Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Przyszłość i zakres forum

Nie wydaje mi się Kolt by ktoś się miał obrazić, nie martw się, nas to nie dotyczy. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Przyszłość i zakres forum

Ponieważ zaraza roznosi się już na całe forum proszę o otworzenie "Limerycznych Dyskusji Społeczno-Politycznych".
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Przyszłość i zakres forum

Tak, literackie Noble się posypią. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przyszłość i zakres forum

Wydaje mi się, że kolt poruszył dość istotną kwestię jeśli chodzi o nowych użytkowników, więc i przyszłość forum. I to już nie chodzi o ludzi z silnym czy słabym charakterem, bo wiadomo, że silnemu będzie łatwiej odnaleźć się w nowym środowisku, dość hermetycznym. Jak ktoś loguje się na forum tenisowym to oczekuje, że w tym miejscu podyskutuje o tenisie w sposób poważny, a tu co chwilę z lodówki wyskakuje sernik. Myślę, że administracja powinna popracować nad takimi pozatenisowymi i nie mającymi żadnego sensu/przesłania postami-zaczepkami. Raz na jakiś czas to aż tak nie razi, ale ciągłe wałkowanie ani nie śmieszy ani nie ciekawi, zwyczajnie nudzi. Dodam, że zazwyczaj jest to maksymalny offtop nie polegający na dodaniu czegoś małym druczkiem po arcy-merytorycznym poście, są to pojedyncze posty nie wnoszące w forum żadnego bogactwa. Bez owijania w bawełnę, tak, chodzi tutaj głównie o Vivida (ale nie tylko), który potrafi pisać o tenisie i o życiu w sposób ciekawy i sensowny, jego analizy są zazwyczaj niezwykle mądre, a spostrzeżenia trafne. Ale to jak mu się chce, kto jest stałym bywalcem forum wie, że Vivid jest nie tylko szkodnikiem-spamerem, ale też cennym użytkownikiem tego forum, znającym się doskonale na tenisie. Dlatego myślę, że dla dobra forum, administratorzy powinni z użytkowników wyciągać to, co najlepsze, a tym samym wszelkie offtopy powinny być szybciej ucinane, a posty nie dotyczące tematu kasowane.
Druga sprawa to już moje osobiste spostrzeżenie. Jest Plebiscyt, który ma ciekawy punkt - "zaginiony w akcji". I takimi zaginionymi są niestety członkowie administracji tego forum - Gary i Obiektyw. Może jest to sytuacja wyjątkowa, przejściowa i wiemy, że na posterunku dość intensywnie stoją wyczesany i ED, ale ... czy nie czas, aby powiększyć to grono? Nikogo chyba nie zdziwi jeśli napiszę, że w administracji przydałaby się kobieca ręka. Myślę, że należy zastanowić się nad tym czy użytkowniczka, która spędza na forum dużo czasu, jeździ na TFy, ma dużo swoich pomysłów, wychodzi z ciekawymi inicjatywami a przy tym jest mało konfliktową osobą, do tego kobietą, ktorej zwyczajnie się ufa nie wprowadziłaby w to forum trochę więcej spokoju a może i świeżości? Tak, mam na myśli oczywiście Elf.
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Przyszłość i zakres forum

Ania pisze:Myślę, że administracja powinna popracować nad takimi pozatenisowymi i nie mającymi żadnego sensu/przesłania postami-zaczepkami. Raz na jakiś czas to aż tak nie razi, ale ciągłe wałkowanie ani nie śmieszy ani nie ciekawi, zwyczajnie nudzi.
Zgadzam się. Trudno jednak wyznaczyć granicę między poszczególnymi "światami" tak aby wszyscy byli zadowoleni.
Ania pisze:Dlatego myślę, że dla dobra forum, administratorzy powinni z użytkowników wyciągać to, co najlepsze, a tym samym wszelkie offtopy powinny być szybciej ucinane, a posty nie dotyczące tematu kasowane.
Myślałem nad czyszczeniem tematów z OT ale nie wszyscy są fanami takiego rozwiązania. Nie każdy temat wymaga też takiej... pielęgnacji.
Myślę że zgłaszanie ciągnących się "przepychanek" byłoby najlepsze...
Ania pisze:Druga sprawa to już moje osobiste spostrzeżenie. Jest Plebiscyt, który ma ciekawy punkt - "zaginiony w akcji". I takimi zaginionymi są niestety członkowie administracji tego forum - Gary i Obiektyw. Może jest to sytuacja wyjątkowa, przejściowa i wiemy, że na posterunku dość intensywnie stoją wyczesany i ED...
Obiektyw pracuje zakulisowo. To czego nie widać na forum, widać w dzienniku moderacji. Gary faktycznie jest zawalony pracą obecnie.
Ania pisze:...czy nie czas, aby powiększyć to grono? Nikogo chyba nie zdziwi jeśli napiszę, że w administracji przydałaby się kobieca ręka.
Elf ma uprawnienia moderacyjne w działach, które ją interesują. Ale to tylko ułamek jej pracy bo to co wnosi na forum jest nie do przecenienia.
Ania pisze:Myślę, że należy zastanowić się nad tym czy użytkowniczka, która spędza na forum dużo czasu, jeździ na TFy, ma dużo swoich pomysłów, wychodzi z ciekawymi inicjatywami a przy tym jest mało konfliktową osobą, do tego kobietą, której zwyczajnie się ufa nie wprowadziłaby w to forum trochę więcej spokoju a może i świeżości? Tak, mam na myśli oczywiście Elf.
Wiesz Aniu, gdybyś wraz z Tenisówką dołączyła do Elf i zasiadła wraz z nimi na stołkach Adminów to ja bym chętnie ustąpił i zajął się tylko kwestiami bardziej przyziemnymi - pisaniem o sprzęcie i okazyjnym poprawianiem literówek etc. (jako moderator lokalny) lub w ogóle zmienił status na użytkownika i tylko pisał na temat sprzętu.

Może Wasze kobiece podejście pozwoliłoby osiągnąć nową jakość na forum?
Musiałybyście zacząć od przerobienia Regulaminu aby Wasz pomysł na to miejsce mógł funkcjonować.

Przemyślcie to, macie moje pełne wsparcie. ::!vgoodv!::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Przyszłość i zakres forum

El Diablo pisze: gdybyś wraz z Tenisówką
Oraz Majorką może?
8:7 40:15
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Odp: Re: Przyszłość i zakres forum

wwojtek pisze:
El Diablo pisze: gdybyś wraz z Tenisówką
Oraz Majorką może?
Już jestem zaszczycony że mogę pisać pod Elfim nadzorem i pomysłem.
Pomysł dokooptowania takiej reprezentacji doskonały, kiedyś się już pojawił, ale chyba było za wcześnie.

Wysłane z mojego Xino Z25 X2 przy użyciu Tapatalka
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Przyszłość i zakres forum

A może wprowadzić ograniczenie: np 3 tematy bez limitu postów na dobę? "Spamer" musi się zastanowić ponieważ od godz 00:00 do 23;59,99sek ;) może się udzielać w trzech tematach. Skończą się wtedy nieprzemyślane dopiski do każdego tematu! Większość z forumowiczów nawet nie zauważy limitu. Proszę się nie gorączkować. To jest tylko pomysł. Uważam że wart rozważenia.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Przyszłość i zakres forum

Pamiętam, jak Panie wchodząc tutaj wniosły powiew świeżości. Ten pomysł jest moim zdaniem bardzo dobry. Na pewno dobrze by moderowały dyskusje i je kreowały. Pytanie tylko, czy same zainteresowane wyrażą chęć ;).
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyszłość i zakres forum

wwojtek pisze:
El Diablo pisze: gdybyś wraz z Tenisówką
Oraz Majorką może?
O nie - Majorka to osobnik wolny, niezależny i samorządny. :wink: Całkowicie pojedynczy.
Taki - wolny elektron. rotfl Krąży sobie, ale za bardzo zbliżać się nie lubi. I tak ma zostać. Ale dzięki, Słoneczka. :giv_hrt:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Przyszłość i zakres forum

Majorka pisze:
wwojtek pisze:
El Diablo pisze: gdybyś wraz z Tenisówką
Oraz Majorką może?
O nie - Majorka to osobnik wolny, niezależny i samorządny. :wink: Całkowicie pojedynczy.
Taki - wolny elektron. rotfl Krąży sobie, ale za bardzo zbliżać się nie lubi. I tak ma zostać. Ale dzięki, Słoneczka. :giv_hrt:
Miałem napisać że Majorka jest za cwana żeby się dać tak zaprząc. rotfl Ale była szansa że coś łyknęła i straci na chwilę kontrolę. :wink:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Przyszłość i zakres forum

Ania pisze:Tak, mam na myśli oczywiście Elf.
Zaraz bym bana za tzw. "aferę sernikową" dostał, regresywnie. WETO! :::jezor:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyszłość i zakres forum

Vivid pisze:
Ania pisze:Tak, mam na myśli oczywiście Elf.
Zaraz bym bana za tzw. "aferę sernikową" dostał, regresywnie. WETO! :::jezor:::
Sama groźba tego, że taki ban może być może by Cię w ryzach trzymała rotfl .
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Przyszłość i zakres forum

Jakuboto pisze:
Vivid pisze:
Ania pisze:Tak, mam na myśli oczywiście Elf.
Zaraz bym bana za tzw. "aferę sernikową" dostał, regresywnie. WETO! :::jezor:::
Sama groźba tego, że taki ban może być może by Cię w ryzach trzymała rotfl .
Ale naiwniak :lol: :::gd:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyszłość i zakres forum

Vivid pisze:
Jakuboto pisze:
Vivid pisze:
Ania pisze:Tak, mam na myśli oczywiście Elf.
Zaraz bym bana za tzw. "aferę sernikową" dostał, regresywnie. WETO! :::jezor:::
Sama groźba tego, że taki ban może być może by Cię w ryzach trzymała rotfl .
Ale naiwniak :lol: :::gd:::
I tylko wojskowa komenda wciągnij brzuch Elf idzie rotfl .

A co do świeżej krwi w gronie adminów, to takie zmiany często są korzystne, szczególnie jeśli ktoś z obecnych adminów ma cięższy okres w życiu i mniej czasu poświęca forum.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Przyszłość i zakres forum

Proszę nie wykolejać tematu. Dajcie Paniom pomyśleć na spokojnie, bez ciśnienia. Poparcie ludu mają.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Przyszłość i zakres forum

Hmm...

ED to wie, że ja technicznie trochę tego wszystkiego nie ogarniam. :D
Ale co do jednego myślę, że baba w takim gronie ma sens - jak ktoś rozrabia i go panna (czy mężatka ;) ) upomni, to ciut głupio się zrobi i może na dłużej zapamięta. ;)

Poza tym jedyna propozycja na razie padła od Ani. :P

Vivid...
Nie mogę już patrzeć na mój sernik, słuchać o nim, nie chce mi się wchodzić do kuchni. Dla dobra mojego otoczenia - zbastuj... :rolleyes:
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przyszłość i zakres forum

Ale o czym tak naprawdę myśleć. Moja swobodna myśl dotyczyła Elf, ponieważ jest kobietą na forum, którą widać. Mnie ostatnio na forum widać nie było, choć wchodziłam i czytałam codziennie, a u władzy powinny być osoby widoczne i godne zaufania, przede wszystkim aktywne i dobrze znane innym użytkownikom. Baba w zarządzie jest potrzebna także z tego względu, że przy podejmowaniu różnych decyzji ma ona często zupełnie inne spojrzenie, pewnie mniej surowe, ale za to ludzkie, poza tym nie oszukujmy się, naukowo już udowodniono, że kobieta od mężczyzny mądrzejsza jest :wink: . Nie poparłabym pomysłu, aby kobiety zawładnęły tenisnetem, to nie zmieniłoby nic na lepsze, ale gdyby kobieta oficjalnie zasiliła i wsparła panów to już wyglądałoby lepiej. Dlatego zaproponowałam Elf i nie miałam na myśli nikogo poza tym, a już tym bardziej nie miałam na myśli, aby wymieniać kogoś z WS na stałe. Ed i wyczesany są podstawą tego forum i w dużej mierze to dzięki wam chłopaki jest tutaj względnie czysto i porządnie (względnie, bo wiadomo, że nigdy nikogo nie da się zadowolić w 100%), Obiektyw działa w sposób cichy i ja wam wierzę, a Gary zniknął, ale wiadomo, że w życiu każdego człowieka są takie momenty, że nie jest w stanie oddać się czemuś w większym stopniu, dlatego też nie uważam, że trzeba kogoś z zarządu usuwać, ale należy pomyśleć o świeżej krwi, stąd moja propozycja - Elf, co całym sercem podtrzymuję i popieram.
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Przyszłość i zakres forum

Ania pisze:Nie poparłabym pomysłu, aby kobiety zawładnęły tenisnetem...
A mogło być tak pięknie... :hanky:
Ania pisze:...należy pomyśleć o świeżej krwi, stąd moja propozycja - Elf, co całym sercem podtrzymuję i popieram.
Elf od jakiegoś czasu jest obecna jako moderator wybranych, dodam przez zainteresowaną, fragmentów forum. Kiedy stwierdzi, że jest gotowa na całość nie będę stał na przeszkodzie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Przyszłość i zakres forum

Generalnie to nie wiem czy wybieranie sobie administracji przez forumowiczów jest dobrym pomysłem. To raczej winna być decyzja samej administracji. Ale pogadać sobie można, najwyżej wyjdzie z tego jakaś kolejna awantura, punktów zapalnych jest wiele, czyli normalka. :twisted: :)

Elf, o sernik też się to może w końcu oprzeć. :P O to mogę zadbać osobiście. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”