we frustracji przez morze różnorakiej produkcji i od czasu do czasu szczęście mi sprzyja. Jako, że spektrum moich zainteresowań jest bardzo szerokie, tak więc dzisiaj chciałbym się podzielić uwagami dotyczącymi trzech bardzo odmiennych filmów w tematyce, jednakże każdy z nich zatrzymał mnie na moment podczas ich oglądania i czymś zachwycił.

Pierwszy z nich to „Primer” 2004. Film godny polecenia każdemu, kto uwielbia myśleć i śledzić zawiłości rozmaitych wydarzeń i ich zależność przyczynowo-skutkową. Debiutancki obraz, nakręcony przy niskim budżecie, a jednak ma w sobie to coś, co powoduje, że zapada w pamięci. Akcja rozwija się powoli, lecz później ciąg zdarzeń jest coraz bardziej nieprawdopodobny i coraz trudniejszy w śledzeniu. Ciężko jest o tym filmie pisać konkrety, gdyż nie chcę zepsuć niespodzianki, jaką w sobie kryje i pozwolić każdemu na indywidualne odkrycie jego głębi. Zachęcam do obejrzenia będąc wypoczętym intelektualnie :).

Kolejny film to „Collateral” 2004. Tom Cruise nie należy do moich ulubionych aktorów, jednakże doceniam sposób jego gry i w tym filmie dobrze mi się go oglądało. Uwielbiam takie elementy – mroczne miasto, pełne napięcia sytuacje, psychologiczną wiarygodność i inteligentnie budowaną relację głównych bohaterów oraz moim zdaniem rewelacyjne ujęcia kamery. To wszystko nadaje temu filmowi niesamowity klimat. Oczywiście jest to kino akcji, gdzie rzadko udaje się obejść bez kilku logicznych nieścisłości, lecz w ostatecznym rozrachunku moje emocje były bardzo pozytywne po jego zobaczeniu. Lubię takie pozytywne zaskoczenia odnośnie filmów, w stosunku do których nie spodziewam się aż tak wiele, a tu nagle zaoferowany mi jest ponadprzeciętny poziom.

Na koniec zostawiam sobie film, który zrobił na mnie największe wrażenie.

After the Wedding” 2006 – jest obrazem o ludzkich emocjach, decyzjach i ich wpływie na nasz los. Historia jest stosunkowo skomplikowana, lecz ukazywana jest w niesamowitej prostocie przekazu. Pewne sceny mają charakter symboliczny i przekazują tak skondensowany ładunek emocjonalny, że trudno zostać wobec nich obojętnym (np. scena z psującym się zamkiem błyskawicznym). Obraz ten pokazuje meandry ludzkiej psychiki oraz charakteru – ukazuje, jak ważna jest dojrzałość w życiu i branie odpowiedzialności za własne decyzje. Zawsze jak mam do czynienia z takimi „ciężkimi” filmami stosunkowo długo zabieram się za ich oglądanie, gdyż ciężko jest w moim subiektywnym odczuciu znaleźć odpowiednią równowagę pomiędzy wagą informacji, a sposobem jego przekazu. Najczęściej ukazując takie problemy wpada się w patos, lub inne wielkie słowa – trudno jest odnaleźć świeżość. W tym filmie ta równowaga jest moim zdaniem zachowana idealnie. Historia mnie na tyle wciągnęła i czekałem na dalszy rozwój wypadków, że nawet nie denerwowały mnie czasami niestabilne ujęcia kamery i celowe przeskoki klatek. Co dziwne nawet wydawało mi się, że nadaje to specyficznego uroku dla tego dzieła.

Rzadko mi się to zdarza, lecz byłem nim zachwycony.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Filmy

lion_dragon pisze:Na koniec zostawiam sobie film, który zrobił na mnie największe wrażenie.

„After the Wedding” 2006
Zainteresowałeś mnie i na pewno po niego sięgnę. Już od dłuższego czasu staram się wynajdywać filmy inne od Made in USA. Filmy stamtąd z roku na rok są coraz głupsze (zdarzają się wyjątki, chodzi mi o ogólną tendencję).

A już najbardziej wkurza mnie to, jak Amerykanie robią swoje wersje dobrych filmów.
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Filmy

TadX, a oglądałeś taki Hiszpański film jak Celda 211? Albo Niemiecki Das Experiment? Polecam, może Ci się spodobać. Albo naprawdę klimatyczny, rosyjski film Vozvrashchenie (Powrót)? Warto.

Z nowszych nie amerykańskich filmów polecam Ci Un Prophète, francuski fenomenalny film.

Wczoraj wieczorem zobaczyłem jedne z nowszych, "Jestem Bogiem" i "Kod Nieśmiertelności", jestem po obejrzeniu tego drugiego i w trakcie pierwszego, co mogę powiedzieć o tym drugim... no nie przypadł mi, za dużo tam fantasy, niespójności i błędów. Ogólnie to zaliczyłbym go do filmów z kategorii: "jeśli Ci się nudzi, nie chcesz oglądać Rambo, ale masz ochotę na coś lepszego i głębszego, to dobrze trafiłeś". Moja ocena, 7-/10


EDIT: TadX, zapomniałem jeszcze o jednym... jednym z lepszych filmów jakie widziałem, aczkolwiek nie jest to film dla wszystkich, sceny, przedstawienie w taki sposób wojny, film jest ciężki. Rosyjski film z 85 roku Idi i smotri, chyba nawet pisałem tu kiedyś o nim. Film obowiązkowy dla każdego kogo interesują filmy.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Filmy

Dzięki WoA :). Na pewno skorzystam :). Tak szukam teraz jakichś dobrych filmów.

Ostatnio obejrzałem sagę "Death Note". Kino inne od tego, co zazwyczaj widzimy. Mi się nawet podobało. Ostatnia część może taka troszkę słabsza, ale ogólne wrażenie dla mnie jest bardzo pozytywne.

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”